FILOZOFIRAONICA - Filozofija i ostale discipline s preprekama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
@Vanzemljak27 kralju moj i Transurfing je klatno isto;)
Klatno koje je Zelandu donijelo masu love:)

Principi opisani u njegovim knjigama nekada zaista i funkcionisu. O tim principima pisu mnogi, od istocnjaka, preko tolteka, pa do aboridzinskih crteza.. gurdjijef, osho.......
Samo je Vadim to lijepo upakovao, i jako lijepo profitirao. Njemu licno je Transurfing ispunio sve snove, ali 6+ milijardi ljudi ima 6+ milijardi sudbina, situacija, problema... Nekome je zivot majka, a nekome maceha.

Jedino se slazem da covjek, ako ikako moze, treba da se ne nervira zbog raznih sranja koja nas spopadnu u zivotu. Samim tim problem moze da izgleda kao da to i nije..:)

Ipak smo svi mi na ovom svijetu samo turisticki, kad zavrsi tura idemo doma:)

Cuvaj se klatna, relax and smoke weed:D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
U prvom dijelu i sam Zeland kaze da se Transurfing moze smatrati klatnom (ako iz njega stvorite..kult,pokret..skolu...)..iako mi taj pojam klatna nije potpuno jasan.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vanzemljak27

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Upotrijebio je izraz "klatno" kao nesto sto te obuzme, mozda i opterecuje, kao neki psihicki nematerijalni entitet sto ti trosi energiju...nesto kao kad previse razmisljam o uzgoju biljke, pa ne mogu zaspat nikako, pa ujutro sav polomljen nenaspavan syeban, umjesto da se opustim i uzivam u prostom disanju...:D

Fali mi trenutno malo elokvencije, nisam se naspavao..:watch::D

U principu htjedoh rec da se ne treba mnogo hvatati za razne rukopise, jer "ucitelj" je u nama. Dosta toga su ljudi korisnog nam prenijeli kroz razne knjige, sve to stoji, ne nipodostavam nikoga. Al na kraju dana ostanemo sami sa sobom..:)
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Je klatno naravno. Svjestan sam ja toga.

Kazem govorim iz svog iskustva . Nije me obuzelo klatno.
Čitam, proučavam, filtriram racionalno i primjenjujem.
Lako je čitati, treba primjenjivati..
Osobno doživjeh i doživljavam svaki dan promjene u svome svijetu.. Pozitivne naravno, i nema razloga da ne bude sve kako bi trebalo biti..

Neka se čovjek obogatio.. Zašto da ne.. Ima dovoljno za sve :D
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.026
358
Mi smo vrhunac fizićke evolucije, ne može bolje na ovoj planeti. Sada je na snazi naša psihićka evolucija, odnosno evolucija svijesti, a nismo svi na istom nivou (zato se toliko razlikujemo). Mnoge još uvijek gone nagoni za preživljavanje, koji su dio fizićke evolucije, što je nekako žalosno, al eto, svakom svaćije. Svi imaju pravo na život i na svoje mišljenje, to se ne može osporit nikome, al treba se truditi bar biti primjer dobrote, pa neko će se ugledat...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Sisli smo iz domene ciste svijesti u svijet materijalnog...iskusenja.
Ono izvorno "Ja" koje postoji na razini ciste svijesti..u materijalnom svijetu je pod utjecajem nizih energija uma i materije i tako postaje ljudsko bice...
Rodjeno u strahu od smrti.
Tu je korijen ..u strahu se radja zlo.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
al treba se truditi bar biti primjer dobrote
Samo šta je dobro... dobro je subjektivna stvar za bilo koga osim onoga koji je svjestan sebe-svemira. Danas u većini slučajeva dobro bi bilo kataklizma da se probudimo i prestanemo tolerirati gluposti, pod opravdanjima da sa nama upravljaju i to je tako danas, tehnologija nas je uništila, itd... revolucija počinje i završava unutra. Vanjsko će samo popratiti unutarnje kao što i sad prati.

Stanje kakvo je danas je samo odraz nas unutra.

U svemiru od samog početka energije se seksaju i spajaju nove, kompliciranije, organiziranije, naprednije, itd... to je napredak. To je dovelo do toga da svemir sam sebe može gledati. Možemo reći da napredak - razvoj - evolucija su dobro, a da je nazadovanje, devolucija - loše.

E sad zamislite dvoje ljudi i ima hrane samo za jednoga. Da bi bio napredak, sposobniji treba zatući manje sposobnog. Kad su se prve životinje stvarale u moru, nisu ništa vidjele. I onda su se počele stvarati nove sa senzorom koje su lakše preživljavale predatore, dok one bez "oka" su istrijebljene.

Društvo je danas tako postavljeno da vrlo mala manjina na vrhu poteže najviše, oni ispod njih malo manje i tako dok se ne dođe do onih koji vuku natrag. Oni na dnu piramide najviše potežu natrag i njih je najviše. I nije slučajnost da su sve grane ovog društva složene tako da oni preživljavaju.

Nesvjesno smo namjerno kreirali lažni sustav u sustavu da bi zajebali stvarnost. Medicina, obrazovanje, itd... svi sustavi nisu u skladu sa napretkom nego mukotrpnim nazadovanjem. Resursi ne idu prema najboljima jer sustav je kreiran drukčije. Doslovno je okrenuto naopako...

Uvijek je tako sa egom. Ego i život su suprotne činjenice. Gledano iz jednoga su uvijek se vidi naopako.

Tako da dobro i loše nemaju puno zajedničkog sa našim emocionalnim reakcijama. Ego je naoružan i sagrađen od emocija i na taj način i ima kontrolu...
Svi ograde su stavljene za "naše dobro". I trava je zabranjena za "naše dobro".

Promjena će doći tek kad dođemo do teškoj očaja, a zasad još posuđujemo novce, dovozimo hranu iz drugih zemalja jer je to jeftinije nego posadit sebi isprid nogu. Kao to je svjetska ekonomija... možda to je neka ekonomija u koju smo se mi uživili, ali nije stvarnost.

Dok se ne probudimo iz sna u stvarnosti samo ćemo pretakati iz šupljeg u prazno, a tu najviše pate oni koju su evolutivno napredniji, a oni umjesto da se množe su sistematski nesvjesno sabotirani da bi hranili sebični ološ koji će na kraju sve uništiti kao što rak zbog sebe nakraju uništi i cijelo tijelo.

Napredne ljude i potencijala nije lako danas prepoznati, nema to veza da li je neki kirurg, ima petice u školi, itd... to ima veze sa razvojem genetike, "psihe", a i puno dalje... takav čovjek u ovom društvu može biti i na samom dnu, iako često zbog sposobnosti je na sredini :D
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Sisli smo iz domene ciste svijesti u svijet materijalnog...iskusenja.
Ono izvorno "Ja" koje postoji na razini ciste svijesti..u materijalnom svijetu je pod utjecajem nizih energija uma i materije i tako postaje ljudsko bice...
Rodjeno u strahu od smrti.
Tu je korijen ..u strahu se radja zlo.
oo da.. uvale ti strah u um i cijeli život provedeš u strahu..
strah te sputava i hrani tvoju zlu negativnu energiju.. i eto nevolje...
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
stariji burazer napisao pa reko da podelim, nece smetati valjda ovde


NAŠ SVET
Dobro veče. Ovo je naš svet. A mi u njemu:
Jedemo u krevetu. Vodimo ljubav u kuhinji.
Čitamo na WC šolji. Veliku nuždu vršimo u Narodnoj biblioteci.
Komšijama nas nazivaju prodavci koji nas vide prvi put u životu.
Ljudima koji žive na spratu pored nas, smo potpuni stranci.
Čitamo sa telefona po restoranima. Jedemo pljeskavice i ćevape na Sajmu knjiga.
Predstave gledamo na laptopu u spavaćoj sobi. U pozorištima spavamo.
Pijemo po sahranama. U kafanama plačemo.
Spaljujemo zastave po utakmicama. U ugašenim fabričkim halama igramo fudbal.
Fotografišemo se u bolnicama. Na svadbama smo tužni i nije nam do slikanja.
U banke idemo da razgovaramo. U parkovima dajemo novac.
Krstimo se ispred televizora. U crkve idemo da gledamo javne ličnosti.
Dajemo ogromne pare za veštačke suze. Plačemo zato što nemamo para.
Najiskrenije reči pišemo na zidovima javnih toaleta. A dnevne novine nam služe da obrišemo dupe.
Ipak, najstrašnije od svega je što živimo u svetu u kojem smemo da kažemo sve.
Osim istine.
Ovo je naš svet. Laku noć
 

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
"Svakog jutra, prosečan Balkanac, u demode kineskoj garderobi, ispija brazilsku kafu, seda u italijanski auto, kupi za doručak francusko pecivo, vozi ulicama asfaltiranim nemačkim parama i stigne na posao u austrijsku firmu. Odmah uključuje japanski mini-kompjuter i na engleskom jeziku počne da obavlja radne obaveze... A kad se vrati sa posla negde u kasnim večernjim časovima, opere ruke turskim sapunom, otvori slovenački frižider, izvadi iz njega konzerviranu američku hranu, nalije čašu portugalskog vina, upali južnokorejski televizor i uživa u latinoameričkim sapunicama, dok ga greje ruski gas..."

U dobra stara vremena bilo je ovako:

"Svakog jutra, prosečan Jugosloven, u modernoj garderobi (koju su proizvodili Beko, Kluz i ostali, a koja se izvozila po celome svetu), ispija čuvenu Centropromovu kafu, seda u domaći auto koji se proizvodio i u Kragujevcu i u svakoj republici bivše Jugoslavije, kupi za doručak PKB pecivo i jogurt, vozi ulicama asfaltiranim nemačkom ratnom odštetom ili parama koje su nemački turisti ostavili na Jadranskoj obali ili od nekog Titovog bespovratnog kredita kojim nas je svet u to vreme obasipao. I posle par minuta stigne na posao u državnu firmu gde je bio bog i batina, odnosno Radnik Samoupravljač... Odmah se uhvati za Iskrin telefon i na srpsko-hrvatskom jeziku počne da obavlja radne obaveze, bez obzira da li zove Ljubljanu, Zagreb, Skoplje, Sarajevo ili Prištinu.
A kad se vrati sa posla najkasnije u 2 popodne, opere ruke Merima sapunom iz Kruševca, otvori domaći frižider, izvadi iz njega nekonzerviranu hranu - njeguški pršut, homoljski sirac i domaće čvarke, nalije čašu dobrog Vršačkog vina, upali EI Niš televizor i uživa u domaćim TV programima, dok ga greje spokojnost i bezbrižnost."

Eto zato volim DOBRA STARA VREMENA!
 

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
Jeben nam je jezik da ga jebeš:

Zajeb - Greška
Zajeban - Opak
Zajebano - Komplikovano
Zajebao je - Pogrešio je
Zajebao me - Prevario me
Zajebancija - Šala, Muka
Zajebi - Batali, Pusti, Ostavi na miru
Najebati - Nastradati
Najebati se - Namučiti se
Jebada - Pritisak
Sjeban - Poremećen, Iscrpljen, Neispravan
Sjebao me - Oštetio me
Izjebao me - Izmučio me, Iskoristio me
Jeben - Izvrstan
Jebeno - Izvrsno, Jako
Jebenica - Savršeno, Genijalno
Jebeni - Prokleti
Jebeš to - To ne valja, Zanemari to, Ostavi na miru
Jebeš mi sve - Neverovatno
Jebi se - Idi do đavola, Super si
Jebote - Opa, Ma nemoj?
****** - Gubi se, Briši odavde
Odjebati - Otkazati, Odustati (od)
Odjebao me - Odbio/la me, Oterao/la me
Jebački - Jako
Jebanje - Mučenje, Iživljavanje, Sex
Uzjeban - Uznemiren
Razjeban - Oštećen, Uništen,
To ne ide da ga jebeš - Nemoguće je, Neizvedivo.
Dobar da ga jebeš - Nesumnjivo dobar
Jebi me ako nije tako - Siguran sam da je tako
Nemoj me jebati - Ne mogu verovati, Nemoj me gnjaviti
Ne jebem te - Ne slušam te, Ignorišem te, Istorija si
Jebemu - Šteta
Nenadjebiv - Nenadmašan
Nadjeban - Nadmašen, Pobeđen
Jebozovan - Fizički privlačan/na
Nedojeban - Frustriran
Jebivjetar- Lenjština
Vukojebina - Zabit, Bespuće
Jebiga - Jebiga

Koji jezik ima ovoliko značenja izvedenih samo iz jednoga glagola. To se zove nacionalno bogatstvo, nacionalna nematerijalna baština .