Emisija pod nazivom "Debata"!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.07.2009
1.740
2.317
188
Debata je organiziran način izmjene mišljenja. U svakoj debati nastupaju obje strane, koje imaju jednake mogućnosti predstaviti svoje argumente. Postoji više stilova organiziranih debata: američki parlamentarni, britanski parlamentarni, po Karl-Popperu, itd. U debati može nastupiti različit broj članova, ali tako da ih na svakoj strani bude isti broj. Vrijeme za svaku repliku je ograničeno.U natjecateljskoj debati sudjeluje i sudac koji na kraju debate odlučuje tko je pobjednik, a dužan je i dati obrazloženje zašto je jedna strana pobijedila.

Šta mislite ekipa da osnujemo emisiju pod nazivom "Debata"!

Za i protiv strane, jednom mjesečno uzmemo neku goruću temu, obradimo je i argumentiramo.
(ili manje goruću svejedno)

Imati neki žiri od 2-3 "sudca" koji ce biti kao neki voditelji i koji ce određivati pravila same emisije.

Za početak jednom mjesečno. (a kasnije vote i vidjeti da publika odluci dal bi trebalo biti cesce)

Organizirati se međusobno u neke grupe, pa kako prvenstvo baciti u debatama
:ludaci_lol:

Napraviti i kake zanimljive male nagradne igrice u sklopu same emisije, glasovanja itd...



Eto ovako zvuci moj naduvani post...a vi mi kažite dal sam samo jaaaaako odvaljen?






 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Dobra ideja ... Treba osmisliti kako izvesti ... Na primer, šta da rade oni kao ja što nemaju mikrofon ni načina da se uključe sa pričom uživo a hoće da debatuju i palamude . Nekako da se uključimo na "čavrljanju" ...Nemam pojma.

Ali svakako, dobra ideja, podržavam ...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Hooker je napisao(la):
Dobra ideja ... Treba osmisliti kako izvesti ... Na primer, šta da rade oni kao ja što nemaju mikrofon ni načina da se uključe sa pričom uživo a hoće da debatuju i palamude

a bre hook, pa kupi sluske sa mikrofonom, moze se naci za 3~5e, ne moras neke brendirane, za to sto ti treba radice bilo koje, ja svoje pazario u merkatoru za ispod 5e, garant se moze naci i jeftinije, ne moz palamuditi ako nemas mic, jbg, radio je to, uzivo ;)
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
PowerSeed je napisao(la):
a bre hook, pa kupi sluske sa mikrofonom, moze se naci za 3~5e, ne moras neke brendirane, za to sto ti treba radice bilo koje, ja svoje pazario u merkatoru za ispod 5e, garant se moze naci i jeftinije, ne moz palamuditi ako nemas mic, jbg, radio je to, uzivo ;)

Ma nije toliki problem mikrofon, nego i prostorija gde mi je komp, dnevna soba, uvek nekog ima, deca u prolazu non stop, a tata se raskokodakao sa monitorom... E,da se potrefi termin, da deca nisu kući, a ja malo da se "opustim" :joint: pa da blejim o svemu i svačemu ... Kupiću mikrofon, pa ako se sve skocka, eto me uživo ...
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
pa kombinacija sa chatom..
samo..malo je teshko biti aktualan sa mjesechnom emisijom...ritam zhivota..a tako i zbivanja..uzhasno je brz...i svakog dana se mozhe nachi aktualna tema vrijedna rasprave...
hocu rec.mozhda bi bilo bolje..kada bi emisija mogla ichi u tjednom ritmu..npr. srijedom ili chetvrtkom...a tema da se odredi dan-dva prije.
ili...josh bolje..emisija petkom...a tema bude neshto shto je obiljezhilo taj tjedan..
samo...hmm...nekako bash ne vidim nachin da se izbjegnu politichke teme - znam da to nije nigdje napisano/spomenuto...ali...koliko sam ja skontala...politika (ovog) foruma je da nema politike ..
kako god...ideja je ok...malo interakcije...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Jednog dana kad narastem imati ću svoju blindiranu sobu i u sobi samo ja i tehnologija,a na vratima će pisati ''ne smetaj naredna 2 sata''.....samo dok narastem:icon_lol:
Razumijem Hookera :) a ako nisu djeca u pitanju onda je žena :icon_lol:,gleda omiljenu seriju a muž debatuje,naglas...pa ju baca iz takta.
Ne preostaje ništa drugo nego laptop i u wc na šolju zasjest i razvalit po debati:icon_lol:
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
DUvaonica petkom u vecernjim satima :icon_lol:....

A moga bi se baciti u izradu kutija za prigusivanje zvuka po naruđbi za određene članove foruma kojima se komp nalazi u prometnim prostorijama!

Kaciga PZ 2012
Izvana će te izgledati kao neki kul drevni astronaut po kojem ce se vasa razigrana djeca moci penjati, skakati i cupati šta god požele jer ova kaciga dolazio sa dvodnevnim garantnim listom!

Ormar PZ 2012
Kome kacige nisu "in" i žele cijeli prostor samo za sebe u ponudi cu uskoro imati i takav jedan ormar.U cijenu je ukljucen: Ormar 1x1x2 m. Wc skoljka anatomskog oblika. Staklo sa prednje strane 50x50 cm koji je narikatan tako da i najveci monitori stanu ispred stakla. Staklo sa strane da u bilo kojem trenutku kad vam zafali vasa zenica ili djecica mozete im mahnuti a ako vam je bas do kontakta po naruđbi ugrađujem 1 metražne rukavice za grljenje sa vama dragim clanovima vase obitelji!

kontejneri!

Pun vam je k*urac svega? Smeta vam žena? Klinci vam idu na živce? a ni punica nije sta je nekad bila? Ne daju vam da gajite? Ne možete da slušate vutra radio? NE MOŽETE se uključiti u emisiju?
Vrijeme je da kažete dosta jer vam predsatavljam Kontejner Model: NADUVO SAM SE 2013!!!


Kontejner dimenzija 5x2,5 m! Grow room 1,2x1,2 m sa svom pripadajucom opremom. Ostatak kontejnera dolazi prazan! Kontejneri su mobilni ofc i mozete ih staviti na rub dvorišta...i vašim tegobama je došao kraj!

EDIT:
Malo sma ovo brzopleto izvea pa morma dodati da u Kontjner Naduva sma se 2013 dolazi i anatomski oblikovana wc školjka sa gratis toaletnim papirom tete violete!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Hooker je napisao(la):
Ma nije toliki problem mikrofon, nego i prostorija gde mi je komp, dnevna soba, uvek nekog ima, deca u prolazu non stop, a tata se raskokodakao sa monitorom... E,da se potrefi termin, da deca nisu kući, a ja malo da se "opustim" :joint: pa da blejim o svemu i svačemu ... Kupiću mikrofon, pa ako se sve skocka, eto me uživo ...

Pa ukljuci i njih u debatu. :)))
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
da se nadovezem na tropa - ali to nije sve, ukoliko pozovete odmah na poklon dobijate i specijalnu robotizovanu ruku koja vam ceska dupe kada vas zasvrbi u trenutku dok motate joint :)

Nije losa ideja, svidja mi se, bas.

Hocemo li moci i zapjevati na debati :popcorn:
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
o ovome bi se dalo ....
1)koristenje zivih(od boga(prirode)stvorenih) stvorenja za borbu.
konkretno:
[video=youtube_share;m4Ydnvm7dgs]http://youtu.be/m4Ydnvm7dgs[/video]
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
to nisu prave borbe..to je njihov ritual-obichaj..povezano sa njihovim staim vjerovanjemtj. sa krvnom zhrtvom..
samo..katolichka crkva-kada su ih pokrstili misionari...normalno da je zaranila krvnu zhrtvu...tj. prinoshenje zhivih bicha kao zhrtvu i/ ili pushtanje krvi..
eee ali ovi su se dosjetili..ako oni sami sebi pushtaju krv...a to prikriju kao nekom borbom...crkva ne mozhe nishta rech...a njihovi bogovi biti che namireni.
na kraju se i crkva pomirila sa tim.tako da se sada takvi obichaji odrzhavaju bash u vrijeme vjerskih praznika...i slichno..a povezano sa katolichanstvom..

klasichan primjer "poganskih " obichaja i rituala koji su se odrzhali unatoch svih pokushaja katolihke crkve da ih iskorijeni..a kada ne uspije iskorijeniti-tada ih stavi pod svoje okvire..
ima takvih primjera koliko hochesh..npr. gospel glazba je jedan od najpoznatijih primjera..txtovi su prilagodjeni..ali nachin izvodjenja i sam smisao..potjeche josh iz afrike tj. raznoraznih plemenskih napjeva..shamanskih mantri i slichno..