Exif delete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zumba

Aktivan Član
03.08.2015
91
707
83
Zagreb
Isto tako, Photoshop > Save for Web ili IrfanView > Save for Web brišu metadata iz fotografije. Ne ostaju nikakvi podatci.
 

Soze

Aktivan Član
20.02.2018
107
268
63
35
Procitah ja negde o sigurnosti sajta, server tamo preko okeana ovo ono, a o podacima koji se nalaze u svakoj slici nisam razmisljao.
Moram priznati da sam malo nervozan u zadnje, biljoze su mi porasle, vise im ni ja ne mogu nista ako sretnem nekog tuda a ne bi trebalo tu normalan covek da dodje i nesto trazi. Zato pitam ovde, postoji li jos koji nacin da se udje nekom u trag sa ovog sajta, osim ovih slika. Btw do sad sam postao slike direlt sa tela, to se mora prekinuti odmah. Probudio mi sumnju neki clan koji je skoro postao da ulazi na sajtu sa TOR pretrazivaca. Time izbegava IP ili sta vec? Nemojte me pogresno shvatiti al zaista mi je potrebna sigurnost. Ziveli, da se ovoga ne bih igrao ::sudija::
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Čiste su ti slike, pogledao sam ti ove neke iz mentorskog kutka, nema nikakvih podataka osim rezolucije i bit depth, samo opušteno paranoja je vrag, TOR malo pomaže što se tiče anonimnosti ali ako te traže naći će te bez obzira na TOR, VPN ili nešto treće

ps
Kod slikanja pazi da nema u kadru ništa osim biljke, nedaj bože obzor ili kavo brdo stup od struje ili vjetroelektrana i slično
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Dobro sam naletion na ovo :) znaci kada uploadamo slike direkt na forum automatski ide onaj watermark i tu smo sigurni da su EXIF podatci izbrisani kako pise i u onom prvom postu koji moramo procitati prije otvaranja dnevnika :) Neznam kad i kako se forum promjenio i sta je sve novo jer sam i ja novi i dosad sam u svom dnevniku slike slikao starim digitalcem za kojeg sam jedino siguran da u EXIFu nema geo lokacije samo one gluparije od aparata za koje smatram da su izbrisane posto sam direktno uplodao na forum ,jbga vidim tu neke postove od 2015 pa vise neznam sta vrijedi danas :zvezda::.

Uglavnom ja bi radije slikao sa mobom jer ima punooo bolju kameru od ovog digitalca sa 8mp kamerom tako da mi mozete lakse pomoci ili ukazati na nesto na liscu itd...

Skinuo sam upravo ExifPurge sto je POwer sugerirao i probao sam obrisati i direkt iz WIndowsa i uploadat direkt kao i dosada i to bi trebao biti sigurnjak da nema tragova?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar