EX Pc box medium tower,CFL blue cheese by Chifnotech

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Pozdrav! Novi sam u ovom području i na temelju pročitanog na ovom forumu (hvala ekipa :thumb:) sam odlučio pokušati s onim što imam doma i par rola ducktapea (Bog ga blagoslovio :D). Dobio sam mališanku Blue cheesea, feminiziranu (od milja ju nemaštovito zovem Travica) pa reko da probam ja to. Zaljevam ju s Hesijem po tablici, svako malo ju vlažim s kišnicom po listovima jer mi je vlaga užasan problem. Ponekad padne ispod 20% (kad ne dođem doma na vrijeme da osvježim malo sve to) ali uglavnom se vrti oko 35% pod svjetlima (ako sam doma, a često jesam) i pristojnih 60% u mraku, s ventilacijom na minimumu.
Još jedan problem je dimenzije boxa:
V = 43
D = 45
Š = 17
Prvotni plan je bio ići na hps 70w ali sam se ipak odlučio za 5 x CFL sa improviziranim cooltubeom.
Znači za veg fazu 4x 6500k Phillips 23w (1450lm svaka) i 1x 2700k (1550lm) = 7350lm na tako malenom prostoru :)
Za cvjetanje ću ubaciti još 2x 2300k (ali cvjetanje se neće odigravati u istom boxu jer mi je teško zadržati potpuni mrak u njemu samo zbog količine ventova).

Travica vegetira cca 10ak dana (uopče nisam siguran koliko točno jer je bila kod frenda, a i nije se vodio nikakav dnevnik nažalost), moji amaterski polušaji LSTiranja nisu prošli baš preslavno, prerano sam počeo pa je Travica dobila pomalo čudan oblik, prosudit će te sami na slikama, ali je svejedno istjerala nekoliko novih vrhića pa ga smatram čak i uspjelim :), opet ponavljam, najveći mi je problem prostor.
U prilog stavljam nekoliko slika (nevoljko jer sam paranoičan uploudat xD) i lijepo molim stare iskusnjare da prokomentiraju :respect:

Btw bok Ivach ;), ne da mi se nabijat 5 postova da bi ti mogao poslat PM pa evo vidi tu frend ;)

Ovdje se vidi raspored lampi, temp nikad ne prelazi 29 :)

V2AORl.jpg



Položaj unutra
BRuMXl.jpg


S27Pyl.jpg


kbMNGl.jpg


WnKN4l.jpg


wuAxtl.jpg


HI55Ql.jpg


MY38Kl.jpg


dE4Tzl.jpg


Kao što se na slikama vidi, pokušat ću ju zaokružit u tegli, ne do kraja jer ne želim predugu vegetaciju a i posuda je mala, pa što se dobije, dobije se. Bit će od srca za medicinski poduvat jer me baš nešto boli glava od smeća koje kruži u zadnje vrijeme ;)

Što više komentara i upozorenja molim, jer sam potpuni početnik!!
LP
Chifno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GreenRyder

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
oj ha bro, keep growing! odlican pocetak, da li znas cije je seme (Barneys Farm, Big Buddha, Goldenseed, Afropips [oni drze samo fem])
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......ma odlicno je to frend:thumb:......probaj se potrudit slozit neke light trapove da mozes i cvjetanje odradit u tom boxu.....

.....dolazi hladnije vrijeme i mislim da ti to ide u prilog.....imas malo otvoren prozor prostorije tamo gdje ti je box i nebi trebao imat problema sa temp.....iako mi nisi rekao na kolko v su ti ventovi, samo si komentirao da ako ih pojacas kako ces odrzat vlagu.....ma bori se sa mokrim krpama i posudama sa vodom (i mene sad muci malo vlaga i ponekad mi je na 30%).......

.....poceo si i to je bitno......s vremenom i iskustvom sve ce bit lakse.....za sve ostalo tu je vutra.org:icon_lol:

.....Travica dobro izgleda.....kako i sam kazes malo si ju prerano poceo trenirat al nema veze, bude to sve ok.....samo za ubuduce, u pocetku ih malo odmaki od svjetla da se malo izduze i onda LST i nemas beda......ma nece njoj ni ovak nis bit.....bude ona ojacala......puno ljubavi, malo brige i bit ce domace Travice za pusit......

.....sretno dalje......
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Nisam siguran čije je sjeme, ali saznat ću pa javim :)
S temperaturom nemam problema, moj cooltube funkcionira supach!
Sto se tice te proklete vlage, cijeli box je navlažen ko cajkuša na španjolskim mušicama, ventilacija je ugašena (naravno da ju palim s vremena na vrijeme da procirkulira) i dalje mi je oko 30% i to me izluđuje. Na Travici se ne vidi nikakva reakcija na to, nekako se nadam kad joj poraste zelena masa da će to leći na svoje mjesto. Da, lst sam malo zahebo, ali baš sam htio što grmastiju biljku. Još nije krepala, ja zadovoljan :D
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Svaka cast! :wave:Kod mene je indenticna situacija.Problem sa vlagom koji resavam mokrim krpama i ventilatori koje jos nisam ubacio,pa taj problem resavam odskrinutim poklopcem sa mini boxa.
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Travica napreduje ko mutava, cak sam zadovoljan rezultatom svojeg LSTiranja, danas je 15i dan vegetacije i planiram ju još cca 7 dana vegetirati (dok ne složim bolji box) pa onda u cvat.
Vlagu uspjevam održati na oko 40% tokom svjetla, tako da sam i taj problem riješio.

Svi kometari i kritike su i više nego dobrodošli :D

PQR7x.jpg


PQR7x.jpg


3HOQN.jpg


ejb8X.jpg
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
:clap:
Ma super je.
Samo kad ce bit blize zaruljama, nemoj ju prskati vodom po listovima da ne krenu problemi...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Čekaj, zašto staklo i cooltube na CFL-ke? Pa pročito sam sve PC uzgoje u dnevnicima i nitko ne stavlja staklo baš zbog male temperature CFL-ki, može ih se držat par centimetara od vrhova i neće niš bit....


Samo pitam.... Inače sve super, samo nastavi!!!
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
ipak je 5 zarulja i temperatura bez stakla je prelazila 33 (na prazan box) pa nisam htio riskirati. Sad mogu bit zaljepljene za staklo (koje je hladno btw :D ) da im ne bude nista. Nigdje nisam naletio tocno zasto se zapravo ne smije prkati po listovima kad je biljka blizu lampi. Zbog visoke temperature ili? Jer sad mi je to jedini nacin da odrzim vlagu, a Travica je skoro zaljepljena za staklo od "CTa"...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pozeljno je staklo i kod CFL-a. ja ih imam 6 i bez njega je temperatura za 5-6 stupnjeva veca. A to bi bilo nedopustivo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dite_splita

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Nece mu skoditi staklo, nasuprot preventiro je coek moguce probleme..super izgleda biljoza..sretno prijatelju :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Neznam, mislim da bi za PC growere Che-ovi growowi trebali bit biblija, a tamo sam "naučio" da stakla ne treba.... A i ovo je prvi put da vidim staklo na CFL PC, pa mi bilo čudno....

Al ne obaziri se ti na mene, samo naprijed i happy grow.... U svakom slučaju nemože naškodit tako da je rasprava nebitna... :)
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Slažem se da je Che* car u PC growu bez daljnjeg...

ali..kod CFL-a se elektronika jako grije..ja sam osobno na svojoj 45w opržio prst kad sam dotaknuo armaturu...ali ako netko ima volje i živaca rastaviti CFL (elektroniku i lampu) rješava se i taj problem...

znam da sam se na tu tamu vec raskokodakao x puta, ali:

5 x 23w CFL= 6000 lumena cca
5 x 23w CFL (ako išta valjaju) = 30 eura cca..

HPS 70w = 7000 lumena i PUNO JAČI INTEZITET SVJETLA = 40 eura

temperatura 5 x 23w CFL je sigurno veca nego HPS 70w, a kod HPS-a nemoraš biljku držati 2 cm od svjetla...

Probao sam i jedno i drugo...meni je manja temp u Big Toweru bila sa HPSom nego sa 5 cfl-ki...a ventilacija u takom malom prostoru tako ionako mora biti dobra, tako da procjeni i tu opciju


edit: sorry buraz tek sad vidim da si napisao da ces mozda radit i drugi box...onda ovog ostavi za vege, a za cvjetanje si stavi 70w i neces požalit...
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Kod mene ne bi išlo bez stakla jer bi mi ventovi za žarulje previše raspuhivale komplet box a ionako imam problema s vlagom. I sad na ovo malo lufta između stakla i rubova dosta puše.

@Simas - Razmotrio sam ja i hps, ali me je bilo strah u tako mali box trpat hps (najviše zbog temp) ali sad kužim da bi to mogao kontrolirati (al sam već kupio žarulje, a para više nemam :b_jump: ).

Sad trenutno nisam u mogućnosti (ni s vremenom, ni financijski, ni s živcima) kemijat novi box tako da ću, izgleda, u ovom boxu započet cvjetanje, a kasnije ćemo vidjet kuda će me život odfurat xD.

Q: Da li bi jako stresnulo moju Travicu da ju, u nekoj fazi cvjetanja, prebacim sa CFLki na HPS (+CFL koliko stane :D )?

E da, i počelo se nešto događati s vrhovima listova, vidi se na slikama (na zadnjoj najbolje), pa ako netko zna da me malo usmjeri dok me ne uhvati panika
:p

Evo par slika moje Ljepotice, nek se još malo popuni pa ćemo cvijetati :D :D :D

R0F01.jpg


YcVyx.jpg


abYcY.jpg


M1VP9.jpg


xPyEn.jpg
 
30.05.2011
43
6
0
43
ljep uzgoj jasam odustao nakon prvog growa prevelika tlaka oko temp sad radim na na novom boxu.
ako te muci temperatura najbolje rjesenje ti je da stavis ledicu u pc box stvarno ljepo hladi cjelu kutiju :) dobio sam oko 35grama u midi kucistu ali sam koristio balkonsu teglu vise zemlje stane a niza je i ful pogodna za LST steta kaj nisam fotkao inace grow ti izglede jako dobro
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
25ti dan vegetacije, nakon šoka uslijed uvenutosti Travice, zakljucujem da ju moram sve cesce zalijevati jer joj je tegla postala premala :/. Nisam planirao toliku vegetaciju, al jbg kad tako lijepo raste, zao mi ju je procvijetat u ovom uskom prostoru, nema smisla :D

Ovo lišće koje je požutilo i umire je u početku bilo na dnu, na zemlji i direkt je zalijevano hesijem pa se uopce cudim sto je prezivjelo toliko dugo.
Da li da ga uklonim ili da pricekam da jos malo umre? Jer uklanjam ono koje se odvoji samo, bez puno pritiska ali ovo veliko se jos neda :)

O4lVW.jpg


UDhIL.jpg


1e9XD.jpg


VHhaW.jpg


QI7No.jpg


Novi box je u pripremi i trebao bi biti gotov za vikend (ja se nadam ako ulovim vremena, jer nemogu bas busit u 9 navecer u zgradi :/ ).
Dimenzije ce mu biti D=52 V=50 Š=31 ---> nisam bas puno dobio na visini, ali sam dobio dosta na sirini, sto mi je bitnije da moja kreativnost dođe do izražaja hehehe.

Kupljena je nova tegla za presaditi i mylar za cijeli box, a trenutno se radi na ventilaciji. E sad, nigdje nisam nasao na forumu za DIY karbonske filtere za manje prostore (ako sam negdje promasio, molim nekoga da me uputi ^^) pa cu probati nesto sam skemijat. Nasao sam u pet shopu one active carbon spuzvice za filtre u akvarijima, posluzit ce sasvim dovoljno da malcice neutralizira miris (da se bas ne osjeti na hodnik lol) i uz pomoc duple siroke mreze cu ga nekako skemijat, ali ima vremena za to :D

I jos jedan question: Da li će za upuh biti dosta rupa od 7cm promjera s ventom gore? Jer nemam veci nastavak za busilicu a da bas ne masakriram sve zbog usisa.
Uglavnom, to je to za sad.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.