Evo jedan report :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.05.2011
9
0
0
28
poz ljudi :D evo ja nadjoh neko seme, ne znam ni da l' je to prava biljka, ali nadajmo se da jeste. postavicu sad slike semena imam ga jos, dve semenke su mi proklijale pa sam ih posadila u neku saksijicu i tako ne znam nije ni indoor grow, a ni napolju. ne znam sta cu jos. evo za 2 dana je izrasla skoro bas dosta, ne razumem se ja u to mozda je cak malo samo izrasla za 2 dana, al mislim da brzo raste :icon_lol:
evo sad slikah:
ovo ga seme:
dsc0068ou.jpg

ovo je biljcica, toliko je izrasla za evo 2 dana:
dsc0069qf.jpg

e sad na ovoj slici se vidi nesto belo na ovom listu gore desno, jel treba da se brinem nesto oko toga? :O

i ovo su uslovi u kojima za sada raste:
dsc0071wc.jpg

dsc0072w.jpg

malo je napolju, malo je u kuci, zavisi gde se nadje svetla, zalivam svaki dan po malo i tako to :S tj. nemam nikakvog iskustva oko gajenja bilo kakve biljke pa nemam pojma sta da radim. verovatno cu je kad malo poraste premestiti u neku vecu saksiju ili je posadim negde napolju. ne znam? mislim sigurno ce joj trebati vise mesta...
svaki savet mi je dobro dosao :icon_lol:

nastavicu da updateujem sto cesce mogu i takoo (ako se ispostavi da je prava biljka) :D
pozz
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
blato.... ljudi moji imate dnevnika kolko hocete ....smanji vodu posadi vise biljaka , sve ostalo citaj forum je pu znanja
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
kao prvo, dobrodošao... :D
ako se prvi put susrečeš s ganjenjem biljke, najbolje bi bilo da odvojiš malo vremena pa sve to proučiš na forumu, sve piše, od a do ž, iznenadio bi se, samo treba čitati...
pozdrav i sretno :)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Dobro nam došla :hippy:

Za početak, biljčica ti izgleda ok, malo se izdužila jer nema dovoljno svijetla.
Stavi je na direktno sunce ako je držiš vani i nemoj je premještati vamo tamo.
Treba imati minimalno 8 sati direktne sunčeve svjetlosti, i smanji s zalijevanjem.
Kada se zemlja osuši na dubini od 2-3cm onda malo zalij. (provjeriš prstom suhoću)
Posadi još koje sjeme u zasebne posude, po mogućnosti u neku kvalitetnu zemlju.

I uhvati čitati sve redom što ne znaš - Evo ti link s sadržajem portala - Link

peace
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Dobro nam dosla... =)

Ceka te puno citanja, ali uz ulozeni trud, rezultat nece izostati...

Moze samo objasnjenje gdje si to nasla sjemenke? :p
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Pozdrav i dobro došao.Sviđa mi se što nisi počeo sa pitanjima...koliko će grama biti na ovoj biljki,he,he,he
Malkoc kad ojača presadi u veću posudu i probaj joj naći mjesto gdje će rasti u miru i na suncu.Prati,uči,zalijevaj......i ako bude sreće na godinu će biti još bolje.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
:sun2:ovaj nick name...frrrrrrrrk preko tastature dosta govori o tvojoj mastovitosti...heheh a pored ostalog i biljka pokazuje da si zenskog roda...
koji bi jos muskarac ovako omasio sredinu rupe :icon_lol:
*Dobrodosla
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
ha ovde sam se nasmejao,
asdfghjkl, nemoj se ljutiti, nick ti je lkjhgfdsa :)
samo napred, citaj i istrazuj, prati, to je zivo bice i trazi paznju, strpljenje i vreme
 
26.05.2011
9
0
0
28
hvala ljudi :)
ma nisam ja to promasila sredinu rupe nego su mi 2 semena ili semenke kako god da se kaze proklijale pa sam obe posadila u istu saksiju al' samo je jedna izrasla, ovu drugu sam sigurno nesto upropastila hehe, a nabavih ih od neke drugarice, njoj dala neka drugarica (nije ni meni bas najjasnije, al bitno je da je na kraju doslo do mene). iiii sta se bunite za nick, namera je bila da bude somewhat ironican, ali dobro izgleda da nije bas uspelo, ili je samo meni jasno :vb_kez:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja nikada nebi gajio jednu biljku, to je greska svih koji posade ,,, nekom se posreci,, treba malo citati i videces greske,,,

sto je istina jako se reskira kada se gaji svakom mogu panduri da banu na kucu a najgore je to kada ti bamu zbog jedne muske biljke sto moze da se desi.
ako hoces da gajis imas sve ovde obrazovanje i nemoras nista da pitas sve pise stvarno i ja sam tako naucio, al sa jednom biljkom mi ljudi izgledaju neozbiljno... dbro tako bi moglo da se kaze da se krece....

sve st neznas pitaj al prvo procitaj forum.. ja uvek kazem jedna biljka musko i sta si naucio?, opet si na pocetku... to je najevece srane sto moze da se desi. srecan si ako bude zena :)

dobro dosao zelimsrecu.
 
26.05.2011
9
0
0
28
pa dobro, nema veze. drago mi je nekako da je gajim, i ako se desi da je 'neiskoristljiva' :)
evo jedna novosti: jutros se pojavila i druga biljcica, slikala bih je, ali imam jedan problemcic -.- jutros sam pomerila saksijicu na prozor i ugledala pauka nekoog ogromnog na saksiji i sad ne smem da je pomerim, moram da nadjem nekoga da mi to uradi i da pregleda dal je pauk jos tu negde... crni neki, uzasni. jel moze on nekako da nesto uradi biljki? pretpostavljam da ne moze, ali otkud znam :S
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ma pusti pauka stari, ništa ti neće ovi dan vapšuvari :icon_lol:

p.s. lagano razdvoji biljkice u posebne tegle, ne valja kada ih je više u jednoj.
 
26.05.2011
9
0
0
28
Ljudi, sta da radim da prestane da se izduzuje? Na svetlosti je koliko god je to moguce, ali bas je dugacka. Procitah negde da moze da se iskopa, pa da se ponovo posadi, ali da pokrijem zemljom i malo ovog stabla sto se izduzilo. Da uradim to?
Inace, opet imam samo jednu biljcicu, drugu mi iscupalo kuce dok je stajala na suncu.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nema resenja mora biti na suncu to je to .. ako nemas uslova stvori ih a ako ni tako ne ide onda jbg sta da se radi bice nekada mozda bolja vremena kada se nece morati sakrivati :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
joj mucis jadnu biljku.. posadi jos semenki... nadji si neko dobro mesto u prirodi sa puno sunca pa ces imati nesto,,, stvarno ovo nevodi nigde :) sory al tako je....