Facebook grupa, upoznavanje i opismenjavanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
22.08.2012
11
21
3
35
Medvedja
irka.org.rs
Zdravo. Ja sam jedan od moderatora fb stranice
http://www.facebook.com/IzLMuS Inicitijativa za legalizaciju marihuane u Srbiji.
Poshto smo u poslednjih par dana imali reach od 3000 ljudi(toliko ljudi je direktno/indirektno videlo nashe objave), i naravno krenuli da radimo ozbiljnije, reshili smo da se obratimo vama. Da udruzimo snage i zajedno krenemo u borbu. Verovatno vecina vas ima naloge na fbu, dodajte se i kada predjemo broj od 1k, da krenemo da odrzavamo neke javne skupove. Inache u to oblasti imamo dovoljno iskustva, jer smo istovremeno i chlanovi(neki i osnivachi), pokreta 99% srbija.
Bilo bi lepo da se izorganizujemo zar ne?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Zdravo, ja sam jedan od moderatora Vutra org. foruma i nikako ne preporučam ovakvo eksponiranje našim članovima. Dobro smo upoznati sa svrhom društvenih mreža, tako da s moje strane imate moralnu podršku, ali sve da i imam Fb nalog (navodno je deaktiviran, u što sumnjam, ali mi ne pada na pamet provjeravati) ne bih se pridružio tako riskantnoj inicijativi iz jednostavnog i sebićnog razloga, a taj je da čuvam svoju guzicu.
Kako kaže narod i vjerujem da je u pravu : "Tiha voda brijeg dere"
Svrha našeg foruma je edukacija i širenje istine o kanabisu. Broj uzgajivača raste iz godine u godinu i kritićna masa se mora dogoditi. To je jednostavno neizbježno, a kada se to dogodi, nitko nas neće moći zaustaviti.

Temu neću zaključavati i svima koji se žele pridružiti od srca želim sreću :) Trebat će vam ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ffantom je napisao(la):
Inache u to oblasti imamo dovoljno iskustva, jer smo istovremeno i chlanovi(neki i osnivachi), pokreta 99% srbija.
Bilo bi lepo da se izorganizujemo zar ne?

Pokret 99% srbija,kakva je to organizacija,registrovana ili ne?Napiši nešto više o tome.Što se tiče Facebook-a,nešto i nisam oduševljen.A da bi bilo lepo da se organizujemo,bilo bi.Samo napiši nešto više i konkretnije.Malo smo nepoverljivi ovde na ovakve upade.

Usput,pozdrav i tebi.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
A zloki cekao sam tvoj post hahahaaa živio bro...."zdravo ja sam jedan od moderatora vutra.org" hahahah koji lik
 
22.08.2012
11
21
3
35
Medvedja
irka.org.rs
Uhhh. Ovako. Sada cu malo cut/paste poshto niste informisani

99% Srbija - Deo globalnog građanskog pokreta za pravu, direktnu demokratiju! www.99posto.org
Опис
Mi smo ljudi koje je povezala i ujedinjuje potreba da se nešto učini i da se promeni opšte osećanje ogorčenosti, beznađa, obespravljenosti i besmisao postojećeg ekonomskog i političkog sistema koji je sam sebi postao svrha i cilj.

Želimo novo društvo koje prvenstveno uvažava čoveka i život, a ne ekonomske i političke interese. Mi nismo stranka, nemamo vođe, nismo demokrate, komunisti, niti anarhisti. Zalažemo se za istinsku trasnformaciju društva i iznad svega, da se mi građani odlučujemo i budemo protagonisti promena.

Hoćemo društvo gde je svima data jednaka šansa, a ne društvo i državu u kojoj zdravstvo, škole, hrana, postaju privilegija bogatih, a "humani" ratovi, glad, bolest i nezaposlenost "privilegija" siromašnih.

Političko-korporativni sistem kakav trenurno postoji, ne odgovara više potrebama savremenog čoveka. Društveni model koji nam se nameće je izgubio svoju svrhu. Vlast radi u interesu banaka i korporacija. A pričaju nam o “demokratiji” – u kojoj glas na izborima gubi smisao, jer su sve strane finansirane od jedne te iste ruke.

Ne moramo više da pristajemo na njihovu samovolju i laži. Možemo miroljubivo da se izborimo za dostojanstvo života, to zavisi od spremnosti i volje svih nas.

Vazno je GDE želite da budete, u svojoj fotelji ispred TV-a, gde vas niko ništa ne pita, već vam se nameću lažne vrednosti i lažna slika stvarnosti, ili na ulicama, trgovima gde u ovom trenutku ljudi sveta tragaju za novim putevima i svežim idejama.

Pokret koji smo nazvali 99% Srbije je deo svetskog talasa - pokreta, koji je pre nekoliko meseci započelo nekoliko desetina ljudi, na nekom tamo trgu u Španiji.
Danas ima na stotine hiljada ljudi na protestima širom sveta, a milioni nas prate i podržavaju.

Postanimo slobodni ljudi, građani koji zele da se osećaju i žive slobodno! Rešenja postoje!

Web stranica, 99% Srbije: www.99posto.org

ZAŠTO I KAKO:
Ovo je društveni pokret za uspostavljanje prave participativne demokratije, pokret za spas svih nas od pogubne politike takozvane, "srpske Vlade" i ostalih bivših i sadašnjih pozicionih i opozicionih "političara" ( čitaj - korporativnih marioneta) i njihovih sponzora (bankstera i oligarha), koji nas vode ka potpunom moralnom, ekonomskom i ekološkom uništenju, i čije su osnovne karakteristike; beskrupuloznost, korupcija i bogaćenje sa jedne strane, i sa druge strane; represija, drzavni kriminal, glad, podsticanje međunacionalnih tenzija, podsticanje ratova, eksploatacija, ekološki kriminal, nepostojanje osnovnih ljudskih prava; prava na slobodu izražavanja, slobu kretanja, slobodu okupljanja, prava kao sto su pravo na stan, hranu, posao, bezuslovnu zdravstvenu zaštitu, obrazovanje, pravo na slobodan pristup informacija itd., itd.

Ovo je poziv za hitno udruživanje svih građana u politicki zivot, rešavanju egzistencijalno važnih problema i pitanja od zajednickog interesa.

OVO JE POZIV SVIM GRAĐANIMA DA SE UJEDINIMO U ODBRANI SVOJIH PRAVA OD POSTOJEĆEG "POLITIČKOG" SISTEMA!

Cilj ovog pokreta je da kroz dialog i kooperaciju svih građana Srbije stvori konkretne predloge i programe koji su neophodni za stvaranje jedne stvarno demokratske Srbije, socijalno ravnopravnije, humanije, zdravije i čistije.

OVO JE POZIV ZA UDRUŽIVANJE U KREIRANJU JEDNE NOVE, PARTICIPATIVNE DEMOKRATIJE!

Ovo je pokret ciji je cilj stvaranje uslova za uvođenje i dinamizaciju participativne građanske demokratije, demokratije za građane i od građana Srbije, čiji je važan aspekt kolektivno mišljenje. Kolektivno mišljenje koje je u potpunoj suprotnosti sadašnjem sistemu koji se upravlja individualnim mišljenjem. Demokratije u kojoj se glas svakoga računa, demokratije bez "političkih" predstavnika, demokratija koja počiva u ljudima i u lokalnim zajednicama poštujući spečificnost svake lokalne zajednice ponaosob i ljudi u njoj. Demokratije bez lažnih vođa, demokratije u kojoj se podstice da svako ko misli svojom glavom preuzme odgovornost na sebe, u kojoj je svako svoj vođa.

Pokret Serbian ReVOLUTION je deo globalne građanske revolucije i svih sličnih pokreta u svetu koji se bore za stvaranje stvarnog humanog i pravednog društva, društva vođenog kroz dialog, u kome se poštuje svaki građanin i u kome se svi podstiču da aktivno učestvuju u odlučivanju. Društva u kome ce nauka i tehnologija biti u službi svakog čoveka, a ne samo pojedinaca.

Nezavisni građanski pokret Srpska Revolucija je pokrenut na engleskom jeziku "Serbian ReVOLUTION - Evropska Revolucija 2011" zbog univerzalnosti engleskog jezika i lakoće u komunikaciji sa svim ostalim evropskim i svetskim nezavisnim građanskim pokretima.
Za stvarno demokratsko i humano drustvo XXI veka.

POČNITE DA SNOSITE ODGOVORNOST ZA SVOJE ODLUKE, NEMOJTE SNOSITI POSLEDICE TUĐIH ODLUKA!!!

UJEDINJENI NARODI EVROPE I SVETA ZA STVARNU DEMOKRATIJU!!!

ZA DIREKTNU PARTICIPATIVNU DEMOKRATIJA,SADA!


Ovo je 99%.

A imam i jedno pitanje za koje nemam vremena sada da ga postavim. Ali evo me za pola sata, jer je malo podugachko
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Sve je to Ok...ali ja nevidim kako se tu uklapa Vutra org. kao sajt "marihuana društvo" s tim sto gore piše...jer to sto piše je cista politika to se vidi iz aviona....pravilnik vutre.org. stavka br 10 zabranjuje politicke i vjerske teme na ovom sajtu a stavka br 11 zabranjuje reklamirnje....

Bez zamjerke..sve sto hocu da kažem je ...mi ovdje smo ti ekipa kojoj puca ona stvar za politiku

moje osobno mišljenje nista više od toga...ne sudim ništa ja ionako nisam iz srbije...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stoney
22.08.2012
11
21
3
35
Medvedja
irka.org.rs
Blade je napisao(la):
Sve je to Ok...ali ja nevidim kako se tu uklapa Vutra org. kao sajt "marihuana društvo" s tim sto gore piše...jer to sto piše je cista politika to se vidi iz aviona....pravilnik vutre.org. stavka br 10 zabranjuje politicke i vjerske teme na ovom sajtu a stavka br 11 zabranjuje reklamirnje....

Bez zamjerke..sve sto hocu da kažem je ...mi ovdje smo ti ekipa kojoj puca ona stvar za politiku

moje osobno mišljenje nista više od toga...ne sudim ništa ja ionako nisam iz srbije...

Prijatelju ovo je tvoje tumachenje koje je ochigledno neispravno, vrati se i prochitaj josh nekoliko puta ovaj tekst.
Mi smo grupacija koja se bori za sankcionisanu dobrobit. Sada mi polako rushite neku sliu koju sam stvorio o vama. Zar vi zaista mislite da ste bezbedni na ovom forumu, pa vam zbog toga nije bezbedan fb.
Za sluchaj da neznate mi nismo samo aktivisti nego i hacktivisti.
1.) Svaki put kada pristupite forumu, u sql bazi ostaje zabelezen vasha ip adresa, tj ip adresa poslednjeg pristupa
2.) Svi domaci provajedri su u zakonskoj obavezi da chuvaju ip adrese svojih korisnika do godinu dana posle logovanja uz timestamp.
Ovde vama postavljam pitanje KOLIKO VAS KORISTI PROXY, ILI BILO KAKAV VID ANONIMNOG PRISTUPANJA FORUMU.
3.) Za manje od 20 minuta, bilo koji script kidle moze da iskompromituje vashu bazu podataka i domogne se vashih logova i privatnih poruka.

Ovo nisam napisao da bih vas plashio i ucenjivao nego samo da vam uradim jedan digitalni shamar, da bi ste znali ustvari koliko se vi kako reche jedan chlan odozgo "exponirate".
Sve shto treba vi ste vec uradili i ako reshe da vas skenjaju vrlo verovatno da i mogu.

Ali shta ih sprechava ???? Dali ste se to nekada zapitali? Upravo ov shto i vi i mi imamo ZAJEDNICA.
Mi zelimo da se prikljuchimo jednoj ovakvoj zajednici zbog zajednichke koristi, jer ta vasha kulimnacija o kojoj vi sebichno mrmljate sebi u bradu je vec otpochela i deshava se tu ispred vasheg nosa. I ako nezelite da uchestvujete i nemorate. Za jedan list drvo nije manje zeleno. Mi smo skupili jako puno pristalica i svi nashi protesti su imali jako veliki odziv. A vi vidite shta zelite u zivotu i od zivota.
Otvoren sam za bilo kakv predlog
pozdrav
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
sve,sve burazere....ali nikako FB...izvini....
'nachi,poslednje sto bilo kome od nas 'botanicara' treba je bavljenje politikom a pogotovu RETORIKOM
mislim,nemoj se ljutiti,ali meni taj pokret smrdi na 'tresla se gora rodio se mish'-kao i svi drugi NVO-osvescujuci pokreti...
kakav je vas plan? program? sredstva dobijate od koga? zickate na ulici? ili vas placa neka siva eminencija?
mislim,stvarno bez ljutnje,ali me sve to podseca na monthy python 'life of brian' kada umesto da delaju-samo sede i pricaju 'ovako cemo,ono cemo,mi cemo...'
ja ti ne verujem iz prostog razloga sto sam iz Srbije i znam kako funkcionisu te stvari u Srbiji
i nemoj lagati ljude da ste organizovani i da je bilo odziva na protestima-nije vas 30 bilo na trgu Nikole Pasica-ako ste to vi bili,kao podrska 'ocupy wallstreet'
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
sve,sve burazere....ali nikako FB...izvini....
'nachi,poslednje sto bilo kome od nas 'botanicara' treba je bavljenje politikom a pogotovu RETORIKOM
mislim,nemoj se ljutiti,ali meni taj pokret smrdi na 'tresla se gora rodio se mish'-kao i svi drugi NVO-osvescujuci pokreti...
kakav je vas plan? program? sredstva dobijate od koga? zickate na ulici? ili vas placa neka siva eminencija?
mislim,stvarno bez ljutnje,ali me sve to podseca na monthy python 'life of brian' kada umesto da delaju-samo sede i pricaju 'ovako cemo,ono cemo,mi cemo...'
ja ti ne verujem iz prostog razloga sto sam iz Srbije i znam kako funkcionisu te stvari u Srbiji
i nemoj lagati ljude da ste organizovani i da je bilo odziva na protestima-nije vas 30 bilo na trgu Nikole Pasica-ako ste to vi bili,kao podrska 'ocupy wallstreet'

a i lepo ti rece kolega iznad-dok se takvi kao Mladen Obraz setaju gradom i bacaju molotovljeve koktele po ljudima,mislim da tvoj poziv nema nekog smisla...jbm li ga..
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ffantom je napisao(la):
Prijatelju ovo je tvoje tumachenje koje je ochigledno neispravno, vrati se i prochitaj josh nekoliko puta ovaj tekst.
Mi smo grupacija koja se bori za sankcionisanu dobrobit. Sada mi polako rushite neku sliu koju sam stvorio o vama. Zar vi zaista mislite da ste bezbedni na ovom forumu, pa vam zbog toga nije bezbedan fb.
Za sluchaj da neznate mi nismo samo aktivisti nego i hacktivisti.
1.) Svaki put kada pristupite forumu, u sql bazi ostaje zabelezen vasha ip adresa, tj ip adresa poslednjeg pristupa
2.) Svi domaci provajedri su u zakonskoj obavezi da chuvaju ip adrese svojih korisnika do godinu dana posle logovanja uz timestamp.
Ovde vama postavljam pitanje KOLIKO VAS KORISTI PROXY, ILI BILO KAKAV VID ANONIMNOG PRISTUPANJA FORUMU.
3.) Za manje od 20 minuta, bilo koji script kidle moze da iskompromituje vashu bazu podataka i domogne se vashih logova i privatnih poruka.

Ovo nisam napisao da bih vas plashio i ucenjivao nego samo da vam uradim jedan digitalni shamar, da bi ste znali ustvari koliko se vi kako reche jedan chlan odozgo "exponirate".
Sve shto treba vi ste vec uradili i ako reshe da vas skenjaju vrlo verovatno da i mogu.

Ali shta ih sprechava ???? Dali ste se to nekada zapitali? Upravo ov shto i vi i mi imamo ZAJEDNICA.
Mi zelimo da se prikljuchimo jednoj ovakvoj zajednici zbog zajednichke koristi, jer ta vasha kulimnacija o kojoj vi sebichno mrmljate sebi u bradu je vec otpochela i deshava se tu ispred vasheg nosa. I ako nezelite da uchestvujete i nemorate. Za jedan list drvo nije manje zeleno. Mi smo skupili jako puno pristalica i svi nashi protesti su imali jako veliki odziv. A vi vidite shta zelite u zivotu i od zivota.
Otvoren sam za bilo kakv predlog
pozdrav

Ne postoji to da bilo ko na bilo koji nacin bude zasticen na internetu toliko smo valjda svi svijesni,znaci sve sto cinimo,cinimo svijesno,znaci niko si ništa ne mrmlja u bradu
Slažem se za jedan list drvo nije manje zeleno
Ja kad pišem,pišem svoje osobno mišljenje...znaci ne predstavljam službeno mišljenje vutra foruma..ni nema razloga da ti se ruši slika o bilo cemu zbog u ovom slucaju mog mišljenja..( ovo je forum)..face ili ne face...nebitno za mene ja imam face zato sto ga zelim imati....
Ok borite se protiv postojeceg plitickog sistema...nemam ništa protiv...dapace....( bdw znam sta je demokracija )...i dobro hactivisti ste nek ti bude....ali previše puta spominjete u ovom gore textu ciste politicke fraze...pa da bi mi za 5 minuta rekao da text tumacim neispravno...možda i tumacim...jbg....svako vidi stvari onako kako ih želi vidjeti.
Aj budi mi dobar frende.....i ono uopce nije stvar u fb sta ste zagrizli+ako ja ne želim sudjelovati pa to je valjda moje pravo,sto ne znaci da nema ljudi na ovom forumu koji bi sudjelovali...znaci ne sudi kolektiv prema mišljenju pojedinca...živio
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ffantom je napisao(la):
kako volite. vidim niste za saradnju. Ako budete bili. znate gde smo. Shto se mene tiche moze brisanje teme

E ovo me ja sad baš iznerviralo! Pojavio si se ovde ko zna od kud,napisao 4 posta,i mi svi treba da ti potrčimo u zagrljaj kao spasiocu,ma nemoj.

Ako nisi za upoznavanje,odkud bre znam ko si,kako ćeš posle biti za saradnju.

Ako neko non stop razmišlja o nekom organizovanju,nažalost sve se za sad svodi na razmišljanje,to sam ja.I ti se pojaviš sa nekom organizacijom,pomislih odlično,ali daj da vidimo ko si i šta si.Posle 3 posta ti pošalješ ovo.Bruka...

I što se mene tiče,može brisanje ili zaključavanje teme,ovaj Ffantom me je strašno iznervirao...
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
525
557
113
balkan
Lijep pozdrav, evo izjasnio bi se ukratko u vezi tog Facebook reklamiranja...

FFantom vaša ideja je na mjestu, trend fejsa je skupiti što više informacija o ljudima (dakle što vole, što im se sve sviđa) uz to treba imati na umu, da sva interakcija koja se tamo odvija- budite sigurni čitava se arhivira.
Pod postavakama fejsbuka možete zatražiti sigurnosnu kopiju svojih podataka koji su spremljeni u njihovu bazu, da vam oni .RAR paket pošalju na vaš email. Dakle sva vaša prisutnost je zabilježena i stoji na ''sigurnom''.
Osobno sam se uvjerio u to.

Kritična masa se skuplja sa svih strana, i neka je tako, vama pohvala za vođenje stranice jer brojka ljudi vam je u porastu, samo evo sve je to do osobe/karaktera tko će se usuditi tako nešto ''lajkati'' ... Nema nikakvog smisla tražiti od članova ovog foruma da tako nešto klikaju, već je dovoljno reći i spomenuti da postojite tamo.

Vama preporuka je organizirati događaje, plakate, grafite, letke, flyere, informativne novine, što god... web site...
Spojite se sa susjedno državnim ''fan page'' stranicama također, izmjenjute informacije, dogovarajte skupove. Svaki potez je vrijedan.
Što veći glas, što više informacija, to više sljedbenika,
samo nemojte se svađati ko balavci već nastavite sa onim sa čime ste započeli...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ffantom je napisao(la):
3.) Za manje od 20 minuta, bilo koji script kidle moze da iskompromituje vashu bazu podataka i domogne se vashih logova i privatnih poruka.


Zar ne mislis da moze bilo ko to da uradi... da bi se to i desilo vec 1000 puta? Koliko mene sjecanje sluzi vec 10 godina je proslo a da se to nije desilo.

Kao sto rekoh ukoliko je neka NVO ili druga organizacija zainteresovana na saradnju neka nam posalju email na [email protected]. Mi cemo dalje sami provjeriti o cemu se stvarno radi i obavijestiti nase clanove. To bi trebalo da je neki normalan sistem za pocetak saradnje a ne ovako preko foruma. Temu zakljucavam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and natura

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ja se ispričavam što nisam dolazio od jučer, jednostavno nisam imao vremena i isto tako se ispričavam što pišem u zaključanoj temi.

Neću se osvrtati na sitne provokacije, niti ću opravdavati svoju ili tuđu paranoju. Svatko treba odabrati svoj smjer i zacrtati svoj cilj. Vaša inicijativa ima plemenitu svrhu i cijenim svakoga tko je spreman učiniti nešto za dobrobit društva. Moj savjet i dalje stoji što se fb-a tiće i ja se vašoj i slićnim inicijativama ne pridružujem niti na fb-u niti na ulici.

Dat ću samo jedan primjer. Ne tako davno smo u RH imali masovne prosvjede, ljudi su izašli na ulice, vikali, neki su i razbijali, ali postigli nisu ništa. Prijatelji su me pitali zašto ne izlazim na prosvjed, a uvijek sam verbalno podržavao ideje koje su organizatori prosvjeda zastupali. Moj odgovor je bio "kiseli" smješak i komentar: "ništa od toga"... na žalost, upravo to se i dogodilo-NIŠTA!
Vremena kada se silom mase na ulici nešto postizalo su prošlost, povijest, zastarjela metoda...nazovite to kako hoćete. Osobno prakticiram građanski neposluh i izbjegavam masu, jer masa će me progutati. To ne znaći da odbijam poštovati normalna pravila. Npr., poštujem prometne propise, a za svaki prekšaj bez pogovora platim kaznu. S druge strane, zakone koji ograničavaju moju slobodu svjesno kršim, jer je sloboda izbora ono što čovjek sanja od kad postoji, a nikada to nije imao. Pojedinac ne može puno, kažu neki, ali masa pojedinaca upravo to postiže-puno. Dakle, drži se ti samo ideje koju slijediš, bila ona tvoja ili tuđa, ali nemoj pokušavati silom nametnuti nama tu istu ideju, jer tada nisi ništa bolji od onih koje optužuješ da su nepravedni. Tvoj prijedlog je tu. Obrisao ga nije nitko niti će ga obrisati. Tko želi, neka vam se pridruži i ako nešto postignete, vjeruj mi na riječ, nitko sretniji od mene.

Jedna stvar mi nikako nije jasna. Kažu ljudi poput tebe: "Mi nemamo vođe!" Oprosti na grubosti, ali ovo je naj gluplja konstatacija koju sam "čuo". Pa kako mislite biti organizacija, ako ju nitko ne vodi, ako nitko ne postavlja smjernice i ako će svi radit po svom? Sorry, možda sam glup, možda sam nedovoljno obrazovan... možda stojim čvrsto na zemlji.

Eto, toliko od mene na ovu temu. Mislim da je sve rečeno... možda i previše :)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
daj daj kakvi vražji prosvjedi, 90% ih niti nezna ZAŠTO su izašli,

..." vani su prosvjedi, hajde da radim budalu od sebe jer i ostali to rade... "
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme

S
Odgovora
7
Pregleda
3K
San Pedro de Peyote
S