Feminizirana biljka bez oprašivanja dala sjeme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.09.2015
7
1
3
34
Pozdrav družino!

Naime,nov sam na forumu,ali pratim forum duže vrijeme (i prije registracije).
Prije dva tjedna sam završio svoj drugi outdoor grow,ovoga puta je u pitanju Lemon Kush feminiziran.
Imao sam nekoliko biljaka,nije bilo muških u blizini (nitko drugi nema sajt u krugu 500 metara).
Isto tako nije bilo hemafrodita,ali prije par dana sam izvadio dosta zrelog sjemena,velika večina izložbenih tigrastih :).
Sada me zanima pošto sam neupučen u to,pošto nije bilo špricanja sa srebrom i hemafrodita,da li je i to sjeme feminizirano ili ne,i da li su veče šanse da bude više ženskih?

Peace :)
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.445
163
Najverovatnije je ovo sto power kaze . Takodje je najverovatnije da ce i to seme nositi sa sobom hermi genetiku .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan
14.09.2015
7
1
3
34
Hvala na brzim odgovorima,ali to nije slučaj kod mene...
Pratio sam bilke i nije bilo nikakvih naznaka da su hermiči,nije bilo ni bananica...
I nakon berbe također nakon par pregledavanja-ništa takvo.
Tuđih sajtova nema u "blizini".
Bila je jedino čudna pojava kada sam 3 tjedna prije berbe na mikroskop vidio nešto nalik morskom ježu,samo zelene boje...da li je to bio neki polen,neznam,jer da su kojim slučajem oprašene (naglašavam da nema sajta barem 500 metara u blizini),imale bi puno sjemena,a ne ovako fine hedove :).
Sve sjemenke koje sam pronašao su iz hedova prilikom "curinga" i spremanja u zimnicu xD.
Eto,odlučio sam pitati ovdje,da li je netko imao slično iskustvo,i također za sjeme da li će biti fem. ili ne...
Svaka kritika i mišljenje dobrodošli!
Peace!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Nije 500m granica :) Ide polen kilometrima ;) ali ja bi prije rekao da se sakrila koja u bud-u. Kako god da je, ja nebi koristio to sjeme. Ako je polen doletio, sjeme ce biti regular ili regular sa hermi genetikom posto ne znas dal polen dosao sa muske biljke ili sa hermija. Ako je polen iz tvoje biljke onda ovisi dal je bacio bananu na pocetku cvjetanja ili na kraju. U jednom slucaju ces imat hermi genetiku, a u drugom fem.
Kako god, ja nebi koristio to sjeme. Previse upitnika ima.
 
14.09.2015
7
1
3
34
Hvala dečki,ali moram pojasniti par stvari...
Kada sam rekao "dosta sjemenki",to baš i nije točna fraza,naime,bilo je po maksimalno 2 sjemenke u hedu.
Pošto je bilo dosta hedova,više nego očekivano,naravno bilo je i više sjemenki :)
radi se o "nekoliko" biljaka sa puno hedova...
Ja bih to sjeme ipak iskoristio na proljeće...
Neznam ...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ali to nije slučaj kod mene
probaj shvatiti da je mimo zakona prirode da se stvori semeka a da nije bilo oprasivanja a ti sad nama pojasnjavaj sta god hoces. 1, 2 il 22, 222... bez oprasivanja nema menke. ili si imao hermija koji je pustio par bananica ili je polen doleteo sa strane
I nakon berbe također nakon par pregledavanja-ništa takvo.
bananice znaju biti i unutar cveta, tad naprave manje stete al se svakako bar tu pojavi po neka semenka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Algenalte and Stipe
14.09.2015
7
1
3
34
U pravu si Power,ali ja eliminiram to da je ijedna bila hermič.
Ostaje samo šansa da je doletio polen...
E sad, što misliš,recimo da je polen od muške biljke,a ne od hermiča,da li su veće šanse za žensko sjeme nego da je oprašena biljka koja nije dobivena iz fem. sjemena?
Da li bilotko ima iskustva da je dobio sjeme na femi biljci?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako je oprasila cista muska biljka dobijas cisto regular seme, nebitno da li je mama bila fem ili reg. al ako si siguran da uokolo nije bilo nicijih stekova, postoji problem da je eventualno uletela neka divljakusa il industrijalka tako da... probaj dogodine zasaditi al negde odvojeno od primarnog growa pa vidi sta ces dobiti, ovako mozemo samo da nagadjamo
 
14.09.2015
7
1
3
34
Hm...industrijalka-not xD...baš bi bilo super da ih zasadim dogodine,a kad ono sve industrial strain hahaha....Neznam,moram vidjet s kolegom,najvjerojatnije sadimo negdje daleko od ostalih dogodine xD.Hvala.


* * *
ne treba citat, procitaj pravilnik do kraja
pwrsd
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
ja eliminiram to da je ijedna bila hermič
Ostaje samo šansa da je doletio polen...
Da li bilotko ima iskustva da je dobio sjeme na femi biljci?

Neznam jesi svijestan da i jedna bananica znaći hermić. Nitko nemože tvrditi to sa sigurnošću, možeš biti siguran ako ti je cijela biljka jedan hed ali kako tvrdiš da je out onda sumnjam da je tako, i s tim ove tvoje nebuloze o sigurnošću da nije hermić padaju u vodu. De zamisli nać bananicu na out biljozi, isto kao da tražiš iglu u bali sjena, nemoguće.
Kažeš čitaš forum duže vrijeme, sumnjam, ispustio si puno toga za nekog tko čita duže vrijeme. Vutra kako bi spasila svoju vrstu, većinom u outu baci sjembu, dvije, tri, pet, deset i razlog tome može biti baš ta jedna bananica.
Od nekih 80 out biljki u proteklih 8-9 godina, samo u jednoj nisam dobio sjembe, to mi je bilo ravno čudu, inače je prosjek od 1 do 10-tak sjembi po biljci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SpliffCRO

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Da li bilotko ima iskustva da je dobio sjeme na femi biljci?

kako se nadje jedna ili par semenki ni meni nikad nije bilo sa sigurnoscu jasno a tipujem na samooplodjavanje radi produzetka vrste. Iz svog visegodisnjeg iskustva sa tim znam da to seme obicno bude zensko seme ili hermic ali sa slabijim radom od majke. Miris skoro da se ne menja uopste.
Dal se isplati saditi takvo seme? Da,u slucaju da se dvoumis izmedju toga i semena iz paketa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pelud

gea

17.07.2012
42
33
18
Po logici da se isplati sve što je mukte...Ali neugodna iznenadjenja su tako stresna da bi radije ubuduće igrao na sigurno. Naravno ako se ne dogodi period besparice pa nemaš kud...
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
Neznam jesi svijestan da i jedna bananica znaći hermić.... De zamisli nać bananicu na out biljozi, isto kao da tražiš iglu u bali sjena, nemoguće.....Vutra kako bi spasila svoju vrstu, većinom u outu baci sjembu, dvije, tri, pet, deset i razlog tome može biti baš ta jedna bananica.
Od nekih 80 out biljki u proteklih 8-9 godina, samo u jednoj nisam dobio sjembe, to mi je bilo ravno čudu, inače je prosjek od 1 do 10-tak sjembi po biljci.
mozemo li izvesti zaključak na osnovu crvenog da su sve biljke (98.75%)u outdoor hermići ili ti da u nekom trenutku svog jednogodišnjeg života to postanu?
naravno da to nije u onoj meri u kakvoj bi nam pao mrak na oči :)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ne, eno i ja sam nasao par semenki, ali za to psujem nekog idiota koji ne zna razliku ili je totalni pocetnik, ili je p&f, za industrijsku ne znam da li neko radi u blizini a koliko sam se setao nokolo divljakuse nisam video godinama.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
mozemo li izvesti zaključak na osnovu crvenog da su sve biljke (98.75%)u outdoor hermići ili ti da u nekom trenutku svog jednogodišnjeg života to postanu?
naravno da to nije u onoj meri u kakvoj bi nam pao mrak na oči :)

Ja bih rekao da je neki stres uzrok u većini slučajeva, bar po mojoj logici. Vjerovatno i niže noćne temperature od druge polovice devetog mjeseca, pa nametnici kojekakvi, pa bar jednom u godini opiči neki vjetar koji ih iznjiše i prodrma pošteno, pa ponekad naše pogreške, pa suša, ma svašta... i sve to uzrokuje stres biljci na neki način. 10 sjemenki na 300 grama suhog smatram kao nagradu za sav trud a ne kaznu, tako da mi to dođe ko budali šamar :thumb:.
 
14.09.2015
7
1
3
34
Hvala,
Neznam jesi svijestan da i jedna bananica znaći hermić. Nitko nemože tvrditi to sa sigurnošću, možeš biti siguran ako ti je cijela biljka jedan hed ali kako tvrdiš da je out onda sumnjam da je tako, i s tim ove tvoje nebuloze o sigurnošću da nije hermić padaju u vodu. De zamisli nać bananicu na out biljozi, isto kao da tražiš iglu u bali sjena, nemoguće.
Kažeš čitaš forum duže vrijeme, sumnjam, ispustio si puno toga za nekog tko čita duže vrijeme. Vutra kako bi spasila svoju vrstu, većinom u outu baci sjembu, dvije, tri, pet, deset i razlog tome može biti baš ta jedna bananica.
Od nekih 80 out biljki u proteklih 8-9 godina, samo u jednoj nisam dobio sjembe, to mi je bilo ravno čudu, inače je prosjek od 1 do 10-tak sjembi po biljci.
To što navratin nekoliko puta mjesečno na forum,već godinu dana,i znaš i sam da ima groo tema ovdje,ne znači da sam upio svo znanje i iskustva drugih growera...Pristupio sam ovom forumu da proširim horizonte,i podijelimo iskustva :)
Znam za hermiće i bananice i te stvari,ali mi nije bilo baš jasna moja situlacija s limunom :)
Cijenim kritike i druga mišljenja,i mislim da smo upravo zato svi tu.
Posadit ću sjeme dogodine pa da vidimo :)
 
14.09.2015
7
1
3
34
Potrudit ću se napraviti dnevnik od samog starta ovog sjemena pa da vidimo što će to bit...
Može biti jako dobro,a možda totalni promašaj...Upravo zato će to bit moj eksperiment :)
Sve u svemu,sve pohvale za lemon kush,stvarno extra strain :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

crnorizac

Aktivan Član
15.03.2015
55
437
53
Baš sam tražio ovu temu. Neki dan i ja nađoh već treću sjemenku u headovima early skunka koji sam posadio ovo ljeto, uzgojenog iz kupljene fem sjemenke. Rastao je blizu domaćice. Sad ili je ona bila hermi i oprašila earlyja ili se to dogodilo zbog stresa ili ipak nešto treće, što je na neki način povezano sa stresom.

Naime, pitao sam studenticu biologije što ona misli i dala je zanimljiv, ali meni kao laiku ne potpuno jasan odgovor. Kaže da neke ženske biljke mogu proizvesti sjemenku bez oprašivanja, to se dogodi kad se iz neoplođene spolne stanice spontano razvije nova jedinka, a proces se zove partenogeneza.

Možda i kanabis spada u takve biljke.
 
Poslednja izmena: