evo i ja pocinjem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

moralno_nedonosce

Aktivan Član
18.09.2007
57
1
0
44
stavio sam 6 semenki da proklijaju (iz ketova ) koje sam pusio . pet je proklijalo i niklo . ubacio sam ih u kucise dok su male ... treba da sklopim box imam sav materijal .uzeo sam panel ploce , letvice , ventilatore za racunar i ispravljac , gro lux sijalicu od 400W . da li treba i u ovoj fazi (kao na slici da ih tretiram nekim djubrivom ) kad malo jos porastu idu u kante od 10 l . nasao sam neku holandsku zemlju 6.5 ph . ako sam dobro skapirao u tu zemlju treba da ubacim i drobljeni stiropor i pesak ? edva cekam da porastu malo :goldmaryjane:
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
pod kakvim su osvjetljenjem sada?

stabljika se jako izduzuje, cini mi se da nemas odgovarajuce osvjetljenje.

ni slucajno nemoj jos djubre stavljat, sacekaj jos barem 1-2 tjedna...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ma ni posle 2 3 nedelje nemoj da djubris nego presadi u 10L saksije i tu si miran oko 3-4 nedelje a onda polako prehranjuj! Mozes i ranije ali polako sa doziranjem prehrane!
A svetlo ti je slabo bas jako ili je jako daleko! Priblizi ga do samog vrha biljaka na 4-5cm ako su neonke inace ces ih tako male vezati za neki kolcic i ventilator ukljuci na najslabije da duva da malo ojaca stablo! Posto se sad izduzilo pa ce mu trebati snaga i cvrstina kasnije!!:b_evil:

Poz.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
moralno_nedonosce je napisao(la):
stavio sam 6 semenki da proklijaju (iz ketova ) koje sam pusio . pet je proklijalo i niklo . ubacio sam ih u kucise dok su male ... treba da sklopim box imam sav materijal .uzeo sam panel ploce , letvice , ventilatore za racunar i ispravljac , gro lux sijalicu od 400W . da li treba i u ovoj fazi (kao na slici da ih tretiram nekim djubrivom ) kad malo jos porastu idu u kante od 10 l . nasao sam neku holandsku zemlju 6.5 ph . ako sam dobro skapirao u tu zemlju treba da ubacim i drobljeni stiropor i pesak ? edva cekam da porastu malo :goldmaryjane:

Ma kakav pijesak drug... napravi dobar mix zemlje i to je to... u vegetaciji ništa ne gnoji!!!! jer imaju sve iz zemlje (ako dobro napraviš mix.) napisao sam xxx puta kako napraviti dobar mix, a imaš i na netu od torrent-a preko youtube dokumentaraca koliko hoces.... (npr: "Stoned Free" (mislim da u tom dokumentarcu ima objašnjenje...)
Što se tiče slike, već su ti počele sa izduživanjem u potrazi za svjetlom, (na kraju ćeš imati štrkljavu biljku...) jer nemaju dovoljno svjetla. Ako su pod neonkama, spusti te neonke bliže biljkama (još ako se ne griju, spusti ih skrooz 2cm od vrhova)...
OBAVEZNO im ili spusti (ne znam šta koristiš od rasvjete....) tj. približi ih lampama....
Što se zemlje tiče, svaka za cvjeće ima pH 6,5, samo obrati pažnju na zemlju sa suptratima, i bez, tj. čisti humus, treset....
Ne mogu više stalno pričati (tipkati) o tome.... potraži na netu, ili skini kakav dobar dokumentarac (na youtube-u imaš sve...)
.... iii nikakav pjesak ne stavljaj u zemlju!!!! dovoljan je stiropor (nemoj gromade, nego ga isitni fino....

TIP> Biljka koja u početku se izduži u nedostatku svjetlosti, kasnije čitavo vrijeme će biti "štrkljava"... i pravo malo će dati cvjetova...!!!
Od ovih biljaka nećeš ništa imati, samo će te zahebavati čitavo vrijeme..., čak nisu ni za rezanje još spremne!!!!... Počupaj to (svakako je bezze sjeme)... i stavi ponovo...tj. proklijalo sjeme stavi u već pripremljenu zemlju (mix), 1-1,5cm doboko (zavisi kolika je klica), ne više...s tim da sjeme ("košpica") dole bude, a klica prema gore!!! lagano prekrij zemljom i zalij (najbolje iz štrcaljke)...OBAVEZNO popravi svjetlost, tj. dodaj, jer u protivnom isto će ti se desiti...i vidjećeš razlike...
 

for

18.05.2007
36
1
6
53
Ja bih još samo dodao da se bojim da će ti trebati puno ventilatora za PC, ako imaš natrijevu žarulju od 400W...
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ja mislism da su ti sve ljudi rekli..... na tvom mjestu ja nebi dalje nastavio s ovim sta ti je niklo...jest da nisu daleko stigle...ali dok sve popravis, nabavis, opremis...jos ce one narast a onda ce bit prekasno da ti ispadne lijepa biljka.

kreni ispočetka kad budes imao adekvatnu opremu . pozz .
 

moralno_nedonosce

Aktivan Član
18.09.2007
57
1
0
44
nemam snage za taj abrtus . probacu sve da popravim . pojacao sam ventilatore - posto su na ispravljacu sa potenciometrom . sutra cu da uzmem jos jednu neonku . sad se ljuljaju . ubacicu i system za dodatnu vlagu ( to mi je bio inkubator ) izgleda otprilike ovako
[img=http://img153.imageshack.us/img153/7162/vlagagp9.th.jpg]

posuda za zamrzivac u koju su ubaceni grejac za akvarium i rasprsivac . ram od zice na kome sam je komarnik i hidrofilna vata (sve se lako nalazi u pet shop u ) . onda idu semenke pa se prekije sve vatom i poklopac od gore . to je sluzilo za klijanje . sad cu da skinem sve i da ostavim samo grejac i rasprsivac .
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ak bas moras to popravljat nece te neonka izvuc...
mozda da ju ukopas malo i bubnes tih 400w ako je to
hps, valjda si mislio na hps. tim si rjesio i grijac.
ovlazivac ti je sad najmanja briga
(mada nisi rekao kolka ti je vlaga unutra)
pocni radit box. i onda ces ic ispocetka, najvjerojatnije.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
neznam hoćeš li nastaviti ovo što si počeo i hoćeš li dokumentirati do kraja ako budeš onda se ovaj post seli u dnevnik uzgoja a ako ne najvjerovatnije se briše :b_cowboy:

i btw probaj neko bolje svjetlo staviti neznam di živiš ali ima dosta zgodnih kompakt fluo znači štedne posvuda za kupiti koje možeš koristiti za vegetaciju bez problema samo ih trebaš stavit par komada malo pogledaj koliko lumena bi im htio priuštiti i posebno obrati pozornost na boje žarulja :) , uostalom čitaj ovaj forum detaljnije i uživaj u priređenom i serviranom znanju .

EDIT: e i vidim da si uzeo 400W grolux pa što odmah ne staviš pod nju vidjet ćeš bitnu razliku bez obzira što je HPS a nije MH :icon_mrgreen:
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Bezze_Sa je napisao(la):
s tim da sjeme ("košpica") dole bude, a klica prema gore!!!


Bezze jeli ovo lapsus ili stvarno tako treba nebili se koren savio ka dole i pritom lakse izbacio semenku ma povrsinu! Posto ja znam za obrnuto ali mi je ovo tvoje logicnije gledao sam u nekim animacijama nicanja semena da koren krene ka gore pa se savija ka dole i tako cini mi se lakse izbaci semenku na povrsinu tj vec tada nove mlade izdanke!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Doktor je napisao(la):
Bezze jeli ovo lapsus ili stvarno tako treba nebili se koren savio ka dole i pritom lakse izbacio semenku ma povrsinu! Posto ja znam za obrnuto ali mi je ovo tvoje logicnije gledao sam u nekim animacijama nicanja semena da koren krene ka gore pa se savija ka dole i tako cini mi se lakse izbaci semenku na povrsinu tj vec tada nove mlade izdanke!
Ne ide korjen, nego klica... a kad se sjeme "rascvjeta" (moram izgleda naglasiti: pod navodnicima) klica ide gore, a dole se "formira" korjen, koji ne ide nikako gore!!!
... i na kraju ostane kao košpica (od sjemena). Isto, ako si nekad naletio na "razbijenu" sjemenku, i vidis polovicu... eh upravo tako....

Znači kad se u zemlju stavlja PROKLIJALO sjeme, klica se okreće prema gore, i sjeme se tad "otvara" i klica izlazi, a dole se formira korjen!!! :)

Šteta, slika je mala... al' vjerujem da ćete skontati (uz malo zoom-a) :icon_lol:
 

Prilozi

  • images2.jpg
    images2.jpg
    5,1 KB · Pregleda: 156

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Mozda sam u krivu, al koliko ja znam iz sjemenke prvo izadje korjen, a onda klica krene prema gore, i nakon sta se ljuskice sjemena odbace pokazu se prva dva listica.

Razlog zasto se korjen stavi prema gore pri sadnji je da lakse izdigne sjemenku iz zemlje.. doduse mislim da sjemenku stavit da lezi postrance na boku nije losa opcija takodjer!
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
kad sjemenke proklijaju iz njih izade klica, a ta klica je buduci korjen i onda se stavlja u zemlju . sa drugog kraja se rodi mladica.

ali ono u sto sam sto posto siguran je : kako god sjemenku okrenes kad je proklijana i ako zemlja nije previse tvrda , mladica ce pronaci svoj put ka zivotu .
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
meni su nicale sjemenke kako kod bi ih stavio. jedino
mozda ovako prije izadje
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
gargamel je napisao(la):
meni su nicale sjemenke kako kod bi ih stavio. jedino
mozda ovako prije izadje


Ja mislim isto. Kako god da ih baciš u zemlju one će niknut. Jedno 2-3 cm u zemlju i deri brale ! Kad nikne pod lampu i nema tu neke filozofije:spliff:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Naravno, sjeme bilo kako (čak i ne proklijalo) da staviš ono ce niknuti, ne treba duboko 1-2cm max. u zemlju,.... al' ovako brze nikne, mada se ja nee bih slozio sa tim da je klica "buduci korjen"...

Et' probajte, staviti (isti uslovi, ista zemlja, dubina i sta ja znam sve...) ubacite sjeme (SA KLICOM PREMA GORE) a drugu kako hoćete, označite ih (da znate koja je koja... :)) i vidjecete koja ce prije niknuti...
ne treba cekati da nikne, da tek onda pod lampe, ako cemo tako, onda najbolje je pripremiti zemlju, zaliti i ostaviti je 2-3 dana pod lampama, i tek onda staviti sjeme...
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
po meni je klica prethodnica pravog korijena jer par puta mi se desilo
da izdanak izadje sa malom kapicom od ostatka sjemenke
i tek kad ovojnica sjemenke otpadne razviju se oni mali listici
znaci bijela klica ostaje u zemlji i od nje se razvija korijen
uostalom puno je to puta objasnjavano ovdje.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ma u pravu si Bezze!
Klica se okrece na gore a gravitacija je povuce ka dole (od gravitacije puno zavisi biljni svet)
i onda onaj deo sa semenkom kao pod vecim pritiskom jer je koren savijen i napet brze izadje na povrsinu!
Ko razume shvatice!!!
Ali si u pravu 100% da ce brze izaci!!!
Nisam o tome ni razmisljao!
Pa Bezze koliko ces puta ti meni oci otvoriti???
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Takoje doture.. Korjen postane kao luk za klicu.. koja postaje strijela u napetom luku.. i zato iskoci klica brze van na povrsinu.. bila je jedna slika cak koja to prikazuje jasno..
eo naso sam

seed_2.gif
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.