Exif delete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Stavicu max slike da bude recimo 1600x1600px pa ce ga sistem cropovat i tako izbrisati exif. Vjerujem da je vecina slika veca od ovih dimenzija ispravite me ako grijesim. Ako neko ima neku sliku sa gps-om nek proba. Ali eto mora biti veca od 1600px mada mogu i to smanjit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ja uvijek kropam slike. Lanscape na 800x600 a portrait na 640x480. Cisto da ubrzam upload. Vidim da i neki drugi isto to rade pa ne znam kolko je to funkcionalno :)
Neznam kak funkcionira taj exif delete na forumu.....al kaj se nemre napravit da brise exif kolko god da je velicina slike?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
800x600 je optimalno, nije malo nije veliko. Mada ja volim i veče slike samo da ne razvale forum.
Ja bi poslao PP svim članovima da ubuduđe uploudaju slike direkt na forum a ne preko servisa.
Tako če forum imati stalno slike, neizbrisive.
Veličina slike na 800x600 je do 500kb bar od torte koju sam jutros stavljao, tako da s vremenom treba paziti i na "storage" foruma jer če direktno stavljanje slika zahtjevati sve više i više prostora na serveru a to je i veča cijena smještajnog prostora.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Nisam citao temu od pocetka, ali je agonija citati neke sticky teme na kojima vise nema slika..
Sve lepo tekst onda slika kako to treba da izgleda, a slike nigde :)
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Nadovezao sam se na avanturin post pre mene, tj. podrzavam da je bolje kaciti slike direkt na forum nego linkovati..
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Bizzo, to sam i ja primjetio.

Ali dok ne dobijemo zvaničnu potvrdu da vutra.org briše EXIF evo još jedan način.
Ko koristi Windows 7 ili veću verziju može EXIF podatke obrisati na sledeći način bez ikakvog dodatnog software-a:

Desni klik na sliku ili selektovati sve slike odjednom pa desni klik -> properties > tab details - > remove properties and personal information

Otvoriće se prozor sa nazivmo Remove Properties. Tu kliknuti na "Remove the following properties from this file" -> pa kliknuti na "Select All" zatim dugme OK.

I to bi bilo to.
 
Poslednja izmena:

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Ne. To predpostavljam da gledaš u properties pa details i skroz dole gdje su informacije o fajlu koje moraju postojati u windows-u. To je ime računara i user koji je vlasnik samog fajla. Sad tu sliku prekopiraj na drugi računar i pogledaj to isto, trebalo bi pisati drugo ime računara i user pod kojim si kopirao te slike na novi računar.

Ukratko to što si naveo su informacije o tom računaru na kojem si kliknuo na properties. U samoj slici ne postoji taj zapis.
 
Poslednja izmena:

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Skontam jucer da program za obradu slika pod nazivom PhotoScape ima opciju EXIF delete. Jednostavno provuces sliku kroz program i samo stikliras "EXIF delete" opciju. Nema ni datuma ni naziva aparata niti bilo sta vezano za sliku. :)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Kod mene nema. (sto god to znacilo) Sta desni klik na sliku? Odes na detalje i sta dalje?
Mos' valjda malo poblize objasniti nama smrtnicima. :)
Napisah ono gore nevezano za vutra.org nego generalno ako negdje drugo postavljate slike.