Feminiziranje sjemena uz pomoc srebro-tiosulfata

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.01.2007
44
22
0
Ova metoda se sastoji od promjene spola zenske biljke uz pomoc srebro-tiosulfata.

Da bi dobili srebro-tiosulfat moramo prvo pripremiti otopinu srebrnog nitrata i otopinu natrijevog tiosulfata. Zatim te dvije otopine pomijesamo.

Za to nam je potrebno:

* 0.5 grama srebrnog nitrata: on se moze kupiti u ljekarni i relativno je skup na nasim prostorima (100g = 100 €). Inace se koristi za recimo restauraciju stakla
* 2.5 grama natrijevog tiosulfata: on se moze kupiti u trgovinama za fotografe. Inace se koristi u fiksiru u foto studijima
* 1 litra destilirane vode (ne koristiti obicnu vodu!)

!! srebrni nitrat moze izazvati blagu iritaciju koze (natrijev tiosulfat je bezopasan) !! koristite rukavice i zastitne naocale !! otopine ostavljaju trajne mrlje pa pazite na pokucstvo i zidove !! srebrni nitrat skaldistiti na suhom i mracnom mjestu jer je fotoosjetljiv !!

Otopina A: 0.5 grama srebrnog nitrata otopiti u 500 mililitara destilirane vode
Otopina B: 2.5 grama natrijevog tiosulfata otopiti u 500 mililitara destilirane vode

Srebrni nitrat se otopi kroz 15 sekundi. Natrijev tiosulfat se otopi kroz 60 sekundi.
Zatim se te dvije otopine pomijesaju.

----- uvijek ulijevati otopinu A u otopinu B po principu ulijevanja vode u kiselinu (polako, uz stijenku posude) -----

Otopina koja se dobiva mjesanjem A i B otopinama se naknadno mjesa u omjeru 1:9 sa destiliranom vodom da bi se dobila otopina kojom se sprica biljka kako bi promijenila spol. Nju nazivamo SREBRO-TIOSULFAT.


Sve tekucine drzati u frizideru.
Nikako ne izvodite ovo bez precizne vage i menzure jer je bitno da se drzite napisanih vrijednosti.



Primjena:

** Morate znati koja vam je zenska biljka prije tretiranja. Znaci, ne tretirate biljke koje su vec pocele cvjetati! **

Pospricajte biljku srebrom-tiosulfatom dok se potpuno ne namoci. Nakon sto se posusi, stavite je na cvjetanje (12/12). To napravite 3-4 tjedna prije planiranog oprasivanja drugih zenskih biljaka (ili skupite pelud za kasnije). Listovi biljke koju ste tretirali ce nakon par dana pozutjeti i vratiti se u normalu kroz tjedan-dva. Isto tako je moguce da ce zaustaviti rast na 10-14 dana i nakon toga nastaviti rasti. Nakon 2 tjedna ce se poceti pojavljivati "jaja" sa peludom. Moguce je da se u maloj kolicini pojave zenski pistili no velikom vecinom ce biljka biti muska.


Ovom metodom "pretvaramo" zensku biljku u musku biljku sa zenskim nasljednim genom dok ostale metode poput tretiranja GA3 ili narusavanja svjetlosnih ciklusa prisiljavaju zensku biljku da postane hemafrodit usljed stresa. U tim slucajevima je velika sansa da i biljka iz tako dobivenog feminiziranog sjemena bude hemafrodit ili mutant. Metoda sa srebrom-tiosulfatom znatno smanjuje postotak hemafrodita no ne iskljucuje ga. Naravno, "ono" sto ce izrasti iz takvog sjemena ovisi o kvaliteti roditelja

Jedino cete imati malo problema sa nabavom tako male kolicine srebrnog nitrata (pola grama) a malo je nezgodno dati 100 Eura za 100 grama od cega iskoristiti samo 0.5 grama. Najbolje bi vam bilo da u apotekama pokusate uvjeriti prodavacicu da vam proda par grama. Oni ga drze jer ima medicinsku upotrebu kod novorodencadi za mazanje ociju nakon poroda. Srebrni nitrat koriste i fotografi pa pokusajte i kod njih. Ili kod staklara koji restauriraju staklo pomocu njega. Natrijev tiosulfat je lako nabaviti.

DW Zleeqovski
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Stvarno, tesko za vjerovati, u moru gluposti koje postaju novi ljudi, pronadjemo ovako dobar i poucan post... i to tvoj prvi... Hvala ti na ovome, trebamo vise ovakvih ljudi na forumu :)
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Inq je napisao(la):
Lijepo... 'el ovo referenca: http://www.cannabisculture.com/foru...umber=990788&page=&view=&sb=5&o=&fpart=1&vc=1

Jesi li preveo ili si probao ovo da radis. Citao sam o tome i bilo mi je previse komplikovano da nadjem sve te supstance. Ako si radeo... napisi sta se desavalo i jesi li na kraju oprasio zensku biljku i dobio fem. seme.

Malo sam cackao po tome forumu, koliko sam shvatio, dosta ljudi ovu metodu smatra skupom, opasnom za zdravlje i neisplativu. Kao alternativu predlazu light poisoning koja isto tako nije pouzdana, daje puno hermica, mutanata ...

Nisam neki strucnjak al cini mi se da feminiziranje sjemenki u kucnoj radinosti nije isplativo (osim ako nisi komercijalni grower)

Glede teksta, cini se da je ipak copy/paste.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Moze neko da mi objasni razliku izmedju bilki feminiziranih pomocu neke stresne hemikalije i hermafrodita feminiziranog nasom greskom?
 
25.01.2007
44
22
0
TorcidaSpalato je napisao(la):
Malo sam cackao po tome forumu, koliko sam shvatio, dosta ljudi ovu metodu smatra skupom, opasnom za zdravlje i neisplativu. Kao alternativu predlazu light poisoning koja isto tako nije pouzdana, daje puno hermica, mutanata ...

Nisam neki strucnjak al cini mi se da feminiziranje sjemenki u kucnoj radinosti nije isplativo (osim ako nisi komercijalni grower)

Glede teksta, cini se da je ipak copy/paste.

Ako uspijes kupiti na malo pola grama srebrnog nitrata to te dode 5 kn. Sto grama natrijevog tiosulfata kosta 25 kn. Pet litara destilirane vode kosta 15 kn. Iz toga se napravi otopina srebro-tiosulfata za puno vise biljaka (reda velicine 100) po manjoj cijeni od recimo GA3 praha. Kemikalije same po sebi nisu opasne po zdravlje sto sam i napisao. Srebrni nitrat se koristi i u medicini, natrijev tiosulfat se koristi u fiksiru za razvijanje crno-bijelih fotografija. Dobro mi lezi amaterska kemija i one mjere opreza su standard kod baratanje kemikalijama. Vjeruj mi, Mr.Proper je hazardniji od srebrno-tiosulfata. Isplativnost se u nasem slucaju ne mjeri novcem nego dostupnim kemikalijama. GA3 u Hrvatskoj mozes nabaviti jedino u Kuna-corporation d.o.o. i jedino na velike kolicine.

Tekst nije samo copy&paste jer kao sto vidite, vrlo je "prilagodjen" za nas teritorij. Onaj link je naravno original po kojem sam ja radio. Kao sto rekoh, kemija mi lezi pa sam ga preveo za ostale jer vjerojatno vecina ljudi ovdje nije ni cula za te spojeve. Meni nije trebao prijevod jer znam dobro o cemu pise :) Mozda je tekst (adaptacija) trenutno nepotreban no jednoga dana ce mozda zatrebati nekome.

Eddie je napisao(la):
Moze neko da mi objasni razliku izmedju bilki feminiziranih pomocu neke stresne hemikalije i hermafrodita feminiziranog nasom greskom?

GA3 proizvodi stres zbog kojeg biljka postaje hemofrodit. Znaci da je musko i zensko te moze sama sebe oprasiti. Tu se pojavljuju poznate "banane" sa peludom. To se dogadja usljed stresa (nepovoljan ph, isprekidan svjetlosni rezim, itd.)

STS tj. tretiranje otopinom srebro-tiosulfata biljci se mijenja spol. Znaci ona nije hemofrodit nego zenska biljka postane muska biljka zadrzavajuci zenski genom koji se prenosi peludom. To nije samo slucaj sa Cannabisom nego i ostale biljke tako reagiraju na STS. Pelud se razvija nakon stresa i ako je majka hemofrodit, velika je sansa da dobar dio gena sadrzi kod koji ce nasljediti tu osobinu. S obzirom da srebro-tiosulfat promijeni spol biljke, umjetnim putem se stvori muski pelud sa genetickim materijalom majke (biljke prije transformacije).

P.S. ja sam svoj srebrni nitrat dobio besplatno preko oblasnika od covjeka koji restaurira staklo. Kada sam ga nazvao da mi treba 0.5g, covjek je rekao da to nema smisla prodavati i poklonio mi.

DW Zleeqovski
 
  • Sviđa mi se
Reactions: finger

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
mislim da nije bitno da li je copy/paste,nije se covjek hvalio da je izmislio sistem

hvala ti na trudu

mislim da je vaznije da li si probao to sam da uradis
ako jesi,molim te da nam preneses iskustva

vazda
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Eddie je napisao(la):
Moze neko da mi objasni razliku izmedju bilki feminiziranih pomocu neke stresne hemikalije i hermafrodita feminiziranog nasom greskom?

Kakva je razlika nemam pojma i ima li je uopće, mada znam šta si htio da pitaš ipak moram malo da ispravim ovo u tvome pitanju :

1. Biljka se ne feminizira stresnom kemikalijom nego se stresnom kemikalijom proizvodi hermafrodit(dominantno muški ,dakle koji ima pretežno stamine(muške cvjetove),a manje calyxa s pistilama(ženskih cvjetova),iz toga hermafrodita dobije se polen kojim kada se opraši normalna ženka ista dadne samo žensko sjeme procenti su veliki neki kažu čak i 100 % .Moglo bi se npr. reći da se biljka herminizira ili hermićinizira :icon_lol:, mada nisam čuo ni za jedan od tih izraza,sad mi padoše na pamet, ali reći da je hermić dobijen feminiziranjem nije ispravno i nema logike .

2.Hermafrodit ili dvospolac ili u našem slučaju dvospolna vutra nije dobivena feminiziranjem nego npr. stresom ,zatim tzv.svjetlosnim trovanjem ili npr. kao što Soma radi , ako je istina ono što sam čitao o AFT-u (Age Feminization Technique) .

Nije da se pravim pametan i ne želim da te izrugivam ni u kom slučaju , nego čisto da ne bi neki drugi isto počeli koristiti riječ feminiziranje za nešto čemu ta riječ ne služi .Mislim da je to u redu i naravno nemam ništa protiv da i mene neko ko skuži da sam napisao nešto besmisleno ispravi i objasni mi o čemu se radi.


Što se tiče razlike u metodama dobivanja hermića kažem nemam pojma kakva je razlika osim da kod ovih koje koriste ove kemikalije treba da se pazi dosta i biti oprezan ko što je već zleeqovski napisao , preveo nije bitno , koristiti naočale rukavice i masku .U biti ovaj isti post iz koga je ovo prevedeno(mada ne u potpunosti malo ga je sažeo zleeqovac,nije preveo dio u kome je opisana detaljna metoda kako se koristi ovaj srebrni thiosulfat,ali nema veze , za prvi post odličan (5)),...,ovaj isti post ima i na na još jednom forumu osim ovoga gore što je Inq dao link ,pa ako se zleekovski kroz neko vrijeme ne potrudi da ga u cjelosti prevede , ja ću .I što se tiče ovih slučajno dobijenih hermića ne znam da li su upotrebljivi ili ne .A ova metoda trovanjem svjetlošću je teška jebada kao i sve ostale metode u kojima se igraju sa svjetlošću da bi se postigao određeni rezultat .

Uglavnom kod svake ove metode,osim AFT-a cilj je isti dobiti od prave ženke muški dominantnog hermića koji daje polen koji je takav da kad se njime opraši prava ženka dobije se samo žensko sjeme , može se oprašiti ženku koja je iste vrste kao što je i ona kojoj je namjerno promjenjen spol ili koristiti isti taj polen na nekoj ženki druge vrste da se dobije onda hibridno feminizirano sjeme .

Što se tiče ovog AFT radi se o tome da je navodno Soma skužio da u stvari od bilo koje ženske biljke(genus=vutra naravno:icon_lol:) bez ikakvih stresova i otrova, tiosulfata ,giberiličnih kiselina itd može napraviti hermafrodit. E kako?

Tako što se biljka uzgajana vani ili unutra (nebitno),sinsemilla jednostavno pusti cvjetati par sedmica duže od normalnog cvjetanja i onda ona sama izbaci nekoliko muških cvjetova( dakle u ovom slučaju se ne radi o muški dominantnoj biljci,nego o ženski dominantnoj tj. koja je sa samo nekoliko grančica na kojiama je muški cvijet) .Koliko sam ja skužio iz te priče o AFT-u stvar je u tome da svaka ženska vutra ima u sebi neku vrstu genetskog mehanizma koji je na kraju natjrera da baci i poneki muški cvjet i onda tako samu sebe opraši,sve radi produženja vrste.

Ovo o tome prirodnom mehanizmu, u neku ruku zvuči nevjerojatno.Hoću reći,kako oni misle da ta biljka na kraju dadne sjeme jer bi je lako mogla uhvatiti zima , a recimo da je cvjetala od polovine 8 mjeseca nekih 8-9 sedmica i onda bacila par muških cvjetova kojima opet treba par sedmica da dozriju i dadnu polen i onda nakon toga još nekih 4 sedmice da dozrije sjeme,8-9(cvjetanja)+2-3(za muški cjet da se razvije)+4(da sazrije sjeme) =14-16 sedmica,znači polovina 8. mjeseca plus 4 mjeseca dočekaše i pravoslavci novu godinu brate a i snjegovi su već pali većinom.
U biti kad se radi unutra onda i nije nemoguće a i vani recimo mogla bi se biljka zaštiti staklenikom nekim malim , ono što ja u stvari ne kužim otkud ta osobina,mehanizam, biljci u prirodi,moguće,ako je ovaj Somin AFT način istina ,najvjerojatnije da je ta osobina iz toplijih krajeva,gdje zima i ne dolazi rano kao kod nas , odakle sve vrste vutre u stvari i potiču.

Polen iz muških cvjetova dobivenih na taj način,u feminiziranju se koristi kao i ovaj dobiven pomoću ostalih metoda hermiziranja , tj. uzme se taj polen s hermića i onda se,..., evo jedan način opisan u postu iz kojeg je zleeqovski ovo preveo;
Uzmu se zreli muški cvjetovi(koji samo što nisu počeli izbacivat polen) sa tog hermića dobijenog na jedan od načina i ubace se u plastičnu kesu npr. kao one za pakovanje mesa po mogućnosti što duža.Protresu se u kesi dok ne izbace izbace polen,prazni cvjetovi se izbace iz kese , i onda se plastična kesa u kojoj je polen navuče na jednu od donjih procvjetalih grana(koja je bar 2 i po sedmice u cvatu, tako da se ima šta oprašiti) , kesa se navuče tako da u njoj ostane i zraka da grana može distati i onda se sveže za početak grane uz stabljiku zato je potrebna što duža i veća kesa da se sve skupa nebi usparilo unutra ili bolje koristiti bijelu kesu da odbija svjetlo i toplinu , kesa s polenom drži se 4-5 dana dok se polen ne primi na ženske cvjetove i onda može da se pažljivo skine tako da možda nešto preostalog polena ne bi palo na ostale cvjetove koji mogu da se puše kad sazriju . U biti cjela ova zajebancija s kesom i jeste zbog toga da se ne bi oprašili cvjetovi koje bi željeli ostavit za pušenje , jer oprašeni i osjemenjeni cvjetovi i nisu nešto za pušit čak ni kod jačih vrsta i pogotovo ako su pravo osjemenili, manje je THC-a u njima i drukčije su arome i kad se očiste od sjemena.

Ja osobno kad bih radio feminizaciju odabrao bih neku dobru biljku koju ću okrenut u hermića i njezin polen onda iskoristio tako što bi ga prosuo po cjeloj isto tako nekoj dobroj probranoj ženki i bila stvar ,šta se imam jebavat sa kesama i gušit granu itd., i evo ženskog sjemena kroz mjesec dana , normalno koristo bih prostoriju izoliranu od ostalih biljaka. Ili npr. onom četkicom slikarskom (kistom) bih nanio polen na ženske cvjetove. A što se mene tiče sve ovo su ionako do daljnjeg su samo pusti snovi. Grow room prije svega.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
zleeqovski je napisao(la):
Znaci ona nije hemofrodit nego zenska biljka postane muska biljka zadrzavajuci zenski genom koji se prenosi peludom.

DW Zleeqovski
Hmmm o ovome bi se vać dalo raspravaljati je li hermafrodit ili nije, ja bih prije rekao "nije pravi hermafrodit,dakle priorodni" nego "nije hermafrodit ." Jer čim pored muških cvjetova ipak ima nešto koliko god to bilo pistila i calyxa onda je i hermafrodit jer sama biljka je tad i muško i žensko bez obzira kakav genom nosio taj polen koji ona daje.

A pogotovo kod ove AFT metode ,za koju ne znam 100 % da je provjerena ali na forumu gdje sam to našao niko se još nije našao da kaže da je neistina ili npr. da se Soma napušio i priča izmišljotine :icon_lol:,kod AFT-a se sigurno radi o hermafroditu, ali opet ne onome pravom koji je već genetski određen da od početka cvjetanja baca i muške i ženske cvjetove.

Možda bi najbolje bilo koristit ovaj naziv od Dutch Passiona tj. "induc hermie",a možeš ga naći u nazivu slika hermića koje oni koriste za dobivanje fem. sjemena . Ovo "induc" u nazivu je siguran sam od induced(vjerovatno su skratili kad su pisali naziv za sliku) što bi u slobodnom prijevodu bilo navedeni, potaknuti, dakle induced hermie(engleski) = potaknuti hermić.

Nažalost evo baš sad sam provjerio više im ovoga"induc hermie" u nazivima slika nema , valjda kad su mjenjali design stranice prije par mjeseci pa su im se nazivi slika pojebali sad piše samo 1.jpg,2.jpg,itd... a bile su slike 4 hermića i svaka je u početku imala induc hermie+naziv vrste od koje je sam taj. hermić nastao ,ja ih imam i sad spašene pod tim nazivom uglavnom bilo je sigurno to nisam halucinarao :icon_lol:.





 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Kakva je razlika nemam pojma i ima li je uopće, mada znam šta si htio da pitaš ipak moram malo da ispravim ovo u tvome pitanju :

1. Biljka se ne feminizira stresnom kemikalijom nego se stresnom kemikalijom proizvodi hermafrodit(dominantno muški ,dakle koji ima pretežno...
Jasno da izraz nije adekvatan jer znaci upravo suprotno to jest da se od muske biljke dobije zenska ali vidim da ga koriste pa sam tako napisao da ne bi otegao recenicu preko pola strane objasnjavajuci. U svakom slucaju znate sta sam hteo da pitam. Nije mi jasno da li postoji razlika izmedju biljaka koje su postale hermafroditi pod uticajem GA3 i onih zbog loseg vremena ili neceg treceg. Svi se plase da im biljke ne postanu hermafroditi a ne vidim zasto to ako se desi ne bi iskoristili za dobijanje feminiziranog semena.
Ovo sa kesom i meni deluje glupavo ipak ce polen da se razveje po celoj biljci, treba ih odvojiti.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Eddie je napisao(la):
Svi se plase da im biljke ne postanu hermafroditi a ne vidim zasto to ako se desi ne bi iskoristili za dobijanje feminiziranog semena.

Isto ovo kaže i Soma kao "svima srce počne da lupa i plase se kad vide par muških cvjetića " a ne znaju da se to može iskoristiti.Samo stvar je i u tome da kod ovih true(pravih) hermafrodita koji su genetski predodređeni da to budu i polen nosi dobar dio genom i osobina i jednih i drugih , i čitaosam od lika koji je probao sa pravim hermićima da je imao pišljive rezultate, dakle ipak je bolje koristiti ove natjerane hermiće koji kako reče zleeqovski i nisu hermići (tj. ja bih rekao radije nisu pravi hermići) ,nego su ženke natjerane jednom od metoda to postanu,sad nije bitno kako da ih zovemo potaknuti hermići ili ženke kojima su prišili **** nije bitno.,važno je da se razumijemo.A ni pravi naučnici ljudi koji su pametniji sigurno od nas ovdje sviju skupa se nekad ne slažu što se tiče nekih izraza.

Ovo sa kesom i meni deluje glupavo ipak ce polen da se razveje po celoj biljci, treba ih odvojiti.
Znam da su mi postovi većinom duži ,sorry ,zbog toga čini mi se da i nisi sve pročitao , objasnio sam što se tiče razlike da je u biti i nema ili bar ne bi je trebalo biti. IMO.

A što se kese tiče ima ona smisla , ali možda nisam dovoljno jasno objasnio kako i šta , ovo je ipak sažeta verzija prijevoda ovog posta što je i zleeqovski prevodio.Slažem se da je i glupavo na jedan način.Ali kad se već tako radi onda se ova ženka biljka kojoj se mjenja spol već drži u nekoj drugoj prostotiji a kesa se napuni polenom i pažljivo navuče na tu jednu donju granu(cjelu ili dio nje ,mislim da ne mora baš striktno bit vezana uz granu na početku grane tj. uz stabljiku , kao što piše u postu od ovog nekog engleza ili šta je već),znači pažljivo da se ne ispuše polen iz kese , priznam da je malo u qrcu kako navći kesu na cvijet a da ne ispuše malo polena,treba bit baš pažljiv žećšće.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Da ima biljaka koje su genetski sklone stvaranju hermija sto nije pozeljna osobina ali mi obicno imamo nekoliko semenki i nemamo sta mnogo da biramo. Ili cemo to iskoristiti za seme ili necemo. A postaju hermafroditi uglavnom vestacki zahvaljujuci nekm nasem propustu u gajenju.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Dobro reche u more gluposti da ubodem bas ovaj post....


ovo mora na novi sajt i to je najvaznije da pratimo sve dobre teme i bacamo ih na sajt.


bote bicemo jachi sajt od engleskih sajtova za nesto saznat....
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Mnogo dobar post na kojeg je odavno pala prasina...
Sa obzirom na dobro objasnjene,i ne tako skupe elemente za napraviti ovaj eksperiment;probacu ga u skorijoj buducnosti.Makar i ne dobio feminizirano seme,dobicu malo novog iskustva :thumb:
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Iiiiiii, da li je netko na kraju isprobao ovo?

Ili da li ima namjeru? Bio bi vrlo dobar eksperiment, morate priznati... (mislim, kome nije bed žrtvovati biljku za nas sve, a na kraju i za sebe)

Unaprijed se zahvaljujem svima s takvom namjerom, i želim im sreću!
:sun2: