eo da i ja prestavim svoju jadnu biljčicu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina



biljka je stara kojih mjesec dana, posadio sam je početkom 7. mjeseca...

bile su 2 al nažalost imo sam problema sa kukcima, 1 su dokrajčili, mislio sam da je i ova mrtva, al nije se dala, par dana kad sam išo malo sređivati mjesto uzgoja skužim da se razgranala, od skoro pa potpuno uništene biljke je uspjela opet porasti...

nego da vas pitam, šta vi poduzimate u vezi kukaca, jel imate tih problema?
ajde ja pretpostavljam da sam kasno zasadio pa zato me i sjebali skakavci, jer u proljeće ih i nema baš tako, a sad na milijarde ih ima, a ako već odrasliju biljku malo pojede ko ga jebe...

i do kada najkasnije mora biljka pokazati spol?
ja se nadam da će još malo rasti, ojaćati pa tek onda pokazati spol, jer sad nebi baš nešto dobio, sitna je, visoka možda pol metra... a šta je to..

e da, i finalno pitanje, jel se može kak upasti preko slike da se skuži ip čovjeka, mislim ono možd bezvezno pitanje al ko zna, možda i nije baš tako bezvezno..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kalesijski zvuci

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Pa sa obzirom da si je zasadio kasno i nemogu ce je da naraste nesto velika,al ok i ovako narasce ona jos malo.
Sto se kukaca tice ne znam koji preparat da joj das,al sacekaj nekog od ekipe pa ce ti reci.Spol bi trebala ovih dana da pokaze,zavisi od i od vrste neke cvetaju malo kasnije,neke ranije.
A sto se IP tice,ne mogu ga provaliti posto je Vutra.org skriptovan tako da je ok...

Enjoy
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Preko vutra.org ne mogu provaliti ali preko slika bi mogli kad sajt za slike nije enkriptiran. Ali od tolko slika i korisnika još nitko nije provaljen tako da nema razloga za brigu ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
about IP bro, don't worry be happy, a malena izgleda OK, steta sto si kasno krenuo al' daj joj puno sunca i hrane i moze to da bude super na kraju
p.s. otkud je u saksiji, zar nemas uslova da je zabijes tu negde napolju
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
a gledaj, sunca ima, jest da je usred grmlja usred šume, al sam široko pokrčio, tak da ima baš direktnog sunca od negdje 9-10 kad se mal sunce digne sve do 5-6 sati... po meni je to dobro... znači negdje 7-8 sati je sto posto pod direktnim suncem..:sun2: (još ako bude visoka kojih 2 metra e onda tek bude još više sunca direktnog dobivala jer dođe na visinu samoga grmlja, a zbog grmlja dobiva sad manje svjetla)

misliš da bi mogo malo gnojit zemlju, nije pre mlada biljčica? tej joj mjesec dana:icon_lol:

a zašto nisam presadio po meni nema nekog smisla, ova posuda je od negdje odoka 30+ litara, visina odoka oko po metra, i još je u cjeloj posudi kvalitetna zemlja, pjeska ubačeno itd...

ovdje u nas ti je zemlja strava živa, crvenica, al kužiš ako ima zemlje si sretan, okopavat zemlju moraš krampom bez zajebancije, na metar zemlje milijarda kamenja, ovdje ti je sve čisti kamen... ali ajde, da sam na duže relacije išo sadit znači na proljeće da sam krenuo onda bi se isplatilo, a po meni ovo kratko pa biljka neće ni ovo prerasti tak da po meni joj je sasvim dovoljno a kud ima i bolju zemlju... a da bi išo presađivat onda bi isto bio onaj stres šta ne biljci, i onda bi stala neko vrijeme sa vegetacijom jer nemoš ti presađivat bez da pipneš korjen itd... šta ne..

mislim si za proljeće pripremiti malo lokaciju, da sredim problem sa zemljom, jer je sve puno kamenja da to maknem štaćemi kamen, da nabacam možda vreću-2 zemlje normalne, i imam đubrište, bacamo slamu i govna od zećeva i kokoši, dost dobro gnojivo, time se redovito polje gnoji..

SenzaPieta je napisao(la):
Pa sa obzirom da si je zasadio kasno i nemogu ce je da naraste nesto velika,al ok i ovako narasce ona jos malo.
Sto se kukaca tice ne znam koji preparat da joj das,al sacekaj nekog od ekipe pa ce ti reci.Spol bi trebala ovih dana da pokaze,zavisi od i od vrste neke cvetaju malo kasnije,neke ranije.
A sto se IP tice,ne mogu ga provaliti posto je Vutra.org skriptovan tako da je ok...

Enjoy

pa mislim sad joj i one bočne grane rastu, a i na dan dosta naraste, ovi gornji listovi rastu ko ludi zna centimetar-dva na dan narast...

znači za mjesec dana bi bila duplo veća... da raste ovim tempom, a duplo veća znači i duplo više robe..
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ako je u tegli, slobodno nakon mjesec dana mozes poceti gnojiti. To je kao neko vrijeme kad bi gnojidba i trebala poceti... Samo se drzi propisanih doza i bit ce u redu. Mozes za pocetak staviti pola od propisane doze pa ces vidjeti kako ce reagirati na to, a kasnije povecas... Ne brini sto je mala (i sam si rekao da je kasno zasadjena) bit ce sigurno neceg za u rizlu staviti (naravno ako je zena)
Sretno!
 
09.08.2011
7
0
1
40
Slatka je..:)ja sam moje djubrio kada su bile male,ono sto se kaze ISCELICIO SAM IH :Dsada su preko metar ipo.
-nego hteo sam zamoliti za jedno objasnjenje..imam tri iste biljke koje su velike i pored njih jednu koja nije iste vrste-vidi se odmah po listu-e pa sad... ona mi je jos nekako mala,i ima siroke listove ono bas siroke.Sumljao sam dugo da je muzijak ali nije,pocela se lepo formirati ali ipak bas dosta zaostaje za ovima a zalivam ih isto.Dajem om prehranu preko lista i preko korena, i ove tri mi fantasticno reaguju na ta dva djubriva,napreduju extra,dok ova deluje skroz zdravo ali sporo??!?!?!?
-a za jos vecuMOJU muku,na ovim tri se pojavise te zute tackice dok na njoj nista!!!
-i jos nesto,sta znaci to flesovati ili ispirati??? sta tacno podrazumevate pod time? :)))
-HVALA
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
da ti ne znači to možda ak si previše zagnojio pa da ispereš tog gnojiva iz zemlje..

ajde ak nađem koju kunu viška budem malo pognojio...
nažalost kasno sam se sjetio a đubrivo potrošeno, mislim da bi to domaće prirodno đubrivo bilo i 100 puta bolje neg ova kupovna gnojiva...

ma znam da će bit bar par grama ak je ženka, ionako je to sad tek priprema za pravu stvar u proljeće da otklonim kakve početničke probleme, evo recimo ovi kukci me jebu, a i do proljeća stignem još dodatno osigurat mjesto sadnje, i sad je nevidljivo na prvi pogled, al baš kad bi kreno za šparugama recimo u grmlje se ubacit, onda bi nakon metra ubijanja kroz trnje vidio put, to namjeravam dodatno maknut i zaštititi.. možda da počupam šparuge da ih probam iskorjenit da ih ima što manje, i gljive da istrijebim na tom području, i da posadim šipaka i kupina (toga ima tu masa.. a trnovito za popizdit..)

najveći mi problem po meni predstavljaju šparugari koji bi u potrazi za šparugama sa štapovima pomaknuli moj zid trnja i skužili neki puteljak i na kraju oazu..

a moonelf, pretpostavljam da si ti to ranije zasadio, sigurno nisi ko ja početkom 7. mjeseca stavio sjemenku u posudu sa vodom, pa ćeko 2 dana da pusti korjen dug centimetar, pa u zemlju i manju saksiju pa u veću saksiju itd...
 
09.08.2011
7
0
1
40
jesam batice ranije od tebe ali dosta kasnije nego sto bi trebalo,tako da smo oboje u neku ruku zakasnili,bas sada malo pre sam bio da ih zalijem-lutkice moje male :) e ova treca pocela da se ponasa kao ona bluebery! :D
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
imenjak je napisao(la):
ma mrazovi ovdje i ne drmaju tolko jako, ja sam tu kod mora, još pogotovo ovdje što je sve okolo grmlje i šuma... ajde da je na otvorenom, al ovako bude dost izdržalo..

jedino da nebude mužjak to me jedino brine...
Ne želim te oneraspoložit al obično bude kuronja . Tako je bilo i meni , jednu sam mao do neki dan i ispao je kuronja .
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
imenjak je napisao(la):
jedino da nebude mužjak to me jedino brine...

Ne brini prijatelju, odlično izgleda... daj malo ljubavi, i vjeruj da će ti priroda vratiti!:bis:

Evo šaljem vibre da bude ženska, i to velika kak spada!:181:
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
nadam se...

eo prošlo je nešto vremena od zadnje slike..
malo sam joj usporio razvoj na ar dana jer sam napravio glupost, malo su joj rubovi listova se osušili ali ajde, brzo se oporavila i počela se širiti...
već 2-3 dana ju malo po malo savijam, a ove grane sa strana preusmjeravam tako da 100 posto iskoriste svjetlost...









bilo kako bilo, ja sam zadovoljan, u usporedbi sa starom slikom biljka je negdje skoro pa duplo veća, prije je bila niža od boce... znači stvarno je bila niska, a sad kud je veća tud se i razgranala, baš ko što sam si i mislio...

još samo malo da ojačaju te bočne grane pa ako ispadne ženska bude nešto od toga..

--------

ja se raspiso, da upitam jel se može to gnojit sa onim zrnima što se inaće po polju gnoji, il je to ipak prevelika koncentracija?
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
malo novosti, izgleda da mi se želja ostvarila, i da se radi o ženci...

prije 2-3 dana sam primjetio na mjestima gdje dolaze grane neke kao pupove kak da objasnim vrlo sitne, skužio sam da se radi o početku cvjetanja, al ko će skužit jel sad muška il ženska. ošo pogledat kak izgledaju cvjetovi malo sam se sasro pomislio da nije možda muško..

al evo poslije par dana čekanja vidim da je na 2 "pupa" izbacilo 2 dlaćice

nitko sretniji od mene..










-----------------

imam jedno pitanje:

sad kad počne lagano cvjetati, oće li se nastaviti barem malo razvijati, il vegetacija u potpunosti prestaje?

i do kada bi trebala još trajati vegetacija (jer vidim da mi biljka još raste iako baca lagano te pupove)

----------

bilo kako bilo, zadovoljan sam od otvaranja teme se biljka po meni odlično razvila, nadmašila je moja očekivanja, bude tu šta za konzumirat
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
rast će ona i u cvjetanju. možda ne puno, a možda naraste još za duplo, ovisi o vrsti...

samo ih pravilno prihranjuj i rast će one kolko ih bude volja...