Auto FastBuds Auto Mix, 5 različitih supstrata

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.358
258
Pozdrav svima! :respect: :vutra:

Ja sam malo uranio ove godine pa htedoh da podelim sa vama jedan eksperimentalni grow. Eksperimentalni jer inače ne pocinjem tako rano i jer svaka biljka ima drugačiji supstrat. Sve će biti ful organic i ako zafali hrane koristiću urin i diy đubrivo.

Semenke su Auto Mix od FastBuds. Bilo bi bolje da su 5 istih semenki ali i ovo će biti ok da imam ideju ubuduće šta funkcioniše a šta ne.

Potovi su svi oko 15l. Kante one zidarske sa rupama na dnu.

Semenke sam stavio u vodu preko noći i sutradan ih stavio u 0.5l potove sa nekom šklj kupovnom zemljom koja je odradila već 2 indoora. Provele su prvih par dana pod ledom. Ne znam koliko tačno jer nemam pojma kad su isklijale. Nakon 4-5 dana sam ih doneo u plastenik i pripremio supstrate za svaku.

Napunio kante i dooobro natopio sve iz par razloga: hteo sam da se dobro slegne sve, da proverim drenažu i da isteram bube i puževe jer je u 3 kante bio supstrat koji je bio napolju.

Sledeći dan presadio svih 5 i još jednom dobro zalio.

Predstaviću vam biljke po supstratima kojima sam dao ime pa da ubuduće lakše pišem o svakoj.

Trava
Ovaj supstrat je zemlja kupljena lokalno. Ne sećam se više šta je u pitanju ali ok se pokazala. Odradila već 2 indoora i to je ista u koju su prvobitno posađene sve. Zanimljivo je da sticajem okolnosti nisam ni isprao tu zemlju za početne potove tako da ne znam šta je ostalo tu od hesija za cvetanje. :D Drenaža super.

IMG_20230325_144104_756.jpg


Krava

Ovo je kompost od kravljih govana. Odležao par godina. Ima u njemu i dosta vulkanskog kamenja i uglja. To je već bilo umiksano u govna kad sam skupljao zbog zemljišta na kom se nalazilo. Drenaža odlična! Žica je tu samo zbog obeležavanja.

IMG_20230325_143942_447.jpg

Krava+Trava

Ovo je ista stvar kao prethodni sa tim da je u toj kanti već rasla biljka prošlu sezonu. Samo sam počupao šta je raslo u kanti, dodao još malo ovog kravljeg komposta i to je to. Nisam "premesio" zemlju niti išta takvo. Drenaža najbolja od svih.

IMG_20230325_143712_897.jpg

Ovca

Ovo je isti supstrat kao "trava" sa tim da sam umešao cca 100g granula ovčijeg đubriva CompoSana 5-4-6 i neke druge kupovne šklj zemlje koja ima previše gline. Drenaža ok ali lošija od ostalih.

IMG_20230325_144033_878.jpg

Kompost WC

Zvezda ovog dnevnika! :D Kompost iz mog kompostnog wc-a. Ili ti govna moje familije i piljevina, kompostirano. :D Odstajalo 4-5 godina. Jedino me brine ph jer je piljevina od četinara ali računam da je dovoljno prošlo da nema uticaja. Drenaža na drugom mestu iza "krava+trava". Fantastiš! :poop:

IMG_20230325_143925_842.jpg

Napolje sam ih izbacio pre nedelju dana i prekrio zemlju vunom zbog puževa. Slike su od juče i računam da imaju oko 2 nedelje. Temperature između 8 i 19⁰C. Vlaga 70-99%. Sve sem jedne su ljubičaste od početka, kontam zbog hladnih noći. Takođe, kiša je padala svaki dan od kad su napolje. Zbog tolike vlage me interesovala drenaža.

Slika od neki dan sa džemperićima i starijom koleginicom.

PSX_20230323_182235.jpg

To je to za sad. Verovatno sam nešto zaboravio pa pitajte slobodno. :thumb:
 
Poslednja izmena: