evo i ja pocinjem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

moralno_nedonosce

Aktivan Član
18.09.2007
57
1
0
44
lakmuse ne mogu da nadjem , ... u bg sam trazio nekog distributera laobratorijske opreme i skoro niko ne radi za kesh ... samo sa predracunom na racun za pravna lica ... a to mi se ne trazi firma preko koje cu da narucim ... a i dugo ide ... zna li neko gde moze da se kupi u bg u ili ns mozda ?
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
mislim da ti korijen bas i nevoli svijetlo, tj. prozirne
tegle ne valjaju.
 

moralno_nedonosce

Aktivan Član
18.09.2007
57
1
0
44
u vezi H2O2 to je hidrogen troprocentni ako sam dobro shvatio ... a saksija bi bila obmotana folijom ... pa moze da se razmota na kratko da se virne bar .... nisam ja iskusan grow er ... sadio sam outhdoor ali to je drugo ...
 

moralno_nedonosce

Aktivan Član
18.09.2007
57
1
0
44
evo i slicice od danas ... vrlo sam siguran da nije u redu ph vode i zemlje ...poredeci sitauciju u box u i slke sa linka
PHP:
http://www.vutra.org/problemi.php
.... i cim dodjem do ph indikatora probacu sa prokuvanom vodom procedjenom kroz gazu ... o tome me posavetovao " delboy "
hvala na savetu ... evo i fotke
... vidljivo losije neko pre par dana ... od cetvrtka ih nisam ni zalivao ...
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
napisao sam ti bas jedan oveci post pred par dana, ali ne znam zasto i koji kuhrac ali ovdje ga nema ! ! ! dobro nema veze....

rjesi si ph i problema nece biti ..... ! tesko ce ti biti sa lakmusovim itd ali barem ces znati na cemu si, ne bas toliko tocno, ali i bolje to nego nista ....

i jos jedna stvar .... pocni zaljevati sa vodom ciji je ph provjeren i iznosi najvise 7.0 ! ! to neka ti bude OBAVEZNO, ako mozes ....

sretno...pozz
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
lakse je sigurno, o tome nema diskusije....


ali vidjet ces kasnije sta sve dobijas :) mislim kad bi pocele da cvijetaju , neces ih moc prestat

prestat gledat :)

a jos kad postanes ovisnik o uzgajanju...pffff.... :p :)
 

moralno_nedonosce

Aktivan Član
18.09.2007
57
1
0
44
situacija se nista nije menjala ( ni na gore ni na bolje ) iako sam zalivao prokuvanom vodom ... u nedostatku ph metra ili lakmusa a pod pretpostavkom da je ph visoka odlucio za sledeci korak
voda destilovana 6 l jedan cep npk dubriva 8 4 4 , pola limuna nacedio , slavol (mikrobiolosko djubrivo ) i par kapi h202 ... svaka biljka je dobila po 0.3 l tecnosti jer je zemlja bila skroz suva .... i sad mogu samo da se nadam da ce se situacija popraviti ... ako se situacija poboljsa planiram da ubuduce zalivam vodom sa arterskog bunara za koju verujem da je nize ph od vodovodne ali mislim da u njoj ima gvozdja . ( sve ovo "mislim , nadam se , verujem " je usled nemogucnosti da nabavim lamus ili digitalni ph metar ...
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ne znam ..... po meni je NAJGORE MOGUCE kada nesto radis napamet i nadas se da ce biti

dobro ! ! nada je kurva ! ! shvati kao malu kritiku ..... nemoj se ljutiti .

e sad....cim sam vidio da se nacijedio pola limuna u 6 l i jos uz dodatak gnojiva , pa

jebohte to je tako lose ! , osim ako je ph 10-12 a to cisto sumnjam .

saslusaj moja iskustva sa limunom s tim da ja imam dig ph metar pa mogu znat koliko

djeluje : limun sam miksao sa vodom ciji je ph 7.8 - 7.9 ...... vode sam stavio 1.5 litre i

limuna 3 kapljice (najvise 5 i to doslovno ) ! ph je pao na nekih 5.6 - 6.0 (razlika ovisi kakav je limun u pitanju, da li je onako polu zut polu zelenkast ili sta vec , uglavnom nikad nije bas isto ) .

e sad zamisli sta ce pola limuna napraviti sa ph-om ! !

mozda se varam, ali ne vjerujem ...

SRETNO ! peace
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Nije bitno toliko kolki je PH te sveukupne tekucine (vode s limunom) vec kolko toga ces ti utrpat u zemlju i kolko zemlje imas.. ak stavis 1l toga u zemlju volumena 5l i volumena 25l naravno da ph te 2 zemlje nece bit isti.. Znaci ovisi i kolke su ti posude u igri..

Sto zelim reci.. Ak ces moralnoNedonosce vec stavljaat to u zemlju posto si 99% siguran da je phUP u pitanju stavljaj pomalo jer bi onda mogo vodit rat sa phDOWNOM..

Moj skromni savjet.

PEACE
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
hahahaha......nasmijo si me :)) nis osobno :p

pa nego sta je nego bitno koliki je ph te tekucine ???? to je jedino i sto je bitno !

covjek je smiksao 6 litara pa fala bogu da nece odjednom ulit litru ! dddddd.....:p

nije bitno kolike su posude ...mislim je, ali samo zbog sljedecega => u posudama veceg volumena zemlja ce kasnije poprimiti ph vode nego u manjima .... nista cudno, cista logika ....

on ce zaljevati malo po malo, svaki dan recimo otprilike do 2 deca...i sta ce dobiti nego sjeban ph ?? kakva je tu uloga posude ? nikakva , samo vrijeme !

nije valjda da ti zaljevas jednom u mjesec dana po 3 litre vode i da pritom pazis na ph ? pa jasno da ne ....zaljevas svaki drugi dan i uvijek pazis na ph !
tako i on...ako si je pripremio 6 l sjebanog ph , sta vise zaljeva s tim vise ce se sjebavati ph .



moje skromno misljenje .
 

moralno_nedonosce

Aktivan Član
18.09.2007
57
1
0
44
ocito nisam dodao dovoljno fakrotora ... tecnosti 0.2 l po biljci ... ali kroz izbusen cep flasice od 0.3 sa kojom inace zalivam ... da se sto ravnomernije razlije po posudi od 10 l ... e sad ... isao sam na ove mere jer nisam sto posto siguran da je ph shvatio sam da im mozda i fali npk ... pa sam dodao i djubriva tj gnoiva .. a gnoivo povecava ph ... tako sam bar na site u procitao ... pa da bih neutralisao i to dodao sam malo vise limuna ... ja bih bio extra srecan kad bih uspeo pronaci neki ph merac (digiralni ili kamus ) da znam sta radim a ne ovako na slepo da ih gruvam ... pri nabavci opreme sam to totalno zapostavio verujuci da je je pijaca voda ok ... vise sam se posvetio svetlosti , vlaznosti , temperaturi i ventilaciji ... jbg prvi grow ... sledeci ce biti bolji ( ne predajem se od ovog jos )
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
PH tekucine je bitan.. ak uzgajas u hydroponicsu.. Ak uzgajas u zemlji bitan je PH cijelog medija, dakle PH cijele zemlje i vode u njoj. Tako da PH same tekucine jedino pokazuje KOLKO treba stavit. Impliciro sam na to da je svejedno jel ti PH 7 il 10 jer sve ovisi o proporcijama mjesanja dva razlicita PH.



Keep up the good work!

PEACE
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
sada neko shvata zašto je imao onakav "experimentalni" grow :)
:watchplant::shit:
:dunce:
 

pavel

Aktivan Član
13.01.2008
58
2
0
40
i ja imam svoj grow. napokon. stavljat cu slike kad malo porastu. jos su bebe
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ovo je totalno nepotrebno komentirati ..... ako nastavim dalje , jednostavno nema koristi...

samo jedno pitanje i ja sam zavrsio...

sta utjece na ph cijelog medija ? ?

iako me vrijedas , ostavio sam to na stranu ... zaboraviti cu .

edit : pa jasno da konacni ph ovisi o mjesanju dvije vrijednosti ph zato mu i jesam napisao

prvi put da je lose osim ako mu ph nije 10-12....jer da onda zalijeva da puno nizim ph (sto

bi bilo to sto je smiksao ) nekako bi mozda i dosao na zlatnu sredinu !

moja tvrdnja i znam da nije kriva a to cu vam i dokazati : ako znas koliki ti je pocetni

ph zemlje, samo trebas paziti na ph vode skojim zaljevas i nece biti problema !

ajde pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.