FILOZOFIRAONICA - Filozofija i ostale discipline s preprekama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Nadam se da ste svjesni cinjenice da na bilo koju temu, bilo ko moze naci povod da drugoga vrijedja
Ukoliko smatrate da je tema pokrenuta i sluzi da bi nekome vrijedjala osjecanja, kljuc je u vasim rukama,

Nitko nista nije rekao za temu, niti sam ista brisao. Samo sam skrenuo paznju na isti.
Samo da vam skrenem paznju na pravilnik glede religije, politike i pogrdnih imena tipa ped....
Takodjer Joe, nemoj pisat post za postom ko manijak :)
Da me/nas je nesto mucilo, tema bi vec bila zakljucana i na yardu :D

Ali, ovo naše komešanje je jedan prilično lijep prikaz kako ljudi, ako su ljudi, mogu svladati duh čopora.
Vec sam negdje rekao. Specifican smo forum sa specificnim naduvanim clanovima i dolazimo iz raznih specificinih krajeva sa specificnom povjescu..... 50 000 clanova plus. Nema svadja, vrijedjanja, vecih prepirki od duple ili obicne doze.... svi smo prakticki kao obitelj, pogotovo kad osobno upoznas neke clanove. Ako tako dobro funkcionira pravilik, onda ne treba cackat mecku da se nes ne bi sprckalo :D
Malo fleksibilnosti i rastezanja pravilnika ima i to je ok al treba nekada povuc i rucnu iako to djelovalo drasticno.

Popio nesaffe i tjera me na Mikron sad. aj bok :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
Moderiranje na Vutri nije posao.Meni je to zanimacija...Stipe ponavljaj radnju sa teta violetom :)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
A u zavisnosti kakav mikron zelis osjetiti, mozes upotrijebiti onu sa cvjetnim mirisom, ali i onu bez dodataka :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
todoric me zaebo na najjace. nema vise zewa papira u konzumu pa moram palomu, a paloma je jos gora od tete violete :D
moras 19 slojeva omotat da se osiguras kako ne bi sam sebe silovo ako prodje. pre tanak je to papir i potrosis pola role a mikroni jos u tragovima. prevara, velim ja.

zivjela zewa deluxe sa mirisom ljiljana. samo da nadjem di je ima za kupit
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
Ja imam problem sa vizualizacijom jbt i vidim prst tamo gdje mu nije mijesto hahah
jos ovaj gura papir pod nos.
Otisao sam:fuck:...dovidjenja filozofi:vozdra:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Marisav i pas

Jutroske
Pođoh u čaršiju
Kad iz jedne kapije izbi ljuto pseto
I zgrabi me za članak
Meni se smrači
Pa ga
Onako iz voleja zahvatih nogom
U meki stomak
I on cvileći
Pobeže
Posle mi u domu
Zdravlja
Dali nekciju
Da ne pobesnim
Nikome ne rekoh
Da je pseto već
Sigurno crklo
Otrovano od moje krvi
Sestrice me gledahu sažaljivo
Pa mi bi milo
Što sam oćutao
Mada mi osta
Misao
Da me muči
Dal crče baš
Od krvi
Ili me je zagrizo u dušu
Al otkud duša u nozi
Nisam ja doktor
Da sve znam

vidis, ovo je bas danas napisao jedan moj bivsi drugar, sada poznanik (ybga ide zivot) za jedan opozicioni portal, ni p od politike, ali kad znas gde je objavljeno sve je jasno.

uf sad videh ekskrementne postove :D
pravo da vam kazem meni se ti mirisljavi gade, mislim kad se pomesaju razlicite arome i smradovi :fuck:
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
Necu radi homoseksualaca,ali cu poceti djeliti infrakcije zbog lupanja uzgoja.
Moram zbog necega jbga hahah
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
On Air
vutraorg_cover_default.png

Ajmo malo filozofije. Dosta je prepreka :D :spliff:
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Ojla drugari !

Prvo, kolegijalno upozorenje. Onaj nescafe ima uzročno-posljedičnu vezu sa papirom kojega kupujete. Što više ikakvog caffe-a u sebi, to vam više slojeva treba na papiru. Cigarete dođu kao potreba za extra slojem.

Nego, dobio sam inspiraciju za jedan zgodan post. Iznikao je na neki način iz ovoga što smo trabunjali na zadnjim stranicama. I odmah da olakšam modovima, garantiram da cijeli post neće imati ni traga od ikakve vrste xxx-fobije.

Tema može dobiti i ime.

KAKO JE PROTEKLA PRVA GAY PARADA U MOME GRADU

Dakle, prva gay parada u gradu Splitu se održala 2011. godine, a ja sam joj na neki način bio neposredan svjedok.

Dalje i da ne duljim, u organizaciji jedne udruge je 2011. godine u Splitu organizirana prva gay parada.
Doista ne znam točno koju su ideju isturili kao cilj baš te prve parade. Ali kako im je to bila prva, vjerojatno su ustvrdili nešto u smislu kako im je glavni cilj bio osvijestiti građane da takvi ljudi uopće postoje, potom privikavanje na ideju da to što su drugačiji ne znači i da su lošiji, te na probleme koje se susreću pripadnici LGBT zajednice, samo zato što pripadaju drugačijoj seksualnoj orijentaciji. I onda su se, pretpostavljam, nadali, da će podići senzibilizitet javnosti po tom pitanju, da će dobiti nešto reklame i tako dalje.

Onda su se javili i drugi zainteresirani.
Jedna od njih je i navijačka skupina Torcida, koja, kao i svaka normalna navijačka skupina na kugli zemaljskoj, gleda na to - s gađenjem. Ti ljudi su imali jasnu obvezu i potrebu da to obznane, na način na koji to najbolje znaju.

Javila se i Crkva. Bilo je nešto propovijedi po tom pitanju, a kakve su bile propovijedi - pretpostavit ćete i sami.

Onda su se javili političari, lokalne i državne razine. Što se tiče njih, razdijelili su se na očekivani način. Što više lijevo, to bliže paradi. Što više desno, to bliže crkvi.

Zaintereseirale su se, naravno, i snage MUP-a, oni su neizbježni kod ovakvog događanja.

Što se tiče glavnih aktera, mislim da bi to bilo to. Bilo je tu i nekih sporednih likova. Javili su se i neki likovi s mesijanskim sindromom (a`la ja - danas), koji su lijepili naljepnice i pisali grafite interesantnog sadržaja.

U to doba, moja perspektiva je bila sljedeća. Bio sam vlasnik maloga butika u centru grada, pred bankrotom. U stvari već sam bankrotirao, ali održavao agoniju, čime sam je samo produbio. Milijun sam teških životnih problema imao , te osjećao da život smrdi čak i više od onih čarapa koje sam kao guja morao nositi 3 mjeseca neprekidno u JNA.

__________________________

Na paradi se desilo ono što se desilo, vječna sramota grada Splita.
Detalji nam sada nisu važni, a koga zanima - neka pročita.
Ono što je sad važno, su rezultati. Da vidimo tko je što od zainteresiranih - postigao.
____________________________

Bilo je tu brutalnijega nasilja i više je ljudi otišlo kući krvavo. Pretpostavljate, najviše su stradali pripadnici LGBT zajednice. Međutim, sumnjam da bi rekli, kako im naum nije uspio. Oni ipak JESU organizirali prvu, pokazalo se potom - tradicionalnu paradu. Danas parade nisu nasilne. Dobili su nevjerojatnu količinu pozitivne propagande u novinama. Ma da ne pričam dalje, dobili su sve ono što su zamislili dobiti, i to u ogromnoj količini.

Što se tiče Torcide, ne možete reći da nisu osvjetlali obraz. Opet su pokazali da su rijetke su navijačke skupine u svijetu, koje su toliko lude, hrabre, beskompromisne, itd. I totalni su hetero, bez iznimaka. BBB-i im mogu samo popušiti.

Kad je normalna pastva vidjela što se izdogađalo, nije im se išlo u dubinu. Po običaju. Lijepo je svećenik na propovijedi rekao, čemu to vodi. Crkva je i ovaj put pokazala da znade najbolje.

Karakter prosječnog balkanskog političara nije tema, ali ja bih rekao da je svaki od njih materijal za one strvinarske fondove, koji sad kao prijete Agrokoru. Karakterom da, ali sposobnošću - ne.
Onaj koji je lijevo, dobio je par tisuća garantiranih glasova od LGBT zajedice. Njima je to dovoljno, da glasaju za njega. Koliko taj ima pameti u glavi, manje je važno.
Onaj koji je desno, dobit će garantirane glasove od Torcide.Koliko taj ima pameti u glavi, također je manje važno.

MUP je uvijek vječiti heroj i vječiti krivac. Ovisno s koje strane gledate. S jedne strane nisu spriječili nasilje, čime dobivaju palac dolje. S druge strane, čovjek se upita kako bi to sve prošlo, da nije bilo MUP-a. To ih uvijek iznova vraća u igru.

_____________________

Ako primijetite, svi su dobili ono, što su htjeli.

Znate što se meni desilo?
Ja sam jadničak imao pun kombi tereta. A nisam smio blizu centra, jer je put blokirala pandurija. Zato sam parkirao tamo gdje sam mogao, a onda tri sata teglio. Ljeti. U Splitu. Pod suncem.
.
Onda sam taman počeo raditi, pa sam morao zatvoriti na nekoliko sati. Dok gungula prođe.

Onda je gungula prolazila tik pored moje butige, pa sam gledao ove ukrašene kako prolaze sa svojim porukama, ove mrke sa strane koji im dobacuju i većinu koja gleda sa strane. Tu gdje sam bio, bilo je vrlo ružnih povika, ali ne i fizičkog nasilja.

Onda sam još jednom na pola sata otvorio pa zatvorio svoj butik, pa napokon otišao kući.

_______________________

Svi su oni dobili ono, što su htjeli.
Jedino sam se ja osjećao još usranije, nego jučer.

Tko plaća?
Porezni obveznik. Vlasnik butika.

Ako kažem da grad Split otkad je mile nam Domovine vode nesposobni ljudi, onda to nije politička konstatacija. Dovoljno je pogledati na bilo koji grafikon, koji pokazuje ekonomska ili socijalna kretanja u tom razdoblju. Svaki pokazuje isto. A grafikoni nisu politika, nego matematika.

_______________________

Što bi se moglo uraditi, da gradom upravlja npr. kvalitetan sustav moderatora, umjesto sustava podobnika?

Zamislimo na trenutak situaciju u kojoj svaki mod pokriva svoj sektor djelovanja grada. I svaki je kvalitetan. Svaki zna nanjušiti potencijal u nekom "postu" i ne izbrisati ga, prije nego provjere može li se potencijal iz tog "posta" iskoristiti na ispravan način. I onda odlučuju vijećanjem, pri čemu nadležni mod vodi glavnu riječ.

Da sam ja taj mod, predložio bih nešto otprilike ovako.

Prvo bih bio svjestan da među navijačima ne žive samo kreteni, nego ima artikuliranih ljudi sa jasnim, artikuliranim i ispravnim ciljevima. Jedan takav je bio npr. neki Ojdanić. U to vrijeme neka vrsta političkog tajnika stranke. Pardon, Torcide. Ja lika u životu vidio nisam, ali znam da je pajdo bio puno više buntovnik tipa James Dean, nego neki huligan. Ima takvih likova po navijačkom svijetu koliko ti drago.

Onda bih svakako bio svjestan da je svakoj navijačkoj skupini ego velik ko planina. Njima je više od svega na svijetu važno, dokazati se u odnosu na druge navijačke skupine. Baš svakoj od njih. I što su posebniji, to se o njima više priča, to su važniji u navijačkom svijetu.

Kupio bih ljude.
Npr, ponudio bih im turbo-kvalitetan malonogometni turnir, koji bi mogao postati tradicionalni, pod punim pokroviteljstvom grada. Grad financira, Torcida organizira malonogometni turnir četiri navijačke grupe po njihovom izboru, koje se žele odazvati. Prijatelji ili neprijatelji, kako žele. Smještaj i organizacija, kao da su pravi klubovi.

Jedini je uvjet - apsolutni mir.
Kodeks mira, kao što vlada kad igra reprezentacija.
Nema međusobnih nereda. To je kodeks kojega se svi drže i koji funkcionira.
Navijači se svojih kodeksa drže čvršće od nekih koji su zaštićeni Pravilima foruma. Ne znači da pritom mislim na gejeve.

I još jedna fusnota.
Turnir će se održavati mjesec dana nakon gay parade. Bude li nereda na gay paradi, nema turnira.

I onda bi onaj Ojdanić vjerojatno iskolačio oči, pa pomislio kolika ih sve domaćinstva kojih sve grupa čekaju, kolika je to reklama za Torcidu i koliko će im dići ugled, u svijetu nogometnih navijača.
Takav turnir nema nitko i nigdje u svijetu. Samo Torcida.
Grad financira, bit će i dogodine. Svake godine.
Torcida nešto vrijedi u svijetu nogometnih navijača. A to bi značilo da se u Split napokon, bar preko Torcide, vraća prva svjetska nogometna liga.

Potencijal - neizmjeran.
Ali, nema da se čuje glasak povika prema homićima, kad bude parada.

Zbrojio bi neki Ojdanić dva i dva, organizirali bi se već oni.
Sama bi Torcida spriječila Torcidu u destrukciji.

_________________________________

Samu gay paradu, koja bi se tradicionalno održavala mjesec dana ranije, pretvorio bih u svenarodni dernek, pri čemu bi gejevi bili neka vrsta kulminacija te manifestacije. Ne zato što su važniji, oni su jednako važni. Zato, što je od njih potekla inicijativa.

Iznimno tada, dopustio bih ugostiteljima da rade duže, potakao bih gradske kotare da organiziraju "ludi dan". Uključio bih škole i vrtiće. Potakao sve druge grupe koje jesu ili se osjećaju diskriminiranima, da se uključe u taj dan. Napravio bih taj dan karnevalom koji slavi različitosti grada Splita.

Rezultat bi bio taj, da bi se joe tog dana kući vratio sretan, jer se i proveo i nazarađivao.
A mjesec dana kasnije bih se dobro nalokao pivkana, gledajući mali balun.

I bio bi to jedan mali korak, ali značajan zato što je prvi, u približavanju između dva oprečna svijeta.

Split bi danas imao dva dana u godini više, radi kojih se isplati preseliti u njega.
Karneval različitosti i Memorijal Žan Ojdanić. Taman je čovjek prikladno umro, te godine.

____________________

Ako malo razmislite, tim raspletom bi bili sretni i gejevi i Torcida i grad Split.
Ja, skupa s njima.

I sad je pitanje, đe je zapelo???
Ima li ikog da mu ovakav rasplet smeta?

Ili su svi idioti, a baš ja se prvi našao pametan kako riješiti zavrzlamu?
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Zamisljam situaciju, u kojoj zajedno sa zenom i djecom krenem u svakodnevnu setnju, svakodnevnom rutom. Rutom kojom seta ko god hoce i ima volje za setanjem. No, jedan dan na nekoj od raskrsnica zaustavi nas kordon policije sa sve oklopom, kao da su nindza kornjace, i kompletnim naoruzanjem , i uljudno nam objasne da dalje ne smijemo, jer se , eto, homoseksualna grupa tuda paradira i trazi izjednacavanje nekakvih prava, koja su im na neki nacin uskracena.
Finooo.
Moze li meni neko objasniti, u cemu je fora trazenja "osnovnih ljudskih prava" na takav nacin, da se ta prava za koja se bore istovremeno nekom drugom uskracuju?
Osnovna ljudska prava nema potrebe da mi se objasnjavaju, jer jako dobro znam koja su mi kao covjeku zagarantovana, a jedno od njih je i sloboda kretanja.

Da se razumijemo. Nemam nista protiv da se grupe okupljaju, ludo i nezaboravno provode i vole, ali nemoj da se na javnom mjestu, u samom gradskom jezgru, bilo ko okuplja, a drugom brani prilaz istom javnom mjestu, jer nije "nas" covjek!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 4W4St

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Moram ovo ispričati, dok mi ne ishlapi.
Upravo sam se podsjetio koliko je jaka ona zvijer, koju sam dugo vremena uzimao u sebe.

Rekoh vam da sam drastično smanjio unos RS ulja, a isto tako i pušenje trave. Potrefilo već više dana dana sasvim usitno, pa zadnja dva dana – ništa ulja, malo trave. Pa sinoć valjda u krvi pofalilo, nisam mogao spavati.

Onda danas napipao, iskočio hemoroid. Onda se relativno prepao, što svakako nije način na koji sam trebao reagirati. Jbg, nafriško preživio kancer na crijevu. Dogovorio s doktorom pregled i te finese.Jebiga. 10 sati stolica, 10 sati kauč, a prazninu krenuo popunjavati - biciklom. Sa finim slikonskim sjedištem.

Radi svega toga sam prije sat –dva uzeo ulje, maaaaalo više. Da ne fali, a i da malo smiri. I još pinku utrljao dolje, jelte.


Kad je to spojilo, čovječe ….


Bilo je tu svega, o čemu sam mislio ovih dana. Maštarija, tok ide u smjeru malo femili malo ekipa malo Internet, onda vodim zamišljene dijaloge sa ekipom i sve nekako u sebi tražim razloge da smanjim tenzije. A tenzije su, što sam shvatio ubrzo poslije, nastale jer podsvjesni strah od recidiva koji je potaknut pojavom hemoroida, nije u potpunosti anuliran mojim dovoljno čvrstim duhovnim stavom. Tako da je pozadina tih tenzija u stvari moja bitka sa samim sobom. Tako da se za početak se i jesam svađao, ja ovaj sa - ja onaj. A ja se nisam mogao odlučiti koji je od tih ja, pravi ja.


… i tako, mudrujem sa ženom, ekipom, svima nešto objašnjavam, onda u nekom momentu skrenem totalno u fantaziju, pa zamislim nekog frajera koji bi se kao htio upoznati sa mnom, ono, odjednom mi sine, shvatim što znači poruka, lik te želi upoznati iz nekog razloga, kao na neki način da bih mu mogao pomoći, a meni zvuči ok pa mu kažem pošto se radi o nekom starcu iz ZG, uskoro sam na Rebru , ali nemam puno vremena, pa se složimo za brzu kavu. I onda se nas dvojica sretnemo a on neki mlad ali i neki starac, neka brada, nešto plavo čući iz njega i gledam motri me. I ja krenem njemu govoriti tko sam. I onda frajer gleda a ja mu odmah facu jes, prika, istina je sve što ti velim i sve što sam prošao, bio sam bolestan ali ja sam sad zdrav, vidiš me, vjeruj onome što osjetiš kad me gledaš, trava mi je pomogla da se očistim i sad sam čist od bolešćine. Sve dok govorim to jest dok zamišljam kako govorim, osjećam trnce onakve kakve ti tijelo proizvodi kad je iz dubine dirnuto. Sve ja to nekako zasad mislim da to možda njemu treba čuti možda iz njegovih zdravstvenih razloga, ili nešto. Kao, to će njemu pomoći. Pa nastavim evo uvjeri se, evo ti i slike, pa mu dajem slike sa moba kad sam bio bolestan, da ih gleda. Vidi, to sam ja isti ovaj koji je sad pred tobom o govorim ti istinu o sebi, i onda … odlijepio totalitare.



Onda ja skontam da ja tu nisam radi frajera, nego frajer radi mene.

Onda me frajer pogleda, a više nekako starački i s bradom, a opet mladi momak odjednom, pa upita: „Pa čega se onda, bojiš?“



Onda se tu negdje priberem i vratim u real time.
I osjetim se slobodnim, od svih bojazni.



Ebote jarac, prevari me moja moćna medicina.Nisam znao da je baš toliko - moćna.


Strah od recidiva je prilično čest, tako da znate. I zajeban. Znao mi je dobro zagorčiti neke tjedne.
Ako si pametan, pa si odradio sve mjere opreza, onda je svejedno koliko se bojiš. Samo smeta.

U 15 min autopsihoterapije pod utjecajem RS ulja i - oslobodio se ja straha. Moćna medicina.
_____________

A i vi ste morali početi sa Tetom Violetom :(
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Isključio se u nekom čudnom položaju na dvosjedu negdje oko 1.
Probudio se na istom tom dvosjedu iz dubokog sna i vrlo odmoran u nekom čudnom položaju, 6 sati kasnije.

Once again, thank You, sir Simpson.
(Učim eng, op.a.)

Redefiniram svoje stavove o klanovima.
_____________

Naime, ovdje sam nešto govorio o tome, kako ljudi funkcioniraju u klanovima. Onda sam pokušao objasniti kako su nam klanovi zaostatak iz prošlih vremena, a da mi ljudi, obzirom na imanje svijesti, znamo i možemo bolje.
Onda sam istrčao s time kako sam ja danas neki novi Ja, koji eto, briše sve klanove, i iznad svih stavlja klan Čovječji. Onda sam oduševljeno svijetlio prosvjetljenim svjetlom, čekajući zabludjele ovčice da ga u daljini vide, kako bi znale za put spasenja.

A jebote, neiđe to tako. Mislim, k`o teorija, što se mene tiče, i dalje sasvim stoji. Ali, teorija k`o teorija. Nikad do nje u praksi. Tako da, kako u prirodi nema savršene bijele ni savršene crne, tako nema ni čovjeka savršeno otvorenih očiju.

Ovo koristim, da opravdam sebe :)
Opet ego.

Uvidjeh ja, npr, da učestalo krivo shvaćam dragu @jesam (vezuje se uz priču s druge teme, ali dobro za usporedbu). Jedan post sam tako napisao, pa prije pobjedonosnog "Odgovorite", pročitao još jednom. Onda se posramio sam sebe, napisao sve nanovo i poslao. A istu sam stvar, u suštini, napisao. Samo što ona prva zorno prikazuje kako odgovara ugroženi ego, dok je druga poruka sasvim čista od tog tereta.

Radio iz mene muški klan, eto što je.

Dakle, ostao sam muško.
Iz čega proizlazi, da sam i dalje ostao i splićanin, hajdukovac, Hrvat i tako dalje.

Pa sam tu dobio pouku, koja bi trebala glasiti, otprilike ovako.

Ono što čovjek može uraditi, nije brisanje iz svih klanova. To nije moguće, jer su valjda klanovi preduboko u nama. Lako je izbrisati klan pripadnosti klubu ili vjeri, pa reći - više nisam vjernik, npr. Ali malo je teže objektivno pogledati susjedovo i svoje dijete, pa reći da vam isto vrijede. Objektivno, oni jesu jednako vrijedni. Ali, čovjeku je njegovo dijete uvijek više vrijedno.

Ono što se može uraditi, je svjesni mentalni napor kojim će pojedinac sam sebe podsjećati da je njegova svijest iznad njegove pripadnosti čoporu. Dakle truditi se osvijesiti sebi kako smo uvijek prvenstveno - ljudi.

Mi se uvijek svjesno moramo truditi potiskivati neobjektivnost u prosudbama koje dolaze zbog pripadnosti klanovima, kao i zbog bilo koje druge prljavštine, izazvane imanjem ega.

I onda proces valjda traje na način, da čovjek čisti, čisti i čisti. Što više čisti, bolje ispred sebe vidi. I kako mu se percepcija širi, tako mu raste spoznaja koliko je ogromna planina smeća, koju treba počistiti. I jebada je izgleda ta, što poslu - nikad kraja.

Možda se tu dade pogledati na sudbinu nesretnoga Sizifa iz jednog novog kuta. Tko zna što je u prenesenom značenju onaj teret?
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Jbt, @joe123 al ga ti drmusas :)
Kontas, pises, kontas, pises, kontas pises.., pa na kraju lupis samarcinu u vidu pitanja, a pitanje podrazumijeva odgovor u dvije - tri slozene recenice, koje imaju sadrzaj enciklopedije.

Koji crni Sizif i teret? Sizif uopste nije nesretan, niti opterecen, ama bas nicim. Sizif uziva u svom pozivu, svom cilju i zadovoljstvo mu proizilazi u samom kotrljanju, a ne u dokotrljavanju. Onog momenta kada bi parkirao dokotrljani kamen na vrhu brda, Sizif bi ostao bez trajnog zadovoljstva koje mu je pricinjavalo upravo samo kotrljanje. Da ne uziva u tome, nikada mu na pamet ne bi palo da nesto kotrlja, posebno neki oveci kamen. Nije Sizif blesav, pa da okonca sa uzivanjem.
Blesav sam ja, koji smatra da ce Sizif biti zadovoljan samo onda kada kamen iskotrlja do cilja. Nije mi palo napamet, da to zadovoljstvo kratko traje, i da poslije mora kontati sta ce opet kotrljati, da bi bio zadovoljan.
Za razliku od Sizifa, meni zadovoljstvo pricinjava sve. Nije usmjereno na jednu stranu, na jedan cilj. Zadovoljstvo koje ne proizilazi iz upornosti. Zadovoljstvo koje me tjera da iz jednog uzivanja prelazim u drugo, pa u trece, cetvrto.., i da iza sebe mogu da vidim mnostvo zapocetih i nikada dovrsenih zadovoljstava.
Nekom ce to djelovati besmisleno, jer, objektivno gledajuci, cemu nesto zapocinjati da bi se od toga odustalo?
Naprotiv, odustajanje od zadovoljstva je besmisleno, osim ako te to zadovoljstvo ne prati kroz neke druge nivoe, neke druge sustine, osim samog kotrljanja.

Neko sebi zada jasan cilj, svjestan da ce put do tog cilja trajati cijeli zivot, i pitanje je da li ce do njega uopste i stici. Jednostavno uziva u tom putovanju, jer samim dolaskom na cilj prestaje putovanje i zadovoljstvo proizaslo iz tog putovanja.
Lijepo je proziviti zivot u zadovoljstvu, a zadovoljstvo je iskljucivo subjektivna stvar.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
ali nemoj da se na javnom mjestu, u samom gradskom jezgru, bilo ko okuplja, a drugom brani prilaz istom javnom mjestu, jer nije "nas" covjek!

a jel bi ti smetali, recimo, radnici koji mjesecima nisu dobili plaću, a gazda je na jahtici ko zna gdje?

ne postoje neka osnovna ljudska prava, nego ljudska prava

gay prava, ženska prava, radnička prava, dječja prava - sve je to only
"pozitivna" diskriminacija
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Naprotiv, odustajanje od zadovoljstva je besmisleno, osim ako te to zadovoljstvo ne prati kroz neke druge nivoe, neke druge sustine, osim samog kotrljanja.
Puno toga dubokog si ti načeo ovom temom.
Nekad su ljudi imali i vrlo konkretnu riječ, za taj tebi toliko dragocjen osjećaj. Ta riječ je - poziv, zvanje. Znadem ja da tvoje misli idu i šire, ali zadržimo se na tren na njoj.

Jednako je duboka rječca "zvanje", kao i rječca "starosta".

Ljudi bi se osjećali pozvanim da se nečime bave, pa su se time i bavili. Nimalo površno i cijeloga života. Taj su unutarnji poriv držali vrlo realnim i konkretnim. Na neki su se način smatrali pozvanima, da rade baš to. A baš nam to, na neki čudan i poetski način, kazuje riječ "zvanje".
Ako ćete primijetiti, postoji slična a malo mekša riječ. Modernija i češće korištena, svakako. To je riječ "zanimanje".

Ta riječ kao da naznačuje da je čovjekova intelektualna aktivnost postala prevelika i da se čovjek više ne može vezati proučavajući istu stvar, cijeli život. Čovjek pre-opametio. Nužan preduvjet za život modernog čovjeka je da zna o svačemu pomalo. Danas, npr. ja moram znati engleski i slati e-mail, dok to moj otac nije trebao znati.
A onda je zbog toga došlo do problema. Ljudi su, na neki način, izgubili dubinu, kad su dobili širinu. Vaga, na neki način. Kad sam dobio mogućnost da se bavim svačim, izgubio sam potrebu da se naročito bavim nečim posebnim. Nema više poziva, nema više dubine.

U vrlo malo vremena, generaciju ili dvije, izgubilo se i to.
Danas živimo u svijetu u kojem većina ljudi nema odgovora ni na pitanje što je njegov poziv, ni na pitanje što ga doista zanima u životu.

Jednom - zvanje.
Potom - zanimanje.
Danas - instant lutrija, instant internet zvijezde, reality show, relativiziranje svega i svačega, te sakrivanje Istine ispod Pravil... pardon, ispod tepiha. To duh današnjega vremena.

@svi
Ima li itko od vas, kolege moje, koji se ikada u svome životu osjetio baš pozvanim, za bilo što?

@ romeo
Sorry. Morao sam uvaliti svoje misli, iako je inicijativa tvoja.
Jebiga, napal`lo me. Ti nadodaj, znam da možeš.
 
Poslednja izmena:

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
@jesam
Pozitivna diskriminacija je i slucaj koji si navela, gazda na jahti, a radnici praznog stomaka.
gazda se uplus'o, a radnici su "donji".

Kakve to veze ima sa zabranama?
Kakve ja veze imam sa nekim penzionerom i njegovim pravom na penziju? Sa pravima djece bez roditeljskog staranja, sa pravom, bilo koga, na licnu svojinu, na pravo slobode govora.., ma kakve ja, licno, imam veze sa bilo kakvim "pravom" koje me se ne tice?

Navela si primjer nekih prava, jos mi samo objasni na koji nacin ta prava mene ugrozavaju, osim onog koji sam naveo u slucaju homoseksualne populacije i njihove borbe za neka "njihova" prava?

@joe123
Nemas potrebe da se izvinjavas. Tu smo da iznosimo svoje stavove i o njima profilozofiramo, kao i onim opstim.
Izuzetno cijenim covjeka koji pise svoja iskustva, svoja vidjenja, bez straha da se to nekome nece svidjeti.
Pomalo iritiraju upadice, koje sluze cisto da nekom nametnu drugacije misljenje, od onog koje je godinama sticao, a primjeri koji se navode su inertni - veze s vezom nemaju, sami za sebe i svom spektru. Al', eto, cisto da se nesto napise.

Smatram se dovoljno inteligentnim da mogu racionalno zakljucivati.
Evo primjer od prije par dana, meni mnogo fin da se navede.
Obratim paznju na profil jednog naseg clana, meni mnogo interesantnog, u pozitivnom smislu.
Zapne mi za oko datum uclanjenja, broj poruka i broj svidjanja. Impozantno iz moje perspektive, jer licno nisam narocito aktivan na forumu, osim u ovim temama glavolomkama.
Lijepo pise, dakle lijepo razmislja, a to potvrdjuju i silna "svidjanja" ispod njegovih komentara.
No medjutim, na moju posalicu, nesto sto nikako nije bilo iz namjere da ga povrijedim, prijatelj se nasao uvrijedjenim.
Iskreno izvinjenje :)

Mislim, nije to jedini slucaj u kojem se neko osjecao povrijedjenim, zbog onog sto pisem.
Nekada i jednostavna sala, za rezultat ima komplikovaniju posledicu :D
 
Poslednja izmena:

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Nevezano uz ikakvu temu, a opet, vezano uz sve teme, osjetio sam potrebu da se još malo pozabavimo gramatikom.

Naime, ako Svemogući i sile koje upravljaju Internetom dadnu da ova tema poživi, a modovi to odobre, onda mi se čini korisnim, a sve kako bismo izbjegli zbrke u budućnosti, da još ponešto raščistimo.

I sad su tu dvije stvari, koje u ovom trenutku želim reći.

________________________

Prvo i manje važno, je riječ "huligan".
Što se mene tiče, a tako i rječnici kažu, ovo je strašno uvrjedljiva riječ. I mislim da jako dobro treba promisliti, prije nego se nekoga etiketira rječju "huligan". Huligan je uvijek i isključivo čisti destruktivac.

Biti pripadnik neke navijačke skupine, nije isto što i biti huligan. Jedna je stvar buntovnik, a druga je stvar huligan. Neki jesu huligani, ali neki i nisu. To što su se oni okupili u klan, ne razlikuje ih od drugih. To što njihov klan djeluje silom, također ih ne razlikuje od drugih.

Kad malo promislite, puno si veći propust napravio ako si nekoga bez razloga nazvao huliganom, nego ako si ga nazvao pe*erom. Kad si liku rekao da je huligan, rekao si mu da je kršitelj raznih zakona, ovo-i-ono-zemaljskih. Njega treba u zatvor / pakao. Ti si tu osobu OSUDIO.

Ako čovjeku kažeš da je pe*er na uvredljiv način, ti si samo pokazao - da si ti sam idiot.

I sad, osuđivanje bez suđenja je dopušteno, a demonstriranje vlastitoga idiotizma je zabranjeno Pravilima foruma.
I to je dobra tema za meditaciju.

Ali, to je samo ono manje važno, što sam imao za reći. Ono drugo što imam za reći je puno važnije.

__________________________

Nekako mi se čini da će u daljnjem razgovoru s moje strane često biti korišten pojam "Krist".

Kako Pravila foruma izričito zabranjuju petljanje u Vjeru, a ja ne mislim kršiti Pravila, onda sam dužan objasniti smisao koji stoji iza mojega korištenja Kristova imena. Bit ću pažljiv, pa ću to odraditi u odvojenom postu.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Danas - instant lutrija, instant internet zvijezde, reality show, relativiziranje svega i svačega, te sakrivanje Istine ispod Pravil... pardon, ispod tepiha. To duh današnjega vremena.

@svi
Ima li itko od vas, kolege moje, koji se ikada u svome životu osjetio baš pozvanim, za bilo što?
dobro me podsjeti :respect: ,uplatit ću euro jackpot čim me malo popusti pljugica
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skitara

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
Strasno mi vremena oduzimate i jos ako zapalim ,a zapalim.
Probajte definirati...izfilozofirati smisao rijeci "Moderator"

Nije demonstriranje "vlastitog idiotizma "zabranjeno!!
Zabranjeno je uz pomoc tog "talenta" vrijedjanje,omalovazavanje...prozivanje bla bla

I zamisli...najavis post u kojem ces "obraditi" Isusa !! Samo ga neces zvati tim imenom ...
Stari moj:mad:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield and Stipe