Experiment 0.5l Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.03.2014
4
4
0
Nepotrebno zanima me mogućnost rasta u takvim uvijetima,ali definitivno neću probati. Jer zašto da patim biljku samo zbog znatiželje,to je kao da uzmem dijete i dajem mu vodu,hranu i životni prostor na kapaljku pa da vidim kako će se razviti tj. hoće li uopće preživjeti. To je tortura i sadizam nad biljkom,gadi mi se. Premda sam znatiželjan. :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
weedguru je napisao(la):
Nepotrebno zanima me mogućnost rasta u takvim uvijetima,ali definitivno neću probati. Jer zašto da patim biljku samo zbog znatiželje,to je kao da uzmem dijete i dajem mu vodu,hranu i životni prostor na kapaljku pa da vidim kako će se razviti tj. hoće li uopće preživjeti. To je tortura i sadizam nad biljkom,gadi mi se. Premda sam znatiželjan. :)

Bezveze govoriš nemozes usporedjivat biljku i dijete, jer biljka u koliko god zemlje ju staviš će odlično rasti i biti zadovoljna ukoliko joj daš dovoljno vode (i gnojiva ako gnojiš).

Ja mislim samo da ćeš juu trebat češče (mnogo češče) zalijevati jer mala količina zemlje se suši brže nego velika... i to je to.... jedina mana ovakvog načina growanja....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
27.03.2014
4
4
0
Big L je napisao(la):
Bezveze govoriš nemozes usporedjivat biljku i dijete, jer biljka u koliko god zemlje ju staviš će odlično rasti i biti zadovoljna ukoliko joj daš dovoljno vode (i gnojiva ako gnojiš).

Ja mislim samo da ćeš juu trebat češče (mnogo češče) zalijevati jer mala količina zemlje se suši brže nego velika... i to je to.... jedina mana ovakvog načina growanja....

Apsolutno netočno,botaničar sam i znam šta govorim. Svaka biljka ima svoje ekološke zahtijeve pa tako i konoplja. Što se tiče usporedbe s djetetom naravno da mogu to usporediti jer biljka je ŽIVA i to mislim doslovno,ona je sposobna registrirati i reagirati na podražaje iz okoline,također biljka se može bojati,može biti sretna,ili imati osjećaj zahvalnosti. (Backsterov efekt) moguće je čaki razviti komunikaciju s biljkom,npr. naučiti ju brojati. Biljka može bez problema prepoznati svoga 'vrtlara' može sama sebi dozirati svjetlo i puštati vodu po potrebi!! Također postoje koncerti biljaka gdje je biljka spojena na uređaj sličan Backsterovom te kroz elektrode propušta različite količine el. potencijala što se onda pretvara u zvuk,a zvuk ovisi o raspoloženju biljke i njezinoj VOLJI da sudjeluje,također može ju se naučiti određene simfonije. Sve što sam rekao mogu dokazati. Tako da imam apsolutno pravo usporediti biljku s dijetetom. Treba misliti i na potrebe biljke,a ne samo na svoje potrebe,to dobro upamti.
 
27.03.2014
4
4
0
ChiliHead je napisao(la):
Profesionalni botaničar koji tvrdi da može naučiti biljku da broji....LOL :respect:

Da li ja to njušim nekakvu okladu...?
:ridinghorse:
neću više ''trolati'' ovu temu s mojim stavovima,tako da ako si zainteresiran za razbijanje neznanja javi se porukom da dogovorimo mjesto,vrijeme,uvijete i ulog.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a sto oklada, zar nije bolje da nam to pokazes nekim licnim video zapisom, argumentujes svoju tvrdnju i to je to, cemu vise

edit:
koliko sam stigao malo pogledati po netu, baksterovi kontroverzni eksperimenti iz '60 bas nisu potvrdjeni
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and userNomore

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Daj neki video kad te biljke dočekuju i pozdravljaju te. Meni moje ništa, ja se trudim da im pjevam i pričam s njima al mi niš ne odgovaraju :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Bespredmetno je raspravljati je li biljka živo biće ili ne. Naravno da je - i samim time sigurno ima neku svijest i percepciju okoline u kojoj obitava. Već godinama znanstvenici raznim pokusima to dokazuju i iznova se čude.
No Joke je napisao(la):
... skužio sam da voda pohranjuje informacije i na osnovu tih informacija mijenja svoju vizualnu strukturu molekula.....Na osnovu toga velim da je voda pismena, jeste da nezna pisati, ali zna čitati, razumjeti i prilagoditi se vašem raspoloženju gotovo u sekundi za razliku od nekih ljudi.
Iz toga se da lako izvući pouka da kakvog smo mi raspoloženja takva će i voda biti prema nama. Bez obzira bila to voda u čaši, voda u lokvi, potoku, jezeru ili u vašem organizmu, ona je zaslužila da se prema njoj odnosimo sa nekim respektom, ljubavlju i zahvalnošću jer će se samim time to odraziti i na naše zdravstveno stanje.
Baš iz ovih razloga od jučer sam počeo pričati sa vodom, haha, ne baš pričati ali joj se zahvalim i kažem joj par lijepih riječi prije nego što je popijem i ona mi to vraća na najbolji mogući način.
Zato budite dobri prema vodi i voda će vam biti zahvalna, a rezultat toga će se itekako odraziti pozitivno na vas, vaše zdravstveno stanje i na kraju krajeva na vaše i naše biljkice ;)
Ako obična voda zna čitati, razumjeti i prilagoditi se našem raspoloženju, ne vidim razlog zašto jedna biljka ne bi mogla to isto, ako ne i više :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Naravno da jeste. U biti se cijeli svemir bazira na prmanju informacja i uzvraćanja istom mjerom. I dokazano je da biljke pohranjuju određene frekvencije. Gledao sam ima već dost godina o nekom znanstveniku koji je radio testiranja na rajčicama te su rajčice koje su dnevno slušale 2 sata ozbiljne glazbe dale 20% veći urod od onih koje nisu slušale glazbu. Čak je tip tvrdio da je ukus rajčica podvrgnutih glazbi bio drugačiji i bogatiji. Ima to dosta smisla, zato ja i pjevam svojim biljozama pa me nikad ne iznevjere ;)
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
weedguru je napisao(la):
također biljka se može bojati,može biti sretna,ili imati osjećaj zahvalnosti.
Tako je, a okrutni vegetarijanci ih masovno masakriraju i jedu. Zamisli samo njihov strah i paniku kada im priđe jedan vegetarijanac s nožem.
Kad vidim osušene hedove kako vise, to je maltene ko u klaonici svinjske polovice. Dolje okrutni vutraši i vegetarijanci! :lol:
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
Na samom pocetku bi zamolio moderatore da slobodno prebace moj post ako nije prikladan ovdje ili ovo mozda vise izgleda kao dnevnik...stvarno sam bio u nedoumici... hvala unaprijed !!

Posto sam tek danas vidio ovu temu a nisam znao za istu, mislim na growanje u 0.5L posudama a ja stavio sjemenku bas u 0.5L jos 25.03. da probam i testiram, eto na kraju i da podijelim ovo growanje s vama... :watchplant:

Stavio u zemlju neku domaju, nemam pojma sta je, na rezim 20/4 prvih 20 dana pa nakon toga prebacio na 18/6 i reko ajd da isteram to do kraja u tih 0.5L onako iz zafrkancije pa da vidim jel moze opstat u toj posudi (jer to mi je prvi grow pa mi je zato tako cudno) i tako nastavio evo i danas uspjesno raste vec 44.dan i nemam nikakve zamjerke mojoj "Maloj" biljozi... Mala je zovem od milja jer sto je prva a i jer joj ide vec 8 par listova a u razmaku od 1 para je samo 3cm, stvarno je mala i jaaaako zbijena a internode koda idu jedna preko druge !! :dada
Stvarno ne znam kako ce to izgledat kad krene u cvat...sve me strah to gledat...da i skoro zaboravio napisat, stavio ju u 39-tom danu, tocnije 03.05. u cvat na rezim 12/12 pa da vidimo sta ce rec i pokazat...uredno zaljevam svaki drugi dan jer brzo se susi zemlja, s reguliranim PH od 6.3-6.7 i imala tek jedno gnojenje oko 30-tog dana, neko univerzalno tekuce...

Imam sve slike od prvog dana arhivirano pa cu zato i podjelit s vama ekipo... :rasta1:

Evo malo i tehnikalija samog growa;
Kuciste serversko dimenzija v=63cm, s=45cm, d=22, sjemenka kao sto i reko neka domaja nepoznata, zemlja obicna za cvijece, zarulje CFL 2x15w/2700k (2x850Lm) + 1x20w/6400k (1100Lm) ukupno 50w/2800Lm te improviziran cooltube od grafo-folije (temp mi bila i do 35c bez cooltuba), 3x pc-vent 80mm 2 za ispuh te 1 za unutrasnju cirkulaciju a ulaz je pasivan, reflektirajuca folija za auto i instrumenti za temp i vlagu...

Znam da ce vecina pitat sto tako malo zarulja (W) ali eto iskreno nije uopce ni bio u planu taj grow jednostavno se desio prije reda a ja bio nespreman... :D !!

Evo sad i slike da se vidi kako to sve izgleda;
3.dan

3.dan

8.dan

8.dan

12.dan

19.dan

19.dan

22.dan

22.dan

26.dan

39.dan

39.dan

39.dan

Svi komentari i pitanja dobrodosli ! ... :wave:
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
@ Stipe;
Pa vjerojatno zato sto ga kinezi rade pa me nista ne cudi... :icon_biggrin: ... analogni inst. ima razliku od cak 10% manje vlage pokazuje a dok su oko temp. skoro pa isti, mozda 1c samo razlike...
I sad zivim u zabludi koji inst. za vlagu tocnije pokazuje, analogni ili digitalni ??

@ PowerSeed;
Da znam, svakako dospim jos zemlje i to danas odmah, a debela je stabljika dosta i taj zbunj lisca me zabrinjava kak ce to izgledat kad krene cvat, bit ce neki "thick wide bud" jedan ali vrijedan, NADAM SE... naravno ako bude female !! :rasta1:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
Evo mali update;

Slike su od danas12.05.











Dva dana ju nisam pregledavao i danas kad sam ju isao zalit imao sam sta vidjet :watchplant: kuglica ko u prici, jajan... :balls:
Kao sto se i vidi "mala" je postao "mali" ako se nevaram naravno, neka netko to jos potvrdi za svaki slucaj ?
Bas mi je zao sto je bilo ono po uzrecici "Prvo pa musko" a ja si dao truda, mazio i pazio ju... :icon_sad:
Sljedeci grow ide fem. automatik i to najvjerojatnije "White Widow" !!
Pozdrav ekipi i do javljanja :wave: