Feminized mix, RQS, LED 120W+Prirodno sunce

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.03.2023
42
66
18
Hvala za video, i lepo objasnjenje... pogledacu. U sustini me sve zanima, od nedavno sam pocela da se bavim uzgajanjem raznih biljaka i zaista mi je fascinantan nacin na koji funkcionisu... Svaka je zasebna i posebna pa tako i ova. Treba dosta paznje, znanja i strpljenja.
Eto zaista kada se zamraci soba ni truncic svetla ne prodire unutra, u srsd leta u podne mrkli mrak moze da se napravi. Ukoliko primetim da negde prodre trcim po grow, sad znam i sto je to toliko bitno.
To za drvo je mala sala, znam da bi svako od nas bio najsretniji kada bi imao Vutra drvo od 3m...
 
25.03.2023
42
66
18
Danas pri zalivanju nekog drugog cveca primetila sam par musica... nadam se da nece uspeti doci do biljki.... ali bolje spreciti nego leciti... kako ih se resiti?
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.327
9.854
256
Ovde imaš manje-više sve o fungus gnats-ima:
Ja ću samo dodati da je prevencija mama! :)
Obavezno da se box (u tvom slučaju soba) održava čistim, redovno tretiranje u vege nekim preparatom (ja npr koristim Spinosad, ali ne zbog fg, meni ovde thrips-i znaju haos da naprave ako se opustim), i oči sokola :D
E sad, obzirom da nećeš imati box, moraš biti spremna na to da postoji mogućnost da se zapate, možda i spider mites isto
Tako da pomno prati situaciju :)

To za drvo je mala sala, znam da bi svako od nas bio najsretniji kada bi imao Vutra drvo od 3m...
Ma može! Ali u širinu :D
Uz dobar trening, i dobru genetiku - sve može! Još ako imaš strpljenja, da sačekaš dovoljno pre flipa na 12/12, bude to drvo :) samo gledaj da je što niže, vezuj i ne daj u vis!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo and Cyric
25.03.2023
42
66
18
Biljcice su super, rastu, cekam da im izbiju jos 2 lista pa da slikam :) Cak je i ona jedina prezivela iz proslog grova konacno nastavila da raste. Tako da bih je pridruzila ostalima ::listomahanje::
Tako da pomno prati situaciju :)
Hvala, dugo ih nisam vidjala... ali eto malih napasti opet. Znam da se brzo razmnozavaju, i svugde provlace pa bolje ne igrati se.

da sačekaš dovoljno pre flipa
Mislila sam minimum 8 nedelja ako bude potrebe i duze, jer mi tih nedelju, dve ne igra ulogu, a dosta znaci za velicinu biljke. Naravno odradila bi neki dobar LST, mozda i toping 1 ili 2 puta :)
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
767
5.416
233
Dalmacija
gnatovi imaju zivotni ciklus od cirka dva tjedna. Mene prate evo svaki grow do sada.. musice ili letaci nisu nekakav problem, problem su larve ako dozvolis da se nakote. Oni jedu fino korijenje u zemlji i na taj nacin ostete i uspore biljku a ako zapustis mogu ju i ubit. Kada zavrsi zivotni ciklus larve, licinke, izvalja se musica. Ona se hrani biljnim sokovima i ne radi neku stetu. Ali svaka jedinka moze proizvest nekih 250 novih jedinki tako da se rapidno mnoze.
Nematode ih fino drze pod kontrolom uz zute ljepljive trake oko potova. Ali osim Nematoda otkrili smo ovaj proizvod, nekakve bakterije koje napadjau sve te musice “dvokrilce”. I radi kao sat. Ja sam sad zadnji grow skroz rjesio gnatove s tim. Preporucujem. Jedna tableta je dosta za 50l vode, ja je prepolovim i dam na 20ak litara vode. Ovo mi je spas. Zaboravio sam da postoje zadnjih mjesec dana growa. Nadam se da je pomoglo.
CCAAFD6A-A381-4298-BE9F-AAEB12DBFF57.jpeg
 
25.03.2023
42
66
18
Pozdrav ekipa,
Dan 10-14
Hvala na savetima za musice, resila sam ih se... zalila sam to cvece gde sam ih videla s 3%hidrogenom. I okacila sam zutu traku u obe prostorije :D Kupila sam i sredstvo za ubijanje musica i buba ali ga nisam koristila jer je jako za biljke, a posle hidrogena se nisu pojavljivale. Zabila sam i koju sibicu u zemlju, to mi je majka rekla da tera musice.

One lepo rastu pocinju da dobijaju pravo lisce s prsticima, sem jedne koja je nesto spora i na listu se pojavilo nesto... :D Stavicu sliku pa mi pisite kako vam izgleda, meni deluje kao neki burn, list kao da je malo smezuran i suv :/
Zalila sam ih jednom do sad i odmah sam dodala dozu Hesi Super Vit, TNT i Root... :) Posle sam naletela na clanak na sajtu RQS gde pise da se ne dodaje prihrana u prvih 2 nedelje da ne dodje do burn/a. A na boci Hesi preparata pise da moze od prvog dana pa me sad to buni :)

Eh da i u dilemi sam da li odraditi toping na onom feniksu iz proslog growa, bila je istresirana s tim prezalivanjem, ali mi sad deluje okej i sad raste kao luda...
 

Prilozi

  • 20230412_173347.jpg
    20230412_173347.jpg
    271,9 KB · Pregleda: 24
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: PromjenioSamIme

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.165
358
:wave:
imam neka pitanja koja su mi možda promakla :cool23:

1. nije mi jasno, koliko sad na kraju imaš biljčica i u kojoj fazi?:watch:
2. konkretno, kakav LED je u pitanju, karakteristike i fotka ako može
3. gdje su i kako sad rastu, ispod ili pokraj, niš ne znamo :D
4.u koliko litrara su sada
5. daj ih pliz slikaj zajedno :wave:
 
25.03.2023
42
66
18
I eto ga problem...
Stare su sad vec dve nedelje...

Prvo mi je njih 7 uvenulo, mislila sam da ih prezalivam, ali eto sad jos 4 na isti nacin.... a nisu prezalivane.
I dalje su u istim uslovima...

Sve se desilo bukvalno preko noci kao da ih je nesto sprzilo, juce su bile zdrave, zelene, vesele, a danas...

Zalivano je sa 2dl vode na svaka 5-7 dana prvi put pri sadnji i jos 2 puta od tad. Dodavan je Hesi TNT i Hesi Root po 1ml/1l kao sto i pise i 1 kap Hesi Super Vit na 5l takodje po tabeli. Zadnji put su zalivene juce sa pola doze. Negde sam citala da dok su male lako se moze desiti burn, pa sam odlucila smanjiti dozu dok bar jos malo ne porastu. Ph vode bude izmedju 6 i 7, ph zemlje nisam merila, ali na sajtu pise da je izmedju 6 i 7 ili 5.5 i 7 :)

Nisam merila EC nemam metar. :)

U dogovoru sa @opa cupa sam im odaljila svetlo sa 40cm na 50-60cm.

Sori sto je slika losija, nisam trenutno tu pa ne mogu slikat s mojim tel.

Eto da napisem i ovde...

Ako sam nesto izostavila dopunicu, velika je frka kod nas, slave se oba Uskrsa pa ne znamo gde cemo pre :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20230415_185005_Gallery.jpg
    Screenshot_20230415_185005_Gallery.jpg
    145 KB · Pregleda: 33
  • Screenshot_20230415_184954_Gallery.jpg
    Screenshot_20230415_184954_Gallery.jpg
    231,1 KB · Pregleda: 33
  • Screenshot_20230415_155626_Gallery.jpg
    Screenshot_20230415_155626_Gallery.jpg
    167 KB · Pregleda: 33
25.03.2023
42
66
18
@jesam Sto se slika tice ne mogu trenutno, nisam tamo... odrzavam ih sto bi rekli telefonski.
4 zasadjene 31. 03. i jedna koja je prezivela iz proslog grova. Znaci 5 ukupno.
Led je neki kineski, ali rekla bi radi posao... kada sam stavila avokado ispod njega narastao je 12cm za 3 dana snaga je 120w ali radi trenutno na 70%, udaljen je 50cm
Potovi su klasicni plasticni od oko 1l.
 
25.03.2023
42
66
18
Ventilator je klasican sobni na minimalnoj snazi udaljen je od njih, pa taman do njih dodje vetric kao mali vent koji je blizu.
Temperatura je 22-26°
Podsetila si me sad, to nisam napisala, pre 3-4 dana je pala vlaznost vazduha na 30% na nekih 12-15h bas u tom periodu kada im je kokos bio suvlji... inace je vlaznost uvek 50-60%.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.327
9.854
256
Kineski LED je najpre tvoj problem, obzirom da vrlo verovatno tu nema 120W, a pitanje i koji spektar, ali i opet se nagađa...nemoj se ljutiti ali meni je ovo neozbiljno malo
Škrta si sa slikama, konfuzna sa informacijama, ovde piše zemlja, tamo ranije u postu kokos, šta je od ta dva? Koliko biljaka zapravo imaš? Ventilacija, otvaraš li prozor?..ne možemo mnogo pomoći ako samo nagađamo, prođi vidi po dnevnicima kako kolege vode...mora biti pregledno i jasno, obavezno uz fotografije pogotovu kad je problem neki...ovako treba da zamišljamo kako to sve izgleda,.probaj da razumeš...
Daj slike biljaka, panela, pakovanja zemlje (ili kokosa) itd


Ajd' sretno dalje..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and jesam
25.03.2023
42
66
18
Kineski LED je najpre tvoj problem, obzirom da vrlo verovatno tu nema 120W
Nije problem ubacicu i 2 ako treba. Mada kinezi prave i Samsungove pa im nista ne fali.
Licno mislim da nije do svetla s obzirom da stoje 2m od zida od stakla ili ti vise velikih prozora koji ga formiraju, kroz koji dobijaju i prirodnu svetlost. U sobi pored mi raste jos 30ak biljki koje inace ne mogu opstati u nasim uslovima pa im nista ne fali.
Ventilacija, otvaraš li prozor?
Da, 2x dnevno sirom, a dva stalno stoje na kip.

Gore pise i koliko biljaka imam i da je u pitanju kokos. :)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.165
358
pustimo sad postotak vlage, ajmo probati spasiti šta se može

ajmo prvo vidjeti koliko prostora može pokriti kineski LED i koliko biljaka bi optimalno stalo tranu?
ja sam još old HPS school :D tako da iz vl. iskustva ne mogu točno odgovoriti

predlažem da kad budeš presađivala uzmeš neki provjereni supstrat, to će ti bitno olakšati situaciju kao početniku
a i da ogradiš 1 kut sobe npr. mylar folijom ili nečim što ti je dostupno

i ja imam mali grow room, ali i improvizirani box unutar, da se ne gubi svjetlost, da se ista reflektira, da je što manje vidljiva. da je...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and Wendigo

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.327
9.854
256
Sobne biljke i kanabis nije isto :)
Gore pominješ avokado, ja koliko se sećam njemu je dovoljno oko šest sati direktnog Sunca, a uspeva i u hladu (nisam 100% siguran, govorim po sećanju), kanabisu treba direktnog Sunca desetak sati dnevno minimum (outdoor)..
Ja ti za panel sad kažem zbog temperature (ovo što je kolega gore primetio), nznm gde ti stoji termostat, jer dešava se da je tačno kod biljaka za pet celzijusa veća temperatura nego negde u ćošku gde meriš...zato slike pomažu
Ti kineski greju kao ludi...
(Mada vidim da si podigla sad,to je valjda ok, ali pomoglo bi ako se znaju tačne specifikacije panela, par santimetara gore-dole zapravo mnogo mnogo više znači nego što se misli

Vidi
ph zemlje nisam merila,

kada im je kokos bio suvlji
Pretpostavljam da je lapsus, ali konfuzno je malo, opet - pogotovu bez slika :)

A rekli smo već, box će ti umnogome pomoći, uz sve prethodno navedene razloge, i zbog ovog -
da se ne gubi svjetlost, da se ista reflektira, da je što manje vidljiva. da je...

Nemoj bacati para na sumnjive panele, uzmi nešto provereno ako već planiraš još jedan, ili DYI E27 LED panel, ima kolega Šone odličan tutorijal
Možda je taj koji imaš dobar sad za prvu fazu, prvih par nedelja, ali posle toga...jer pitanje koliki PAR izbacuje zapravo..
pise i koliko biljaka imam
Mi smo ti ovde svi vizuelni tipovi :)
Zato što se neretko desi da neko primeti nešto na fotkama što grower isprva ne vidi!

Pratimo svakako, sretno dalje!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: beštija and Cyric
25.03.2023
42
66
18
nznm gde ti stoji termostat, jer dešava se da je tačno kod biljaka za pet celzijusa veća temperatura nego negde u ćošku gde meriš...zato slike pomažu
Izmedju biljki je. Ne greje se svetlo.
ajmo prvo vidjeti koliko prostora može pokriti kineski LED i koliko biljaka bi optimalno stalo tranu?
U opisu pise 1m², one sad zauzimaju mnogo manje.
Mislila sam kad porastu napraviti po uzoru s foruma DIY panel, koji bi pokrivao vise, nasla sam LED sijalice 50w 6400 lumena i 2400 lumena, pa bi napravila dva panela posebno za vege i posebno za cvet ili ih iskombinovala pa napravila 1 velike jacine.

Negde mi unutrasnji osecaj govori da je do zemlje, zalivanja ili prihrane problem.
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.318
6.966
258
Da li su kuglice dezinfikovane? ne mogu da nadjem link, ali ima citava procedura i za to !
Sta sve od djubriva imas? ovde kazes hesi coco, ovde tnt ?

PH treba da bude od 5.5 do 6.2 !
djubrivo ide svaki put kada zalivas !
nisam koristio TNT ali kolko vidim vise bi trebalo da koristis, jer sam nasao da na jednoj nalepnici pise da ide 2ml za male, a 4ml za velike biljke, dok na drugoj pise 2.5ml male, 5ml velike
Ovo je deo koji se meni licno ne svidja kod HESI
IMPORTANT INFO! The nitrogen used in Hesi TNT Complex is 100% organic, so you should not base the dosage of the Hesi nutrition on EC values. Therefore, do not dispense Hesi TNT Complex with the EC device.
Kao i sto ima secere u sebi. . .
Takodje sam imao problem kada sam koristio Root u kombinaciji sa dodatnim CalMag, mozda zato sto ima puno Magnezijuma u njemu pa da blokira Kalcijum, pa to nemoj raditi i ti

Nemoj da vlazis vazduh ako je tu hladno, jos bolje ako je manja vlaga, gledaj da ugrejes bar na minimum 26C, one se bude tek na 28C u kokosu, a 30C im je dan u hladu na plazi ;)
Hladno je i zato su dugacki intervali, a sa tim usporen napredak kako biljke tako korena. Koren zapravo obozava sveze nutrijente i kiseonik ;)

Prva i treca slika pola ili puna doza CalMag ni ne znamo koji imas, druga 3ml/L tnt ili coco, sve podesi PH oko 5.6-5.8, sipaj polako dok ne iscuri 1-2dcl !

PS sto se tice svetla isle bi one ovakve i na 20w cflki, tako da to sto ima (LED) je sigurno jace, zar ne ?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
25.03.2023
42
66
18
Da li su kuglice dezinfikovane?
Da, dezinfikovane su.

Hesi za kokos, njihov set ukljucuje Super Vit, Root i TNT koji se koriste u vege i Coco, PK i Boostte za cvet nisam pominjala jer im jos nije vreme.Postavicu sliku tabele. Te doze su na nedeljnom nivou sve sem Super Vit, on ide sa svakim zalivanjem, znaci ako zalivam cesce cepka se, a ako dodajem 1 nedeljno ide puna doza. Mislim da je bolje vise puta dodati, nego odjednom nakrkati pa posle nista. Postavicu sliku Cal Maga koji imam. Nije mi jasno sto dodavati Cal Mag, kada u Hesi Tnt i Root vec ima i jedno i drugo.

Na sajtu RQS pise da je temperatura od 22-25 idealna, zato sam se i bazirala na tome. Ali eto podesicemo na iznad 26°.

Zanima me i period na koji se zaliva, okvirno barem. Jer sam nasla vise razlicitih misljenja, neko kaze kad se skroz osusi, a neko cim se gornji sloj osusi :)
 

Prilozi

  • products-sensi-calmag-250-main.png
    products-sensi-calmag-250-main.png
    123,2 KB · Pregleda: 11
  • products-hesi_proline_coco_1_1-500x357.png
    products-hesi_proline_coco_1_1-500x357.png
    179,6 KB · Pregleda: 11
Poslednja izmena: