Filter, kako poboljšati, a i miris sakriti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Nisam znao gde bih napisao nešto na ovu temu, pa reko da je ovde najbolje.
Kako nisam vodio dnevnik, a potaknut jednim lepim iskustvom, nije uredu da ne podelim. :dada

Naime imao sam problema sa nekim bubicama, pa pošto sam želeo da ih se rešim prirodnim putem, a u nedostatku koprive, bio sam primoran da napravim sredstvo sa belim lukom ili ti češnjakom.
Uzeo sam 2 glavice ( možda previše, može i jedna), očistio, izrendao i ostavio u pola litre vode tokom noći. Sutra ujutru sam procedio, presuo u špricaljku od 750 ml i dodao još obične vode te sam našpricao biljke sa tim sredstvom. Postupak sam ponovio posle nekoliko dana. Užasno smrdi, a čak mi se soba osećala na beli luk nekoliko dana, pa čak i do 10-tak dana.

Rezultat, evo posle više od 3 nedelje na ispuhu preko filtera i dalje se oseti blagi miris belog luka i ništa više :181:

Da pojasnim, meni je ispuh namontiran na cev od aspiratora i na svakih 10-tak dana je skinem i pustim na jedan dan u sobu, čisto da bih osetio kakvi mirisi izlaze napolje.

Pre ovog tako reći prskanja, a i postavljanje svežeg uglja u filter ( sa početkom grow-a ) se osetio blagi ( nama dragi ) miris.

Pa eto za sve koji imaju problema sa mirisima, mogu da probaju, a ja ću u svakom slučaju da ponovim postupak čim budem osetio da filter baš i ne funkcionira.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: impalla

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
natura je napisao(la):
odlicno, kad te neko pita sta to mirise, kazes eeem sinoc smo pekli ribe

Najbolje je što sam prvi dan špricao a sutra dan mi došli neki u posetu ali ništa nisu ni pitali a ni komentirali, a ja nisam izbacio ispuh napolje a stan smrdeo na bijeli luk. ludnica. hahahahah
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Cane, Nema ni vampira a ni mirisa, jedini miris koji se osjeća je prirodni njihov miris dok ventilacija ne radi, ali kako počne da radi, nema nigjde ni naznake da je ovdje grow ili bilo šta drugo.
Evo već 2 dana mi ispuh ide unutra i ništa se ne osjeti.
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
imam pc box - tjedan dana stara biljka, još ne smrdi...ali...naravno da pc box ima dosta rupica (od šarafa i sl.) di miris može proći.. ima li smisla montirat filter na ispuh ako miris može proći kroz te rupice?
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Naravno da ima, a ključnu ulogu da bi stvar funkcionirala je jaki ispuh kroz neki filter mirisa tako da zrak osim kroz predviđene otvore za upuh ulazi u kućište i kroz sve te rupice a izlazi samo kroz ispuh na koji nakeljiš neku mrcinu od venta i naravno filter mirisa.
 

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Sto se mirisa tice poznata je stvar da mljevena kafa odlicno funkcionise te da je koriste domacice da bi neutralizovale neugodne mirise npr u frizideru,spajzu itd.Jedino sto ce vam cijeli zivotni prostor mirisati na kafu ali vjerovatno nije prvi put da vam mirise u kuci.Uglavnom jako je efektivna a miris je daleko ugodniji od bijelog luka i naravno manje novca cete utrositi na filtere.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Sjelotep po rupicama.

Bijeli luk je tu bio samo da bi rešio spider mejtse :)

Filter od 200 g carbonskog uglja, traje 3 grow-a.

Veruj mi, svaki cent vredi uloženog u ilegalu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: impalla

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Čini mki se da je u pet šopovima dosta slupo, prije par godina gledao bilo je čini mi se 300-400g 50kn.
Mislim da je od "sera" bilo a to je marka pa se to plača, ime.
 
08.07.2015
492
203
43
Vozdra celoj ekipi od veeelikog pocetnika koji sprema 1 indoor i ovo vidi kao prob.
Jer neko probao da sa jacim ventom 120,izlaz vazduha tera preko vode,znam da stvar sljaka za druge stvari kao na slici?
Nisam ucrtao ventile za praznjenje i dopunu ali to je princip.poz
 

Prilozi

  • izlaz.png
    izlaz.png
    12,6 KB · Pregleda: 43
08.07.2015
492
203
43
Moj prvi izbor je vent kabine Z101,verujem da je bar duplo jaci(ccm?) a naprava bi bila od 110 mm plasticnih cevi.
Najvise se pitam da li je jak za jedno 30 cm vode i da li bi dobio cist vazduh.
 
17.04.2009
140
138
43
Gentle Typhoon 12cm 5400rpm

Airflow:
83.0 CFM = 141 m³/h
116,5 CFM = 198 m³/h
150 CFM = 255 m³/h


ima da tera sta god zelis