Firefox 3

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
meni se svidja.....

evo malo o njemu

Firefox 3 beta 3

Mozilla je izdala novu beta verziju svog popularnog web preglednika. Između promjena izdvajamo teme za Windowse XP i Vistu te unificirano dugme za naprijed/natrag navigaciju (no uz mogućnost njihove separacije kao u prethodnim verzijama).

Tu su još i novi sistem favorita, mogućnost spremanja sesije prilikom zatvaranja programa bez korištenja posebnih ekstenzija za tu namjenu i mogućnost pretraživanja i instaliranja ekstenzija kroz sučelje preglednika, bez potrebe za navigacijom na addons.mozilla.org.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
ja sam je vec izbrisao...
java scripta je najnovija stavljena, takoder najnoviji css trikovi koji ne rade nigdje drugdi nego u mozzili 3...
meni kao web developera nevalja nista :D
puna kapa buggova...
al zato i je beta...
sretno na razvitku , al ja nemam vremena pomagati...
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Evo ja sam instalirao malopre...Radi oke...Valjda nece biti problema...Sitne razlike izmedju 3 i 2 verzije...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Moje mišljenje:
Treba još pričekati, ipak ovo je BETA verzija i puna je bugova... da ne govorim o ADD-ONS-ima koji ne podržavaju još uvijek ver. 3 (a ima ih kamara....)
Treba još malo pričekati, dok ne bude "stabilna"
Meni je jutros baš uradio sam update mozille i sad koristim 2.0.0.12
 

n0p

Aktivan Član
02.04.2008
50
2
0
41
bongash je napisao(la):
Koja je razlika između ver. 3 i 2 ?


razlika je velika u tome sto je firefox 3 prosao acid2 test, vise o acid testu:

Kod:
Acid2 Test sluzi za provjeru browsera,tj. koliko se oni pridrzavaju HTML i CSS standarda.
FireFox2 pao je test,kao i IE7 (i sve njihove prijasnje verzije).
Konqueror(3.5.x) i Opera(9.x) su vec odavno prosli, i tako zadovoljili standarde.
IE8, koj je jos u Beta fazi savrseno prolazi test,
kao i FireFox 3, koj je isto u Beta fazi testiranja prolaze test.

http://www.apo-commune.org/portal/index.php

taj test pogledajte ovdje: http://www.webstandards.org/files/acid2/test.html

firefox 2 je uzas sto se tice pridrzavanja html i css standarda..

ff3 sam samo isprobao, nekoristim stalno jer mi puno pluginova ne radi, a i na debianu me zeza komplajliranje, cekat cu ja da to vise nebude beta :D
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Samo sto standarde drze IE i Firefox a ne ostali u tome i jeste problem. code napreduje mnogo brze od browsera i interneta medjutim ne moze se preveliko brzinom ici naprijed jer dosta browsera zaostaje a treba se svakom prilagoditi.

Ne moze tu neki Acid da odredjuje koje prosao a ko ne. Momci iz forefoxa se stvarno trude da milion sajtova izgleda dobro u firefoxu a ne samo novi sajtovi sa novim kodom...
 

iDEATH

Aktivan Član
04.05.2008
64
0
0
36
Operu koristim na PC,i dobra je,firefox sam koristio ali...nije mi se svidela,i na mom Macintosh-u i dalje furam Safari...