eo da i ja prestavim svoju jadnu biljčicu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
to valjda u vas ima zmija, u nas samo ovih neotrovnih od 2 metra, takvih se ne plašim.. tu i tamo koji poskok, al baš treba nabasat na njih..

a vigier, ne sad, al ak misliš sadit u proljeće misliš da se neće neko čudit kakve su ovo biljke itd.. i nedaj bože da i skuži neko o čem se radi, ak se sadi sredinom 3. mjeseca a sezona šparuga je do kojeg 6 mjeseca tak neš, pa dost je napeto... do tad se razvije biljka dost dobro

još pogotovo ako tamo stoje boce vode... (jebiga, drugačije neznam kako, lakše mi je odjednom odnest zaliha neg svaki dan nosat..)
 

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
Mislio sam da govoris o nekakvim beracima sparoge koji sada bauljaju po šumi :) nisam te shvatio dobro.
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
pa kažem ima, al nema na svakom uglu dost rjetko, ne straši to mene previše, ne diram ja njih ni one mene, kolko sam prešetao šume nisam na sreću imo niti jedno loše iskustvo sa njima.. nit sa drugim divljim životinjama na koje sam naišo.. al naravno treba uvjek bit oprezan a ne bauljat ko muha bez glave..
 

ChasedByDevil

Aktivan Član
16.05.2011
121
37
0
Naravno :) i naravno nediras ti njih ni one tebe, al u kupinama su kamuflirane pa ih nevidis, al nmvz pazi se, i racunaj da kupine se razrastu ko K.... tako da nebi previse posadio dok su male jos
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
evo malo sam eksperimentirao sa lećom da dobijem bolje slike nego zadnji put, po meni sad je dost bolje, jest da imam 2 verzije, jednu što sam normalno sliko drugu sam pokušao uvećat odma

pošto sam proučavo forum, vidim i sam da za sad nije to to...

ak se nevaram sad su skoro svi ako ne i svi onako mutni, nisu prozirni... dakle kad bi sad ubro prema literaturi dobio bi takozvani energični high

e sad, trebam nać negdje da vidim točno koja je to razlika head i body high, ja nemogu da svatim koja bi mogla bit razlika, možda nisam do sad probo jedan i drugi, neg sam dobivo samo jednu tipu pa nemogu skužit..




 

BJN

Aktivan Član
09.08.2011
48
55
0
37
imenjak je napisao(la):
evo malo sam eksperimentirao sa lećom da dobijem bolje slike nego zadnji put, po meni sad je dost bolje, jest da imam 2 verzije, jednu što sam normalno sliko drugu sam pokušao uvećat odma

pošto sam proučavo forum, vidim i sam da za sad nije to to...

ak se nevaram sad su skoro svi ako ne i svi onako mutni, nisu prozirni... dakle kad bi sad ubro prema literaturi dobio bi takozvani energični high

e sad, trebam nać negdje da vidim točno koja je to razlika head i body high, ja nemogu da svatim koja bi mogla bit razlika, možda nisam do sad probo jedan i drugi, neg sam dobivo samo jednu tipu pa nemogu skužit..





da sam na tvom mestu ja bih ubrao sada, najvise za nedelju dana... ne volim kada me rad zakuca po ocima i tera da spavam, ovako kvalitetnije provodim vreme kada sam hiperaktivan ;)
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
da se mal javim, nisam imo vremena visit po internetu imam posao i obaveze...

uglavnom, jedan dio sam bio ubrao oko 14-15. 10. (da, da, davnih dana je to bilo :icon_lol:) i od tog perioda do danas mi je jedan predivni dio te polovice uhvatilo plijesanj, nisam se htjeo zajebavat neg sam bacio, jako teška srca, al eto rađe to neg plučnu bolest dobit...

ostatak se osušio kolko tolko (još je zeru vlažan, osjeti se pri degustaciji da bi bolje gorilo da je više suho, tj ak ga zeru posušim brzinski onda bude odlično.) i efekt je po meni dobar, bolje nego vamo nabavna roba od *****..

a ovu drugu polovinu sam danas išo ubrat po noći, nažalost nemam slika, ali nemojte ni zamjerit, nije baš po noći sigurno blicat kamerom itd, jest da je u grmlju al ja inaće ne volim previše riskirat..

uglavnom iznenadio sam se veličinom, neznam jesam možda zaboravio prije veličinu, al jedan vrh je veličine ko ruksak (visinom, a ne širinom) jedva sam ga naguro u vreču, uglavnom druga polovica je prepunila mi ruksak, naravno to je sad ovako sirovo samo sitno izrezano da stane, naravno da nije ful ruksak kad se očisti...

sve u svemu prezadovoljan sam za prvi put, rad ove ranije polovice je dobar, drugi dio ćemo tek probat za kojih mjesec-dva...

jedino pazite tu plijesanj, ja sam podcjenio plijesanj i uništi mi kojih 10-20 grama (nisam dobar u procjenjivanju al preko jedne šake pune robe)
al ostalo mi je brdo toga da nebi mislili da sam sve uništio, uništilo mi se možda peti ili deseti dio prve polovice.. ali mi je na srce pao kamen ogromni kad sam vidio..:eek:hno:
----

al sljedeće sezone bude puno bolje, profesionalnije, organiziranije, i što je najbitnije, sigurnije..
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
pošto nemam di, sušio sam u sobi po posudama..
velika večina posuda su bile neke kartonske ili slične koje propuštaju vlagu itd, neznam kak da objasnim, i imo sam jednu velku staklenku krastavaca..

i sve bilo 5, dokle god sam ja svaki dan stavljao suhog papira, i naveće vadio vlažan papir van i nanovo ponavljao stvar, znači naveće opet suhi papir svjež, ostavit minut da se prozrači i vratit, e onda sam imo malo previše posla, nikako nać vremena i tako dan-dva ostalo bez mog kontroliranja...

i eto, dovoljna su 2 dana nepažnje (sušilo se preko 2-3 tjedna) i eto ti...
krenem u kontrolu, kad pogledam ono bjelo kao plijesanj...

kasnije malo pipam robu, baš onako pre mekano, nije dobar osječaj, odma znaš da nešto nevalja... i nekakav čudan miris..

prvo sam se dvoumio šta ću sa time, dal da nešto iskemijam, pa sam reko sebi daj čovječe neš valjda riskirat kakve boleštine pluča zbog par grama.. i onda sam sve rokno u smeće...

odsad za početak sušenja jedino kartonske kutije (i one mogu popljesnjivit, samo izgleda u manjoj mjeri, tj ima veću toleranciju pošto nije tolko hermetički zatvoreno više diše)

po kartonskim sam čak vidio također jedan komadićak plijesnjivog, al to se odma makne, nije ogromno, nit gram..

eto, od svega ova faza mi je najzajebanija, valjda zato jer treba tolko pažnje, gledanja, i što je najgore mora bit po sobi, to je ogromna opasnost od otkrivanja, nasreću pazim se, ne riskiram, ali eto pažnja dovodi i do posljedica a to je manjkom prozračavanja itd dolazi plijesanj...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
da, jasno sve sto kazes i bolje sto si bacio to sto je propalo, steta sto ti finale ispade najtezi deo posla, probaj za sledeci grow naci neko mesto gde ih mozes pokaciti sa granama da se lepo luftiraju i ne guraju (neki moji stari drugari koji nisu imali gde susiti, penjali su se na drvo najblize sajtu i kacili po krosnjama ;)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
brate jesi vidio kako ih suši arjan iz greenhouse-a za cannabis cup.....odreže cijelu i direktiva s njima u kartonske kutije i tako mu stoje 4 mjeseca....tako da neznam zakaj tebi pljesanj izbio...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
garant nisu isti uslovi, ako imas nizu temp. vise vlage i manje strujanja vazduha, ne moz da te ne strefi budj, pogotovo ako su hedovi na gomili
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
$DoLaR$ je napisao(la):
brate jesi vidio kako ih suši arjan iz greenhouse-a za cannabis cup.....odreže cijelu i direktiva s njima u kartonske kutije i tako mu stoje 4 mjeseca....tako da neznam zakaj tebi pljesanj izbio...

a neznam ja kak je neko sušio, nit iz kojeg razloga njemu nije zapljesnjavilo se..

ja znam kako je meni bilo, i naučio sam lekciju..

drugi put malo se više angažirat i to je to..
 
07.03.2012
37
17
8
32
neznas ti od toga nist.bolje sadi paradajz.trava se ne susi po kartonu trava se susi u tamnom i prozirnom mjestu okrenuta da joj korijen dodje u gornju stranu i tako 14 dana...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
i ja sam prijašnjih godina sušio po kartonskim kutijama pa se nije uhvatila plijesan... bitno je samo da imaju cirkulaciju svježeg zraka i da vlaga nije previsoka...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
neznas ti od toga nist.bolje sadi paradajz.trava se ne susi po kartonu trava se susi u tamnom i prozirnom mjestu okrenuta da joj korijen dodje u gornju stranu i tako 14 dana...
prije nego pocnes djeliti sarkasticne savjete provjeri svoje zanje frend...nevolimo takve ispade....dobro nam dosao ;)
Pogledaj datum zadnjeg komentara ...nepotrebno je dizati stare teme ako nemas nesto pametno za reci .
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
dami je napisao(la):
neznas ti od toga nist.bolje sadi paradajz.trava se ne susi po kartonu trava se susi u tamnom i prozirnom mjestu okrenuta da joj korijen dodje u gornju stranu i tako 14 dana...
ja ti jedino mogu reći da si budala ako tako misliš... najlakše je citirati knjigu kako se to radi i ispasti pametan, praksa i teorija nije isto... uvjek treba nešto improvizirati...

misliš da ja ne bih htjeo bolje osušiti, ali nisam imao uvjete i sušio sam kako sam mogao, brate mili ajde mi samo objasni gdje bi ja mogao imati mjesta za uzeti cjelu biljku visine oko pola metra, kad joj se usprave savinute grane to je metar, neznam dal si ti vidio velićinu te biljke ili si odma krenuo na pametovanje, a mogao sam se jedino osušiti u sobi, drugdje ne... logično da ću je onda razrezati i pobacati po kutijama

lako se praviti pametan, umjesto da si rekao kakav produktivan odgovor da pomogneš ostalima ako imaju slične probleme...

valjda je smisao ovoga foruma djeljenje iskustava, pomaganje drugima itd., a ne hvalisanje i pametovanje

ako ćemo gledati, brdo stvari oko mog uzgoja nije iz knjige nego je nekakva improvizacija i kemijanje, ali, svejedno, uspio sam uzgojiti nešto.... tako da ipak znam nešto od toga.. :punch:

usputno, reda radi da te pitam, kakvo je to tamno i PROZIRNO mjesto?
 
24.04.2013
10
1
0
Imenjace govorio si o tome da si naucio za dalje i da se bacas na grow zestoko sljedece godine (2012). Sad je 2013 pa me zanima jesi li radio sta i jesi li mozda napravio novu temu s dnevnikom toga ili tako nesto jer zanimljivo mi je bilo pratiti ovo od prije dvije godine. Mislim tako kasno zasadenjo a tako uspjesno je ispalo pa bi bilo zanimljivo jos nesto od tebe vidjet i procitat ;)
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
trenutno nemam čime slikati, tako da ništa od dnevnika, tek kad nabavim neki fotoaparat...
bio sam u krizi radio sam loše poslove pa nisam imao novaca, sad sam tek upecao bolji posao pa se može malo i zaraditi..

ove godine sam bio zasadio na vrijeme, zasadio sam početkom 4. mjeseca ne mogu se sjetiti točnog datuma, uglavnom, našao sam još jebeniji sajt, napustio sam ova tadašnji, jer je za moj pojam slabo osiguran, mislim dobar je sajt, ali ovaj novi je još sigurniji...

ali, problem je bio što mi je neka živina pojela bilje,a taman je ljepo niklo i počelo se razvijati, tako da trenutno tražim malo pametniji sajt, već imam u vidu par komada koji su dosta nenadjebivi, a i u nedostatku sam sjemenki, ne mogu vjerovati, svi dobavljači imaju neku kvalitetnu robu bez sjemenki, dok sam prošlih godina dok uredno dobivao sve sa više sjemenki neg vutre.. neznam šta da radim :punch: :punch:

sreća pa sam se ove godine malo ranije aktivirao, čak sam kvalitetniju zemlju nabavio, tako da mi jedino nedostaje nabaviti par sjemenki i fotoaparat, pa budem opet otvorio neki dnevnik.. ali i to se bude rješilo ubrzo..

po meni i da opet posadim krajem 7. mjeseca opet će biti dobro...
ako ništa manje je znatiželjnih ljudi, pa ne moram biti toliko paranoičan, a i količina mi je sasvim dovoljna..

ova berba iz ovog dnevnika mi je trajala oko godinu dana... tako da mogu reći da sam zadovoljan, još da nisam bacio dosta popljesnjive vutre trajalo bi i duže..

ali dobro, ja se ne prebijam sa travom, ja to volim laganini tanku čistaka srolati i kulirati, ili prije spavanja da samo sklopim oči i druge sekunde se probudim kad ono prošlo 12 sati :punch: glupo mi je kad se ubijem pa samo vegetiram uokolo, rjetko kad to prakticiram :punch:

tako da mi baš nije jasno kad vidim ljude koji imaju po 5 stabljika velićine sekvoje, pa šta će raditi sa tom vutrom, možda skupljaju životnu zalihu? ili se svakodnevno ubijaju sa 5-10 grama :punch:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp