[film] Into The Wild

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
Into The Wild
into-the-wild.jpg


-IMBD link
-WikiPedia link
-Torrent link FXG 800MB (high quality with english subtitles)

radi se o covjeku koji je nakon faksa napustio svoj svakodnevan zivot kojeg nikad nije volio, pun lazi i pohlepe i agresije...otisao je na put, podjelio sav svoj novac ustedeni i poceo setnjom kroz ameriku u potrazi za boljim zivotom. da bi na kraju isao da osjeti samocu u divljini daleko od civilizacije.(ne zelim pricati detalje da nekome ne pokvarim)

zanima me jel itko pogledao ovaj film, meni je genijalan, snimljen je po istinitom dogadaju (tj rekonstrukciji istrazivanja o tom mladicu)...
zanima me jel itko pokusavao ista slicno...mene privlaci ideja oduvijek, nisam nikad dugo izdrzao,a i ne mislim otic zauvijek kao on nego cisto mjesec dana odmoriti se od civilizaicje da vidim sto me to ceka u divljini...

citati iz filmova:
"Happiness only real when shared."
"Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one."
"Rather than love, than money, than faith, than fame, than fairness... give me truth."
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Da mi srce nije lagano zakamenjeno od ove civilizacije, plakao bi na kraju filma kao curica. močan film

Happiness only real when shared.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Eto ja imao film na disku zadnja 3 tjedna ali nisam ga gledao.. i onda sinoc vidim ovaj topic i rekoh ajd da vidimo to cudo.

Po meni izvrstan film koji zadire duboko u psihu danasnjeg covjeka i probleme koje moderno drustvo stvara..

Doduse.. ocekivao sam malo drukciji rasplet na kraju.. a sto se desilo saznajte sami.. :)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Lik je čisti ja

...i naravno kao i puno toga u zadnje vrijeme, ovaj film mi je morao doči točno u vrijeme koje je trebao... kada sam planirao napraviti to što i on... sada znam da nije rješenje
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ali pazi, njemu nije zapravo ništa falilo osim još jedne osobe pokraj njega koja ga kuži.
Ali netreba pobeći, možeš svako malo ili preko vikenda otići na kampiranje nekud, u prirodu, u mir, da dođeš k sebi... da budeš sam sa sobom, da čuješ možda nešto suptilnije u sebi i tak...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Weedran je napisao(la):
Ali netreba pobeći, možeš svako malo ili preko vikenda otići na kampiranje nekud, u prirodu, u mir, da dođeš k sebi...

Zasto bi bjezao nekud za vikend da dodjem k sebi kad mogu izrezirat zivot na nacin da sam stalno svoj.. a plus toga za vikende bas i netreba doc ksebi.. party time :hehe:

A istina je da mu je falila jos samo jedna osoba koja ga kuzi.. ali to je minimum.. pozeljno je imat okolinu koja te kuzi za potpunu srecu u zivotu.. moje misljenje
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
dobro za tebe ako usred ovog društva možeš izrezirat život onako kako ti paše, onaj lik to nije mogao
znaš... ja opčenito mrzim riječi. i nekad kažem nešto što zapravo nisam htio reči... ma svejedno...
Pa bilo bi najbolje da te cijela civilizacija kuži zar ne? ali ja mislim da je dovoljna makar jedna bliska osoba.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
sreca postoji samo kad se dijeli..
dakle ne prica on o jednoj dvi ili sto ljudi...nego opcenito...
njemu nije shema bila pobjec...jer to je mu je i sestra mislila al se zajebala...
jedan citat njegov "duh covjeka moze rasti samo sa novim iskustvima"...
a to nemoze postici kad ste uvijek sa istim ljudima...
on bih nesto zelio, i vecina ljudi kad dobije nesto sto jako jako zeli se ulogori i tu provede zivot...ali on bi uvijek krenuo dalje...ne bih isao do ekstremnosti..dakle posveiti se necemu cijeli zivot ili traziti utjehu u samo jednoj stvari (nekima je to jedna osoba, neki cak i u sportu nadu smisao, ili skoli, karijeri, novcu, religiji)..
vecinom se kaze, ali ne razumjem potpuno zasto, "ljudi kad pronadu nesto nemaju hrabrosti nastaviti dalje"...
nesto u stilu "srecom se dode do cilja, a hrabrosti treba za krenut dalje"...
i kad je doslo vrijeme smrti, on je bio "hrabar" i "velik" da iskusi jos i to, samo jedno novo iskustvo...
naravno samoca nije nuzna sama po sebi... ali kao da i je, jer nje se ljudi najvise boje i nisu spremni biti sami...biti spreman na nesto i biti to nesto je potpuno druga stvar....
on nije bio hrabar jer je odustao od svega kao sto se mnogi zabune...
mozda se i cini nemoguce ali on je bio spreman umrijeti, sto ne znaci da je on zelio umrijeti i da mu se zurilo,... on je samo bio spreman na to...
i jedna od vecih stvari koju je naucio je da nakon sto si spreman umrijeti, "pocinjes" zivjeti, a kad si spreman podijeliti, pocinjes voljeti.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Slazem se Weedrane.. samo treba od nekud iskopat tu svoju drugu polovicu..

Bugi ljepo receno..
Iako sam trenutno misljenja da dok god covjek ne steti nepotrebno ostalim zivim bicima, sta god radio ili mislio u pravu je. Svi mi imamo neka svoja izbrijavanja, i sva su jednako tocna/kriva. Ne postoji jedan univerzalni apsolutan zakon ili nacin zivljenja.. svatko kroji svoj zivotni put i treba imati slobodu za to, a upravo u svim tim silnim razlicitostima koje iz toga nastanu mislim da se krije car zivota.

Zasto svijet tako bezglavo juri prema jednoj vjeri/vladi/rezimu i koji motiv se krije iza toga nemam pojma, ali ono sta znam je da ce zivot biti veoma dosadan i isprazan nasim potomcima ostvari li se taj naum (ako im bude dozvoljeno da osjecaju dosadu naravno).
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Kao sto moj Aikido Sensei cesto kaze:

"Dobro je biti sam,loše je biti usamljen."

Tako da..cak i da cijeli zivot provedete u izolaciji,ako niste usamljeni dobro je :).
Samo treba povuci liniju izmedju sam/usamljenosti...sto je malo teze jer ovisi o pogledu.

Naime..skino sam filmic al sam formatiro windose i nisam ga pogledo a zaboravio sprzit pa ga sad opet skidam....