Fem. domaja sativa pheno **ChiliHead**

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Malopre sam bio na sajtu,evo update:

Aj prvo lose vesti,ostao sam bez Durbanke,mislim da je stradala u poslednjem nevremenu,ostala samo jedna grancica:
img1103.jpg


Domaji pocelo da zuti donje lisce pa je dobila 10l vode sa troduplom dozom Plantele cvet:
img1097.jpg


Pocela da cveta:
img1100.jpg


Na sredini biljke sam nasao ovo,izgleda da je neka divljac,verovatno srna malo ogulila koru ali joj se izgleda nije svidelo:
img1101.jpg


Stabljika:
img1104.jpg


I zajednicka sa pokojnom Durbankom:
img1105.jpg


Ovako,plan je sledeci: sledeci put cu da je obidjem za 2 nedelje i tad cu doooobro da je okopam,ponovo dam troduplu dozu plantele cvet,pokrcim svo rastinje u okolini i onda do kraja obilazim na dve nedelje,djubrim i pazim na budj :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ti si napravio gresku, za out se biljka ne topira tako rano kao za indoor, dobio si dve slabije grane na kratkoj osnovi, kad je biljka otisla u vis dole se cepa ili lomi drasticno lakse. jbg. teraj dalje, svako u outu ima gubitke ovako ili onako ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blade and Peroooooo

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Sad tek to vidim,za*ebao sam se debelo,valjda ce od one jedne mucene grancice sto je prezivela biti jedan hedic...xexe :D
Ostaju mi domaja i widow haze,drzim im palceve,valjda cu da ih izguram do kraja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed and Stipe

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Ma izguraces sigurno...:) samo sad jos malo pa moramo obratiti malo vise paznje na budj i trulenje sad kad budu pocele opet one kisurine...to jedino prestavlja neku opasnost do samog kraja,da nema toga nebih ni imali nikakvih briga do harvesta..ovako ostaje nam jos malo da budemo malo oprezni i u pripravnosti do samog kraja..:)
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Jos mesec-mesec ipo dana :)
Ima sigurno preko 3 metra,kad ispruzim ruke u vis ne mogu da je dohvatim.
Sledeci put kad budem isao cu da ispovezujem grane izolir trakom kao Davy Jones,ako sad ima oko 3m i plus izduzivanje u cvetanju znaci do kraja ce imati preko 4 metra i kad na tu visinu dodamo tezinu hedova kad odebljaju....eh slatke muke :)
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Jeste tako...ali kad se bude bralo hebiga transport je malo nezgodan ,oseti se ona lepo a hvala bogu bice i dosta materijala..:) a nase komsije po pravilu vole da njuskaju...:) tu malo imam briga,a ostalo bi trebalo rutinski privesti kraju..:) a ja umesto izolirke koristim konopac ,neznam tako mi nekako izgleda sigurnije..:)
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Ma jok,iseckam je i stavim u onu veliku crnu kesu za djubre pa tu kesu u jos jednu kesu i tako jos u 3-4 i onda u veliku torbu za trening i nema sansi da se oseti :)
I onda na miru trimam kuci...hehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam and sharp

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
465
63
Ima još pa ponovo još,e onda dolazi berba,cropanje je ok,nastavi,a što se tiće divljaći uvjeren sam da imaš jelenka koji ofira ja sam ih zatekao kod sebe na sajtu,što drugo reći nego pazi biljozu,bit će tu materijala a i drva,šalim se za drva!!pozz!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Za malo da mi ona oluja od pre dva dana domaji dodje glave,a mozda joj je i dosla,videcemo za 7 dana :sadbanana:
Probijam se kroz koprive,kojekakvo trnje,gazim po blatu do kolena,dolazim do sajta nervozan kao pas i imam sta i da vidim :229:

1.jpg


I naravno kreten nisam poneo kolac,nisam ocekivao da ce da je obori,ali sva sreca pa sam bar poneo 3-4 izolirke i improvizovao sam nesto sa drvima koja sam nasao oko sebe,zabio sam ih oko pola metra u zemlju i ucvrstio kolko sam mogao:

2.jpg


Kako je lezala na zemlji lisce i vrhovi su se iskrivili ka svetlu i sad odvratno izgleda...
2-3 grane su nacisto stradale i njih sam otkinuo i bacio i uradio neki mini lollipop.
I sad izgleda ovako:

3.jpg


Dobila je troduplu dozu Plantele Cvet i Slavola.
Slike buduceg heda i dela krosnje:

4.jpg


5.jpg


Ovaj patuljak je ona jedna grancica koja je prezivela od Durbanke,takodje dobila troduplu dozu Plantele Cvet i Slavola,lagano cveta:

6.jpg


7.jpg


Za nedelju dana idem opet do sajta i nosim veliki kolac i cekic da ga ukujem bar metar u zemlju i provezem domaju da ne moze da mrdne,valjda ce preziveti sa ovom improvizacijom do tad :sad2:
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Ma bice to sve ok..:) izolirka je resila problem..i to kazes da ukopas bar metar u zemlju,pazi gde stavljas kolac i koliko duboko zbog korena biljke..ako bas ides pored bilhke nemoj previse duboko zbog korena itd..ja sam stavljala oko 30cm u zemlju i sve je super i izdrzalo je sva ova nevremena a vreme ili ti nevreme koje je zahvatilo tebe to isto je i mene ,jer smo iz istog grada..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Super se to oporavilo bit ce heda.Kolko vidim i kod tebe malo steka sa cvijetanjem isto kao i kod mene.Valjd cemo izdrzat do kraja mi kojima je malo kasnije krenilo cvijetat a i cuo sam price da ce jesen bit toplija.
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Steka ali mogu ti reci da sam zadovoljan napretkom do sad.
A i ja sam cuo da nas ocekuje suncani septembar,bilo bi odlicno da bar jednom pogode prognozu :D
Okopana je,nadjubrena i privezana,do 15. septembra je ne obilazim,tad cu da odem da joj privezem grane da se ne polomi od tezine hedova,da joj poslednji put dam 3x dozu crvene plantele i to joj je to do berbe :)
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa koliko sam pratila po internetu opet od sutra kisurine pocinju pa sve do cetvrtka non stop...pa onda prestanak padavina sjoro do kraja septembra..a to o prestanku padavina usuvise mi lepo zvuci da prosto i neverujem u to..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Ljudi loše vesti,mnogo loše vesti...
Upravo su mi javili da od sutra kreće masovna seča tog dela bagremove šume gde mi se nalazi biljka!!!
A ja tek u ponedeljak stižem kući...
Moraću da izvedem neku ninja akciju u ponedeljak noću da poberem to malo što ima na njoj da mi ne propadne sve :(
A hejzica je bezbedna,ona je skroz na drugom kraju,nju MORAM da izguram do kraja.
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Ne znam stvarno,nikad lošija godina...ali dobro,na neke stvari jednostavno ne možeš uticati :/
Vodim se logikom "bolje imati malo nezrelog heda nego ne imati uopšte"...samo ne znam dal da stavljam u tegle posle sušenja ili u ulje,mislim dal bi imalo smisla od tako malo praviti ulje?
 

Stokula

Aktivan Član
06.06.2014
105
71
0
u jbt stvarno ove godine rijetko tko će imat svoju travicu,i to malo kaj imamo na neki način nam se sjebe..
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
:D DOBRE VESTI :D

Malo sam se raspitao po kraju i okolini i saznao da je seča drva odložena za polovinu oktobra što mi skroz odgovara...ooo yeaaah! :D

Nema čekanja,danas idem po fungicid Switch 62.5 WG.
INFORMACIJE O PREPARATU:

Switch62.5 WG je sistemični i kontaktni folijarni fungicid (botriticid) koji se primenjuje za suzbijanje prouzrokovača sive truleži (Botrytis Cinerea) u uslovima povoljnim za pojavu oboljenja u vreme cvetanja,precvetavanja i formiranja plodova.

NAČIN DELOVANJA:

Dve aktivne materije se odlučno dopunjuju u delovanju obezbeđujući efikasnu preventivnu i kurativnu zaštitu.
Fludioksonil ostaje na površini,sprečavajući klijanje spora i ostvarivanje infekcije, dok se ciprodinil usvaja u biljno tkivo
sprečavajući dalje faze infekcije, pre svega širenje micelije gjive u biljnom tkivu.
Switch 62,5 WG dobro deluje i na niskim temperaturama (iznad 5°C) i obezbeđuje pouzdanu zaštitu i u ranim fazama razvoja zasada i nepovoljnim vremenskim prilikama
(hladno i vlažno vreme prilikom cvetanja).
Kurativno delovanje (zaustavljanje već ostvarene infekcije) je obezbeđeno ukoliko se tretira u roku
od 48 časova od nastanka infekcije.

Može se upotrebiti najviše tri puta na istoj površini u toku godine a karenca mu je 28 dana,taman do kraja growa :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.