Elektroničke cigarete ili samo E-cigarete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Imao iskustvo sa njima i super su stvar, ja sam sa jedne i po kutije dnevno u prvih mjesec dana pusio 5 obicnih cigara, kasnije sam skoro anulirao obicne, ali sam zato trosio te tecnosti za njih nenormalno puno, atomizeri mi nisu trajali ni po 5 dana lol, nekako su mi ukusne, onaj dim tj para je bas navlakusa, nisam imao mjeru nikako i zbog toga sam odustao na zalost i vratio se obicnim cigarama :/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: savagestrain

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Ma da, i vazno je da ju drzis cistom i ne narucujes one kineske grijace nego sam u supermarketu (ili onim "ovlastenim" marketima) nabavis zice i spage i svakih nekoliko dana to ocistis i premotas na novo. :)
mozda za prvi put kineza samo da imas ono kuciste u koje se namotava. :)
Ja sam koristio novu cekas zicu koju sam imao od nekog starog kopir-aprata, cak sam experimentisao sa pamucnim jezgrama iz fitilja od zippo upaljaca i mogu reci da sam pravio grijace cak i bolje od tih fabrickih :D Istina treba cesto cistit ako hocete da fino dimi, najbolja opcija je imati br 3-4 atomizera i mijenjati ih, dok su jedni na ciscenju drugi su u upotrebi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: savagestrain
16.12.2014
353
246
43
30
Da, sve istina :)
Btw ako zelis jeftino proci i sta se tice opreme i tih zica, proguglaj malo Fast Tech :)
Iako im je bolje ime Slowtech s obzirom da im treba 100 godina da ti stigne posiljka koju si narucio, jedno deset puta su jeftiniji nego kod nas. :p
Sta se tice tekucina, to je mozda bolje od nekog privatno, ja imam jednog covjeka tu u rijeci, slozi mi 10 bocica za 150kn, a tekucine su preeeefine :)

Tako da zao mi je sta si prestao, da se tu puno jeftinije proci, samo se treba malo potruditi. ako bude ikada neki savjet trebao za kupiti opremu ili nesto, naravno ako budes uopce htio opet vejpati, javi se na pp pa ti linkam sve potrebno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing.
11.07.2015
64
143
33
Pluton poslednja planeta :D
Pre mesec dana sam od devojke dobio e cigaretu malo boljeg kavliteta.Nisam ni jednu obicnu cigaretu zapalio.Inace Pusim vec 12 godina aktivno.Pre dva dana sam probao obicnu pljugu i zgadio mi se onaj osecaj sto ostaje u ustima.Jako sam zadovoljan lakse se budim i ne smrdim na duvan.Koristim Liqudieo ulja koja su Fransucke poizvodnje(to niko ne zna) al su ok i prave finu paru.Nadam se da cu uskoro da bacim i ovu i onda samo :let:
 
16.12.2014
353
246
43
30
Samo naprijed! :)
Ja jos uvijek tupim po svom, evo otkad sam zapoceo sa 24mg sam se spustio na 6mg nikotina, maknuo propilen glikol iz smjese jer mi smeta za grlo, to je sada vise do toga kako kome pase, a i bez njega se u spremnicima ne moze pariti jer je gustoca tekucine prevelika, pa ne prolazi dobro kroz vatu i onda dobivas onaj ogavni "dry hit".
U mom slucaju je dripper umjesto tanka, pa svakih nekoliko dimova nakapljes nanovo :D

I evo slikice kako sam si ja to smotao, inace nakon malo veceg ulaganja (iako ustvari vise i nije toliko jer se polovna oprema sada za male pare lako nabavi :)) nabavljena oprema bude uglavnog jako dobre kvalitete, cak i da je od kineza.

Ja sam u ovu igrackicu dao nekih 250kn, polovna, super, jedino sta je mod od bakra, a znoje mi se ruke kada sam nervozan, pa mi je oksidiralo po ruci i sada imam zelene dlanove, ali uskoro cu ju dati lakirati ili probati sam obaviti to, pa ce i to biti ok :)
http://prntscr.com/7tqoa3
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Probao ja otopit 2 vrste ulja u 2 vrste tekučine za e cigarete i nisam uspio. U propilen glikolu i u biljnom glicerolu se ne topi da ga ubiješ, a u glicerolu životinjskog porijekla nisam probao niti bih preporučio ikome jer i ovaj biljni smrdi i gadan je.
Jedini način na koji sam mogao parit na e cigaretu je da rastavim atomizer i stavim kap ulja direkt na grijač. Problem je što se grijač odmah užari i svo se ulje razlije oko grijača i zapravo vrlo malo ispari. Puno muke da bi se napario i onda ti totalno ubije doživljaj sva ta procedura :) Zato sam uzeo arizer extreme i nema više kemijanja ;) sameljem ganju, utrpam u spremnik, prikopčam balon i upalim vape :) ili nakačim cijev i vučem :D kako mi bolje paše u datom trenutku ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Furda
04.04.2014
267
230
43
Ja sam uspeo nesto da napravim na tu temu, ali je na kraju ispalo sve skupa kao mrsavo prase. Prvo sam napravio 20 ml tinkture od 5-6 grama ociscenog od grancica buda. To mi je u startu bilo preslabo pa sam u tu tinkturu dodao jos 2 ml ulja i sve to kuvao jos nekih 15-20 minuta na 120-130 stepeni. Iza toga je tekucina pravela oko dve sedmice na ruteru uz svakodnevno muckanje. Na kraju je "radilo" posle recimo desetak duzih povlacenja (chain wape), ali rad nije bio ni priblizno isti kao kada se ista trava pusi. Verovatno sam ulje pomesao sa previse tinkture. Pareno na dripperu. Kako god nije se bacilo - na letovanju se nisam cimao sa lokalcima oko vutre;)
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Upravo si naručio ovu igračku :) Subox mini kit

R0017883_1024x1024.JPG
 
16.12.2014
353
246
43
30
Ajoj, frendovi su mi imali ful problema s tim, jedan mi je rekao da mu je ovaj 510 gore propao ili nesto, nisam skuzio, a ovom drugom se sj*** gumb i sam od sebe je palio, treci je imao subox i roknula mu je baterija, ali to je zato jer je on neku jeftinu kinesku bateriju kupio i smotao na nekih 0.1ohm :p
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Vape i pušenje je kao i prava žena i fleshlight. Žena te za razliku od fleshlighta može ubiti, pa ne ostavljaju ljudi masovno žene i prelaze na fleshlight.


Šala mala, tko voli nek izvoli, probao nisam i neprivlači me, ali mi na kraj pameti nije da branim cigaretu :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SkyHighatrist

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Ja sam se nakon 20 godina pusenja obicnih cigareta prebacio na E i mogu reci da sam se preporodio.Pusio sam cak i po 2 kutije te mi se je zgadilo skroz naskroz. Stoga sam presao na vape i zadovoljan sam, sada vec 5 mjeseci.Super stvar ako imas problem sa prestajanjem,a zelis "zdravije".Preporucio bih svakome, samo sto je svaki pojedinac drugaciji te mu neki okusi nece odgovarati, zato je bitno da svaki nadje za sebe ono sto mu odgovara.Dosta njih je probalo i na prvu im se gadi jer nisu probali okus koji njima odgovara.
 
26.11.2015
6
4
3
31
Ja sam pusio dosta dugo, kupio sam e cigaretu i mogu vam reci da sam zadovoljan, evo 3 nedelja bez duvana. Citao sam od prvog posta i razmisljam, na uljima za e cigaretu pise da je toksicno u dodiru sa kozom, sada koliko je stetno ne znam, ali sigurno manje, nema kasljanja i sl. Mislim takodje da i duvan sam po sebi nije bas tolilo stetan, mislim na prirodni, ove u "fabricke" cigarete ko zna sta stavljaju. Preporucujem svakom da proba, nije bas tolilo skupa e cigareta, a u svakom slucaju je isplativije.
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
ja jos nisam nikog sreo ko je presao na e cigaretu da je prestao je koristiti ,a znam ih dosta , i vecina od njih je navela razlog prelaska prestanak pusenja kao konacni cilj.

neki su uspjeli da ostave cigarete ,ali su postali fanatici u parenju ,tj. u elektricnim cigaretama ,nosaju kofercice tecnosti i propratne opreme za parenje :)

neki su se vratili na prave cigarete

ni jedan nije prestao pusiti.

mozda labilna sredina :)

probao od priajtelja ,par puta zapario ,dok sam jos pusio cigarete ,i nije mi tada sjelo,nakon toga ,kroz 4 -5 mjeseci samo snagom volje ostavio cigarete iz cista mira...

sve je individualno ,mozak i supruga mu psiha su cudo nevidjeno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Citao sam od prvog posta i razmisljam, na uljima za e cigaretu pise da je toksicno u dodiru sa kozom, sada koliko je stetno ne znam, ali sigurno manje, nema kasljanja i sl.

Nikotin se apsorbuje preko koze - pa je zato ulje za e-cig ''toksicno u dodiru sa kozom''. Toksicno je i ako se popije takodje zbog nikotina. Zato pazi gde ostavljas bocice pogotovu ako imas klince kuci a tecnosti ti imaju aromu cokolade ili voca ili sl. Ostali sastojci (propilen glikol i glicerin) nisu toksicni - koriste se u prehrambenoj industriji
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD