FDA se brine za zdravlje svih nas

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kLick

Aktivan Član
21.10.2007
94
17
8
44
Evo, naletio na neki clanak koji pokazuje koliko nas vole i kako paze da budemo zdravi. Trazio sam trenutno stanje legalnosti Aloe Vere i proizvoda od nje u SADu, nasao ovo i smrzo se.

Dakle FDA (njihova Food and Drugs Administration) je odlucila da _sve_ ljekovite biljke, biljne preparate, sok svjeze biljke, vitamine, homeopatske pripravke i jos stosta, stavi u kategoriju "reguliranih droga".
Masazna ulja i kamenje, igle za akupunkturu postaju "medicinski uredjaji" koji za koristenje trebaju odobrenje od FDA.
Ljude koji uzgajaju vlastite ljekovite biljke bez dozvole (koju 100% nece bit moguce dobit) ce se pocet tretirat kao "proizvodjace droga".
...

Da skratim :
http://www.naturalnews.com/021789.html

FDA "Guidance"
http://www.fda.gov/OHRMS/DOCKETS/98fr/06d-0480-gld0001.pdf
 

kLick

Aktivan Član
21.10.2007
94
17
8
44
Je. Legalni dileri i trovaci. Svejedno, nisam ocekivao ovako nesto od njih, barem ne vec sad.
 

Casper

Aktivan Član
14.01.2008
232
16
0
36
ajmeee maaajko katastrofa... pa čovjek se nemoze ni lječit više sam. ŠUGETINE JEDNE :b_lame:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
"Ono što me najviše ždere je to što ljudi misle kako ih
FDA štiti. Ne štiti ih. Ono što FDA radi i ono što javnost
misli da radi razlikuje se kao dan i noć.
"

Herbert Lay, doktor medicine, bivši službenik FDA-e
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Ma ja mislim da je to uvedeno samo zato da se stane na rep kvazi doktorima koji beru masne pare lječeći nekakvim pripravcima, te da se taj dio malo regulira... netreba pretjerivati odma... A da njihova politika prema drogama nevalja to svi znamo. Oni radje nabave bezpilotne letjelice nego da ulažu u prevenciju i lječenje. Pogotovo crnog dijela puka...
 

Django

Aktivan Član
06.05.2008
99
2
0
38
OkiyKiku je napisao(la):
Ma ja mislim da je to uvedeno samo zato da se stane na rep kvazi doktorima koji beru masne pare lječeći nekakvim pripravcima, te da se taj dio malo regulira... netreba pretjerivati odma... A da njihova politika prema drogama nevalja to svi znamo. Oni radje nabave bezpilotne letjelice nego da ulažu u prevenciju i lječenje. Pogotovo crnog dijela puka...


pročitaj cijeli članak i vidjet ćeš da se ne radi samo o stajanju na rep kvazi doktorima, več o nečem puno većem i gorem
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
FDA posjeduje moć donošenja «zakona» i njihovog provođenja. Ona može donositi «zakone» bez rasprave u Kongresu i bez njegova odobrenja. Da bi zaštitila dobit farmaceutske industrije, FDA je donijela najgluplji zakon svih vremena. Kao «zakon» je progurala sljedeću izjavu: «Samo lijek može liječiti, spriječiti ili tretirati bolest». To je besmisleno. Samo pomislite na posljedice. FDA time jamči i štiti dobit farmaceutskih tvrtki! Prema FDA-i, samo patentirani lijek može tretirati, spriječiti ili izliječiti bolest. Ponajprije, svi smo mi svjesni da je to prava pravcata neistina. Skorbut, primjerice, kao posljedica nedostatka vitamina C, liječi se, sprečava i iscjeljuje konzumiranjem agruma. Međutim ako biste podigli naranču i rekli: «Ova naranča je lijek za skorbut», prema FDA-inom zakonu mogli biste završiti u zatvoru zbog prodaje «lijeka» bez dozvole. Čim ustvrdite da se bolest može izliječiti uzimanjem naranče, to prema FDA-i znači da naranča više nije samo naranča, nego se kao čarolijom pretvorila u «lijek». A budući da za taj lijek FDA nije izdala patent ili odobrenje, to znači da «lijek» prodajete bez dozvole, što je zakonski prekršaj. Za to se ide u zatvor. Na taj način FDA štiti dobit farmaceutskih tvrtki te potiskuje i prikriva informacije o prirodnim lijekovima.

FDA je donijela «zakon» da ne postoji i nikad neće postojati prirodni lijek koji meže izliječiti, spriječiti ili liječiti bolest. Jer, kad bi prirodni lijek to mogao postići, morao bi biti klasificiran kao «lijek», a kad bi bio klasificiran kao lijek morao bi proći kroz ispitivanje vrijedno 800 milijuna dolara koje FDA zahtijeva da bi mogla dati odobrenje za svaki novi lijek. To se ne može učiniti. Zbog čega? Zato što se prirodni pripravak ne može patentirati, a uz to i zato što ne postoji tvrtka koja može potrošiti 800 milijuna dolara da bi dobila odobrenje za prirodni pripravak kao novi lijek, jer nakon toga neće moći dobiti patent za taj «novi lijek», a zbog toga ne može vratiti uloženi novac i k tome zaraditi još deset puta više. Prirodne pripravke ne može se patentirati. Stoga oni ne mogu proći kroz ispitivanje koje zahtijeva FDA. Takav sustav ne dopušta da se prirodne lijekove reklamira kao lijek ili sredstvo za sprečavanje bolesti, iako mnogi takvi lijekovi u tome uistinu uspijevaju.
Razmilite o tome. FDA tvrdi da samo sintetički lijek može izliječiti ili spriječiti bolest i apsolutno ništa drugo. Zar to nije nerazumno?

Izvor iz knjige:
Kevin Trudeau - Prirodni lijekovi za koje >oni< ne žele da vi znate
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
evo neka ide ovo u ovaj thread,ljudi ne pijte antibiotike osim ako niste bas u qrcu

Lijek ravan otrovu

Pošalji vijest | Verzija za štampanje


Zbog njihove velike toksičnosti i mogućih komplikacija koje oni mogu izazvati antibiotike ni djeca, a ni odrasli, ne bi trebalo da koriste kod banalnih respiratornih infekcija, kazao je za Republiku pedijatar - pulmolog prof. dr Branimir Nestorović sa Dječje univerzitetske klinike u Beogradu.

On je smatra da ne treba zanemariti teoriju koja govori da je zloupotreba antibiotika povezana za visokom učestalošću malignih oboljenja, između ostalih raka dojke.

"Kod respiratornih infekcija strašno se zloupotrebljavaju antibiotici, najčešće zbog pogrešnog ubjeđenja da to sprečava nastanak komplikacija i da ubrzava izlječenje, što nije tačno. Upotreba ovih lijekova često povećava učestalost infekcija i disajnih puteva, a pacijenti koji često piju antibiotike, između ostalog tri puta češće budu bolesni od respiratornih infekcija“, kazao je Nestorović na predavanju "Novi pristupi u preventivi i terapiji gripa", koje je organizovala farmaceutska kompanija "Libra" iz Beograda.

Prema njegovim riječima antibiotici po svojoj prirodi su vrlo toksični, proizvode bakterije i neke niže ćelijske vrste, a imaju za cilj da pobiju druge bakterije i gljivice.

"Oni su otrovi. Od 10.000 antibiotika koji su pronađeni do sada, manje od dva odsto može da se koristi. Svi ostali su ubistveni. Zato je suština da se kod respiratornih infekcija pronađe neki način, koji je alternativni i da pacijenti koriste nešto drugo, a ne antibiotike. Pacijenti ne treba odmah da posežu za antibioticima, već, naprotiv, treba da bježe od njih, osim ukoliko ljekar procijeni da su neizbježni“, tvrdi on.

Prema njegovim riječima, kod tih infekcija mogu da se koriste ljekovi koji skidaju temperaturu, poput aspirina i brufena, a nekada je sasvim dovoljno uzeti neke biljne ekstrakte, čajeve...


"Svi smo postali apsolutno zavisni od recepata, međutim i pored neophodnosti, zvanične i naučne medicine, treba koristiti one medikamente na koje smo malo zaboravili. Ne mora baš svako ko ima neku infekciju da trči u apoteku i da se ubija najskupljim antibioticima“, kaže on.

Na pitanje da li antibiotike treba izbaciti iz upotrebe, Nestorović, kaže da za sada ne, jer se isti nikako ne mogu eliminisati kod ozbiljnih bolesnika.

"Za banalne infekcije ne treba koristiti antibiotike, ali za teška oboljenja moramo ih koristiti, jer tu nemamo baš puno izbora. Ako je nekome glava u pitanju onda naravno da ćemo istolerisati upotrebu antibiotika. Ali broj takvih pacijenata je mali, u odnosu na broj pacijenata koji imaju respiratorne infekcije. Recimo samo da kod djece prosječno godišnje bude i po desetak respiratornih infekcija, od kojih su jedna ili dvije izazvane bakterijama, a ostale su virusne“, pojašnjava Nestorović.

On naglašava poražavajuću statistiku potrošnje antibiotika u Srbiji i ukazuje da je potrošnja tih ljekova 40 odsto ukupnog broja ljekova, što znači da se skoro svaki drugi antibiotik u apoteci uzmima bez recepta.

"To je skandal koji to niko ne pokušava da zaustavi. Tome malo 'kumuju' i farmaceutske kuće jer one vole da pacijenti gutaju sve i svašta, a sa druge strane i pacijenti vole da gutaju ljekove, a nijesu svjesni komplikacija. Rizik da se dobije maligna bolest, ako se antibiotici koriste više od pet puta godišnje je oko tri puta povećan. To je dokazano“, zaključuje Nestorović.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Svaka cast ekipa.. drago mi je da i drugi prate postupke ovih kriminalaca.

Ja sam imo fazu prije jedno 3 godine gdje sam se abnormalno nervirao radi njihovih postupaka.. izmedju ostalog stavljanje stevie na popis ilegalnih (prirodna biljka 400x sladja od secerne repe skoro bez kalorija) kako bi mogli progurati aspartam, acesulfame K, splenda, nutrasweet, sucralose i ostale kemijski sintetizirane otrove aka umjetne zasladjivace aka "zdravo a bez kalorija" nonsens poznat prosjecnoj individui koja zivi pod svojim kristalnim zvonom fikcije.

Svaki put kad vidim reklamu za coca cola zero digne mi se kosa na glavi i pomislim bas to.. ZERO je onaj tko ju pije i nezna sta tanka u sebe.

Inace sam zajebo sve "man made" prehrambene artikle ili one koji u sebi sadrze takve pizdarije.. nisam savrsen u tome, ali glavno pravilo mi je.. ako priroda nije stvorila, ja necu konzumirat.. il cu bar izbjec u sto vecoj mjeri mogucoj a da ne idem u fanatizam tj. drugi ekstrem.

Pocnite citati sastav namirnica koje konzumirate.. zahvalit ce vam i duh i tijelo. To je ono osnovno sto su nas trebali nauciti u skoli.. da je ikoga briga za vas.. a ne sistem tako bi i bilo, a ovako je valjda bitnije koje godine je karlo debeli popusio karlu celavom nego sta se milijuni mladih truju "hranom" i radi nje 80% ima neke bolesti ili simptome direktno povezane sa tim istim otrovima sta nam serviraju.

Dakle jos jednom.. ako priroda nije stvorila kompletan sastav namirnica onoga sto namjeravas pojesti, izbjegni ako je moguce.
I nemojte pricat da je to nemoguce.. jer ja sam zivi dokaz da uz malo znanja i truda da se to pocetno znanje stekne, cak i u danasnjem vremenu je moguce jesti relativno zdravo i biti oslobodjen svih pizdarija koje oni nazivaju "bolestima".
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Evo, ja sam još jednom oduševljen Slonekovim postom! Točno kako je reko, netreba glavu previše razbijati teorijama nego jednostavno "Ako priroda nije stvorila ja neću konzumirati!".

Dajte ljudi više! Ovdje stvarno ima ekipe od potencijala morali bi nešto poduzeti, malo se više okrenuti javnosti! Ali bez članarine NIKAD NIŠTA nećemo napravit!
 

RosieLee

Aktivan Član
28.09.2008
69
1
0
38
fascinantna je činjenica da sam prestala bolovat od kronično+spastično+akutnog bronhitisa svako 2-3 mjeseca, kad sam počela intenzivno pušit travu. i astma me je napustila. i apsolutno nemam problema s alergijama s kojima sam prije muku mučila.
antibiotici, ako se često konzumiraju dovode do toga da bakterije u individui postanu imune na antibiotik. i onda se antibiotik mijenja. i tako iz godine u godinu.
zadnjih 6 godina sam bila bolesna sveukupno 3 puta. kad se to dogodi, roknem sumamed 3 dana, samo zato jer je hrvatski proizvod i imam temperutu 39 i kusur ;)

a što se hrane tiče, o tome uopće ne želim razmišljat otkad sam gledala emisiju kako PRAVE meso. stave komadiće mesa, posipaju antibioticima i onda kalupiraju to u šnicle. i kako se krastavci koji rastu "ukrivo" NE SMIJU prodavat. i kad sam shvatila da jedna rajčica u mom friđu biva živa i zdrava punih mjesec dana. i tako dalje.
al sva sreća šta mi (još) ne imamo FDA kakav oni imaju, i što imamo dovoljno dida i baka koji beru gospinu travu i stavljaju je u ulje i što izbrijavamo na seoski turizam.

daj bože neke vanzemaljce koji će ih otić tamo izmlatit u ameriku.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Problem antibiotika nije samo u tome sto se bakterija prilagodi, nego sto pobije apsolutno sve bakterije u tvojem organizmu, ukljucujuci crijevnu mikrofloru tj. probiotike. To daje sansu candidi (gljivici) da se nekontrolirano rasiri citavim organizmom posto se uspostava ponovne probioticke ravnoteze nemoze desit ni mjesec dana nakon uzimanja antibiotika, ma nemoze ni nakon 3mj!!

Negdje sam procitao podatak da NAJMANJE 85% amerikanaca boluje od candidasisa, a moja slobodna procjena je da podjednak broj hrvata ima istu stvar.. tj. svatko tko je ikada uzimao antibiotike.

Nakon sto candida jednom prevagne nad probioticima posao vracanja u ravnotezu vise ne tece tako jednostavno.. mnogi ljudi zive do kraja zivota u izmaglici uvjereni da su savrseno zdravi, sto po suvremenoj medicini i jesu jer ona ne priznaje candidasis kao ozbiljan poremecaj organizma sto je naprosto smijesno pogledaju li se simptomi.

Zapravo, za njih je to pozeljno i povoljno stanje organizma jer ste na taj nacin bolezljivi u svim mogucim segmentima, a to vas cini najboljom mogucom musterijom za njihove proizvode.

Kod doktora nisam bio vec 5 godina, a najgore sto mi se desilo u medjuvremenu je prehlada koja uglavnom prodje u roku 48h. Osjecam da mi imunitet napokon krece uzlaznom putanjom u pravom smislu te rijeci, i hodanje sa dugom mokrom kosom vani zimi ne predstavlja neki problem za mene.

Zahtijevajte da znate sve sto trpaju u vas organizam, pa nismo valjda samo stoka koja prima injekciju na racun tapsanja striceka u bijeloj kuti? Inace neznam jeste svjesni da sva natalna cjepiva za djecu kao konzervans koriste ZIVU. Znaci maloj djeci se pri cjepljenju ubrizgavaju ogromne kolicine zive u organizam sto je povezano sa slabijim razvojem mozga, raznim psiholoskim i fizionomskim poremecajima.
U moje dijete tu iglu ce nagurat samo preko mene mrtva. Postoje alternative.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wlj

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
OkiyKiku je napisao(la):
Evo, ja sam još jednom oduševljen Slonekovim postom! Točno kako je reko, netreba glavu previše razbijati teorijama nego jednostavno "Ako priroda nije stvorila ja neću konzumirati!".

Dajte ljudi više! Ovdje stvarno ima ekipe od potencijala morali bi nešto poduzeti, malo se više okrenuti javnosti! Ali bez članarine NIKAD NIŠTA nećemo napravit!

Veći dio ovoga stoji što se tu pisalo ali totalno ne volim ta isključiva stajališta što se tiče bilo čega tipa ako nije priroda stvorila ja to enću konzumirati, a zašto ne, ima mnogo stvari koje su ljudi stvorili a korisne su i zdrave i nikako ne može se tvrditi da ej sve man-made štetno tako da ne vidim smisla u tome.
To je isto ko da kažeš ja se neć pušit travu jer je to droga, to što je ona droga ne govori ništa o tome je li ona štetna ili zdrava ili bilošta
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Samane kladio bih se da od tih mnogih stvari koje je covjek stvorio, a da su korisne i zdrave mozes nabrojati makar jednu?

I btw.. kakve veze ima to sto neki neuki majmun trpa stvari u ladice sa onime sto nesto zbilja jeste?
Covjek ima potrebu sve popisati, kategorizirati i staviti u ladicu. To je iz moje perspektive psihicki poremecaj jer ogranicava shvacanje stvari u svoj njihovoj jedinstvenosti i ljepoti.

Covjek moze provesti zivot proucavajuci gomolj krumpira i na kraju shvatit da o njemu nezna nista osim onoga sto mu njegova percepcija dozvoljava da shvati, pa koja je to onda sveta nebeska sila koja nam daje pravo na povrsan i plitak nacin kategorizirat polja energije oko nas i donosit zakone u vezi sa tim istima?

Nikad ne podcjenjuj moc mase da nametnu ostalima svoju plitku majmunsku percepciju, a neprijatelji su uvijek bili oni koji vide malo dalje od hrpe govana u koju su se ovi isti zakopali svojom plitkom samouvjerenom egoisticnom gluposcu nespremnoj na postovanje icega osim onoga sto im tjera strah u kosti. Samodopadni oportunisti najgore vrste sljepi za sve osim svojih potreba kakvi se ne nalaze u zivotinjskom carstvu, al unatoc svemu tome..

savrseni :))
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
Samodopadni oportunisti najgore vrste sljepi za sve osim svojih potreba kakvi se ne nalaze u zivotinjskom carstvu, al unatoc svemu tome..

savrseni :))



ne mijeshajmo zivotinje u ovo:icon_biggrin: choek je u sushtini zivotinja,pichi za nagonima i to mu je najbitnije,kao i zivotinja.ali u biti slazem se s tobom slone
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
O pa FDA je vece smece od DEA. Ovi bar otvoreno rade sto rade, dok je FDA izvana administracija za zastitu stanovnika od nepoznatih i stetnih tvari, a iznutra poligon industrijskog lobija od glave do pete u direktnoj suprotnosti sa "zastitom" koja bi joj trebala bit posao. Napravi jeftino i mnogo, prodaj, ask questions later, ili jos bolje, uopce ih ne postavljaj...

Sto se koristenja lijekova tice, samo kad stvarno treba. Ja se jezim kad vidim kak frendice gutaju voltarene ko bombone zbog omanjih glavobolja, ili piju antibiotike zbog jebene temperature.