Envirolite ili CFL u big tower

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Dakle ekpo, kao prvo veeeeeeliki pozdrav, dolazila sam povremeno, samo da vidim jeste li na mjestu - vidim da je sve OK, svaka čast još jednom na ovom forumu, već sam godinama s vama, ljubim vas :*!

Pa...ako je već bilo slične teme, kao što kažem, nije me bilo....slobodno neka moderi izbrišu...ali, eto, baš imam FAQ kaj se tiče growanja...naime:

Radi se o big tower-u, sad...mene zanima iskustvo nekoga tko je probo u big tower stavit CFL-ke i Envorolite, dakle ili jedno ili drugo, naravno...koja je razlika u rezultatima...ne znam dakle, da li da stavim 5 CFL-ki, 3 crvene, 2 plave ili jednu dual Envarojaltitzu od 125W, dakle...ima li nekakvih slika ili mišljenja?! Tnx
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....najbolje ti je utrpat HPS 70W sa kojom CFL-kom 6500K......najbolji omjer l/W.....kad potrpas CFL da ima priblizno lumena kao HPS grije vise i trosi vise.....moje osobno misljenje....:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: #34

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Hmmmmmm, ima slika kakvih!? Nekih praktičnih primjera :), ovo stoji kaj si napisal, manje troši, ah...sad koja je toplija, iskreno, mislim da su tu negde....
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
47
Slusaj dr. Ivacha, ako ko zna s PC growovima, on je taj (uz jos par njih tu na forumu) ;)
Btw, i ja sam krenuo s kupovinom CFLki, kao necu se zajebavat sa strujom (koju uopce ne kuzim i bojim je se :D)-prigusnice, starteri, sve to spajat..pa cu jednostavno odraditi CFLkama. Uglavnom, da skratim, uzmi HPS i neces pogrijesiti..ako je frka sa spajanjem, ima tu ljudi koji ce pomoci (pifff, jos ce se poklati medjusobno da pomognu curi). I ja sam skoro neiskoristene CFLke ostavio i presao na hps..ustedi si taj dupli trosak, mozda i odradis jedan grow sa stednim..poslije ti ne gine hps.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
svi smo isti...kao proći ćemo jeftinije....nećemo mi slušat tu iskusne dečke kaj oni znaju...kad nakon dan i pol sam pokunjena repa otišao kupit hps :)
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
stara slika al ajd
dvije hps-ice a kučište midi
ko što je reko Ivach - najbolji omjer l/w... samo srijediš ventilaciju ;)