FILOZOFIRAONICA - Filozofija i ostale discipline s preprekama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Potpuno ti razumijem osjecaj, ja Sam to nekako tesko prebolio... To je realnost koju onda u potpunosti osjecas i nije jednostavno... Tu nema filozofiranja niti kvantne fizike, cestica ni molekula, samo realnost zbog koje ljudi nekad idu u razlicite "svijetove", da li Budhin, svemirski, svijet fizike ili gdje se ko pronadje...bit ce to ok kad kcerka potvrdi da je njoj lijepo, pa ce ti pasti kamen sa srca :thumb:
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, ja zapalim pa gledam serije, dokumentarce, filmove. U filmu Prometeus R. Scott-a jedan od inžinjera pali svjetlo frulom.
Nešto originalno od mene, nadam se da me neće nitko prepoznati :D .
Vellmanov kit MK139 DSC01438.JPG DSC01437.JPG DSC01424.JPG

Palim led lampu zviždaljkom (zvukom), napravljeno 2014.(Može se okretati drvo).
Današnji smisao mi je da napravim roštilj svojima :), dobar tek, prijatno.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Primjer je foton kao nosioc elektromagnetske energije. Cestica bez mase i materije. Nemoj ju zamisljat kao neku materijalnu kuglicu nego kao trodimenzionalni val u prostoru koji putuje. Kao radiovalovi, tesko ih je zamislit ali postoje i ne daju se cijepati
To mi i jeste apsurdno, da zamisljam nekakve talase koji putuju kroz prostor, a nisu materijalne prirode. Radio valove mi nije problem zamisliti, tacno je opisano kako nastaju i na koji nacin se prenose kroz prostor. Necemo detaljisati, jer je to gradivo iz osnovne skole.
Ne lome cesticu na 2 djela nego npr sudare 2 atoma i gledaju na sto sve ce se raspast. Ne podijeli se on na pola u tom smislu nego se razleti na svoje sastavne djelove.
Pratim desavanja u CERNu. Medijska halabuka oko trazenja "Bozje" cestice je imala bombastican ucinak i zainteresovala, cak, i one bez elementarnog poznavanja fizike da cackaju po googlu o cemu se tu radi.
U principu, citav pokus se svodi na to da, dvjema cesticama (protonima) suprotnih smjerova, kroz ubrzanje damo veliku kolicinu energije (sile) i natjeramo ih da se sudare u sto je moguce manjoj posmatranoj tacki u prostoru i pratimo posledice.
Za razliku od pokusa, za sta nam treba aparatura pomocu kojeg ga obavljamo, cijepati nesto na dva dijela mozemo i figurativno, jednostavnim zamisljanjem, a posledica toga jeste da cemo vjecno ponavljati jedan te isti proces, kojem se kraj ne nazire. Matematicka operacija dijeljenja je beskonacna, ne postoji mogucnost da neki broj dijelimo do nule.
povrsina je PI x polumjer na kvadrat. nisam cuo da postoje neki problemi oko toga. vrlo jasno se sve racuna jer inace nista u praksi ne bi funkcioniralo.
Tom formulom dobijemo priblizan rezultat. Kvadratima se ne moze mjeriti povrsina kruga, za koju precizna furmula jos nije ustanovljena.
Al to je ful nezdravo razmisljanje. Naveo si osnovnu filozofsku i logicku zabludu. "Ako ne znamo apsolutno sve, to znaci da cu sumnjat u sve sto znamo. Ili "ja to ne razmijem ili ne shvacam pa prema tome to nije istina".
Nije problem kada se nesto zna, kada se vidi "istina". Problem lezi u prihvatanju necega za sta se sa sigurnoscu ne zna, ali smo napravili konstrukciju da bi moglo biti, pa se na tu konstrukciju nadoveze jos hrpa konstruktora koji ne prihvataju druge mogucnosti. Apsolutno znanje ne postoji, ali, logicko razumijevanje postoji, a ono nam daje pravo da mozemo logicki pretpostavljati, bar po pitanju fizickih zakona. Po pitanju teorija, koje nisu postale zakoni, jer su tesko dokazive, moramo uzeti u obzir druge mogucnosti, a jedna od njih je da nisu bas istinite.
U znanosti, teorija se tretira kao najvisi oblik istine. Vise kao cinjenica i nikada kao hipoteza. Uz to se zna i prihvaca da nista nije apsolutno.
Postulat ili zakonitost je najvisi oblik istine u nauci, neka potvrdjena teorija, koja ne cuci na staklenim nogama i to jos miniranim.
Da uzmes neko kvantno povecalo i pogledas sebi u dlan, ne bi nasao nista materijalno.
Vjerujem da bih, ako bi imao srece da fokusiram tacku u tom ogromnom prostoru koja sadrzava neku cesticu moga organizma. Slazem se da je veoma mala mogucnost da je nadjem, obzirom da je cestica bezobrazno sitna, a prostor bezobrazno velik.

P.S. Nastavicu sa palamudjenjem, cim obavim par obaveza. Prekidaju me bezdusnici, a tako lepo me je prosrala inspiracija za filozofiranjem. :)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Masa je gustina materije koja je sadrzana u nekoj zapremini :)
Slijedeci definiciju mozemo zakljuciti da je prostorna formacija. Ako je jos u pokretu, sto zasigurno i jeste, bar na atomskom nivou, mozemo joj pridodati i vremensku dimenziju.
Filozofski posmatrano, meterija i prostor mogu obitavati bez vremenske dimenzije, ako se materija ne krece ni u kojem smislu.
ako vozis 100km/h i kroz prozor bacis tenisku lopitcu brzinom izbacaja od 20kmh, ta loptica ce se kretati brzinom od 120kmh u odnosu na cestu ili promatrace koji stoje i gledaju. za tebe i tvoje oci ce ta loptica ic 20kmh. e sad. ako se vozis u autu brzinom svjetlosti npr i upalis svjetla, ta svjetla ce odletit od tebe brzinom svjetlosti ali za promatrace koji nisu u tom autu svjetlost iz farova ne bi izasla 2x brzinom svjetlosti nego opet 1x.
Tako je, loptica ce odmicati za razliku u brzini.
Ovaj primjer kola koja se krecu brzinom svjetlosti i momenat paljenja farova smo vec nekada navodili, i kroz forum, a cini mi se i kroz forumski blog, dok je bio u zivotu. Pokusavam shvatiti, znaci li to da fotoni nece ni napustiti farove, jer je brzina svjetlosti konacna i nenadmasna, ili ce ipak osvjetliti put?
U slucaju da vozac vidi osvjetljen put, onda se zaista moraju kretati brzinom vecom od one kojom se trenutno krecu.
Evo jedna izjava A.Einsteina...Fizicar !!!!
"Moramo biti svjesni da mi prirodu ne posmatramo onakvu kakva je.Vec na nacin kako ju mi dozivljavamo.
Realnost je iluzija,ali stabilna i trajna !
Ono sto jest jest, a to je da nasa cula percipiraju prirodu onakvu kakva jeste da bismo se njome sluzili i u njoj obitavali. Unutar nas samih postoje sasvim drugacije dimenzije, koje nasa cula nisu sposobna registrovati.
...tako da ako netko nekome objasnjava npr duha, vecina ljudi ce razlicito razumjeti sto taj zeli rec, osim ako nisu npr procitali istu knjigu npr i dobili isti zakljucak.
Izgleda da se neke stvari ne mogu objasnit dok se ne dozive a i kad se dozive ih je tesko objasnit i shvatit jer jezik nije dovoljan za to. Dmt tripovi npr.
Jako je zajebano kad dozivis neki takav "trip" pa od silnog odusevljenja postanes opsesivan da ga nekom docaras, a sam znas da to nece ici :)
Sad, iz nekog razloga čestica nestane, da bi sustav ostao energetski jednak u cjelini, mora se negdje istovremeno pojaviti jednak izboj energije. Jel to "ista" čestica možda nije pravo pitanje. Vrijeme za sustav u cjelini("gledano izvana")ne igra nikakvu ulogu.
Jasno, ovo više za sebe, ali takva je tema pa valjda mogu :D
I otići korak dalje(i zakoračiti u mistiku) i to svojstvo povezanosti cijelog sustava promatrati kao "živo" i nazvati ga apsolutnim duhom, a sve ostalo izbojima tog duha. Pa i nas same.
Nema druge nego voliti se
Slazem se. :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
To mi i jeste apsurdno, da zamisljam nekakve talase koji putuju kroz prostor, a nisu materijalne prirode. Radio valove mi nije problem zamisliti, tacno je opisano kako nastaju i na koji nacin se prenose kroz prostor. Necemo detaljisati, jer je to gradivo iz osnovne skole.
i radiovalovi i svjetlo su elektromagnetski valovi samo razlicite valne duljine. al ok. necemo o tome vise :D
Pratim desavanja u CERNu. Medijska halabuka oko trazenja "Bozje" cestice je imala bombastican ucinak i zainteresovala, cak, i one bez elementarnog poznavanja fizike da cackaju po googlu o cemu se tu radi.
iznenadila je i same fizicare jer su dobili i vise nego sto su planirali :D
Za razliku od pokusa, za sta nam treba aparatura pomocu kojeg ga obavljamo, cijepati nesto na dva dijela mozemo i figurativno, jednostavnim zamisljanjem, a posledica toga jeste da cemo vjecno ponavljati jedan te isti proces, kojem se kraj ne nazire. Matematicka operacija dijeljenja je beskonacna, ne postoji mogucnost da neki broj dijelimo do nule.
nisam te shvatio bas. moja prica je da se protoni ne dijele na nista nego se razdvajaju na sastavne djelove. atom na proton, elektron i neutron. proton na dva up quarka i jedan down quark, neutron na 2 down quarka i 1 up quark. ak ubacis cern u pricu onda ih ima jos 15-16. i jos negdje u pricu ubacimo neutrino, antineutrino, pozitron(antielektron).... itd, dok nije bilo cerna vjerovalo se da su protoni, elektroni i neutroni fundamentalne nedjeljive cestice. ko zna, mozda jos i kvarove uspiju nekako razbit na nesto trece ili na jos 100 stvari...iako cisto sumnjam da se moze tako nesto razbijat.
jel mi pricamo o istom? nisam skuzio kakve veze ima matematicko dijeljenje kad ne pricamo o dijeljenju :D ili?
Tom formulom dobijemo priblizan rezultat
mislis zbog PI? ni korijen nekih brojeva nema kraj pa pitagorin poucak veli da je rezultat savrseno tocan. hipotenuza ima svoju duljinu iako korijen od zbroja hipoteta nije racionalan broj. mislim da isto vrijedi i za PI. ne mozemo ni ne moramo sve parametre prikazivat brojevima. osim ako ti pricas o necem drugom. nisam sa matematikom bas najbolji. kad vele da beskonacnost ima vise vrsta beskonacnosti i da dijeljenjem sa 2 ces u nekim slucajevima i doc do nule.... i da 1/2+1/3+1/4.... nekada ima svoj kraj.... onda odustanem :D :D
Apsolutno znanje ne postoji
apsolutno se slazem s tobom :D
logicko razumijevanje postoji, a ono nam daje pravo da mozemo logicki pretpostavljati, bar po pitanju fizickih zakona.
u tome i je caka sto logika vrijedi za vidljivi svijet. u kvantnom svijetu logika nema neku ulogu. ni fizicarima nema logike i uvijek ih svi ispituju kako mogu tako radit i znat da nesto radi. pa vele da umjesto logike nastupa matematika koja je uvijek u pravu, i onda jos to testiras na 200 nacina u praksi i vidis da stvarno funkcionira. sto onda? prihvatit to ili odbacit? ni meni nije sasvim logicno da vrijeme drugacije tece u orbiti od ovog na zemlji, al ak oces da ti ti gps pokaze tocnu lokaciju onda se sat u gps satelitu mora fizicki usporit da bi dobio tocnu lokaciju kad gledas na mobitelu. teoraija relativnosti potvrdjena u praksi :)
Po pitanju teorija, koje nisu postale zakoni, jer su tesko dokazive, moramo uzeti u obzir druge mogucnosti, a jedna od njih je da nisu bas istinite.
teorija nece nikada postati zakon. 2 razlicite stvari. ni teorija ni zakon nisu apsolutni, kao sto si i sam reko. svaka teorija ili zakon se pobije i mora pobit sa boljim dokazima. nitko u znanosti ne tvrdi da su teorije apsolutne istine nego najbolje sto se trenutno zna. al opet sa druge strane, gravitaciju tesko da ce itko ikad pobit kad je tu s nama :D zakon o ocuvanju energije isto tako. valjda najcvrsca cinjenica uneverzuma :)
al da. shvacam te sto zelis rec ali je tesko na taj nacin napredovat. koristis ono sto znas i sto funkcionira da bi ucio dalje i koristio prethodno znanje. nitko ne razmislja je li to mozda krivo... da je tako, nikada ne bi imali mobitele, ct, mr scanove, gps satelite, elektronske mikroskope, cern..... u biti ne bi imali nista :D
P.S. Nastavicu sa palamudjenjem, cim obavim par obaveza. Prekidaju me bezdusnici, a tako lepo me je prosrala inspiracija za filozofiranjem. :)
vidim :D :D meni se ne da ni citat dok ne zapalim, a onda je kasno. vise ni ne znam na sto odgovaram, samo mlatim tipke :D

Masa je gustina materije koja je sadrzana u nekoj zapremini :)
...ili otpor materije na promjenu brzine ili smjera :)
ako se materija ne krece ni u kojem smislu.
joj ovo je ful komplicirano sad :D :D ne znam jel filozofski smisao al je pogresan kakav god bio jer nista sto postoji se ne moze prestat kretat. kretnja je relativna i postoji samo u odnosu na nesto drugo. a i sama poanta energije je da je u pokretu, inace ne bi postojala.
a i prostor ne mozes odvojit od vremena kad dolaze u paketu kao dimenzija.
al ak oces neki filozofski smisao uz pretpostavke.... mozda se i moze :) u biti ko zna sto se sve moze i nemoze. po meni je sve moguce u beskonacnom vremenu dokle god zadovoljava zakone i matematicku mogucnost :D
Pokusavam shvatiti, znaci li to da fotoni nece ni napustiti farove
hoce. brzinom svjetlosti. nebitno jel stojis, ides 100kmh ili brzinom svjetlosti. uvijek ce napustit far jednakom brzinom i za tebe i za promatrace.
ako se kreces brzinom svjetlosti opet se kreces u odnosu na nesto. mi razmisljamo sa nekim nama fiksnim pojmovima kao brzina i duljina a kad se nesto pocne kretat brzinom ili blizu brzine svjetlosti onda to sve postane jako promjenjivo. kad bi postojao samo jedan objekt/predmet u cijelom svemiru, brzina ne bi imala znacenja jer se ne moze kretat ako se ne krece u odnosu na nesto drugo. sa svjetlosti i autom je ista prica. svjetlo se ne krece u odnosu na brzinu auta nego se krece fiksnom brzinom. sve je relativno osim brzine svjetlosti :D ona je uvijek fiksna za sve i djelovat ce isto nebitno o polozaju i brzini npr promatraca.
logicki nema smisla, al je tako.
dalo bi se rasparavljat zbog cega je ta konstanta ta koja je i zbog cega to sve tako funkcionira. relativnost i brzina svjetlosti....al mislim da nitko nema odgovora na to. matematika ima al meni to nije zadovoljavajuce. htio bi neko verbalno objasnjenje kad bi mi neki vansvemirac objasnio :D ili je "zasto" samo kreacija ljudskog ega i ne mozemo bas za sve trazit smisao. mozda samo je zato sto je jer matematika kaze da to moze gdje je smisao nevazeca i nepostojeca varijabla :D
Jako je zajebano kad dozivis neki takav "trip" pa od silnog odusevljenja postanes opsesivan da ga nekom docaras, a sam znas da to nece ici
slazem se. al kad slusas trip reportove, svi se hravju i budu nejasni ili manje vise svi koriste iste rijeci i jednake nacine opisivanja i "fizika" tripa bude manje vise jednako opisana iako nitko i dalje ne razumije. to mi ima smisla i mogu full shvatit. nesto je sto se ne moze objasnit i svi to dozive i ako zelim znat sto je onda moram i ja dozivit.
al u onom drugom smislu su totalno nepovezana, objasnjenja sa sasvim desetom idejom. al ajde da vise ne tupimo o tome. dosadan sam sam sebi :D :D

odo trimat :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.984
34.290
2.598
Sa filozofske starne se svakako krece..Krece se kroz sadasnji trenutak..Kroz njegov kontinuitet.
Ima vremensku dimeziju.
Ovo sada fakat treba razumjeti....

Vrijeme je beskonacno i ima beskonacan broj centara koji su u koegzistenciji
Dva centra vremena cine radijus, a radijus daje sferu prostoru.
Po zlatnom presjeku iz kraka kriza..odnosno iz polovine poluprecnika nastaje masa.Unutrasnje vrijeme prostora je jedan,a unutrasnje vrijeme mase je malo fi zlatne proporcije.
Vrijeme je beskonacno a masa,prostor i energija su konacni.


Evo jedan ulomak iz jedne knjige.


Ako ovaj prostor iza shvatimo kao beskonačnost, postavlja se pitanje gde je centar beskonačnosti. Evo ga ovde. On je i u vama, i u meni, on je ma gde, on je nelokalan, on je svuda, jer beskonačnost se sastoji samo iz centara. Nema periferiju, jer nema granicu. Koliko beskonačnost ima centara? Ima ih onoliko koliko ima prirodnih brojeva, dakle ma koliko, n+1. Postoji jedna jedina realna beskonačnost, ona je čisto vremenska i to je univerzalna sadašnjost. Koliko ima centara beskonačnosti? Ima ih ma koliko u koegzistenciji. Beskonačnost se sastoji samo iz centara, jer nema periferiju, jer nema granicu. Svi centri beskonačnosti koegzistiraju, postoje odjednom zajedno. Ako celu beskonačnost prikažemo kao jedan centar, onda svi njeni centri padaju zajedno i postoje odjednom samo kao jedna tačka.
Ako od svih centara beskonačnosti, koji su u koegzistenciji, posmatramo samo dva dobijamo njihovu relaciju. Ta relacija jeste poluprečnik, radijus sfere, jer nema preferentni pravac i on formira sferu kao deo kontinuuma, kao deo beskonačnog, kao deo sadašnjosti. Zapravo tako nastaje prostor od vremena. Radijus je generator. On je temporalni generator prostora.
 
Poslednja izmena:

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
mislis zbog PI? ni korijen nekih brojeva nema kraj pa pitagorin poucak veli da je rezultat savrseno tocan. hipotenuza ima svoju duljinu iako korijen od zbroja hipoteta nije racionalan broj. mislim da isto vrijedi i za PI. ne mozemo ni ne moramo sve parametre prikazivat brojevima. osim ako ti pricas o necem drugom.
Problematika kvadrature kruga, nemeres natjerat kvadrat da se poklopi s krugom :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.984
34.290
2.598
:thumb:
Voditelj je genijalac.
Vec sam ga gledao.Uvijek ima zanimljive goste.

Edit
Evo ispred mene stoji knjiga.
Teorija svega od S.Hawkinga.
Kupio sam je bas zbog toga sto u toj knjizi S.H pise o paralelnim svjetovima.Cak i Bozanstva spominje vise puta.
Definira Duh.
Ustvari potpuno drugo lice S.Hawkinga
 
Poslednja izmena:

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
"na početku bijaše rječ" dakle zvuk prije svega, i reče "neka bude svjetlo" i bi svjetlo. Dakle zvuk i vibracija su stvorili svjetlo laički rečeno.

kakav magičar, brijač, šaman, čarobnjak, to mora bit, ludo moćan, šaljiv čak...
sjedio je i iz misli izgovorio i pokrenuo sve ovo....hm...ili je bilo svega a on samo dotero nama malo vrt, kokošinjac, odletio da obie ostale farme...
:)
Sve je to lipo, to stvaranje. Ali sve je to prepisano od Sumera. Nemislim s time umanjivat vridnost, ali ipak se potkralo par sitnica u prepisu, jbga.
I sve to krasno i super zvučiali onda bam!!! evo nekog Abrahama kojega netko tko se predstavlja kao "Bog njegvih otaca" testira tako da mu žrtvuje sina?!?!?! Ali onda ga štopa? I kojih otaca? Abrahamje doša iz Ura iz sumera...hmmm
Pa se Mojsiju ukaže neki opaki "Bog", tj. takomu se predstabvija...ali neki Bog šta traži "total obidience" ili te spali. Munjom.Doslovno. Trenutn.
I naravno, žene su automatski stvorenja 2. reda. Odma podjela, ne jedinstvo.
I onda naređuje genocide, masovna silovanja itd ,itd...
A to prije dolikuje "demonu" nego jednom "Bogu".
E,tu su Gnostici skontali . Znali su i 1. kščani, samo jebiga, "sustav" melje i spali ono šta mu smeta. Bilo im je jasno da taj "Bog" nema veze sa stvoriteljem; da je Demijurg. Jedan od Arkona i to za ne falit, ne bilo koji, nego baš - glavna faca. E! Al to su izbacili iz "Biblije"...nije pasalo, jebiga.
A Yeheshua ben Yosefje izgleda pokuša "ispravit krivu Drinu" i popušija. Jer cila filozofija mu je prilično Gnostička.
Samo...nije uspija ispravit krivu Drinu; satra ga je sustav.
Još su ga "razapeli" i na njemu programirali "široke narodne mase", prodajući "vjeru", opasnu "drogu", ali...ka pravi dileri (čast iznimkama), sami ne konzumiraju svoju robu. Radije uživaju u svome "stadu". Jebeni Konstantin je bija jebeno inteligentan. 325 je udrija temelje Krščanstvu. Jer ON je bira jer je on sazva sve trenutne Biskupe.
I tako se pod krinkom krščanstva prodaje stara, stvarno se može reć, Babilonska religija, kult sunca...A ljudi, ne kuže.
Ah....organizirana religija....opasna Igra...
 
Poslednja izmena:

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
sve jasno, ali i jako zanimljivo....koja god pisanja iz te domene, sve počinje jednako...frajer je brijač, ili su brijači i amen....
Izikiel letio prije 3 soma godina brže od ijednog čovjeka poslje njega, di smo mi, u kokošinjcu...:)
riječ bog je većini prihvatljiva no meni nije, jer je izmišljena, svi oni imaju imena, a imenica bog je za siroke mase i manipulacije...
ko bi to sad objašnjavo ko je ko dalje, metneš bog i amen i imaš crkvu.
mene više zanima sa povjesnog stajališta, da se sad neki bog predamnom ukaže, zatraži od mene neko klanjanje i da sijem neko sranje međ nama, neku glupost, mislim da bi mu se nahebo mame u facu....nedo mu bog da budem blizu kuhinje, zadavio bi ga sa svežnjem češnjaka...
e sad, kako zapisi razno razni govore, od afrike pa do j amerike, ekipa je dolazila vamo, bila tu, radila na nama, popravljala nas, pomagala, mozda su i sad tu konstantno ali su napredni toliko da smo mi sljepi, a mi i dalje ko retardi ponašanje...
to je ono kad se kaže ja te krstim ti prdiš, ako ti je baka to kad rekla kad si bio manji, pa postaješ prdavac a ona te čuva i nemože na kraj više s tobom kolko si zločest, živ....
također je evidentno iz svih zapisa da je ekipe bilo razno razne, ili kako netko naziva entiteti, što će reći da je tih bogova više, ili entiteta koji se smatraju za neke faktore...ljudska rasa se u cjelom tom vremenu nekom priklanja, neki jednom a neki drugom brijaču, e sad koji je pravi, jesu se židovi s pravim timapali ili krivim, jesmo mi slaveni imali bolje saveze prije rima ili nismo, to su neke meni zanimljive teme...
najviše me smeta što su bogovi koji su odobravali drogiranje sa šumskim plodovima sad izbačeni a neki sileđije bogovi su kao bitni, to sve govori o težnji, tendenciji čovjeka, a i boga tobož...:)
odmak vremena, odnosno početak, nastanak, kako nas tako i žene, kakav god da je, ako je istinit, onda je tako kako piše....a piše u većini da smo od zemlje, gline, i da je žena klonirana od muškarca...sama zajednica se od onda razvijala da, i danas je žena na drugačijem mjestu, no to nemožemo kriviti boga ili anua što nije žena jednaka kao muškarac, to je krivulja koja putuje i samo ju ljudi sami mogu mjenjati...
bogovi su nekako uvjek za veća sranja korišteni, nisu baš nešto čeprkali po položaju u društvu, do đizsa jel...
s tog aspekta kad gledam knjigu, bibliju, mi i dan danas živiko ko u doba mojsija, možda i okrutnije, samo smo ušminkani...
ili recimo abraham, on je svoju ženu dao kralju i predstavio ju kao sestru, on ju je pristao na zapovjed tog njegovog boga staviti u kurvarluk na neko vrijeme, pa sad mozemo udarat dokle očeš, ali ja danas kao moderan mužjak nebi to mogao, dali je to napredak, može biti i da je upravo suprotno...
dali je enoh bio samo dovoljno lud i hrabar da se sa bogom nađe, hoda, ili je bio mozak da može savladati tu komponentu postojanja nečeg iznad njega...
danas da pred crkvu sleti bog i napravi čiri bu čiri ba, ali sa brodom, ne sa krilima kao u crkvi, ljudi bi rekli eo sotone...
kokošinjac naš mali, mi bi htjeli da je bog ljep, nabildan, da ima bijela krila kao kokoš, bradicu sfazoniranu...
ljudi su budale, ograničene i programirane....
kad bog traži abrahama da žrtvuje sina on ga ne štopa, štopa ga anđeo božji, koji je imao afekšne prema ljudima, vjerovatno pola vijeka proveo na kreaciji nas, popravcima, pa posto suosječajan....
bok te hebo...:)