Elektroničke cigarete ili samo E-cigarete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Evo ekipa veliki dio nas ima problem sa cigaretama iako svi znamo posljedice koje proizlaze od pušenja,ja sam nedavno postao korisnik ovih E-cigareta po preporuci prijatelja jako sam zadovoljan,iako sam bio VELIKI skeptik prema tome.Pogriješio sam i trebao sam već ranije preći na to.Pozivam sve pušaće da malo zmisle o zdravlju jer ovo je doista sjajna alternetiva,ja sam korisnik i preporućio bih svima (obićne cigarete sam pušio 12 god)od kada pušim ovo nisam zapalio ni jednu.
Evo neke općenite stvari o E-cig.samo da napomenem (ovo nije reklamiranje ovog proizvoda samo dobronamjerna gesta)Samp još i ovo ovakvo pušenje je cck 70% jeftinije jer punjenja za cijeli mjesec pušenja košta cck 30 eu.


Naravno da bi bilo najbolje ostaviti se pušenja, ali kako što znate, ne ide to baš lako. Ovo je jedina alternativa, koja omogućuje da pušite zdravije. Naziv e-cigareta je postao uobičajen za novu generaciju cigareta, koje su u svojoj biti elektronički sklop zamišljen kao zamjena za klasičnu cigaretu. Uobičajeni su još nazivi elektronička cigareta, elektronska cigareta ili električna cigareta. Pušenje e-cigarete naziva se e-pušenje.​
Korištenjem e-cigarete nećete imati potrebu za pušenjem duhanskih cigareta. Već nakon 15-20 dana osjetit ćete bitne razlike u zdravlju, osjetu mirisa i okusa. Polako tokom vremena nestaju svi simptomi nastali pušenjem duhana. Ukoliko nakon 2-3 tjedna korištenja samo e-cigarete probate duhansku cigaretu, njen okus i miris biti će vam neugodni i izazivati gađenje.​
O čemu se radi? Elektronska cigareta izgleda isto ili slično kao i obična cigareta, ali u njoj nema štetnih sastojaka kao što su katran, ugljični monoksid i stotine drugih, već samo nikotin, propilen glikol (ili biljni glicerol) i određena aroma. Kako je tajna uživanja u pušenju upravo u nikotinu, e-cigarete vam omogućuju da se osjećate bolje, izgledate mlađe, budete zdraviji, imate više energije, viši imunitet, nemate simptome koji nastaju zbog pušenja, a i dalje uživate u ritualu pušenja. Kad pušite e-cigaretu udišete paru obogaćenu nikotinom. Dim koji izdišete je u biti para, koja se brzo izgubi u zraku i nije škodljiva za okolinu a ni za Vas

Koje su prednosti eCigareta?

- Ako ste pušač, vaše će se zdravstveno stanje popraviti prelaskom na e-cigaretu.
- Cijena pušenja ekvivalenta 1 kutije klasičnih cigareta već od 5,00 Kn korištenjem e-tekućine ili od 16,00 Kn korištenjem nikotinskih punjenja - (više o cijeni)
- Elektronske cigarete nisu škodljive za zdravlje - (više o zdravom pušenju)
- Unatoč zabrani pušenja, možete pušiti.
- Nema neugodnog mirisa.
- Nema neugodnog okusa u ustima.
- Ne postoji rizik od raka pluća i drugih organa.
- Elektronička cigareta ne sadrži više od 4000 štetnih sastojaka, kao obična cigareta, samo nikotin.
- Ne postoji opasnost za ljude u okolini.
- Nema problema s pepelom cigareta.
- Nije potreban upaljač.
- Nema opasnosti od požara izazvanog opuškom.
- Ecigareta nije duhanski proizvod i nema nikakve veze s duhanom.
- Užitak pušenja je sličan, ali bez negativnih posljedica.
- E-cigareta se aktiviraju uglavnom automatski, nema prekidača, mada postoje i manualni modeli.
- Cijene klasičnih cigareta će vjerojatno rasti zbog trošarina i raznih nameta.
- Cijene eCigareta će vjerojatno padati zbog konkurencije i sve jeftinije tehnologije.
- Moguće je birati između različitih okusa punjenja i e-tekućine.

Kao koristiti eCigaretu?

- E-cigareta može u potpunosti zamijeniti vaše klasične cigarete.
- E-cigaretu možete koristiti u kombinaciji s klasičnom cigaretom, npr. tako da je koristite samo na mjestima gdje je zabranjeno pušenje duhanskih proizvoda.
- Možete probati koristiti e-cigarete za prestanak bilo kakvog pušenja uključujući i e-cigaretu. Tada je potrebno kroz nekoliko mjeseci smanjivati jačinu nikotina u punjenjima ili e-tekućini. Početi s HIGH pa MEDIUM pa LOW te na kraju još neko vrijeme koristiti e-tekućinu bez nikotina. Napominjemo da je e-cigareta je zamišljena kao alternativa pušenju a ne sredstvo za prestanak bilo kakovog pušenja. U svakom slučaju prestanak pušenja trebao bi biti lakši prestankom pušenja e-cigarete nego prestankom pušenja duhanske cigarete.​

Za više informacija googlajte ekipa!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Bilo je nekih razgovora kako pušiti ulje na e cigaretu...pa samo rijec dvije o postupku...
Dakle ulje samo po sebi nece raditi u e cigareti potrebno je malo kemijat...ali ništa komplicirano....dakle da bi stvar radila morate ulje pomjesati sa "tkz" bazom za e tekucine...dakle baza je upravo to sto i sami naziv kaže.(tekicina obogacena nikotinom) pocetnicima bi preporucio 10 snagu za pocetak..bez baze nem ni pare...dakle u 10ml te baze dodajte 3ml ulja izmuckajte sve zajedno i pustite dan dva da odstoji...po želji možete dodati zeljenu aromu ili okus...npr ako želite okus vanilije...kupite aromu vanilije...više o samoj bazi i aromama i opcenito o receptima za tekucine možete googlati....zivjeli

Blade je napisao(la):

ovako to izgleda sa uljem za pusiti
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Ne pušim cigare na svu sreću niti me privlače jedino u joji mješam duhan i ganđu inace ovako što se tiće cigareta ne privlači me niti planiram počet pustit puno je razloga jedan od tih je što mi je čale imo jednu tešku bolest sama bolest sa cigarama ga je uništila neću pretjerat ali bio je blizu onoga najgorega tako da je to za mene čisto smeće bio bi sretan kad bi mogao pušiti čistake,ali ko voli nek izvoli :)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Drago mi je da si nepusac...al eto da se zna ovo je namjenjeno ljudima koji imaju problem kojeg se zele riješiti...da nebi bilo shvaceno da se nekome namece da pocne pusiti
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Znam ljude u okolini koji su koristili e-cigarete,neki se još drže,i ne puše,dok je većina posustala i vratila se pravim cigaretama.Šta ja znam,nisam probao...

Ostavio sam cigarete 15-og ovog meseca posle 25 god.aktivnog pušenja,dakle 15-ti dan danas.Guram.Samo jaka volja,a svaki dan je čini mi se lakši.

Blade,držim ti šipke ili fige,kako bi vi rekli ako se ne varam.Ako misliš da će ti e-cigareta pomoći da ostaviš to zlo nikotinsko,samo napred.
 

Dr.Chronic

Aktivan Član
24.01.2012
157
18
28
pusio sam cigarete i odlucio prestat ... uzeo e cigaretu pusio par dana ..stalno trebalo punit baterije i odusto i od e cigarete i obicne ... nakon pusenje e cigarete obicna cigareta mi se zgadila :D znam tu i tamo jos zapalit obicnu cigaretu mozda jednu tjedno
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Hooker je napisao(la):
Znam ljude u okolini koji su koristili e-cigarete,neki se još drže,i ne puše,dok je većina posustala i vratila se pravim cigaretama.Šta ja znam,nisam probao...

Ostavio sam cigarete 15-og ovog meseca posle 25 god.aktivnog pušenja,dakle 15-ti dan danas.Guram.Samo jaka volja,a svaki dan je čini mi se lakši.

Blade,držim ti šipke ili fige,kako bi vi rekli ako se ne varam.Ako misliš da će ti e-cigareta pomoći da ostaviš to zlo nikotinsko,samo napred.

Kad bi hio prestat pomoglo bi valjda hahahahaah
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Blade je napisao(la):
Kad bi hio prestat pomoglo bi valjda hahahahaah

A ja pomislih...nema veze.Nego to sa e-cigaretom,verovatno je "princip rada" isti kao u sledećem primeru koji ću navesti.

Jedan porodični prijatelj je ostavio cigarete kad sam imao 13-14 godina,sećam se toga dobro_Otprilike je godište mog starog i nije nikad više zapalio.Ali čovek redovno kupuje cigarete,drži je u ustima,prebacuje iz ruke u ruku ali je ne pali.Kad ga neko ponudi on baci svoju,uzme ponudjenu,ma sve potpuno isto kao kad je pušio,samo što ne pali.

Eto,šta ti je psiha.Verovatno je i taj fazon kod e-cigareta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
heheh jbga probo sam to ima jedan moj prijatelj nije nesto isto ko da i ne pusis cigaru ima malo dima al jbga,ja sam ipak za ove prave cigarete ono jebte cuj cigara na struju hahaha i usput ako ima neko ko zeli da ostavi cigare nek se javi u inbox da mu dam adresu nek ih ostavi kod mene ionako sam trenutno slab s istim
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
nikotin stvara fizičku ovisnost, e sad u kojem obliku i kojoj koncentraciji češ ga uzimati - to su varijacije na temu. No jednom kad prestaneš unositi nikotin, organizam će ga tražiti još neko vrijeme, a to nije nikako lijepo iskustvo, jok brale. Nesanica, pretjerano znojenje, problemi s probavom, razdražljivost ... to su samo neki od simptoma koji se javljaju kad prestaneš unositi nikotin - veliko je to zlo, meni je drago da sam ga se rješio

i sad kad poželim cigaru samo se sjetim tih tjedan-dva kako mi je bilo loše, i nema problema. Imam još nekih sitnih trikova kojima se služim da ne počnem ponovno, Nije da mi ne fali, ali nemam nikakvih problema s apstinencijom - sve je u glavi, mozak je jači od mišića :)
Neznam kako objasniti, volio bih vam pomoći jer ja uistinu nisam imao nikakvih problema s prestankom pušenja ( opet ponavljam organizam je tražio - ja mu nisam dopustio, sada više niti ne traži :)) I nemojte da vam je žao što ste prestali pušiti, fizički sam se osjećao kao govance ali psihički sam bio na Everestu .. Niti jednom nisam zažalio, jest da mi ponekad fali uz jutarnju kaficu, i još uvijek ponekad šnjofam kad draga zapali jer miriši ali to je normalno nakon više od 15 godina svakodnevnog konzumiranja. Ali taj ponekad je sve rjeđi

Ovo s "e cigaretama" mi zvuči više kao prijelazno razdoblje, postupno smanjivanje da se ublaži fizički šok no to je po mome samo bacanje para i odgoda neminovnog. Vjerujem da su zdravije tj da se točnije izrazim manje štetnije od cigareta, no meni kod prestanka je glavni neprijatelj bio nikotin i ne želim nikada više da sam ovisan o njemu, ne u ovom životu.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
jos ce i da smisle električni bong :)

probao sam neku sa njuskala, izgleda kao obicna cigareta samo plasticna...ima i zar koji svjetli crveno...dimi se...ima nikotin...sve uvjete ispunjava...ali
uzasan okus, kao ona magla po diskotekama...i cesto se puni baterija
s drugima bas nemam iskustva, pusim duhan i osjetim veliku razliku od cigareta...pa kad mi dodje iz dupeta u glavu mozda se moderniziram
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
346
1.478
143
Universe
Samo sto kao i za sve, dodje mali zuti smrdljivi kinez i napravi kopiju koja je jeftina i pristupacna svima, i onda od tog "zdravog pusenja" dobijes rak....a ko zna ustvari da neces dobit i od tih kemikalija koje su u tim uljima...probo sam, uzasno je!