EX Pc box medium tower,CFL blue cheese by Chifnotech

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
koji sam ja krepil trebo sam uzet ove spiralne, kraci su, ja sam uzeo stapicaste i nemogu ih tako upoprijeko stavit zbog velicine, tj sirine towera.... morat cu ih stavljat onako po liniji kucista 2 po 2, pa sad nemam ideje kako da to spojim prednje 2 sa straznje 2...
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
isto kao da su ti jedno do drugog (paralelno) samo s duljim komadom žice za na drugu stranu :). I sve dobro izoliraj, nemoj se igrati :flamed:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
a sta mislis da ih okrenem suprotno, da su im svima 4 grla jedno kraj drugog, tako nemam puno zajebancije sa duzim zicama?
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Nemam iskustva s takvim zaruljama ali nekako mislim da bi bilo bolje da su zarulje okrenute jedna prema drugoj (da se ne dodiruju bas jel). Oko zica nemas puno zajebancije. Samo odrezes taj bridge malo dulji i pricvrstis ga negdje da ne visi po zaruljama. Radije neka ti netko iskusniji odgovori :)
ja sam to ovako rijesio jer je to bio jedini nacin da utrpam 5 komada u tako malen prostor.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
ok, onda cu ih onako 2 po 2 jedne ispred drugih.....

nisam mislio cik cak nego ovako:

Uploaded with ImageShack.us

al tako bi se isto jako zagrijavalo, tj svo zagrijavanje bi bilo na jednom mjestu, znaci tezi posao za ventove, znaci veca temperatura, znaci nevalja....


hehe


jos me zanima, poslao sam Che-u PM, al njega nije na forumu vec skoro 10 dana, a htio bi to znat, gdje da kupim one šipkice i KAKO da spojim zarulje na sve to, da ih mogu dizat i spustat?
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Travica sada :
7HRus.jpg
E8iqD.jpg
NOy9C.jpg
I u svom novom okruženju:
UN3YBl.jpg
OV8Mel.jpg
KC9PSl.jpg
50yqel.jpg
Prikupio
sam sve materijale i bacio se na posao: u sto kraćem roku rastaviti pc
box i sloziti ovaj. Sve bi bilo super da mi nije nestalo dvostrano
ljepljive trake, pa sad folija visi na sve strane i nisam uspio
polijepiti iznad zarulja. Danas je nedjelja, bauhaus je radio do 14h a ja se probudio u 14.30 jer sam razvalio noćas ko zwer xDTegla je spremna, moram skocit u VG po terramagmu i onda cu i taj problem rijesit :DMoram
ju zalijevati skoro svaki dan jer joj je tegla postala premala pa je
malo borba sad, a trebao bi ju procvijetati. Iako sad, s obzirom na
prostor, mozda bi ju jos malo izvegetirao da hedovi budu slađi :D
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Lijepo si to složio...kolike su sad dimenzije...sorry ako si negdje vec napisao, nisam našao...
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
D=52 V=50 Š=31

Ma meni nije lijepo xD, kažem, ostao sam bez dvostrane ljepljive trake, izgledalo je kao da je ima dosta i qita. Zato cu sutra jos to kupit, slozit light trapove i fino to polijepiti kako spada jer ovo je sad pola s duck tapeom poljepljeno samo po rubovima. Sve to fino mora leći i nigdje ne smije svjetlo puštat ;)
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
7coCh.jpg


Moja ljepotica nakon par dana u novom boxu (koji je završen, kasnije poslikam, sad nemam vremena). I mogu vam reći da se iz boxa ne čuje ništa (kupio sam prigušivaće za ventove) i ne vidi ništa --> stealthier then PCbox :D


E sad, imam pitanje: Da li smijem procvijetati biljku u ovoj maloj tegli pa je kroz nekoliko dana presaditi? Da li bi to moglo nastetiti biljci (stres i to) ili usporiti njezin razvoj? Jer biljka je definitivno prerasla teglu, moram skoro svaki dan zalijevati a nikako da odem po zemlju (vrijeme, udaljenost)?
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
7coCh.jpg
Moja ljepotica nakon par dana u novom boxu (koji je završen, kasnije poslikam, sad nemam vremena). I mogu vam reći da se iz boxa ne čuje ništa (kupio sam prigušivaće za ventove) i ne vidi ništa --> stealthier then PCbox :DE sad, imam pitanje: Da li smijem procvijetati biljku u ovoj maloj tegli pa je kroz nekoliko dana presaditi? Da li bi to moglo nastetiti biljci (stres i to) ili usporiti njezin razvoj? Jer biljka je definitivno prerasla teglu, moram skoro svaki dan zalijevati a nikako da odem po zemlju (vrijeme, udaljenost)?

Edit: Ako vam se biljka čini malo čudnog oblika, upravo je LSTirana da mi istjera još koji vrhić pa je malo sva popigana :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
ja sam sa svojim ventovima dobio neke silikonske umetke koji se stavljaju u ove rupe, kao smanjuje buku.....
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Lijepa mala sumica...

Nemam primjedbi, sve je super... :thumb:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Svidja mi se oblik tvog malog sumarka... :respect:
Samo tako i dalje, vec vidim da ce bit hedova! :watchplant:
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Hvala na podršci i pohvalama! Evo još koja slička:

5Oops.jpg


TjtI6.jpg


N37ge.jpg


NSmpw.jpg


Ova je nakon malo LSTiranja jer je izbilo dosta grana u zadnjih par dana pa da i one malo "sunca" uberu :D

bPJ7z.jpg


Uglavnom, ja prezadovoljan :) Ima da se liječi :)))
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.......prekrasno izgleda kompa:thumb:......sretna, zelena i zdrava:maryjane:......bit ce tu masnih hedova:bong7bp:......al pripremi se za jos treniranja kojih 2-3 tjedna dok ne prestane rast......a kad krene pumpat tek onda pocinje veselje.....:b_jump:

.....pratim......:watchplant:
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
hvala ljudi na lijepim komentarima :)

Da nadodam, osobno nikad nisam imao problema sa temperaturom u boxu. Temperatura je isla do 32-33C ali kaj je to. Pa u prirodi je to normalni dan u 7 i 8. mjesecu.

A najednostavnije rjesenje , moje je bilo sljedece...

Ulazni i izlazni ventilator je svaki na svom adapteru. Meni recimo ulazni radi na 3V, izlazni na 4.5V. Ljeti kad bi temperatura bila visa, samo bih napravio veci protok zraka..znaci pojacao izlazni napon/snagu na adaperu na 6V i to je to.. Strujanje zraka je toliko jako da vruci zrak jednostavno ne moze ostati u boxu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.