Exif delete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Za one koji neznaju. Svaka slika ima svoj exif info koji je zakacen unutar .jpg datoteke(slike). Exif sadrzi informacije o autoru, modelu fotoaparata/mobitela, ime programa u kojem je/ako je slika editirana npr. Photoshop, datum i vrijeme kada je slika napravljena, i jos neke gluposti o kameri tipa ekspozicija slike, brzina okidaca itd.....i ono najbitnije ako je slika okinuta sa uljucenom geo lokacijom, bit ce prikazane koordinate gdje je slika napravljena/okinuta. To sve mozete pogledati desnim klikom na sliku, pa "details".

Inace se to moze rucno maknut, ali ako postate npr 15 slika, taj posao moze biti pain in the ass.
Evo tu dole download link na jedan od mnogih programa...i u par klikova mozete maknut exif info sa veceg broja fotki.
...cisto iz sigurnosnih razloga ako nekom zatreba.

http://www.easyexifdelete.com/
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Jako dobro za znati...:) Pogotovo ovo o geolokaciji jer dosta mobitela imaju je ukljucenu po "difoltu"
Ono sto se tice geolokacije,to se moze iskljuciti.
E sad,ne znam sta nam moze skoditi sto se tice ostalih informacija koje sadrzi exif info...tipa modela fotoaparata i te ostale gluposti.
I zanima me jel se preko ovih gore programa moze mijenjat info o fotki ili je samo za brisanje?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
pa moje fotke ne ostavljaju nikakav info o ničem niti mogu nestati s foruma kao kad se uplodaju sa neke druge stranice. moja tajna je Imigur, nikad ništ drugo nisam ni koristio za upload. Imigur i diskrecija je zajamčena ;)
haha, zvučim ko u reklami za always uloške :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Izgleda da je najsigurnije otvoriti sliku na kompu i uzeti je nekim drugim programom tipa TechSmith Snagit(screen capture) i sejvati. Dodatni posao ali neče ni jedan podatak od slike ostati zapisan pa sve i da ima negdje duboko zapisano a da se ničim ne može izbrisati.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Obicno je dovoljno al neke "camera" aplikacije ce ukljuciti gps on demand. To je ono kad na pocetku instalacije stisnes "accept" i das aplikaciji dozvolu da upali gps.
Jednostavno iskljucis gps i iskljucis geo tagiranje u opcijama kamere i to je to. Ako nisi siguran, okini fotku, prebaci na komp, desni klik properties pa details i vidis sto ti je zapisano u exif zapisu.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mislim da previše vjerujete da je sve tako on-off. Ja sam mišljena kad se i isključi GPS da je za nekoga(primjer vojska) i dalje uključen, iako vulgaris konzument misli da je isključen.
Toliko vjerujem uređajima s GPS-om.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Da,znao sam to da neke camera app imaju to ukljuceno po samoj instalaciji.
A za vojsku sumnjam da ce nas traziti preko GPS-a ;)
Evo jos jedna preventiva... U toku fotografisanja NE BITI online. Tako ce se sprijeciti nasilno tj, daljinsko paljenje GPS-a. (ovo je za one paranoike) :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ma nije bas tak Avantura :) Koristenje gps-a trosi bateriju i to bi skuzio odmah. A i taj gps na telefonu vise sluzi tebi nego nego bilo kome drugom. Mobitel ceka ping od satelita a ne obratno. Mobitel ne komunicira sa satelitom nego samo hvata ping sa tocnim vremenom kojeg salju gps sateliti. Mislim da je veci problem onaj "wifi i 3g location" odn, triangulacija preko repetitora. To je vecini ljudi upaljeno a nisu ni svijesni. S time ce te prije nac nego preko gps-a.
Samo treba pogasti sve te gluposti i pazit koju kameru koristite na androidu.
Previse gledamo CSI :) Nije to sve samo tako.

E da...i mi koji doma slikamo boxeve....dosta tesko ce ti gps napravit "lock" sa satelitima kroz beton i zidove bas da moze zakacit gps lokaciju. Al zato wifi ili 3g lokacija je itekako moguca.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Pa ok je to. Vecinom se koriste mobiteli tako da informacije o fotki imaju ugl slikajuci iskljucivo sa njima. Fotoaparat bi trebao biti bezbjedan sto se tice geo lokacije. Tema je valjda kako ukloniti info o geo lokaciji sa slika. (i ostale info) :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ma cijeli svijet je veliki Big Brother, sve nas gledaju. Ja uvjek zaljepim sve kamere izolirkom, na laptopu, na tabletu, na mobu i na Tv-u. Neću ja da meni netko s druge strane virka. Bila nedavno vijest da su uhvatili neke hakere koji su imali domenu koja je imala live prijenos iz preko 1000 domova a da ljudi nisi ni bili svijesni.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Cuo sam i ja za to sa kamerama. Ja na desku svoju kameru iskopcavam skroz kad nije u upotrebi.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Bila nedavno vijest da su uhvatili neke hakere koji su imali domenu koja je imala live prijenos iz preko 1000 domova a da ljudi nisi ni bili svijesni.

Upasti u neciji komp je lagano ako ima rupa. Medjutim ako cistis kompjuter i ne instaliras gluposti nemas da brines. Tih 1000 su ljudi koji nemaju adekvatno obrazovanje o kompjuterima.