ewo napokon moj dnevni točno sada 112 dana još 38

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Može malo informacija o growu pa da ga stavimo u dnevnike, ovako je u "zraku":)
Fino, kao i video!
 

mehanic

Banned
Banovan
11.07.2011
31
0
0
37
Evo prvo hvala za pohlavu,pa evo da krenem..
Evo javljam se sa svojim prvim growom koji uzgajam,ideja mi je došla jednoga dana zbog togga jer jednostavno mi je dosta pušiti ulična ..sr...pa sam došao na soluciju da uzgojim svoje....Sjemenke su uzete odnosno naručene u smart shopu preko online shopa.
Klijanje sjemenke sam počeo sa time da sam 2 sjemenke stavio u 2 deci vode i čekao par sati da potonu i da se napiju dobro vode ,zatim sam ih stavio u vatu i nalio dobro vode,,cca 2-3 dana su pustile klice i to jako velike i posadio sam ih u teglee...Prvo sam imao komplikacija kao da napravim box...Prvo sam napravio mali boks 0,5mx0,5m...sa 5 štednih žarulja obložio fino folijom i sa uv neonkama....taj period u boksu mi je trajao oko 2 i pol tjedna...i morao sam opet sastavljati veči boks jer mi je biljčica počela stravično brzo rasti...u visinu i širinu...Drugi box koji je bio napravljen je visina 120,širina 100,dužina 100....pošto imam dvije lijepe biljčice kao što se vidi u videu nakom 1,5 mj..box mi je jako postao uzak i malen jer se velika biljčica počela širiti i iči jako u visinu....Inače biljčice su jako zdrave i u odličnom stanju....
Nažalost imao sam veliku nesreču sa velikom biljčicom što je vidljivo u videu na jednoj slici...Kako sam radio 3 BOX...biljčice su mi bile još u tome 2 boxu ,i dogodilo mi se to mi se lampa otkačila i pala drito po sredini velike biljčice i slomila glavnu granu bila je vidoka 68 cmm,i pukla je gotovo na 30 cm..Na tome mjestu hvala bogu grana je preuzela glavnu ulogu kao što vidite u videu ...Nenormalno je počela rasti i dosegla veličinu do 135 cm.....Stavio sam nju i svoju drugu biljčicu u boks koji je višina 180 dužina 60 širina 130....box je od punoga drva u ormaru iz 30-tih godina....jedva sam ga unio u stan od težine..hehe :)..Mogu reči da sam jako zadovoljan sa ovim boxom je rjako sadržava i čuva vlagu i toplinu pa nemam problema sa time...što je večinom jedam od večih problema kod growa....U početku sam od klijanja pa sve do 2,5 tj zalijevao svaki dan sa 100ml vode i stavioistu količinu vode u posudicu u kojoj stoji tegla.....Gnojim ih od tada sa univerzalnim gnojivom koje možete kupiti u drogeri marktu....i sasvim sam zadovoljan.....Kada su počele jako puno i intenzivno rasti počele su i piti jako punooo vode tako da sam ih počeo zalijevati sa 750ml vode obadvije svaki 3-4 dana...i rezultati su se nakon 80 dana vegetacija jako puno pokazali....
NAČINI NA KOJE SAM GNOJIO I ZALIJEVAO SU -1.zalijevanje 750 ml. 3-4 dana ništa 2.nakon 3-4 dana 750 ml sa gnojivom te 5 dana ništa i tako sam ponavljao postupak.....
I evo sada imam još 1 mj do kraja nadam se ako ne i više...jer imam sortu koja sazrijeva od 10/14 nedjelja a to se isplati čekati ....i jedva čekam da je kušam... :)
Za cvijetanje koristim isto gnojivo koje možete kupiti u drogeti marktu-za cvjetanje biljke i isto sam zadovoljan.....Evo totalno sam zaboravio ono najvažnije ..Pošto mi je prvi boks imao sam komplikacija u početku sa svijetlom i danas sam zahvaljujuči ovome forumu saznao da sa jednu stvar radio MOŽDA KRIVO..
NAIME KAKO NON STOP gledam neke stranice u vezi toga naišao sam na jednu američku stranicu sa sjedištem u kaliforniji..kao što večina zna tamo je legalizirana vutra....
I pročitao sam i vidio ovako da oni rade ovo 18/6 50 dana vegetacije nakon toga dana ..bacaju se svijetla na 10/14!! pitate se zašto?(neki su rekli da nikada nisu čuli za 10/14 pa njima pišem da se zna-navodno biljka iam u sebi genetski zapis smanjenje svjetla na 10,11 sati dnevno baca biljku u stanje cvjetanja..odnosno ona u se bi kaže-bliži se zima moram baciti svoj plod) sve do danas sam držao 10/14 i prebacio sam na 12/12 u 25-30 danu cvijetanja nadam se da nisam ništa zaj..... i da joj neču dati veliki stres....zato vas molim ovom prilikom da mi date još koji savjet jer ima još 30-tak dana cvijetanja do kraja ili više da ispravim neke stvari najvažnije jesam a to je 12/12 svijetla ....i razmišljam staviti hps 400 w...
Nadam se da sam barem nešto napisao o svome growu .... i ako vas zanima još nešto pitaj te me rado ču vam odgovoriti .... pozz
 

Shlaym

Aktivan Član
10.08.2010
80
54
18
Mrzi me da citam ponovo ali mislim da nisi napisao o kojoj sorti se radi
 

mehanic

Banned
Banovan
11.07.2011
31
0
0
37
u novom boxu struja mi je iznad boxa tako da nemam brige za nezgode..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.