Energetski čvorovi - čakre

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
malo sam listao po forumu i nisam primjetio da ima ovakva tema, ako se varam molio bi da zatvorite i date link di ima tema:)
a ukoliko nema volio bi ju zapocet:

Čakre su energetski centri u tijelu. Čakra bi u prijevodu značila «kotač svjetla». Svi posjedujemo određenu energiju koja okružuje naše tijelo – auru. Ta energija centrirana je unutar tijela u sedam živčanih i energetskih centara smještenih uzduž kralješnice.
Prva se nalazi na dnu kralježnice, a posljednja na vrhu glave.

evo link za sliku
http://www.altera.si/uploads/images/altera25.jpg



  • Prva čakra predstavlja opstanak, hrabrost volju, životnu energiju, temelje. Smještena je na dnu kralježnice. Boja koja je predstavlja je crvena.
  • Druga čakra predstavlja seks, kreativnost, razmnožavanje, obitelj i inspiraciju. Smještaj : spolni organi. Boja – narančasta.
  • Treća čakra je žuta, predstavlja ego, centar emocija, intelekt i um. Smještaj: Solarni pleksus.
  • Četvrta čakra predstavlja bezuvjetnu ljubav, odanost, vjeru i samilost. Smještena je u predjelu srca. Boja koja je predstavlja je zelena.
  • Peta čakra predstavlja glas, istinu, komunikaciju i više znanje. Smještaj – grlo, boja – plava.
  • Šesta čakra, ljubičasta, predstavlja viziju i intuiciju, smještena je na trećem oku, području između obrva. Boja je indigo ili tamno plava.
  • Sedma čakra nas povezuje sa univerzalnom energijom i Božanskom sviješću. Predstavlja jedinstvo i poniznost. Smještena je na vrhu glave a boja je ljubičasta.
tekst nije moj nego je ukraden sa neke stranice (da nebi reklamiro :) )
i mene zanima jeli se netko bavi ovim procoscavanjem cakri da meni to malo objasni, koliko sam shvatio radi se o meditaciji u kojoj usmjeravamo energiju na odredeni dio tjela tj, cakre koju zelimo procistit (ispravite me ak grijesim), i jel to hrpa gluposti ili se to stvarno da raditi i jel pomaze, pa eto da neduzim vise molio bi da mi netko opise kako se to tocno radi:)
unaprijed hvala:)

 

kLick

Aktivan Član
21.10.2007
94
17
8
44
Dobro si shvatio, radi se upravo o usmjeravanju energije u jedan od energetskih meridijana kroz meditaciju. Posto je svaki od njih poprilicno drugaciji metode otvaranja pojednih cakri su razlicite. Koncentriranje na pojedino mjesto i boju funkcionira. Osobno, jos uvijek imam malo problema s donjim cakrama, bar sto se tice same koncentracije na tocnu tocku i na "vrtenje". Vjerojatno zato sto su me u zivotu puno vise privukle gornje pa sam poceo od njih.
Za otvaranje Korjenske osim vizualizacije i okruzivanje crvenom bojom moze pomoc npr. uzgoj i briga o biljkama. One sasvim fino prizemne. Zatim imas razne crvene kristale koji svojom vibracijom olaksavaju tebi da tu vibraciju osjetis u sebi. Od svih crvenih je najjaci rubin, al on kosta. Od cijenom pristupacnijih tu su jaspis ili garnet ili...
Otvaranje Sakralne je sada puno manji problem nego zatvaranje/balansiranje. Na sve strane samo sex. Tv, novine, internet...pa onda i ljudi preusmjeravaju vecinu energije u Sakralnu i ne znaju sto bi s njom. Pa se cijelo vrijeme samo jebu i trose. Umjesto da Kundalini ide prema gore stane tu i izbaci se van redovitim ejekulacijama. I onda opet sve ispocetka.
Od kristala za balansiranje tu su tigrovo oko(crvenija verzija), karneol itd...
Solarni plexus je centar ega, moci, volje itd... Unutarnje Sunce u nama, snaga koja izgara. Fizicka vjezba je jedan od najboljih nacina za jacanje i otvaranje te cakre. Visak energije u toj cakri se moze manifestirat kao zelja za dominacijom nad svim ostalima, kao fizicko il verbalno nasilnistvo itd. Bili to stadioni, arene, ratovi, ulicne tuce, zlostavljanje drugih u skoli... Ljudi sa zatvorenom srcanom cakrom ne mogu tu energiju preusmjerit prema gore pa je izbacuju na takve nacine.
Kanabis je jedan od nacina za slabljenje te cakre. Dakle ako netko previse duva (been there done that), lako moze ugasit to svoje unutarnje Sunce.
Boja je zuta, kristali su citrin, tigrovo oko(zuto) ili...
Srcana cakra je most izmedju 3 nize i 3 vise cakre. Ako je zatvorena, energija se ne moze dobro preusmjeravati iz nizih u vise, Kundalini se ne moze spojiti sa Shivom. Ona je kao sto si i sam napisao centar ljubavi i samilosti, centar oprosta. Boja je zelena, njezini kristali su smaragd, malahit, zad...
Grlena cakra je prvenstveno zaduzena za komunikaciju, sporazumijevanje. Ako je izbalansirana ja ti vrlo lako mogu prenijeti to sto mislim i ti ces to razumijeti. Ako je preslaba ne mogu se izraziti kako zelim i tesko ljudima prenosim ono sto mislim. Ako je preaktivna mogu mljet bez prestanka i pilat ljude sa tisucama rijeci, a oni svejedno nece razumijeti sto mislim. Meni osobno trava zna napravit jaki disbalans, il sutim il pilam. :)
Boja je svjetlo plava, kristali su safir, kijanit, sodalit...
Trece oko iliti epifiza je cakra koja me dugo vremena najvise privlacila, a da to nisam svjesno ni znao. Boja je indigo, zaduzena je za vizualizacije, intuiciju, predvidjanje/stvaranje buducnosti... Sungazeanje je otvara, gljive je otvaraju, trava ju otvara(i zatvara)...Nakon sto se jednom otvori puno ju je lakse ponovo otvorit bez pomoci iz vana. Naravno moze se otvorit i pomocu samo meditacije. Klinci imaju jako otvoreno Trece oko, ali kod vecine odraslih osoba nazalost postane okoreno slojem kalcija i potpuno zatvoreno. Prvenstveno zbog neupotrebe, namjernog zatvaranja i lose prehrane. Od kristala za nju mi je najdrazi ametist.
Krunska cakra je violetne/roze boje i sjedi na glavi doslovno poput krune ili aureole. Zato mislim da je kruna kod kraljeva proslosti simbolizirala upravo to, otvorenu Krunsku cakru. Takodjer mislim da su aureole kod svetaca upravo to, otvorena Krunska cakra. Tu je kao povezica sa Visim Ja, onim Bozanskim bicem u svima nama. Tu je takodjer da svoju energiju mozemo izbacit van u obliku bijele/roze svjetlosti kao pomoc svima koji je trebaju. Kad Kundalini prodje kroz Krunsku cakru spaja se sa Shivom.
U jednom periodu sam je otvorio toliko da sam nakon meditacije doslovno mogao osjetiti krunu na svojoj glavi. Osjecaj tezine same krune, ali i blazenstva koje nosi sa sobom. Al da bi to mogao postici nema duvanja, nema cuganja, redovita vjezba, redovita meditacija, balans u tijelu itd... Nije lako, al itekako vrijedi odricanja.
Od kristala tu su dijamant, gorski kristal, ametist...

Previse otvorene cakre se balansiraju onim previse zatvorenima. Dakle npr. preaktivna Sakralna cakra se balansira otvaranjem prezatvorenog Treceg oka. I obrnuto. Cilj je postic harmoniju i pravilan protok energije u svima.


http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=8998 - odlican sajt opcenito, a link je o 7 cakri, puno detaljnije od ovog gore
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
shvacam, sumnjam da cu nabavljati kristale ali svakako cu se pozabaviti time posto volim meditaciju a ovo je ajmo rec nacin da to malo zacinim i isprobam nesto novo, nego sam mi reci jel bitan redosljed ili mogu pocet od od sredine pa zadnju pa prvu ?
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
znači za upaljenu prvu trebo bi pojačat petu...

kad sam nadimljen imam običaj radit neku plesnu varijantu tensegritiya
pa se sjest i slat energiju uz pa niz kičmu...navuko sam se na to
odkad me cura tjerala da radim kabalistički križ :D.
pretpostavljam da je i to čišćenje jer uvijek ima za cilj da
mogu energiju glatko (ili najviše što je moguće) slat od tjemena do trtice.
onda si idem gledat iz čakri...od prve pa prema višima i lansiram zraku iz njih kojom primam informacije iz okoline :D.(što ima odlične rezultate)

al svako malo me zabrine kad si fokusiram, na taj način, svijetlo po čakrama, i osjećam kako prolazi kroz kičmu(a razljeva se i po ostatku)osjećaj bude tolko moćan da iako sam nepomičan kičma full glasno krcka u tim dijelovima a zna i jako bolit :D(isključio sam zabrijavanje jer je i frend to čuo).
kako sam već prije skužio da imam full sjebanu srčanu...a to krckanje i bol u kičmi je najšeće u visini srca, pitam se dal bi kiropraktičar riješio nedaće :p :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tranta

kLick

Aktivan Član
21.10.2007
94
17
8
44
Kreso1988 je napisao(la):
shvacam, sumnjam da cu nabavljati kristale ali svakako cu se pozabaviti time posto volim meditaciju a ovo je ajmo rec nacin da to malo zacinim i isprobam nesto novo, nego sam mi reci jel bitan redosljed ili mogu pocet od od sredine pa zadnju pa prvu ?


Ak imas prilike nabavi koji kristal. Za pocetak ne mora bit nes veliko, a mozes bit jako zadovoljan sa potrosenih 40-50 kuna. Rade :)
Mislim da bi trebalo ic po redu, lakse ce ti bit kasnije. Ja nisam isao po redu pa sad to placam.
Svejedno to je moj put, netko ima neki drugi. Slusaj intuiciju i napravi sto ti ona kaze.
 

kLick

Aktivan Član
21.10.2007
94
17
8
44
wannabeshaman1 je napisao(la):
znači za upaljenu prvu trebo bi pojačat petu...

kad sam nadimljen imam običaj radit neku plesnu varijantu tensegritiya
pa se sjest i slat energiju uz pa niz kičmu...navuko sam se na to
odkad me cura tjerala da radim kabalistički križ :D.
pretpostavljam da je i to čišćenje jer uvijek ima za cilj da
mogu energiju glatko (ili najviše što je moguće) slat od tjemena do trtice.
onda si idem gledat iz čakri...od prve pa prema višima i lansiram zraku iz njih kojom primam informacije iz okoline :D.(što ima odlične rezultate)

al svako malo me zabrine kad si fokusiram, na taj način, svijetlo po čakrama, i osjećam kako prolazi kroz kičmu(a razljeva se i po ostatku)osjećaj bude tolko moćan da iako sam nepomičan kičma full glasno krcka u tim dijelovima a zna i jako bolit :D(isključio sam zabrijavanje jer je i frend to čuo).
kako sam već prije skužio da imam full sjebanu srčanu...a to krckanje i bol u kičmi je najšeće u visini srca, pitam se dal bi kiropraktičar riješio nedaće :p :D

Bas mi i ne djeluje da imas preslabu petu :) al da, 1-5 2-6 3-7.

ajd opisi malo tu zraku o kojoj pricas, zvuci zanimljivo pa bi malo vise detalja...

full sjebana kicma su blokade koje vozis sa sobom od prije. trebas se odblokirat, sjeb po sjeb. kako, nemam pojima, da ti sugeriram nes to bi bilo ko da slijepac vodi slijepca.
to znas ti, a ak ne ti onda netko strucan u tom podrucju. kiroprakticar, bioenergeticar, guru...your choice :)

edit: ak je u podrucju srca onda je valjda srcana cakra. nes sto ne zelis rijesit, nest sto ne zelis znat o sebi, nes s cim se ne zelis suocit... kao uzrok... a pricepljeni/pomaknuti kraljezak kao posljedica... valjda, mozda, moguce, tko zna :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tranta

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
pa neznam što bi objasnio...iz tih centara izvučem antene, a svaka od njih prima različitu kvalitetu podražaja. iako u zadnje vrijeme mi se ti falični principi čine sve besmisleniji pa se počinjem furat na rupe umjesto antena. :D
 
06.03.2010
14
3
0
33
Otvaranje treceg oka olaksace otvaranje ostalih cakri jer je ono centar istine i mudrosti,trece oko ce ti pomoci da shvatis da je citava nasa percepcija sveta ustvari iluzija i da je sve sastoji od enegrije (nista nije cvrsto). Kad covek nauci da ne veruje iskljucivo svojim culima i otvori svoj um,shvati da je on energija kao i sve oko njega i da smo svi deo kolektivne kosmicke svesti put ka otvaranju ostalih cakri bice mnogo laksi. To je moje lico misljenje. Voleo bi da cujem sta vi mislite o tome?
 

kLick

Aktivan Član
21.10.2007
94
17
8
44
Sakiman je napisao(la):
Otvaranje treceg oka olaksace otvaranje ostalih cakri jer je ono centar istine i mudrosti,trece oko ce ti pomoci da shvatis da je citava nasa percepcija sveta ustvari iluzija i da je sve sastoji od enegrije (nista nije cvrsto). Kad covek nauci da ne veruje iskljucivo svojim culima i otvori svoj um,shvati da je on energija kao i sve oko njega i da smo svi deo kolektivne kosmicke svesti put ka otvaranju ostalih cakri bice mnogo laksi. To je moje lico misljenje. Voleo bi da cujem sta vi mislite o tome?


Otvaranje 3. oka pomaze bolje vidjeti sebe, a s tim i svijet oko sebe. Lakse se vidi iza ega i persona bile one tudje ili vlastite. Olaksava "tuning" na razne frekvencije Svemira.
Sad dal pomaze otvaranju drugih cakri ne znam. Znam da moze stvarati velike probleme ako si nebalansiran u drugim cakrama. Vidis sto treba, al ne znas kako to prenijeti drugome - preslaba Grlena, vidis sto treba, al nemas snage/volje to prenositi - preslab Solarni plexus itd... Zato se vecinom govori da se krene od pocetka, od Korijena pa gore, da imas dovoljno jak potporanj za vise cakre. Al opet, mozda je tvoj put drugaciji, moj je.
Jos ako uzmes u obzir da je vecini 3. oko poprilicno zatvoreno cesto se moze desit da si u situacijama gdje vidis stvari koje ljudi ne mogu/ne zele vidjeti. I to onda moze stvorit konflikte.
Mozda je tesko al upotpunjuje. :)

Love/Light
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
tumblr_mpbnqcSw4a1sneb3eo1_500.jpg

tumblr_mpbnqcSw4a1sneb3eo2_500.jpg
tumblr_mpbnqcSw4a1sneb3eo3_500.jpg

tumblr_mpbnqcSw4a1sneb3eo4_500.jpg
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
ufft po ovome u zadnje vrime san zesci imbalanced :/ u pola chakri,mada pale i gase se ko bozicne lampice lol..

.... Pere me i balanced ,ali smanjilo se nekako .. vjerovatno blokirane gornje cakre ..posto cinizam mi je in u zadnje vrime lol...
To ti je kad si zabijes prst u trece oko , ali onda se nemas pravo zalit da je mrak posto je to tada tvoj izbor :/ ..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
čakre se navodno pune hranom koju jedemo, za prvu čakru - pomidore itd., pa za drugu naranče itd., žuta - banane :icon_lol:, kumpir, zelena - blitva, jabuke,, plava šljive. grožde, ljubičasta patliđan, masline .. :) uravnoteženom prehranom.

uz to, solarna voda, voda koja je odstajala na suncu par sati u poklopljenoj staklenci napuni se tim bojama i dobra je za organizam.. za vas, biljke i životinje, sigurna, pročišćena :)
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Istočnjačke religije uče da ljudsko tijelo sadrži sedam energetskih centara. Svaki energetski centar sadrži univerzalnu životnu lekciju koju moramo naučiti da bismo se razvijali prema višoj svijesti. Medicinski intuitivci se bez iznimke instinktivno usredotočuju na tih sedam energetskih centara. Ta drevna slika je nevjerojatno točna u opisivanju ljudskog energetskog sustava, njegovih navika i sklonosti. Unatoč tome, još uvijek izaziva skepsu u mnogima, što je rezultat nedovoljnoj informiranosti i potpunoj cenzuri od strane main stream medija koji formiraju javno mnijenje.
Uz to, konvencionalna medicina ni pod razno ne promišlja ljudsko tijelo kroz energetska žarišta jer takva ideja predstavlja ozbiljnu prijetnju privatnom farmaceutskom kartelu jer omogućava potpunu izlječenje svih bolesti pročišćenjem sedam energetskih centara.

Sustav čakri jest i arhetipski opis individualnog sazrijevanja kroz sedam različitih faza. Čakre su vertikalno povezane, idući od trtične kosti kralježnice do vrha glave, sugerirajući da se mi prema Božanskom uspinjemo postupno, ovladavajući zavodničkim izazovima fizičkog svijeta. Na svakoj razini dolazimo do istančanijeg razumijevanja osobne i duhovne moći, budući da svaka čakra predstavlja duhovnu životnu poduku ili izazov koji je zajednički svim ljudskim bićima.

Evo jako kratkog sažetka duhovnih životnih poduka koje predstavljaju sedam čakri:

1. čakra : poduke vezane za materijalni svijet
2. čakra : poduke vezane za seksualnost, posao i fizičku želju
3. čakra : poduke vezane za ego, osobnost i samopoštovanje
4. čakra : poduke vezane za ljubav, opraštanje i suosjećanje
5. čakra : poduke vezane za volju i vlastito izražavanje
6. čakra : poduke vezane za um, intuiciju, uvid i mudrost
7. čakra : poduke vezane za duhovnost

Ono što iscrpljuje naš duh, iscrpljuje i naše tijelo Mi smo istodobno i materija i duh. Da bismo razumjeli sebe i bili zdravi i u tijelu i u duhu, moramo razumjeti kako materija i duh međusobno djeluju, što odvlači duh ili životnu silu iz našeg tijela, te kako možemo povratiti svoj duh iz lažnih bogova straha, ljutnje i vezanosti za prošlost. Svaka vezanost za koju se držimo iz straha upravlja krugom našega duha tako da on napušta naše energetsko polje, što nas košta zdravlja.
Ono što iscrpljuje vaš duh, iscrpljuje i vaše tijelo. Ono što hrani vaš duh, hrani i vaše tijelo.

Krivo usmjeravanje moći duha čovjeka stvorit će posljedice u tijelu i životu čovjeka. Svako ljudsko biće susreće se s nizom izazova uz pomoć kojih se provjerava njegov savez duhovnim svijetom. Te provjere će doći u obliku uništenja čovjekove osnovne tjelesne moći: neizbježnog gubitka bogatstva, obitelji, zdravlja ili svjetovne moći. Gubitak će aktivirati krizu vjere, prisiljavajući ga da se zapita: «Što je to ili tko je to u koga vjerujem?» Ili: «U čije ruke sam povjerio svoj duh?» Osim takvih znatnijih gubitaka, otponac koji je uzrokom traganja ljudi za dubljim značenjem, te psihološkim i duhovnim «uspinjanjem» obično je tjelesna bolest koja dovodi do osobnog ili profesionalnog zemljotresa. Da bi se izliječio od krivog usmjeravanja svoga duha, čovjek mora htjeti djelovati tako da otpusti prošlost, očisti svoj duh i vrati se u sadašnji trenutak.

Područja vezana za prvu, drugu i treću čakru su ona na koje većina ljudi troši energiju. Nije slučajno da je većina bolesti vezana za gubitak energije u te tri čakre. Čak kada se bolest, poput srčanog poremećaja ili raka dojke razvije u gornjem dijelu tijela, njezino energetsko podrijetlo se obično može povezati sa stresnim obrascima koji se tiču tri niže čakre, kao što je brak ili partnerstvo, obitelj ili zanimanje.

Emocije poput bijesa i ljutnje pogađaju nas fizički ispod struka, dok emocije poput neizražene tuge povezuju se s bolešću iznad struka. Na primjer, emocije koje se kriju iza kvržica dojke i raka dojke su bol, žalost i emocionalno nedovršen posao vezan za odrastanje. Odrastanje je također povezano sa zdravljem u odnosima, a odnosi su uglavnom područja prve i druge čakre. Tako se nekoliko čakri, ako ne i sve, moraju koristiti da biste shvatili zašto se osoba razboljela. Od svih mnogih složenih energija koje prolaze kroz naš organizam, prva čakra je daleko najsloženija jer je to početak ili korijensko energetsko središte vašega tijela. Područja i bolesti koje su ovdje nabrojane potrebno je shvatiti ovako: negativni ekstremi bilo kojeg navedenog emocionalnog područja mogu poslužiti kao glavni utjecaju razvoju bilo kojeg navedenog poremećaja u svakom navedenom opisu čakre.



PRVA ČAKRA: PLEMENSKA MOĆ

Energija sadržana u prvoj ili plemenskoj čakri je plemenska moć. Riječ pleme nije samo sinonim za obitelj nego arhetip i kao takav ima značenja koja su iznad uobičajenog određenja. Ona predstavlja našu vezu s tradicionalnim obiteljskim vjerovanjima koja podupiru oblikovanje identiteta i osjećaj pripadnosti skupini ljudi na nekom zemljopisnom području.

Mjesto: Osnova kralježnice (na trtičnoj kosti).
Energetska veza s fizičkim tijelom: Kralježnica (leđna moždina), rektum, noge,kosti i imunološki sustav.
Energetska veza s fizičko/mentalnim tijelom : Prva čakra je temelj emocionalnog i mentalnog zdravlja. Emocionalna i psihološka stabilnost nastaje u obitelji i ranoj društvenoj sredini. Različite duševne bolesti nastaju kao rezultat lošeg djelovanja obitelji, uključujući višestruke osobnosti, opsesivno-kompulzivni poremećaj, depresiju, te destruktivne obrasce poput alkoholizma.
Osnovni strahovi: Strah u svezi preživljavanja, strah od napuštanja skupine, te gubitak reda.
Osnovne snage: Plemensko/obiteljski identitet, veza, plemenski kod časti. Oslonac i odanost koji daju čovjeku osjećaj sigurnosti i povezanosti s fizičkim svijetom.
Sveta istina: Sve je Jedno.

Primjer: Za sposobnosti društvene energije plemena da očituje bolest primjer je epidemija poliomijelitisa (dječje paralize) oko 1930. i 1940. U listopadu 1929. Godine američko gospodarstvo doživjelo je slom i počela je velika depresija koja je djelovala na cijelu naciju. Opisujući kako se američki narod osjeća, novinari, političari, poslodavci i radnici, muškarci i žene davali su izjave da se osjećaju osakaćeni zbog gospodarstvene katastrofe. Ranih tridesetih kada se pojavila epidemija poliomijelitisa - ona je simbolično predstavljala osakaćeni duh nacije kao zajednice. Oni koji su se gospodarstveno osjećali najjače osakaćenima, bilo kroz stvarno iskustvo, bilo kroz strah od tog iskustva, energetski su bili najskloniji virusu poliomijelitisa. Budući da djeca upijaju energiju svog plemena, američka djeca su bila sklona virusnom oboljenju kao vrsti gospodarstvenog oboljenja ili nemoći.

Što se dogodilo?

Kada čitavo pleme biva zaraženo strahom, ta energija se prenosi na djecu. Taj osjećaj da su osakaćeni tako se brzo utkao u plemensku psihu da su američki glasači čak izabrali i predsjednika koji je šepao, što je bila posljedica preboljele bolesti uzrokovane virusom poliomijelitisa. Bio je to Franklin D. Roosevelt, živi simbol tjelesne slabosti i nevjerojatne sposobnosti brzog oporavljanja. Bio je potreban plemenski događaj i iskustvo tjelesne snage - Drugi svjetski rat - da se izliječi američki plemenski duh. Osjećaj herojstva i plemenskog jedinstva, uz podršku iznenadnog porasta zaposlenosti, povratio je ponos, moć i čast svakom članu plemena.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: qmica and Tropico

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
DRUGA ČAKRA: MOĆ ODNOSA

Druga čakra je čakra partnerstva. Njezina energija počinje titrati i izražavati se u dobi oko sedme godine. U to vrijeme djeca počinju stvarati međusobne odnose s drugom djecom i odraslima neovisnije od svojih roditelja i kućnog okruženja. Kroz te prve međusobne odnose ona počinju razvijati svoju osobnost, stvarati veze i istraživati svoju moć izbora.

Mjesto: Donji dio abdomena do pupka.
Energetska veza s fizičkim tijelom: Spolni organi, debelo crijevo, donji kralješci,zdjelica, područje bedara, slijepo crijevo i mokraćni mjehur.
Energija veza s emocionalno/mentalnim tijelom: Ta čakra se podudara s našom potrebom za odnosima s drugim ljudima i našom potrebom da do određene mjere nadziremo dinamiku svoje sredine. Sve vezanosti pomoću kojih održavamo nadzor nad vanjskim životom, kao što su vlast, drugi ljudi ili novac, kroz ovu čakru pridružuju se našem energetskom polju i fizičkom tijelu. Bolesti koje potječu iz ovog energetskog središta aktiviraju se strahom od gubitka nadzora. Rak prostate ili jajnika, kronična bol u donjem dijelu križa ili u bedrima, te artritis, samo su neki od učestalijih zdravstvenih problema. Problemi koji se javljaju u menopauzi kao što su promjene temperature i raspoloženja te depresija, energetski su poremećaji druge čakre. Tumori maternice nastaju kao posljedica umrtvljene stvaralačke energije druge čakre i životne energije usmjerene u poslove i odnose koji su završili u slijepoj ulici.
Osnovni strahovi: Strahovi od gubitka nadzora, od toga da vas drugi nadziru kroz prevladavajuću moć događaja i okolnosti kao što su ovisnost, silovanje, izdaja,impotencija, financijski gubitak, napuštanje našeg osnovnog partnera ili profesionalnih kolega.
Osnovne snage: Sposobnost i izdržljivost da čovjek preživi financijski i materijalno sam, te da se obrani i zaštiti; instinkt «borba ili bijeg»; sposobnost preuzimanja rizika;sposobnost brzog oporavljanja od gubitka, bio to član obitelji, partner, neka svojina,zanimanje ili financije.
Sveta istina: poštujte jedan drugoga.

Primjer: Energetski i tjelesni pobačaji, koji su posljedica straha, imaju emocionalne, a često i tjelesne posljedice. Žene koje često pobacuju jer ih odbijaju njihovi muževi ili dijete, ili zato što su u strahu da neće moći osigurati dom za svoje dijete, obično imaju poremećaj reproduktivnog sustava - tumor na maternici, na primjer. Jednom prilikom Caroline je imala slučaj pacijentice koja je imala jako vaginalno krvarenje nepoznatog uzroka. Procjenjujući njezinu energiju primijetila je da je imala dva pobačaja, premda nijedan nije spomenula. Ona je tada doživjela emocionalni slom i iz nje je šiknula žalost i krivnja koje su je opterećivale godinama. Te traume su bile energetski uzrok krvarenja. Jedna žena je rekla da je prije pobačaja provela obred putem kojega je poslala poruku duhu djeteta kojeg je nosila. Ona je poslala djetetu poruku da mu ne može osigurati stabilnu sredinu za život. Osjećala se uvjerenom u to da je poruka primljena, jer je nakon pobačaja sanjala san u kojem se susrela s duhom koji joj je rekao: «Sve je dobro».

Energetski pobačaji, pobacivanje neke zamisli ili projekta i događaju se puno češće nego tjelesni pobačaji, kako u muškaraca tako i u žena. I kod muškaraca i kod žena, energetski pobačaji dovode do tjelesnih problema, među njima i neplodnosti. Mnoge žene koje su se posvetile stvaranju karijere teško zatrudne. Neki muškarci u istom položaju imaju probleme s prostatom. Na drugu čakru znatno utječu i energetski prijestupi poput silovanja, incesta i zlostavljanja djece. Te stvari su daleko više od tjelesnog napastovanja. Netko može silovati nečije energetsko polje verbalnim zlostavljanjem ili destruktivnim stavovima. Bill, sudionik jedne radionice, imao je takvu vezu sa svojim ocem koja daje primjer emocionalnog prekršaja ili silovanja stavom. Billov otac ga je stalno omalovažavao dok je odrastao, govoreći kako «nikad neće postići ništa u životu.» Bill je godinama pokušavao dokazati svom ocu da nije u pravu, ali nikad nije uspio u tome. Kada mu je otac umro, budući da se nikad nije usprotivio njegovoj osudi, Bill je bio emocionalno paraliziran. Patio je od kronične depresije, nije mogao zadržati posao i bio je impotentan. Premda je Billov otac oduzeo potenciju svom sinu u materijalnom svijetu, a ne u području seksualnosti, financijska produktivnost i seksualnost su energije druge čakre i blisko su povezane. Silovanje i incest energetskog polja potaknuti su željom da se osakati sposobnost osobe da bude neovisna i napreduje izvan nadzora druge osobe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: qmica

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
TREĆA ČAKRA: OSOBNA MOĆ

Energija treće čakre, energija osobne čakre, postaje prevladavajuća vibracija u našem razvoju tijekom puberteta. Taj energetski centar također sadrži većinu pitanja vezanih za razvoj osobne moći i samopoštovanja. Treća čakra završava tjelesnu trilogiju ljudskog energetskog sustava. Poput prve i druge čakre, ona se prije svega veže za tjelesni oblik moći. Dok je prva čakra usklađena sa skupnom ili plemenskom moći, a druga čakra usklađena s protokom moći između našeg «ja» i drugih ljudi, treća čakra je povezana s našom osobnom moći u odnosu na vanjski svijet.

Mjesto: Solarni pleksus.
Energetska veza s fizičkim tijelom: Želudac, gušterača, nadbubrežne žlijezde,tanko crijevo, žučni mjehur, jetra i srednji dio kralježnice smješten iza solarnog pleksusa.
Energetska veza s fizičkim/mentalnim tijelom: Treća čakra, koja se često naziva solarni pleksus, jest naš osobni centar moći, magnetsko središte osobnosti i ega. Bolesti koje proizlaze odavde aktiviraju se putem pitanja vezanih za vlastitu odgovornost, samopoštovanje, strah od odbačenosti i preveliku osjetljivost na kritiku.
Osnovni strahovi: Strah od odbačenosti, kritike, strah da ćemo izgledati glupo,strah da nećemo uspjeti ispuniti svoje odgovornosti te svi strahovi vezani za tjelesni izgled kao što su strah od debljine, ćelavosti ili starenja; strahovi da će drugi otkriti naše tajne.
Osnovne snage: Samopoštovanje, samodisciplina; ambicija, sposobnost da se potakne akcija i sposobnost upravljanja krizom; hrabrost da se preuzmu rizici;velikodušnost, etičnost i snaga karaktera.
Sveta istina: Poštujte sebe.

Primjeri: Ako osjećamo sebe i poštujemo se, to određuje kvalitetu našega života, našu sposobnost da uspijemo u poslovanju, odnosima, ozdravljenju i intuitivnim vještinama. Ljudi koji sebe nedostatno poštuju privlače veze i profesionalne situacije koje odražavaju i pojačavaju tu slabost. Primjer čovjeka koji nije očekivao da će u svom braku biti voljen, oženio se da bi imao društvo, vjerujući da je ljubav nešto što se događa drugim ljudima, a ne takvima kao što je on, je vodeći primjer. No, Da bi se čovjek izliječio potrebno je vjerovati u sebe. Chuck je poticao iz vrlo tradicionalne istočnoeuropske obitelji. Utjecaj njegove obitelji bio je jak na svaki način - u društvenim stavovima i religioznim vrijednostima. Očekivalo se da će djeca narasti i biti poput svojih roditelja. Chuck je bio otpadnik u svojoj obitelji jer nije volio sport i zabave na kojima se točilo pivo. Privlačile su ga liberalne ideje i prijatelji. I prije nego što je krenuo u srednju školu vodio je dvostruki život, odvajajući svoje interese i prijatelje od života u obitelji. Potkraj srednje škole osvijestio je činjenicu da je homoseksualac, što je još više pojačalo potrebu za dvostrukim životom, budući da je znao da njegova obitelj nije dorasla tome. Otišao je od kuće i putovao po svijetu i bio predavač u mnogim zemljama. Naučio je mnoge jezike, dok se nije na posljetku ponovno skrasio u svom rodnom gradu. Primio je priličan broj akademskih počasti, ali je unatoč svega bio u stalnoj depresiji. No, njegova stvarna motivacija za životom u inozemstvu bila ta što mu je, budući da je bio otpadnik, bilo neugodno u njegovoj obitelji. Očajnički je želio biti prihvaćen, ali je ipak znao da prvo mora sam prihvatiti sebe. Još uvijek nije mogao živjeti otvoreno kao homoseksualac, što ga je zabrinjavalo, budući da je rekao: «Ne smatram da sam se prihvatio homoseksualcem, ako su jedini ljudi koji to znaju moji prijatelji homići. Moj najveći strah je da ću, ukoliko istražujem svoje osjećaje, doći do dna i shvatiti da zaista ne mogu prihvatiti samoga sebe. A što onda?». Chuck se posvetio proučavanju misticizma, a provodio je duhovne vježbe koje su uključivale molitvu i meditaciju. Na svojemu putu hodočašća, na svakom mjestu izveo je duhovnu ceremoniju otpuštajući bolni dio svoje prošlosti i moleći za sposobnost potpunog prihvaćanja samoga sebe. I prije nego što se vratio kući, Chuck se promijenio. Bio je slobodan i«živ» na način kao što smo svi mi stvoreni. Odbacio je svoju sjenu. Jedna od prvih stvari koju je učinio po povratku bila je okupiti obitelj i reći joj da je homoseksualac. Bio je spreman za svaku vrstu reakcije od njih, ali na njegovo zadovoljstvo, oni su prihvatili tu vijest. Putem svog duhovnog putovanja, Chuck je stekao neovisnost od prošlosti i svojih strahova o budućnosti, te duboku vjeru u sebe.
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
ČETVRTA ČAKRA: EMOCIONALNA MOĆ

Četvrta čakra je središnje mjesto moći ljudskog energetskog sustava. Kao središnja čakra, ona posreduje između tijela i duha i određuje njihovu snagu i zdravlje. Po svojoj naravi, energija četvrte čakre je emocionalna i ona pomaže ubrzanju našeg emocionalnog razvoja. Ta čakra utjelovljuje duhovnu poduku koja nas poučava kako djelovati iz ljubavi i suosjećanja te kako prepoznati da je najsnažnija energija koju imamo ljubav.

Mjesto: Središte prsnog koša.
Energetska veza s fizičkim tijelom: Srce i krvotok, rebra, dojke, prsna žlijezda,pluća, ramena, ruke, šake i dijafragma.
Energetska veza s fizičkim/mentalnim tijelom: Ta je čakra u rezonanciji s našim emocionalnim opažajima koji određuju kvalitetu našeg života puno više od misaonih opažaja.
Osnovni strahovi: Strah od usamljenosti, obveza i «ravnanja prema svom srcu»;strah od nesposobnosti da se emocionalno zaštitimo; strah od emocionalne slabosti i prevare. Gubitak energije četvrte čakre dovodi do ljubomore, ogorčenosti, ljutnje,mržnje i nesposobnosti da oprostimo kako drugima tako i sebi.
Osnovne jakosti: Ljubav, opraštanje, suosjećanje, predanost, inspiracija, nada,povjerenje i sposobnost iscjeljivanja sebe i drugih.
Sveta istina: Četvrta čakra je središte moći ljudskog energetskog sustava, jer je Ljubav najveća moć.
Premda se inteligencija ili «mentalna energija» općenito smatra superiornijom emocionalnoj energiji, zapravo je emocionalna energija pokretač ljudskog tijela i duha. Ljubav u svom najčišćem obliku - neuvjetovana ljubav - beskonačna sposobnost praštanja. Nismo rođeni tako da nam ljubav glatko teče, pa čitav život trošimo učeći o njoj. Njezina energija je čista moć. Ljubav nas i privlači i zastrašuje. Ljubav nas potiče,nadzire, inspirira, iscjeljuje i uništava. Ljubav je gorivo za fizičko i duhovno tijelo. Svaki životni izazov jest poduka u nekom vidu ljubavi. Način na koji reagiramo na te izazove bilježi se u staničnom tkivu: živimo u okviru bioloških posljedica svojih biografskih odabira.

Životne krize koje su u biti vezane za ljubav, kao što su razvod, smrt voljene osobe,emocionalno zlostavljanje, napuštanje ili preljubništvo, često su uzrok bolesti i nisu rezultat samo jednog događaja koji im je netom prethodio. Za tjelesno iscjeljenje često je potrebno, a možda i odlučujuće, iscjeljenje emocionalnih pitanja.

Primjer: Jack, drvodjelac, star 47 godina, uložio je uistinu značajnu svotu svoje životne ušteđevine u poslovni pothvat kojeg je zamislio njegov nećak Greg. Četiri mjeseca kasnije taj je poslovni pothvat doživio neuspjeh i Greg je nestao. Dva mjeseca kasnije Jack je doživio nezgodu na radu povrijedivši donji dio leđa. Počeo je patiti od visokog krvnog tlaka, počeo se povlačiti u sebe i postao je deprimiran. Pojavio se na jednoj od radionica intuitivne medicine jer ga je na to prisilila njegova žena Lynn, i sama sudionica tečaja, u očajničkom pokušaju da ga izvuče iz stanja nemoći. Neki poremećaji su tako očiti da bilo koja osoba izvana može povezati stvari i shvatiti uzrok. Jackov financijski stres uz osjećaj da ga je nećak iskoristio, postali su bez sumnje pobješnjela vatra u Jackovoj psihi, što je rezultiralo slabošću donjeg dijela leđa i živca išijatikusa. Njegov bijes je dodatno potaknuo stvaranje visokog krvnog tlaka budući da se prepustio mračnim mislima u svezi svoje goleme zablude vjerujući obećanjima svog nećaka o bogatstvu. Jack je «obolio na srce» što je bila posljedica Gregove prevare te Jackovog osjećaja da je razočarao svoju ženu. Prilikom prisustvovanja na radionicama Carolin, Jack je odlučio razgovarati s svojom ženom i promijeniti svoj stav u životu.

Nekoliko mjeseci kasnije Caroline je kontaktirala njegovu ženu i dobila vijest da se Jackovo zdravstveno stanje znatno poboljšalo, vratio se na posao, leđa mu još uvijek zadaju problema, ali ne bole tako jako. Krvni tlak mu se normalizirao i više nije bio depresivan. Oboje su osjećali iznimnu slobodu glede svoje financijske nesreće, jer su iskreno bili u stanju oprostiti ono što se dogodilo i krenuti dalje. Taj par je primjer duhovne moći srčane energije. Suosjećanje koje je teklo iz Lynninog srca u Jackovo tijelo dalo mu je podršku koja mu je bila potrebna da bio prostio svom nećaku i sebi i nastavio sa svojim životom.