Emisija Otvoreno - Tema - Dekriminalizacija lakih droga - HRT 1

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
HRT1 - 22:28 - http://www.hrt.hr/hrt-online

Tema večerašnje emisije "Otvoreno" je dekriminalizacija lakih droga. Posjedovanje lakih droga za osobnu potrošnju više neće biti kazneno djelo, no predstavnici Crkve i oporbenog HDZ-a osudili su taj prijedlog. On je izazvao mnogo polemika i oštrih rasprava te uznemirio konzervativniji dio hrvatskog društva. Večeras u Otvorenom Mislav Togonal s gostima u studiju razgovara o svim aspektima zakona o dekriminalizaciji lakih droga. Neke od tema su i hoće li novi liberalniji zakon rasteretiti sudove i policiju te hoće li policija udariti jače na narko dilere. Jedno od pitanja bit će i hoćemo li uskoro legalizirati marihuanu? Gosti su: saborski zastupnik SDP-a Peđa Grbin, bivša ministrica pravosuđa Ana Lovrin, kazališni i filmski redatelj Mario Kovač, voditelj odjela za ovisnost KB Sestre milosrdnice prof.dr. Slavko Sakoman te zamjenik Glavnog državnog odvjetnika Dragan Novosel.

Pa pogledajmo :costumed-smiley-027
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Onak, prvo kad sam vidjela ovo, pomislila sam "evo s čim ću ubit vrijeme prije spavanja, pa da vidimo što imaju pametno za reć", ali 20 sekundi nakon sam shvatila da bi to bio TOTALNI gubitak mojeg vremena (a posebice živaca) i samo još jedno u nizu dokaza koliko smo zatucano društvo i kakvi bolesni isprani mozgovi žive u njemu, a da ne spominjem kakvi neobrazovani mutavci vode ovu državu. ..eto naživcirala sam se dovoljno samo što sam ovo natipkala :eek:hno:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
I naravno da se u emisiji o dekriminalizaciji lakih droga koja traje 40min, Slavko Sakoman razvezao 20min o heroinu
a kanabis je sve skupa dobio punih 5min prostora, ... ostatak je također o heroinu u emisiji o lakim drogama.
:clap:
facepalm_picard2_reasonably_small.jpg


p.s. ali ajde, Kovač je bio relativno ok a i onaj mladi iz SDPa bi mogao proći.
p.p.s. Anketa: Jeste li za legalizaciju marihuane: DA 47%, NE 53%,
što je i dobro s obzirom da emisiju Otvoreno većinom gledaju starije osobe >35
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Sve je to skupa duboko u ***** i zapravo žalosno jer nema veze s pameti, ali nekak osjećam da će stvari samo ić nabolje što se tiće konoplje, mislim da je to dobrim djelom zbog interneta i veće dostupnosti informacija... i uvida da su govnari govnari?

Ponekat se zamislim koja je to nevjerojatna debilana (i tada se sramim kao pripadnik ljudske rase) na ovom svijetu, civilizacija koja je zabranila najvrijedniju biljku za nju samu. Toliko zlatno u svakom segmentu života.


Sakoman ima svoj film koji brije i svoje neke stavove iz svog svijeta... nek brije...
Ana lovrin klasična hdz konzervativka iskrivljene percepcije života nekim konzervativnim (NEpametnim ili izdeformirano debilnim) moralnim vrijednostima... jedan nerealan svijet iz kojeg funkcionira neshvačajući biljku i njenu veličanstvenost, zapravo je to žalosno i zabrinjavajuće.
A naš čovjek je NAŠ ČOVJEK i svaka čast na pameti i bistrosti, najvrijednije rečenice izrečene u emisiji, dao bi mu pola sata više da govori da sam voditelj.
Onom intelektualcu (jel SDPovac?) svaka čast, na dobrom putu, da su takvi svi političari bilo bi nam super.


al za rezultat ankete bi reko da je preodličan s obzirom kakvi ljudi sve ovdje žive (konzerve, hdz, crkva), uglavnom meni vrlo optimistično
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Dekriminalizacija će biti u ovom kontekstu o kojem se priča, a na pitanje hoće li u Hrvatskoj u tako skoroj budućnosti
doći do legalizacije, onaj iz SDP-a je odgovorio "u ovom momentu još ne", ali eto barem nije rekao "sve droge su zlo
i neće biti nikakvih popuštanja u svezi droga". Pa nada ostaje ... a nada je k.... heh :D
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Jooj napokon, neke dobre vijesti. Znači ipak se SDP nekim dijelom držao svog stava od još prije izbora!

Neka je u potpunosti dekriminaliziraju, ma čak i legaliziraju, čovječe, kolikim ljudima (govorim o ljudima s Ne-lako riješivim bolestima) bi ova biljka pomogla, a ne smiju joj se približiti :( .

Stavimo vlastiti užitak na stranu i razmislimo kolikim bi to ljudima pomoglo. I nadam se da će se prosječan čovjek na kraju odlučiti informirati o nekoj stvari prije nego što počne trabunjati ono što mu neki kreten u kravati kaže.

Palac gore svakako!
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Baš sam gledao neki dokumnentarac: National Geographic: Marijuana Gold Rush National Geographic:Marijuana Gold Rush Documentary - YouTube

Uglavnom se scena odvija u Californiji i Marylandu ako se ne varam. Koliko su uštedili na porezu s time da su ukinuli hajku na ''sitnu ribu'' i uveli porez. Preporod za ljude, instituciju i državnu blagajnu. Amer polako popušta, a kada on pusti, i ostatak svijeta će pratiti samo tako
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Koliko sam ja citao ( nemora bit istina ) Californija je bila pred bankrotom i od dana kada je legalizovana krece da se izvlaci iz krize ( veci priliv novca u kasu zbog novog poreza ).
To je bitno da su je ameri proglasili kao najvece zlo sveta i svima nametnuli to misljenje a oni sami nakon 30-tak godina istu dozvoljavaju ( ko je tu lud a ko pametan ).
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Možda ipak dolaze polako pameti(čisto sumnjama ali....) glede konoplje i njenih mogučnosti koje su ogromne i ipak za sve treba vremena pa tako i za razumijevanje i shvačanje nekih stvari za koje netreba experimentiranje kad je sve dokazano samo treba zasukati rukave i pamet u glavu:icon_lol:. Lakše je držati legaliziranu robu pod kontrolom i ubirati plodove nečijeg rada(kroz porez) nego se boriti s ilegalom što zahtijeva veliki rashod sredstava u odnosu na prihode.Očiti primjer je Nizozemska:icon_biggrin:A vjerujem da polako i nafta posustaje od silnog crpljenja i iskorištavanja(ništa nije vjećno jbg.).
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
MA nizozemci su prokleli dan kada su legalizirali konoplju za osobne potrebe, jer nisu promislili zakon do kraja. Imam frenda koji često ide gore, i stalno mi govori kako su jako promijenili stav ljudi prema tome.

Naime, što se dogodilo: Velika masa ljudi, tj, white trasha je došla živjeti u Nizozemsku u zadnjih 15-ak godina. Zašto? Samo da duvaju, ljenćare, i uzgajaju. Dobili su jako veliki broj socijalnih slućajeva. Ne samih Nizozemaca, što je najgore, nego iz cijele europe i svijet se raja spustila. I sada imaju problem s ''ološom''. Da se tako izrazim, bez namjere vrijeđanja.

Ali dobre vijesti dolaze zato!!! Pročitajte ovo! http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...sg=AFQjCNECe_IoZ-bDqItkjIhp7qnzkE2t4A&cad=rja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
He-Man je napisao(la):
Dekriminalizacija će biti u ovom kontekstu o kojem se priča, a na pitanje hoće li u Hrvatskoj u tako skoroj budućnosti
doći do legalizacije, onaj iz SDP-a je odgovorio "u ovom momentu još ne", ali eto barem nije rekao "sve droge su zlo
i neće biti nikakvih popuštanja u svezi droga". Pa nada ostaje ... a nada je k.... heh :D

Hrvatskoj ni nije potrebna legalizacija marihuane u punom smislu te reci. Ako dekriminalizuju marihuanu (a mislim da zbilja imaju nameru to uciniti) morace da uvedu neke brojeve,tojest kolicine,2-3 ili 5gr. i to je to. Mocices da se setas sa tom kolicinom,a nakon toga se otvara siroki spektar,da li su jedna,dve biljke za licnu upotrebu itd,itd...
Marihuana nije legalizovana ni u jednoj evropskoj drzavi,samo nek oni diskriminiziraju vuvu i groveri su na konju :spliff:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Svim zemljama je potrebna potpuna legalizacija, to je druga stvar što zbog UN-ovih konvencija nitko ne smije legalizirati,
pa onda imaš puno raznih modela dekriminalizacije.
Ali sama dekriminalizacija je polovično rješenje i ne može dugo izdržati prije nego stvari odu u krivom smijeru, može poslužiti
samo kao prijelazno razdoblje prema legalizaciji. Jer dekriminalizacija pogoduje u najvećoj mjeri dilerima.
A pod legalizacija mislim naravno da ne postoje nikakve kazne za osobnu uporabu i uzgoj dok bi za komercijalne svrhe,
uzgoj i prodaja mogla ići samo preko licenci. Naravno da bi postojala i ograničenja na količinu nekakva, da ne može
privatna osoba posijati 200 komada sensija na svom polju i reći da je za osobnu uporabu.
Nekih 15-20 indor je sasvim ok, i do desetak outdoor.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Smokey McPuff je napisao(la):
MA nizozemci su prokleli dan kada su legalizirali konoplju za osobne potrebe, jer nisu promislili zakon do kraja. Imam frenda koji često ide gore, i stalno mi govori kako su jako promijenili stav ljudi prema tome.

Naime, što se dogodilo: Velika masa ljudi, tj, white trasha je došla živjeti u Nizozemsku u zadnjih 15-ak godina. Zašto? Samo da duvaju, ljenćare, i uzgajaju. Dobili su jako veliki broj socijalnih slućajeva. Ne samih Nizozemaca, što je najgore, nego iz cijele europe i svijet se raja spustila. I sada imaju problem s ''ološom''. Da se tako izrazim, bez namjere vrijeđanja.

Ali dobre vijesti dolaze zato!!! Pročitajte ovo! http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...sg=AFQjCNECe_IoZ-bDqItkjIhp7qnzkE2t4A&cad=rja

Pozz

Nebih se slozio sa tobom.
Kada pogledamo bas u toj Nizozemskoj ko je protiv tog zakona, pa partija koja je protiv stranaca.
Posle drugog sv. rata sve zemlje u ekspanziji su imali velike potrebe za radnom snagom kako bi se izgradilo i obnovilo sve sruseno u ratu. Mnogima je poznato kakv sloj barem vecina je bio koji je izasao napolje ( priuceni radnici i zanatlije neka se niko ne uvredi ). E sad proslo mnogo godina vecina ima familije decu. Pa ta druga i treca generacija je pozavrsavala skole a neki i fakultete i mnogi od njih nece da ciste ulice da rade u gradjavinskim firmama nego se trude bolje poslove dobiti nego sto su imali njihovi roditelji.
Kako zivimo u nekom svetu malo pa malo neka kriza kao i sve manje radnih mesta doslo je vreme da nemci u Nemackoj, austrianci u Austriji i itd. moraju uzeti metle u ruke jer nemogu dobiti drugi posao. I neki ljudi to iskoristavaju na osnovu nacionalizma da bi privukli sto vecu masu ljudi u partiju. A stanje je tako da su postali besni na strance jer moraju oni cistiti sad ulice a stranci sede u kancelarijama ( oni sretniji ).
Druga stvar su njihovi zakoni koje su donosili njihovi politicari. Dok im je trebalo jeftine radne snage doneli su liberalne zakone a sad kad imaju probleme sa strancima jer su dozvolili da udje i kurta i murta drugi su krivi naravno stranci a ne oni.
Pre desetak godina u nemackoj skoro pobedjuje nacionalisticka partija, bilo je spreceno jer je svet rekao pa nismo vec zabranili nacizam. Ista situacija u Austriji pre cetiri pet g. i evropa i svet preteili sankcijama kod nizozemaca je u porastu ( mislim ) broj ljudi koji se pridruzio toj partiji.
Sad razmisli koliko moraju biti bolesni umovi da tako nesto podrzavaju, okriviti "nevine" strance ( nisu svi nevini kao i kod njih ili ?) koji su zato sto su morali ili hteli pronaci i izgraditi novu buducnost i zivot. I koji nisu imali prava birati politicare koji donose zakone nego ( sto je i normalno ) prihvatiti iste ili se odseliti drugde. Pa lakse je kazati da su stranci takvi i takvi nego kazati da je nasa nacija takva kava je.
Politika je k...

A koliko mi je poznato ubiraju veliki porez od kanabisa a ako se nevaram otkako je dozvoljeno u Kaliforniji ona vise nije u krizi.
Bas me interesuje kad nebi bilo tog poreza koliko dugo bi bili jaki. Mislis da bi toliko turista dolazilo da vidi englesko vreme smrdljive kanale i njihovu cuvenu crvenu ulicu u kojoj u izlozima sede nocne dame ( i ja sam bio i iskreno toliko ruznih i debelih k.... nisam video na jednom mestu ).
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
U Hrvatskoj se makar nesto desava i to je dobro_Ovde u Srbiji nista,niko ni da pomene,svi se sakrili pod krevet i cekaju...

Moramo se pokrenuti i mi.A i ja sam mudroser,lako mi je da kenjam a sakrio se na forum pod pseudonimom,jos sam i menjao nick za svaki slucaj pa sad solim pamet...

Forumasi iz Srbije,zna li ko ima li ijedna organizacija da se moze kontaktirati kod nas?Bavi li se iko time,makar i stidljivo pa da pokrenemo stvar zajedno...Ajde,dosta smo spavali!!!
 
28.11.2011
29
3
0
34
Skupila se hrpa konzervativnih prdonja i tema je skrenila s kanabisa na heroin i teške droge. Kanabisu je posvećeno možda 10 minuta emisije, ako i toliko. Jedino je gosp. Kovač pokušao nekako skreniti temu na kanabis, ali nula bodova, tema opet skreće na narkomane i teške droge. PUJ!!!

EDIT:
Evo ako netko nije pogledao, a zanima ga emisija, ovdje može pogledati online: http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=170&cHash=5ffa325f26
 
05.02.2012
3
0
0
43
Po meni nevjerovatno, u najavi emisije spominje se "dekriminalizacija lakih droga" ,sad onaj retard od sakomana priča o heroinu, kokainu, postotku ovisnika i šta ti ja znam čemu, u kratko mlati praznu slamu.Koje su to lake droge? Sad ispada da je heroin laka droga.Marihuanu bi trbalo izbrisat sa popisa bilo kakvih droga jer ona to nije u bilo kojem smislu,trebalo bi ju uvrstiti u skupinu ljekovitih biljaka pa nek ljudi sade, puše i rade što ih volja.:eek:hno:
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
P1MP4Č;196763 je napisao(la):
sad onaj retard od sakomana priča o heroinu, kokainu, postotku ovisnika i šta ti ja znam čemu, u kratko mlati praznu slamu.
Naravno da mlati jer je najveći legalni diler heptanona za farmaceutsku mafiju u hr.:icon_evil:
Btw pozdrav svima na forumu
 
28.03.2012
23
16
3
49
Gledao sam bas neki dan,svaka čast Kovaču što nije ulazio u neke rasprave sa njima,već je kratko i jasno poentirao bitne stvari! Nismo mi još takvo društvo gdje ti mozeš konzervativcima objašnjavati i uvjeravati da to vutra nije štetna te njene dobre strane(a i loše nekad kad se pretjera)