Filozofiranje uz psa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.02.2014
15
42
0
44
Jedan od mojih rituala je zapaliti, uzeti psa, otići u park koji se nalazi blizu moje kuće i u kojem nikad nema nikog živog i filozofirati sam sa sobom :) ok nemam baš običaj pisati po forumima jer mislim da mi nitko neće odgovoriti ali evo o čemu sam danas brijao: šećem ja nju i razmišljam o jednoj poruci koju sam primio od jednog kolege s foruma koji mi je pomogao da skužim stvari kad sam se nedavno učlanio. Dao mi je jako dobre savjete i između ostalog napisao mi je da pazim s razmjenom informacija, lokacija itd i da treba biti oprezan, čime se potpuno slažem.

E pa ono što sam ja brijao je sljedeće - koji bed je to da zbog jedne obične i sasvim prirodne biljke, tj zbog provođenja ne znam kakvih represija i zajebancija itd., ja kao pojedinac moram paziti što ću reći, kad ću reći i zašto ću reći, tko me kontrolira, itd. Dalje, s kim ću kontaktirati, koga ću upoznati, hoću li uopće upoznati koga. Nisam paranoičan i to, no razmišljao sam i to da ja, kao novi, mogu potencijalno izgledati ko stranac, neprijatelj štogod, krtica itd, Sve u svemu, koja bedara da zbog neke totalno pozitivne stvari ima toliko zajebancija i prepreka. Opreza nikad dosta, u to sam se uvjerio nekoliko puta, ne toliko ozbiljno kao neki moji frendovi, ali i dalje mi ne ide u glavu da živimo u sistemu u kojem bi neka grupa ljudi, samo zbog toga što uživa nešto sasvim prirodno, mogla potencijalno nadrljati. Ne da mi se opet navoditi klišeje kao što su da bi glavni i odgovorni obratiti pažnju na sva sranja i svu frku koja nas okružuje, da nadređeni imaju mozga za zaradu skužilo bi se da se od toga može i zaraditi, da ne govorimo koliko bi se ljudi riješilo problema, od fizičkih do psihičkih.

Došao doma, dao psu jesti, bacio se na komp. Ali što god ja filozofirao, stvari će nažalost ostati iste i dalje ću se osjećati sputano, prije ili kasnije. Ma štogod, odoh jesti nešto, zabrijao sam u neku egzistencijalnu spiku :D Pozdrav
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Havoc ajmo sklopiti box i zabiti sjemenku u zemlju da ti sto prije imas svoje pa ces ti sa svojim dlakavcem filozofirati često po parkiću :)
Ovdje se vibrira pozitivno i ako budes i ti vibrirao tako sigurno da ces upoznati dosta Vutrića...evo ja sam upoznao 20-ak nasih forumasa i cesto se sastajemo i filozofiramo o velikom prasku i zasto ozujsko pivo ima nadimak haha.

edit:
Ja sada vise nemam svog dlakavca...moj klempo je sad negdje u nekoj drugoj dimenziji a druzili smo se 16,5 godina.
Nikada nisam otisao na sajt a da on nije izvidio situaciju...volio je hrenovke i fish paprikas i bas mi fali taj mali stvorić :(
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Uvijek ima sran.ja. Neke države ga imaju vise, neke manje. Manjina vlada vecini. Iz toga se radjaju revolucije, upori
i tako u krug. Zbog čega države ne legaliziraju oružje, odgovor ti je gore.
Revolucije zbog toga rijetko uspeju.
Novac okreće svet, da se je počelo po nekim državama legalizirati cannabis
je zaslužan internet i informacije na njemu. A ja se bojim, kad ce novac prevagnuti
i internet neče vise biti to sto je sad.

Mogu vam sve uzet, minirati kuću, ubiti ženu, odvesti djecu, zapalit auto. vas zatvoriti...
A ono sta imate u svom mozgu, tu vam ne mogu nista, tako da
kod mene pesimizam nema mjesta, to bi vredzalo moj intelekt.
 
20.02.2014
15
42
0
44
Evo ipak imam nešto odgovora i drago mi je da je tako već sam mislio da sam zapilio. Opa Cupa, definitivno, hvatam se posla, manje filozofije
više rada :D hvala puno na asistenciji, moram početi sa hortikulturom lijen sam, jbg, a trošim pare na veliko, znači, manje priče, više kopanja :D Hopa
Cupa definitivno postavljamo box u funkciju, hvatam se već početkom tjedna. Samo da mi uspije bilo bi dobro. Što se dlakvca tiče, potpuno te razumijem,
moj dlakavac, točnije dlakavica, odlična je za šetnju i savršen alibi. Nikome nije čudno da toliko vremena provodim u parku zahvaljujući njoj :D Nema zamjene,
zbilja dobar drug, i obožava hrenovke i parizer. Što se forumaša tiče, a što da kažem, nadam se da ću se jednom pridružiti filozofiji :D
Cill, istina živa, uvijek sranja u državama, ajmo se zajebavati s nevažnim stvarima i narodu prljati oči s potpuno nebitnim i bezveznim problemima. To je ono, zavadi pa vladaj.
Al samo neka oni legaliziraju svugdje i posvuda, šta će nam oružje samo sranja pravi, opet zvučim ko neki hipi, ali j...e mi se u biti :D da ima neka hipi zajednica, prvi bi pobjegao u nju. Nema potrebe za pesimizmom živa istina, ali jbg, ja sam možda komformist, ne diram nikoga nemoj ni ti mene ni moju kuću, tako da ne želim da me nitko ni tlači ni kontrolira ni pali kuću, auto... jbg, možda sam slabić, ali mislim da bi mi um brzo popustio da izgubim neki svoj komfor. Zato me i ubija u pojam činjenica da ne mogu uživati u nekoj totalno pozitivnoj stvari a da ne osjećam neki pritisak. Znam doma je najbolje ali svejedno, bezvezni presing.
Rokenrolerica super nick super ideja "be hippi" hahahahaha baš tako! Schopenhauer, a da, istina, ali ipak je bio u drugom vremenu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
03.12.2013
10
33
0
nebih to nazvala filozofiranjem. to je jednostavno stavljanje stvari ispred sebe, razlucivanje itd. a uz neko zivo bice, jos je zanimljivije i ugodnije. Pred neki dan sam npr. shvatila da ono nepisano pravilo kakvi smo mi iznutra, jako puno utjece na okolinu u kojoj se krecemo. Ma da je skoro nemoguce otic u prirodu i uzivat u njoj uz neku osobu. Tu su onda nepotrebni razgovori o tome kako je netko nesto krivo napravio, placa nije dosla, sef mi je rekao ovo, zivcira me ono itd.Ipak mi je draza tisina. Puno vise toga lijepog donosi, a ruznog odnosi. Samo se trebamo prepustit trenutku i uzivat. :127fs4573872:
 
20.02.2014
15
42
0
44
Ma vjerojatno nas i bolje razumiju od masu ljudi :D slažem se s tobom, ovaj vikend smo bili u šumi, izolirani od sve buke... nema bolje kombinacije,
pljuga i priroda, to bi trebalo biti propisivano od doktora ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Pas razumije onoliko koliko ga vlasnik nauči,tj koliko je u stanju naučiti ... u divljini se pak, sve svodi na pronalazak hrane,parenje te čuvanje teritorija.
Nema tu filozofije neke pretjerane.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
VenloNL je napisao(la):
Pas razumije onoliko koliko ga vlasnik nauči,tj koliko je u stanju naučiti ... u divljini se pak, sve svodi na pronalazak hrane,parenje te čuvanje teritorija.
Nema tu filozofije neke pretjerane.

Ista situacija je i sa ljudima. Znaju ono sto nauce, sto ne nauce ne znaju. Rade da bi dosli do hrane, pare se i nisu toleranti ako im neko nenajavljen udje u kucu bez zvonjenja ili kucanja na vrata :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative and CilI