FILOZOFIRAONICA - Filozofija i ostale discipline s preprekama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Objasni mi ovo"istinita realnost"

Vjerovatno cu sutra u jutro ustati i zapaliti pljugu..vjerovatno cu prekosutra to isto napraviti.
Vjerovatno cu veceras zaspati kao beba
Vjerovatno ce,ili nece .....
Prosvetljenost ne trazi svrhu,ne postavlja ciljeve i ne poznaje fikcije.......
Ako cu si stvoriti fikciju i dati joj ime "kreator"temelj je vjerovanje...ok ja sam radoznao,pa sam si postavio bezbroj pitanja.
Postavljao sam pitanja na raznim mjestima.Fikcija trazi drugu fikciju jer nisu znanstveno utemeljene hahah
Ne negiram "Kreatora"ali mislim da je potpuno ne vazan .
Vazan si ti....
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Nekada su mislili da je to "paket "mase sa energijom,pa su priznali da je to" tockica "sa osobinama mase i energije..drugim rijecima ne materijalna"informacija"u pm hahah
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
zato i zivimo u svijetu sl volje :) istinita realnosti je nesto sto postoji u nasim slojevima postojanja a sad na nama je ocemo je prepoznat ili izabrat nesto drugo medu slojevima razlicitih pojmova i vjerovanja..kako sv postaje materija pa strujom je moguce stvorit zlato danas...stabilnija je sv u necijim rukama neg materija:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and opa cupa

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.769
10.133
358
Nisi mi dao odgovor kako, kako svjetlost postane materija, na koji naćin, koji se to proces odvija, malo detaljnije objašnjenje?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Moze se povuci paralela izmedju konstantne sadasnjosti i svjetlosti ...pojam beskonacnosti,vjecnosti.
Perpetuum mobile
U principu se slazem sa ovim gore :thumb:
Dakle sami kreiramo svoju stvarnost..o tome pisem vec 10 dana.
Ali ..kreiramo svoju realnost po principu vjerovatnosti..nasumicnom odabiru potencijalnih mogucnosti .
Tu je kvaka...to znaci da Slobodna volje ne postoji!!!!
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.769
10.133
358
To znači da svaki čovjek ima drugaćiju suštinu postojanja, pošto imamo različita mišljenja i različito izgledamo fizički?
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
sami kreiramo svoju stvarnost koja je prosla hehe i postoji i nepostoji sl volja ako uzmes u obzir da je sve proslost ko sto ja mislim al vidis ti kako je to zanimljivo da i dalje mislimo sto cemo s buducnosti :) zaso brate?vjeruj mi moramo znat svoju buducnost ukoliko zelimo nastavit sa sadasnjosti:)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Ne mozes znati...mozes samo predpostavljati.
Buducnost nije nista drugo nego predpostavka koja se temelji na iskustvu iz proslosti,ili ne..mozda je u drugom slucaju samo nasumican izbor......fakat ne mozes znati 100% sta ce biti za par minuta.
Mozes samo predpostaviti i nadati se.
A zato "vrijeme" zivot curi kroz prste kao pijesak..ode u "proslost"
Jos manje je dobro traziri svrhu...Zasto je cvijet tako lijep,ili koja je svrha oblaka haha
Kaze jedan mudrac..dovoljno je samo disati,cak i to radimo ne svjesno...dakle dovoljno je samo zivjeti
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
A ha..... pricas o trecoj strani novcica :)
Ja ko tele ..o Einsteinu haha
Istina...zato sam par stranica iza pricao o "fokusu svijesti" fokus svjesti kreira stvarnost,ali kontrolirano i po nasim zeljama.
Nema tu nista cudno i nije nikakav sf.
Kada pricam o kreiranju stvarnostu ..ne mislim na eure i razne valute..pricam o drugim vrijednostima.
Edit
Mislim da je meditacija jako vazna u toj "igri"
Ali meditacija..Ne kojekakvi pokusaji .
Prava meditacija.Transcendentalna meditacija..ne rekreativna !! U grupi:lol:
Iako nisam ni protiv te "rekreativne"ima zgodnih teta tamo,pa se tesko koncentrirati haha

Ja za sada imam samo informaciju.......
 
Poslednja izmena:

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.132
143
Nalaziš se u svemu, u jednoti ili kako već nazvati.
Ti si kreator, šta tvoja duša osvijetli to jedino i postoji i to je materijalizirano.
Dobro receno Cvijetno, sve je svjetlost .

Samo ljudima je ukraden daljinski s kojim upravljaju svoj projektor..
Tj nije ukraden, tu je, kod svakoga od nas... Ali nađi ga, negdje ti se zametnuo ispod hrpa i hrpa smeća s kojim te filaju..
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Sve je vibracija..svjetlost je "enigma"
Ajmo pojasniti "svjetlost"Na sto konkretno se misli kada se kaze sve je "svjetlost"?
Svjetlost ..kao foton,energija...cestica ??....duh
 
Poslednja izmena:

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.132
143
Svjetlost je po meni energija, frekvencija koju kad ju rezoniraš osvjetljava dio prostranstva .

Ugl neka je šta god hoće, samo nek je dobra :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi