Famozni Z7 vs karcinom pluća?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
mičurin je napisao(la):
Iščitao sam novo gradivo,i ima puno stvari o kojima nisam kompetentan pisati,ali me muči par stvari...
Ne kužim zaštoZ7 nije dobar za ulje kad ima u sebi najbolje indica sorte!?!? Piše da treba miješati što više indica sorti,a to radimo ako uzgajamo Z7,jer od 10 biljaka imamo 10 različitih odnosa kanabinoida. Inbriding nije uopće loša stvar,i ne slažem se da su svi breederi debilčići!!! Bitno je da imamo što stabilniju filijalu,najbolje od F7 pa dalje do F10,jer onda imamo 99 i kusur % stabilnu sortu. Jedan tip inbreeding-a je kad ukrštavamo biljku sa njenim klonom,i postupak ponavljamo cca 7 puta s tim da nam je ženka uvijek klon od prve biljke,a mužjak izabrani potomak F1,F2,itd. Može biti regular ili fem,samo što je sistem malo drugačiji...
Svi navedeni indica strainovi dobri za ulje koje je naveo mali zeleni su hibridi koje su uradili debilčići poput Nevilla,Shantibabe i njima slični ;)
Inače jako dobra tema s puno zanimljivih podataka :respect:

Za Nevilla i Shantibabu nisam mislio da su debilčići :) Pod debilima smatram recimo cijelu ekipu koja se nadogradila na šemu od Joint Doca - na temelju lowrydera danas imaš 500 privatnih banki sjemena i na tisuće olfo novih strainova koji po pisanju ljudi često i ne budu više 100% autoflover a pod tom kategorijom se prodaju. Ma nisu ni oni debili, nitko nije debil - ali hoću reči da to može svatko jer nije neka mudrost..

Z7 nije IBL i mislim da je daleko od IBLa. Uzmeš dva IBLa i napraviš novi F1 recimo. Tak se to i dela kada hoćeš nove prave F1 hibride. IBLi su podložni boleštinama i dobro ih je hibridizirat/osvježit nakon nekoliko generacija. Oni su dobri kao roditelji i kao stabilan dim kojeg kad se zaželiš možeš si ga posadit i biti donekle siguran da ćeš dobiti isto kao i nekada prije. Fem sjeme napraviš kada si hoćeš smanjit konkurenciju. Zašto prodat regular pa da si kupac složi svoje sjeme. Možeš svoje sjeme složit i od femke ali onda nemaš široki genetski bazen.. Ono što si spomenuo se zove bek krosing, on se koristi kada želiš dobiti sjeme koje bi trebalo predstavljati sve kvalitete nekog "elitnog" klona, stabilno tek nakon 8 generacija.

Od Z7 ulja bolje bi bilo ulje od recimo lupam Bubba Kusha, Afghana, Northern Lighta i Super Skunka. Ako kombiniraš više strainova to bolje, imat češ sigurno više raznih kanabinoida u ulju.

Z7 je - MK Ultra x G13 haze i iz toga bazena je izvađen jedan ženski fenotip i taj se zove Cannatonic. I taj jedan ženski fenotip Cannatonic je križan sa jednim muškim fenotipom Mr Nice Afgan x skunk. To nije bridanje, to je zajebancija koju sam možeš složit doma. To se zove Amaterizam. Bridanje je bilo napraviti Skunk, Blueberry, WW... Bridanje je složiti pravi IBL. Danas je svašta IBL, ta se riječ često nakalemi uz naziv da bi sve zvučalo ozbiljnije i naravno da se zaradi više para. Isto kao i šema sa 1:1. Taj prvi Cannatonic kojeg su izolirali(radi se o jednom fenotipu) je vjerojatno i bio 1:1 zato su ga i iščupali, ali kada od njega ideš radit S1 - feminizirane sjemenke od njega neće biti stabilne i večina ih već ne bude 1:1. Samo klon Cannatonica može biti 1:1. Mene zanima zašto uopće netko gubi vrijeme da napravi 1:1 hibrid??? To rade samo oni koji nama ljudima žele uzet pare. Kad bi baš htio 1:1 onda bi bek kroso Cannatonic klon 8 puta i dobio neki IBL - sumnjam da je Z7 stabilan, Cannatonic možda i je..

Zdravo seljački, ako baš hoćeš zapaliti 1:1 pljugu ili napravit takvo ulje - uzmeš industrijsku konoplju i pomješaš ju sa npr. WW i imaš frulu/ulje 1:1 ugrubo :) Naravno, toliko je glup svijet u kojem živimo i politika koja ga kroji da je do industrijske konoplje skoro pa nemoguće doći. Onda ti takvo njesra prodaje CBD Crew u olfo nekom novom strainu... Bullshit. :shit2: :)

Najbolje banke sjemena su: Sensi Seeds, Dutch Passion, Mr NIce, Seedsman, Mandala i to večinom regularno sjeme. Jednostavno uzmeš par indika i igraš se sa njima i nemožeš fulat.



Netko je napisao da je problem strpat 2 vrste u 1x1 box. Možeš strpat tranu 30 i više regularnih biljki i 12/12 od početka.

Imam osjećaj da radim kaos na ovoj temi, sve ošlo u PM :rasta1: Izvinjavam se Mazar druže :)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
hahahaha,Mazar sad uživa ;)
Gle,backcrossing je jedna od vrsta inbreedinga,i to je činjenica! Ovo o Z6,Z7,Z8 svi koji prtljamo sa strainovima već znamo napamet. Isto tako smo na svojoj koži ustanovili da niti jedna sorta od CBD crew-a nije stabilna. Isto tako znamo jako dobro koji su dobri seedbankovi...izostavio si RQS
Znamo i koji su dobri kushevi itd. po ovom pitanju ništa novog :snupi:
Ovo o novim seedbankovima si dobro napisao,ali sad je to u trendu i hebi ga,rulja puši fore i tu ne možeš ništa...Koliko ih samo ima koji growaju po par godina,a nisu skoro niti jednu biljku doveli zdravu do kraja?!?! Prelistaj malo podforum "medicina" i pogledaj kakvi se likovi javljaju i jedino što znaju tražiti je ulje koje lječi rak! Kako njima objasniti da je Master Kush (95% indica,a ne onaj hibrid sa skunkom) odlična parentalna linija koja ima dosta THC-a i nešto CBD-a i da je to materijal najsličniji RS-ovom?
Ne mogu više pisati,idem smotat jedan nestabilan ali izuzetno dobar CBD Skunk Haze :)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
littleGreen je napisao(la):
Netko je napisao da je problem strpat 2 vrste u 1x1 box. Možeš strpat tranu 30 i više regularnih biljki i 12/12 od početka.

Imam osjećaj da radim kaos na ovoj temi, sve ošlo u PM :rasta1: Izvinjavam se Mazar druže :)
naravno da je problem teti iz kvartovskog ducana koja je prosla prvih 6 ciklusa kemo terapija i onda vidjela na provjerenom da neki tamo lik lijeci svoj karcinom uljem i ona se potrudi da dodje do informacija i ako ima srece naleti na nas forum i tu pocne istrazivati kako, sta, gdje i sa kime i cita tjednima i sve sto vise cita to manje zna i ti bi jos i regular joj ugurao u taj box....daj malo uspori ima tema za pisanje o tome sto pises ali me nisi shvatio od pocetka ja sam ti samo zelio ubaciti misao u glavu da nismo ja i ti ovdje bitni i nase znanje i ono sto bi mi napravili vec su bitne tete iz ducana koje trebaju ulje i treba im dati sto jednostavniji nacin da dodju do njega bez da ih netko zalevati i proda im nesto neprovjerene kvalitete za masne pare....neki dan mi se javila osoba i pitala za misljenje netko joj je prodao 1ml ulja za 300 eur i rekao joj da je to jako kvalitetno ulje radjeno samo od vrhova zenske biljke i da joj je to dosta za mjesec dana...nadam se da me sad shvacas kojim putem ja vodim jer i ja sam uzeo prvu turu sto sam uzeo kad sam zavrsio prvu presao na drugu pa trecu i cetvrtu i sad mogu sta god pozelim ali prvo moras puzat da bi znao hodat zato vec ako zelis pomoci i iskoristiti svoje znanje moras se vratiti unazad i zapitati se sta si bio sposoban kad si imao prvi grow i na osnovu toga dijeliti savjete...

toliko od mene i da ne zaboravim da pozelim iz sveg srca ovome sto je prodao ulje da dobije rak pa neka ga izijeci sa svojim kvalitetnim uljem
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
mario339 je napisao(la):
netko joj je prodao 1ml ulja za 300 eur i rekao joj da je to jako kvalitetno ulje radjeno samo od vrhova zenske biljke i da joj je to dosta za mjesec dana..
pozelim iz sveg srca ovome sto je prodao ulje da dobije rak pa neka ga izijeci sa svojim kvalitetnim uljem
samo da potpišem..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NEURO BOY1

Mikan91

Aktivan Član
14.03.2014
68
28
8
Au koji gmizavac od coveka...ja nesto manje od toga placam za 6-7 grama i to mi je previse,jer ce cale uskoro da dostigne gram dnevno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marab

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
po mojoj logici, za 300 eura bi morao dobiti 30ml ulja (ako uzmemo da za tu količinu treba 300g vutre), sve iznad toga je bezobrazluk i pljačka.

još ne mogu vjerovati što sam pročitao, 300 jebenih eura za 1 ml ulja!!!! odvratno što ljudi čine, gore od ratnog profiterstva, sramim se što sam dio ljudskog roda...
 

Mikan91

Aktivan Član
14.03.2014
68
28
8
Pa da otprilike,meni su neki momci nudili za 700 eura da mi naprave 60 grama,ali u pitanju je bila neka sativa jos prskana necim belim sto se odvajalo prilikom kuvanja ulja,tako da nisam bio siguran dal to da uzimam...
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
[SIZE=11pt] [/SIZE]U par dana razlike umrlo mi je dvoje dragih ljudi od karcinoma, jedan od njih je prijatelj s rakom pluća.
[SIZE=11pt]Druga osoba je mlada majka koja se borila s rakom dojke. [/SIZE]
[SIZE=11pt]Neka im oboma bude laka zemlja....[/SIZE]
 
12.08.2014
5
6
3
Moja sućut mazar, pročitao sam sve tvoje teme i glupo mi je sad pisati ispod ovakvog tvog upisa i to još svoj prvi post, ali vidim da se tu povela priča o ulju pa se moram nadovezati, da mi se ne bi desilo isto.


Post će biti malo poduži, pa se odmah ispričavam.
S travom sam se do sad susretao uglavnom u obliku u kojem se najviše i konzumira, no nevolja me natjerala da počnem kopati po internetu i za ovim oblikom u vidu ulja. Ocu mi je dijagnosticiran karcinom gušterače, neoperabilan. Od tada je prošlo godinu i pol dana, odbili smo kemoterapiju i prešli na alternativu. Trenutno je na Budwig prehrani i to šljaka dobro, koliko toliko, još uvijek je sposoban za sve radnje kao i zdrav čovjek, međutim, rak je još uvijek tu i normalno da želimo pokušati i sa uljem. Povremeno ima jake bolove, no nosi se nekako s tim.
Za ulje sam saznao preko poznanika i krenuo u potragu. I tu počinju muke i iskustva kakvo je spomenuo mikan91 i mario338. U više navrata sam imao priliku nabaviti "ulje", no nisam se usudio jer ništa nije bilo na sigurno i likovi su imali poprilično sumnjive priče tako da sam odustao. Tako je u igri bio jedan lik iz ZG koji je "ulje dao preko štele u laboratorij na analizu i imalo je preko 90% THC-a", no kad sam mu rekao da ću prvo kupit samo jednu dozu (10 ml) da isprobam, povukao se. Cijena tog je bila 14000 kn za 60 ml.
Trenutno su mi u igri 2 opcije: prva je Cannabis social club Slovenija pa ako netko ima iskustva s njima, molim da mi kaže. Druga opcija je da kupim travu i sam napravim ulje. To naravno povlači za sobom i pitanje kvalitete robe, a samim time i ulja ali jednostavno više nemam izbora, želimo s tim krenut što prije dok je otac još dobro (naravno ne treba zanemarit ni rizik preuzimanja 100-200g robe). Cijena koja mi se nudi za 200 g je 8000 kn, navodno dobre trave (sortu ne znam, a koliko sam tu pročitao, vidim da nije baš nebitno o kakvom se tipu radi). Sadnja kao treća opcija mi ne dolazi u obzir jer nemam uvjete za to, a i za prvu ruku mi treba ulje, ne mogu sad čekat još par mjeseci da polučim svoje rezultate.
Evo, molim vas za dobronamjeran savjet i uputu što je najpametnije činiti.
Hvala i ispričavam se još jednom na upadu na temu.
 

NEURO BOY1

Aktivan Član
07.07.2014
76
65
0
73
Gorguc
Toga dilera što prodaje na nekim forumima 60 ml ulja poznam osobno narkić je na bijelom i kupovao sam travu od njega dok je živio u metropoli. Stisnuli su ga prije mjesec dva pa je promjenio mjesto boravka ali nije telefonski broj.
Znam da ti vrijeme igra ulogu ali oo društvo će ti pomoći kako da napraviš sam ulje , u biti već je sve napisano za prvu pomoć bar od trave sa ulice dok nebudeš imao svoju
 
12.08.2014
5
6
3
Hvala na odgovorima.

@Cill: A taj social club prodaje ok stvar? Nije isto nekakva muljaža?
Napisao sam već, nemam mogućnost uzgoja (živim u malom stanu).

@neuro boy1: hvala na infou, znači dobro sam odlučio što nisam uzeo od njega. Ma mislim da mi neće biti problem napravit ulje, već me više brine nabavka kvalitetne sirovine. A napisao sam već, mogućnost uzgoja nemam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NEURO BOY1

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
To ćeš morat sam ustanovit, oko prodaje.

Uvijek se nadze mjesto za uzgoj, posebice kod takvih bolesti.
Ako nećeš onda traži gdje ćeš dobit.

Jesi uopće pročitao pravilnik. Već drugi put pitaš za prodaju i nabavku!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura
12.08.2014
5
6
3
Jesam, pročitao sam, hvala na upozorenju.

Pitao sam za savjet i iskustva, nisam konkretno tražio ovdje da mi netko proda. Ne znam da li se i ovo kosi s pravilima, ali ok, neću više.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Možeš pitat sa god oces, nema problema. Ekipa je ovdje, da ti pomogne.

Jedino prodaja i nabavka je strogo zabranjena na forumu./ako želimo da ostaje ovaj forum/

Ovdje imaš link iz Slovenije, za SKSK, imaš broj telefona pa se informiraj.
http://sksk.si

Otac kod raka nema puno vremena, treba djelovat, taka da ti savjetujem, da ti je nejbrze,
najjeftinije i da znaš sta imaš tvoj lastni uzgoj. Isprika, nemam gdje ne drži vodu kod
takvih stvari sto je rak i smrt. Svaki mali stan ima mizu, skloniš je, postaviš kupovni
box i počneš growat. Ili neko drugo mjesto. Meni je otac umro za pljucnim rakom, tako da
imam empatiju do tebe.