fedexx - prvi indoor uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.05.2013
23
17
0
39
Pozdrav svima, ovo mi je ujedno i prvi post.
Citao sam ovaj forum neko vreme, moja biljcica je izlikla 20.4.2013. (420 :D), sada ima dva meseca, metar visine i vec je 12. dan je na cvetanju.
Nisam pisao do sada, jer kada god bi imao neki problem i nisam znao resenje koristio sam search foruma i stvarno nisam imao potrebe da pitam nesto.
Gledao sam dosta videa i na youtube gde ima more korisnih saveta, nesto sto nisam nigde procitao sam video na jednom klipu, a to je da uzmes klona od biljke, stavis ga odmah na cvetanje i posle 2 nedelje vidis da li je zenska ili muska, korisna stvar...

Na ovom forumu mi je dosta pomoglo kada sam procitao da se mlade biljke izduzuju zbog nedostatka svetlosti (na nekom clanku preko googla sam citao da treba drzati mladu biljcicu 5cm od svetla.
Anyway, na ovom forumu sam procitao da se moze slobodno staviti biljka i na centimetar od svetla, i kada sam to uradio, i dodao cak jos jedno svetlo, desio se pravi boom i pocela je rasti mnogo brze.

Biljku sam topirao na petoj internodi, sada imam dva vrha, 7 dana pre cvetanja sam isekao sve internode pre te racve da bi se gornji deo biljke bolje razvijao. A i pokusavao sam sa tim grancicama da napravim klonove, ali samo jedan od pet je uspeo.
Nemam clonex ili nesto slicno, isekao sam pod 45 stepeni i stavio u zemlju prva tri pokusaja kloniranja, posle 10 dana se nista desilo.
Posle sam procitao negde da je dobro da ogulim malo kozicu odnosno dlacice tamo gde raste koren, stavio sam jednu tako spremljenu grancicu u vodu, da probam i to, jednu i zemlju, i ova u zemlji je posle 9 dana pocela da pusta korene.
Za sve klonove sam koristio staklene ili plasticne poklopce da napravim efekat staklene baste, i unutrasnjost sam odrzavao konstantno vlaznom.

Anyway, imam jako mali prostor za uzgoj, ormar, stoga samo jedna biljka dolazi u obzir, ali planiram sledece sezone outdor grow, kada sve isplaniram i nadjem prostor, a imam mesta ovde gde zivim kolko oces, sume i reka jako blizu...

I da, dakle 12 dan cvetanja je, trebalo bi da pokaze pol uskoro, neke stipule mi se suse ne znam sto, ali primetio sam tek danas da se kod spajanja internoda i stabljike pojavljuju zute tackice, valjda ce se tu probiti pistile, ili ne daj boze jaja :)

Djubrim sa slavolom.

Takodje donji listovi mi se savijaju posteno, vlagu sam dosta dobro kontrolisao od kada sam to primetio, tako da verujem da je to zbog velike vrucine u ormaru kada rade sijalice, ali sta da radim, za sada nemam bolje uslove, a kao sto rekoh sledece sezone cu valjda biti u prilici za outside grow, ovo mi je taman vezba ;)
Jos ako je muzjak, bar sam provezbao, naucio svasta, sakupio informacije...

Svetla koristim Neonku klasicnu 40W postavljenu vertikalno, i 17W stednu sijalicu, cudno to funckionise, verovatno jer je na malom prostoru pa se ne rasipa svetlost.
Ponekad padne i suncanjem na terasi, sad malo manje kad ima metar visine da ne izazivam sumnju :)

I da, koja je vrsta pojma nemam, pa ako iskusniji mogu da kazu bar da li im vuce na Sativu ili Indicu

Da ne duzim vise prvi post, kacim slike biljke, klona, i grow "rooma" :p


rl7a.jpg



ft9v.jpg





KLON
cfro.jpg





GROW AREA, DA NE KAZEM ROOM :)
k1ee.jpg
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
lepo si to izgurao,al neonka ti je 6400-6500k za vege i ova cfl-ka vrv(premalo lumena+boja svetla nije za cvetanje)...to ti je dobro za klona i vegetaciju...super je ormaric za hps-icu 150w idealno...ako ne mozes da kupis hps,ovu veliku ostavi napolju na sigurno mesto,a klona ostavi na 12/12 da vidis sa cim imas posla ako je 12 dan ocekuj jos jedno 8-10dana do preflowera(mozes i da joj das 13mraka/11svetla da malo ubrzas proces). sretno i lepa bijoza :)
 
15.05.2013
23
17
0
39
Hvala na savetu, razmisljao sam bas da je stavim na 11/31. Ona stedisa sto visi baca zutu boju a ne belu kao neonka, ali ne znam da li je to to sto mi treba za cvetanje... odnosno dal je njen spektar pogodan ili treba kupiti neku kvalitetniju hps sijualicu, sve u svemu ovo sam sklepao bez ikakvog finansijskog ulaganja, ali u planu je da odradim stvari bolje, pogotovu sto imam outdora kolko 'os i, vukoje*ina gde bi ih mogao saditi, tako da bice :).
A sto se tice ove biljke cudim se i sam kako je dobro ispala, ali da nije bilo foruma ko zna kakva bi bila, previse zalivana, sa malo svetla, ko zna kad bi procvetala... :D Sve sam naucio ovde tako da ce cepamo i na dalje ;)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ako je vuko....na ko sto kazes, setnja. za dan dva nadji mjesto i izbaci ih van.
ovako kako je bit ce 15-20g.suhog max.
vani pol kg. bez problema.
i da , nije kasno. ne moras cekati iducu godinu.
sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fedexx

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Izbaci ju van da završi ili pribavi još koju CFL inače ćeš pušit lišće ;) .....i kolika ti je ta tegla oče li "izdržat" dobro cvijetanje,mogao bi to u veću posadit....aj sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fedexx
15.05.2013
23
17
0
39
Mogao bih da stavim u vecu posudu, razmisljao sam o tome, jos kada mi neko iskusniji da argument za to...
Ali razmisljam da je prebacim napolje sada kada mi je vec troje ljudi predlozilo to, stvarno je malo mesta u tom ormaru da ona dise, jos kad se ugreje tamo, moracu se samo prvo edukovati o outdooru, kako pripremiti zemlju, braniti od napasti...
Dok je bila mala mogla je da stoji tu, to mi je obv dobro mesto za klonove pa da ih rokam napolje u sezoni ;)

Ali ajde da cujem jos misljenja pa cu videti sta cu sa njom. :)
 
15.05.2013
23
17
0
39
Presadio sam je u vecu posudu, jos malo je smorena zbog toga ali oporavice se uskoro, siba vent u nju, pospricao sam je folijarno...

8ons.jpg




Ostace ona indoor a klonove cu da cepam napolje na neko dobro mesto, ne mogu da je pomeram kad je vec ovolika...
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
bez svetla u indooru neces dobito ni gram. skupi 20 evra za hps100w ili kupi 5 cfl
sa crvenim spektrom a boks ogradi tako da ostane mesta za saksiju i biljku,
sa jednom sijalicom ces samo izmuciit biljku. poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420 and fedexx

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Ja sam sa 4 CFLke (doduse prvih mjesec je bila pod 5 CFLki) izvukao izmedju 25-30 grama, ali budi pametan i uzmi 150w HPS, bar duplo ces izvuci ako znas imalo pos'o. Tako da ti WeeDic dobro kaze, skupi 20-30 evra i uzmi razumnu rasvjetu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fedexx
15.05.2013
23
17
0
39
Znaci dobro je sto sam otvorio temu i sto smo malo prodiskutovali o mojem uzgajanju ili nebi bilo nista od budova. Nisam znao da za vegetaciju moze i ovakva oprema da posluzi (iako se biljka sigurno i tu mucila), ali da bi pri cvetanju bila zaista nedovoljna.
Hvala na savetima, znaci ili nabavljam jacu sijalicu/sijalice ili selim outdoor.
 
15.05.2013
23
17
0
39
WeeDiC je napisao(la):
bez svetla u indooru neces dobito ni gram. skupi 20 evra za hps100w ili kupi 5 cfl
sa crvenim spektrom a boks ogradi tako da ostane mesta za saksiju i biljku,
sa jednom sijalicom ces samo izmuciit biljku. poz
Pa nije jedna sijalica, stoji neonka horizontalno 40W, CFLka 17W zutog spektra, i nasao sam jos jednu CFLku kuci od 20W i stavio i nju u box.

Klon raste bas brzo, ima dosta sunca na terasi, i mogao bi negde outdoor da ga presadim uskoro.
A posto ocigledno pod slabim svetlom velika biljka ima problema da krene sa cvetanjem, da li da ne pokusavam vise cvetanje, da je napravim majkom i da napravim jos klonova pa da ih growujem outdoor, dobicu sigurno vise nego ovako, a dobro je vreme, jel, da presadjujem klonove napolje, pa juce je prvi dan leta, trebalo bi da bude najkraca noc i najduzi dan zar ne?

A tu je i miris koji bi lucila pri cvetanju koji je jako intenzivan jel, pa zbog toga gde raste to bi mi bio problem. Tako da stvarno mislim da mi je najbolje da napravim majku i da si nadjem grow site za klonove. :)
Sta mislite o tome?
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
fedexx, majku out ,tog klona nastavi na 12 dok ne utvrdis pol,lako ces posle od majke uzimati klonove ako je zenka, ona ce ionako napolju da vegetira jos...pod cfl-om ti je cisto mucenje i da imas 6 cfl-ki philipsovih od 1500l ne vredi.ta biljka je metar brale :D eto tako iskoristi blagodeti sunca!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zagor77 and fedexx
15.05.2013
23
17
0
39
Oke, tako ce i da bidne ;), realno najbolje resenje, da vidimo sa cime imamo posla, ako je mudonja da krenemo odmah u nove poduhvate sad kad imam malo iskustva. :)

Stavicu klona prvo na 36h tame pre nego sto krenem 12/12, procitao sam negde da to biljci daje snazan signal da treba da krene sa cvetanjem. To navodno nije toliko stetno, dok vise od 48h tame vec stresira bilkju.
 
15.05.2013
23
17
0
39
Drugari, pustila je kevara pistile ove noci :)

fotf.jpg


Bila je juce ujutru 4 sata na direktnom Suncu, stavio sam jos jednu CFLku u box, dakle sad ima tri svetla, zabarikidirao sam bolje box da ne ulazi uopste svetla, da bude potpuni mrak nocu, ovo joj je 14 dan na 12/12, do sada nista nije pokazivala, i evo cim sam juce uveo neke promene odmah je dalo rezultata.

Dakle sada vise ne smem da secem klonove sa nje, privescu je kraju, onaj jedan od pet klonova sto je uspeo ce outodoor negde, raste on bogami 2-3cm dnevno.

Samo ne znam dal cu posle moci od tog klona da isecem koji klon, rece neko ovde na forumu da je klon klona bas loseg kvaliteta. Sve u svemu dobicu i seme outdoor verovatno kada klon procveta jer ima naokolo ljudi koji sade, ako stigne nesto polena do klona eto i semenki za sledecu godinu ;)

I samo mi recite, pogledacu po forumu ali ajde da pitam ovde, sad kad je pocela da cveta treba joj dosta fosfor jel?
Jel Slavol dobar za to? Citao sam ovde u nekoj temi nahvaliste Slavol, ali na njemu uopste ne pise odnos NPK.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and rKj420

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
prvo da ti cestitam,postao si tatica :D uzmi slavol neces pogresiti,al kombinuj ga sa nekim djubrivom za cvet,ako mozes nadji plantelu crvenu,slavol u principu utice na bolju iskoriscenost npk-a,poboljsava bakterijski sastav zemljista etc...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fedexx

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
da cura je nego zatraži od nadležnih nek ti prebace ovo u dnevnike pa nas obavještavaj...sretno dalje

edit; već prebaćeno,isprika
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fedexx
15.05.2013
23
17
0
39
Jos malo slikica.

Ovako izgleda sada growbox, videcu da grunem jos koje svetlo unutra, a i da je izbacujem na balkon na Sunce kada god mogu, juce i prekljuce se suncala po 4 sata, danas neki oblaci....

quck.jpg



Malo close up-a.


u8aq.jpg




i75q.jpg




Klon presadjen u vecu posudu, raste lepo.

iie2.jpg
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
ok je to sve al nažalost s jednom cfl-kom crvenog spektra nečeš daleko dogurat,nabavljaj čim prije,ovu što si ubacio ljevu isto je plavi spektar tako da nemoj da ti bude žao uložit 100-150 kn u lampe i u svoj trud.... ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fedexx