Evo i facebook grupe za legaliziranje marihuane u hrv.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
glupa ideja... mogo si neku ne baš toliko vezanu za vutra.org, jer preko ovoga te može biloko skužit,
ovde sve radimo undercover radi pandura, a ti sad grupu radiš na fejsu gdje nonstop polis visi...
daj gasi to molimte, niko pametan neće se učlanit
 

dogo argentino

Aktivan Član
22.01.2009
122
0
0
35
gle istina je to što je on rekao i iskreno ne znam nebih volio nosti tert ako netko nastrada. nedo bože. jer ipak ima tu i onih koji su mi dragi da tako kažem. al opet. mislim da bi nešto mogli doprinjeti al mislim da rijetko tko tu ima fejsbuk možda evntualno par ljudi.
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Facebook kao grupa je u redu sve dok se clanovi sa fejsa direktno ne povezuju sa clanovima sa vutre.org...
Ja sva sreca pa neam fejs... pa nisam u dilemi... ali svejedno smatram da je to dobar nacin stvaranja kriticne mase, te nisam siguran da ce fejs grupa to postici.
 
10.11.2008
42
7
8
37
Ajmo sad teoretski ovako.

Postoji imagirana osoba zovimo je Josip.
Josip ipak 20 hektara kvalitetne vutre negdje u slavoniji.
Josip i na facebooku i na ovom forumu postavi slike te plantaze.

Dodje murjak i vidi to.

Kako ce murjak doci do indentita Josipa ukoliko josip nigdje ne spominje svoju adresu i ime.

Ajde mi sad vi lijepo objasnite kako oni mogu preko interneta doci do indentiteta josipa?
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
pa koliko sam ja vidio na tome fejsbooku većina je pod pravim imenima i prezimenima i ja gledam pa ljudi jeste vi normalni, bez obzira što ne uzgajam ništa ilegalno pa se ne moram bojati policije svejedno se nebi tako javno imenom i prezimenom i gomilom slika pojavio. Paranoira mene taj fejsbuk
 
01.02.2009
0
6
0
38
sta se paranoishete ljudi dragi...
mislim glupo je postavljat fotke takve vrste na FB sa pravim imenom i prezimenom, to je normala...
a ne znam ni sto ce ti takve fotke na fejsu, nisi dosao da se promovises pandurima, oni koji ih i postavljaju na fejs jest sam da se qurce...
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
gaucho piše:
petarPan je napisao(la):
...Dodje murjak i vidi to...
:signs054:

zašto govoriš gluposti kad neznaš o ćemu pričaš...

ja radim na IT polju već ... 6-7 godina, nismo svi ovde đankiji kao što većina ljudi pretpostavlja za 99% članova

šanse su veoma velike za takvo nešto, trebaš znati pravila facebooka i sve ostale stvari ako bi dokučio da je takvo nešto prelako za policiju

i dalje se držim svog prethodnog stava, i smatram da je ova ideja toliko nerazumna da se neda o njoj više pričati...

facebook je jedna društvena mreža koja pogodi onim ljenim amerima koji sjede doma svak udaljen 100km jedan od drugog, špijuniraju se međusobno i ostala sranja...

a spajanje te mreže i ove mreže je nepojmljivo u svakom pogledu
ova mreža se zasniva na tajnovitosti, a ta na dijeljenju osobnih informacija

:crash::vb_whip:

P.S. bar makni se poveznice za vutra.org-om pa bi onda već grupa bila ok, jer ovako se direktno povezuje članove u toj grupi sa članovima vutra.org-a
 
10.11.2008
42
7
8
37
Super sto radis toliko godina u tom polju jer onda znaci da imamo slican radni staz pa mozemo nastaviti diskusiju.

Kao sto sam naveo ako josip nigdje nije napisao i iznio svoje pravo ime i prezime kako ce policija doci do njegovog indentiteta. Ajde sad kad si takav strucnjak opisi korake koji su potrebni da MUP dodje do indentiteta josipa.
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
gaucho piše:
ko prvo nevjerujem da imamo jednak staž, tj. možda ti imaš 6-7 gadina surfanja po webu staža, a ja imam tolikogodina staža programiranja internet riješenja. da imaš staža ko ja nebi pitao takva blesava pitanja i tražio da ti objasnim jednostavne stvari..., ali ajde evo ti ukratko

facebook i policija ostvaruju suradnju već dugo, zbog problema oko nekih gluposti prije, u takvom su dogovoru da policija popušta fejsu neke stvari a fejs njima daje ip adrese i slične tvari, tako itraceajuekipu koja sere po fejsu o politici i one fascinantne osnivaće grupa...
drugo: tvoj dragi internet provider također surađuje s policijom jer mora, u svakom trenu zna koje si siteove posječivao koje podatke prenosio i ostalo, osi ako nisi pod SSL serverom, e jbg, onda im je gotovo nemoguće skužit koje podatke šalješ
-kako slanje podataka može biti fatalno?
u post formi kad se lgiraš ljepo ti stoji upiši email/username i pass, kad stisneš submit sve to ide preko tvog providera (kao i sve drugo ali ovako je jednostavnije objasnit), provider zna točno tko si i odakle se spajaš (telefon i registrirani korisnik) i koje podatke šalješ i gdje (username na neki forum gdje pričaš kako ti sadiš kilometre kvadratne) oni samo pročitaju tamo, skuže te i bog, na vutri je drugačija situacija, oni samo mogu znat koliko podataka si poslao jer je sve kodirano,... sad mi se neda prićat o SSL sistemima i prijenosu kljent-server

ugl. ako si navuko kondom na telefonsku žicu (stara slika sa elitesecurity.org-a) neznaći da ćeš ostat zaštićen

idem sad, sretno
 
10.11.2008
42
7
8
37
Sa par klikova mozes cijelu vezu na facebook prebaciti na https protokol umijesto http tako da prica o provideru koji cita podatke opada odmah u startu.

Druga stvar ova prica kako policija i facebook suradjuju je onako komotno izvadjena iz rukava te ne postoje nikakve indicije za isto.

Sve sto je policija uspijela saznati preko face-a je ono sto i ja mogu saznati ... znaci ne puno.

I ne ne surfam ja 6 godina webom vec sam zaposlen za stranu firmu kao java programer i znam sto je ssl i sumnjam da bih imao puno nauciti od tebe :eek:hno:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Naučija bi svak od svakoga na kraju,bar nešto.Pa nevažno ko je bolji od koga.Ja se nekužin u pola onoga šta pričate pa me zaboli.Da se sad smatram manje vridan?Osječan se manje vridan jer neman pljugu kod sebe,eto moje muke...
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
^bas me zanima sta ce biti s ovim... (pod ovim sam mislio na post prije ovoga)
On Topic- facebook grupa kao takva moze postojati ako nema nikakve poveznice sa vutra.org jer je to ipak web u privatnom vlasnistvu (neznam cijem, valjda genjinom) i samo on moze odluciti i izaci sa vutra.org facebook grupom ili moze odobriti takvo nesto...
I jednostavno ne postoje nikakvi dokazi da faebook suradjuje sa nasom policijom jer mi to jednostavno nema smisla, facebook nije hr stranica kao prvo i kao drugo policija moze doci do podataka samo tako da pretrazuje ime i prezime osobe koja je dostupna na face-u ili preko providera a ne vjerujem da policija vjeruje svem sto pise na netu jer ja mogu staviti slike plantaze i reci da je to moje...
Toliko od mene...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
dogo argentino je napisao(la):
dobro i što misad predlažete.
al mislim zašto ne pogledate da i srbija ima isto facebook i ima poveznice za ovu stranicu.

Ja ti predlazem da sledeci pu ne pravis bilo kakvu grupu (ne samo sto se vutre tice nego uopste) ako nemas vremena da je administriras i ako nisi spreman da preuzmes odgovornost za moguce posledice.

A inace te grupe su presipanje iz supljeg u prazno,najobicnije gubljenje vremena.