Elektrokovina prigušnica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.01.2008
21
0
0
45
evo fotka pa bi molio da netko tko se kuži potvrdi, desni ulaz je za fazu, a lijevi za do propaljivača ako sam dobro skužio? pošto nisu stavili pokraj svakog ulaza njegov broj :p
namjerno je nova tema pa kad se odgovori da se može brisati

 
14.01.2008
21
0
0
45
krivo misliš jer nisi pročitao ili neznaš engleski, Ballast for high pressure sodium and metal halide lamps.
nigdje se ne spominje mercury
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Odmah ispod sheme ti je oznaceno da je lijevo 1, a desno 2...sto znaci da sa jedinice(lijevo) ides na propaljivac, a sa dvojke(desno) ides u uticnicu... =)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SiD
16.11.2008
39
15
8
45
Samo povezi kao sto je na slici i neces imati problema. Ja imam istu kao tvoju prigusnicu i povezao sam kao sto je na slici. Radi bez problema.
povezivanjehpssijalice.jpg


povezivanjehpssijalice.jpg
povezivanjehpssijalice.jpg
 
14.05.2011
2
0
0
49
jel postoji uredjaj koji ce da prepozna fazu i nulu sa uticnice i onda samo fazu usmeri na prigusnicu? Kako se to zove na engleskom, trazim nesto, ali nikako da nabodem?

ne zelim da razmisljam o orijentaciji utikaca :) i da li je u jednoj uticnici faza levo, a u drugoj desno itd.

hvala.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
imas probirštift, to ti je šerafciger sa lampicom unutra, gurnes u uticnicu i sa prstom na vrhu drške napraviš kontakt, ako svetli onda je faza ako ne svetli onda je nula. uzivaj
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Po struci bi trebala faza bit ljevo , nula desno na šuko utičnici (uzemljenje gori i doli),
ali eto nije svima tako i ovo o čemu rockerboy govori je ispitivač.
 
16.11.2008
39
15
8
45
gorang je napisao(la):
jel postoji uredjaj koji ce da prepozna fazu i nulu sa uticnice i onda samo fazu usmeri na prigusnicu? Kako se to zove na engleskom, trazim nesto, ali nikako da nabodem?

ne zelim da razmisljam o orijentaciji utikaca :) i da li je u jednoj uticnici faza levo, a u drugoj desno itd.

hvala.
Mnogo ga komplikujes. Totalno je nebitno gde je faza, a gde nula. Ovo je naizmenicna struje, nije ovo jednosmerna struja pa da gledas gde +, a gde -. Ukoliko mi ne verujes, probaj da ukljucis nesto u struju i proveri da li radi, e kad si proveriji da li radi, sad onda iskljuci i okreni utikac da ono sto je bilo desno bude levo i videces da ce ponovo da radi.