Fem domaja 12/12 by:Teglica_Unka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
Konacno da i ja otvorim taj famozni dnevnik :icon_lol:


Osvetljenje:MASTER SON-T PIA Plus 600W,Cool Tube

Philips_Son_T.jpg


Ventilacija:Dospel 380m3/h + regulator

bluejet38048d8f49c824e1.jpg


Zemlja:
Substral Terra Magma 25%,vermikulit 25% i perlit 50%


Djubrivo: Flora nova,Floralicious plus,Diamond nectar i Ripen


Semenke: su od nekog proslog growa de je bilo ladno pa su se dve zenke same ukrstile



Box:
95x90 cm plafon ide ukoso tako da je visina od 140 do 170 cm.


Curice su u saksijama od 3.5l od pocetka pa do kraja,sada im je sedmi dan i nadam se da ce se sve zavrsiti za nekih 14-15 nedelja,da ne mislite da mi hps sluzi za grejanje u boksu ima jos biljki ali dnevnik radim samo sa ove tri.Temperatura je 23-25 C vlaga nesto niza 35-40%,od lampe su udaljene 80 cm...to je to za sada slike na svakih desetak dana :p


domaje.jpg
totokotunjo.jpg





 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
UUUUUUUUUUUUU koliko svjetla! Da neće bit previše :rofl:
Lijepe su :watchplant: ali moram ti dati jednu primjedbu :nana: Nisi pojasnio kakva je to fem. domaja :2flip: i sada ću te naravno davit dok ne objasniš :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Teglice vrjeme je više hehhe dobro je Snoo.. to reko da te vidimo...
Moram te malo zezat hehehe Sretno brale !!!!!!
Moram priznat da je ovo malo info... koje si ti stavio gore bilo bi ljepo da malo više neke detalje opišeš....

E sad da te malo pilam opet šta ću vidiš mi nick....

Mislio sam te pitat što samo 3 pod 600w još imaš CT ali Ok kad sam vidio ostale da spominješ hehehe

Što držiš na toliko razmaka biljke ili je to razlog što ti ostalo bilje u Box-u nedozvoljava ???
Ja ti mogu reć pouzdano da već imam par biljki od sjemena Fem... slično kao ti sam ga dobio od svoji biljki izgleda kako to štima bar za sad...
Dobra je stvar što si odma išao na 3-4L zemlje jer to je sasvim dovoljno kako bi do kraja one odradile svoje.... I neće imat nikakvog stresa i maltretiranja sa presađivanjem u miru će da se debljaju...
Jedina mala zamjerka je okrugle posude mislim da kvadratne nude bolja rješenja ali ti znaš koje su ti mogućnosti pa je to zanemarivo...
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
plasim se da bi ostale patuljaste ako bi im odmah nabio svetlo...ovako pokusavam da ih sto vise izduzim,a i vlaga je niska za bebe...
za posude si upravu da su cetvrtaste bile bi od 5l ovako su od 3.5l to sam znao od samog pocetka ali ne marim jedino ako bas budu grmalj od pola metra:rofl:
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Pa bit će i od pola metra to je normalna visina za njih na ovu proceduru i režim 12/12 ....
Računaj na to i tu visinu ako sve po redu bude išlo....
Nije ti loša solucija to izduživanje ako imaš ostale biljke pod jednom lampom onda je logično da ćeš ravnat po tim oko prilike kako bi svjetlo bilo ravnomjerno prije svega....

Ja bi ti dao predlog ako se biljke pođu razvijat sa neki dosta grana i ispod vrha samog onda se potrudi da uzmeš klonove navrjeme ili da te grane nekako usmjeriš više prema gore ili nekako prema svjetlu ...
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
nece tu biti nesto puno grana plan je da ih topujem i blagi LST,a klonovi mi nikada nisu bili interesantni
 

bvana

Aktivan Član
13.05.2009
75
22
0
34
e sve naj naj naj ti zelim , srecan uzgoj pratim ga sa puno ishchekivanja!!!!!! p.s. imam puno poverenja u tebe :D
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Samo naprijed,ali ja bi vidio kompletan asortiman:)
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Toooo kume, ae vrati me na forum! :p
Jel to od one tvoje bolesne albanke ili što već?
Daj objasni o kultubu...koje dimenzije koristiš za 600w? 125 mm?
Ma slikaj čitav boks da nam vilice padnu :p
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
hehe bravo tegla napokon i od tebe neki dnevnik,sa zadovoljstvom cu ga pratiti..pozz
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
pa vidis da sve znas...jeste od albanuse al su joj se geni razdrockali sa nekom nepoznatom sativcugom...sve se samo odigralo,a da ja ni prst nisam pomerio....ct je 125mm bilo bi bolje da je veci...moram priznati da i sa ovom alom od venta sestotku jedva hladim
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
evo novih slika....

52626553.jpg
71303398.jpg


pre par dana su popile prvu dozu djubreta :D...tacnije trecinu doze flora growa i isto trecinu diamond nektara...
pistile su pustile vec uveliko,ali probacu da ih jos cepam sa djubrivom za vege da sto kasnije udju u cvetanje,a sto ce tice topovanja
nist od toga jer jednostavno nisam stigao,a sada je pre prekasno tako da od prirode priroda prirodno :D
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
evo novih slika....

52626553.jpg
71303398.jpg


pre par dana su popile prvu dozu djubreta :D...tacnije trecinu doze flora growa i isto trecinu diamond nektara...
pistile su pustile vec uveliko,ali probacu da ih jos cepam sa djubrivom za vege da sto kasnije udju u cvetanje,a sto ce tice topovanja
nist od toga jer jednostavno nisam stigao,a sada je pre prekasno tako da od prirode priroda prirodno :D
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
fino! nego mi smo nekak skupa poceli, na kraju si izmjenimo par hedica postom :)
namjerno si ih izduzio? ja sam im nabio zarulju i vec sad mi neke izgledaju ko da su topovane, glavni vrh se ne izduzuje a ovi od ispod proviruju.. al dobro ja sam imao i vege nekih 3 tjedna. jos mi nisu ni pistili poceli..

keeeeep it green!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.