Firma za uzgoj konoplje na exYU

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Pozz!
Recimo da ste pri kraju studija i vaši roditelji imaju novaca da vam sada - kada praktički imate diplomu u rukama, pomognu startati nekakvi biznis.
Vi se ne vidite nigdje nego u cannabiZnisu, a još k tome ste iz ovih prostora gdje je zakon - takav kakav je, nisam proučavala Srpske i BiH ali brijem da je sve to tu negdje.....

Rekli ste starcima da je to vaš poziv - marihuana ili konoplja - pošto smo ovdje, onda konoplja. Oni vam kažu da im predstavite biznis plan - što bi točno, kako, za koga, gdje, itd........moram im pokazat da mi daju pare za startat firmu, zar ne?

Molim mišljenje, od svakoga tko pročita ovaj post što bi vi? Što mislite da je najisplatljivije, otvoriti smart shop, ima već jedan u ZG, proizvoditi hranu za ptice, okay, tu je sjeme, što je sa lišćem i stabljikom, kuda plasirati to? Kako je moguće da jedna firma u HR ili ne znam ni sama što to je, prodaje sjemenke marihuane u HR - ali za znanstvena istraživanja.......kako, što, odakle krenuti?

Možda netko ima sličan plan, da se udružimo, možda netko ima genijalne ideje a nema para da starta, da li je netko spreman na suradnju? Jojjjj, ovo sad pak već zvuči ko da sam murjak neki...uglavnom, skužili ste kaj hoću reć, kaj bi vi na mojem mjestu pipls, imam priliku za ostvarenje sna a ne znam ni odakle da sama počnem. Eto, i hvala :)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Otvorit smart u ZGu bi bio pun pogodak
onaj ljencina iz Ilice nikad nema novih stvari, sve neke gluposti nema ni poshtenog bonga za ubost
a ima rulje koja bi kupovala gluposti
turisti pogotovo

no to je samo moja brija
treba uci u poso pa vidit kak ide

a radit s konopljom... tesko
osim par u boxu za osobni gust :D
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Nebih ti preporučio ulaziti u proizvodnju industrijske konoplje ako nisi blizak poljoprivredi jer da bi bilo isplativo to nemože biti na amaterskoj razini

Smart shop možda ali onda budi svjestan da si u stalnoj opasnosti od policije ako pušiš i uzgajaš i da djeluješ na rubu zakona, također bi bilo dobro (neznam kako) istražiti tržište koliko bi to funkcioniralo(pada mi napamet gfk online anketa ili se malo potruditi pa organizirati neko oči u oči prikupljanje informacija, možda iako sumnjam se može i u ljetopisu statističkoga zavoda nešto korisno naći)

E i ak bi otvarao smart shop nek bude baš smart shop da ima i woodrosea i raznih mogućih legalnih psihoaktivnih biljaka, također bi oprema za uzgoj bila jako dobar dodatak asortimanu
 

dogo argentino

Aktivan Član
22.01.2009
122
0
0
35
Tarki je napisao(la):
Otvorit smart u ZGu bi bio pun pogodak
onaj ljencina iz Ilice nikad nema novih stvari, sve neke gluposti nema ni poshtenog bonga za ubost
a ima rulje koja bi kupovala gluposti
turisti pogotovo

no to je samo moja brija
treba uci u poso pa vidit kak ide

a radit s konopljom... tesko
osim par u boxu za osobni gust :D


slažem se sa tarkijem ovo za smart shop bi bio pun pogadak al ovaj iz ilice je fakat ljenčina jebote nikak da te bongove ubodem pa bog te neće nikako.. non stop mi veli za koji tjedan sve novo dođem kod njega veli na kraju drugog mjeseca pa jebote daj više naruči..

al ono veli dobro šaman za ove legalne biljkice.. ak kaj takvo otvoriš.. javi se sim da te posjetim par puta kad sma u prolazu..
 

RosieLee

Aktivan Član
28.09.2008
69
1
0
38
ja ću se također složit s tarkijem. hrvatska metropola zaslužuje jedan pošten smart shop. da ima malo ljepši i probraniji izbor, da nije ekstra preskup, i da osoblje nije preudimljeno, tako da ti može reć dobar dan izvolite! :D
ja u ovaj recentni smart shop ne pohađam od prije 2 -3 godine, jer zbilja nema niš. moš majicu kupit. super.
tako da ako se odlučiš otvarat išta, zovi da sklepamo neki fini interieur i vizualni identitet :D za udimljene radim besplatno ;)
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Proizvodnja papira, drvene gradje, konopca, tkanine (garderoba) u kombinaciji sa drugim materijalima (pamuk...). Proizvodnja prirodnih koznih preparata, sapuna, prehrambenih proizvoda. Ujedno otvaranje shopova po cijelom balkanu radi prodaje i promocije svojih proizvoda. Naravno za besplatnu promociju i prikupljanje slijedbenika tu je i internet.
Za ovakav biznis ti treba mnogo zemlje, pogona i radne snage. Ako zelis da se sve radi manualno, sto i nije lose, moraces da naplacujes svoje proizvode malo skuplje, ali ti i dalje treba radna snaga i zemlja.
Da bi sve ovo sto sam naveo uspjelo ne treba ti samo biznis plan (ekonomista), vec i sposobni arhitekta (projekat), a da bi sve bilo po zakonu treba ti naravno i odlican advokat.

Jedno vazno pitanje, koliko od prilike sredstava mozes da izdvojis za svoj poziv?
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Nažalost, ne znam, voljela bih da mogu reć imam 5 mil. kn, a ne mogu to reć kada ne znam ni sama, treba prvo dat još tih par ispita. Ako mislim išta raditi, sada je pravo vrijeme za opipavanje terena. Hvala svima na odgovorima :).

Intezivno proučavam sve o tom biznisu već dosta dugo. Razgovaram sa profesorima na faxu - agronomija, savjetodavnom službom, tražim mišljenja ljudi raznih profila i slušam šta mi i oni govore. Problem je što su svi stariji i kažu da ima puno boljih kultura s kojima bih se mogla baviti - nigdje baš nisam naišla na nikakvo oduševljenje što se toga tiče i kada vidim kolika je papirologija za to sve - nikako da krenem. Ljudi, užasno me strah neuspijeha - daj zamislite, otvorim smart shop u ZG, naručim robe od svuda u vrijednosti ne znam...10. tis. € i onda mi nitko ne dođe to kupit. Pa mislim da bi poludela.....

Dakle, razmišljam možda otić na Oaksterdam University, odselit u Kanadu i biti medical marijuana grower. Sve je automatizirano, mislim, svi smo uzgajali ili uzgajamo, znamo kako to ide. To je baš ono - dream job.....

Daj mi recite da li je to realno? Bojim se da previše sanjarim.....na netu ima aplication forms koje popuniš - znam da je to sigurno puno, puno više od ispunjavanja formulara, ali mislim da bi s certifikatom Oaksterdam University-a bila poželjan kandidat za uzgajanje marihuane u Kanadi u med. svrhe, mislim ne mora to bit Kanada, i Ameri se bore sami sa sobom, pozivaju ne proposition ovaj, onaj, itd....

Jel bi ako tako odem i napravim moglo to i uspjet? Whatcha think?
 

RosieLee

Aktivan Član
28.09.2008
69
1
0
38
nisam sad neki lokalpatriot, al na taj način ostavljaš hrvate u gofnima, a ideš ispomagat tamo neke kanađane ili amere koji imaju to već uhodano... a imaš mogućnost (dakle, starci, bliža okolina i slično) da pokreneš LEGALNI biznis s gandzom ovdje.
nemoj krivo svatit, ne nabijam ti grižnju savjesti, nego eto, razmišljam naglas :)
a strah od neuspjeha... e tu ti niko nemore pomoć. samo odluči i nosi se s posljedicama. ja držim fige i želim ti svu sreću da ostvariš svoj san gdje god poželiš! pis!
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Ako bi zapocela neki manji biznis, samo prodavnica, sigurno bi ti vutra.org izasla u susret, kao i ti nama.
Moras biti spremna da se boris za svoju stvar, kao sto si rekla osjecas se da je to tvoj poziv ili ti dream job. Makar u tajnosti pravila lijek poput mnogih kanadjana, britanaca, amera koje gledamo na interentu. Ako je to ono sto zelis, nema boljeg mjesta nego poceti ovdje na balkanu. Oni su svi gurali svoju stvar, bili sigurni u ono sto zele, bez straha sa mnogo argumenata i znanja. Pridobili su druge "obicne" ljude na svoju stranu.
Koliko kontam ti zavrsavas agronomiju (ili nesto slicno). Razlog zasto tvoji profesori nisu odusevljeni je mozda zato sto nisu ni upoznati sa mogucnostima. Nekada, kada je konoplja bila aktuelna na prostoru balkana pravio se samo konop od nje. Tako da se ne mozemo ni osloniti na naslijedje.
Da li si dobar student? Da li bi te tvoj fakultet podrzao, ili grupu vas, ako biste se upustili u neko istrazivanje? Zajedno sa medicinski fakultetom osnujete labaratoriju i dokazete da je to lijek, to bi bila vrsta aktivizma.
Drugi nacin za aktivizam je kroz mnopol. Ako ti imas dobit od toga da sto vise ljudi zna da cannabis nije stetan vec koristan, onda moras da se aktiviras i dokazes to balkancima da bi ti posao cvjetao. ;)
U svakom slucaju, ako se odlucis za medicinsku varijantu sprecava te zakon, a jedini nacin da ga promjenis je da investiras paralelno u cannabis aktivizam.
Moras zaboraviti na strah ako krenes ovim putem.
 

dogo argentino

Aktivan Član
22.01.2009
122
0
0
35
gle ja ti držim fige al dobro veli lee onda nas ostavljaš u govnima nas balkance.. al mislim sve ti je tu.. al ono.. ak naručiš neku robu u vrijednosti od 10 000 eura.. ja bum ti ljepil naljepnice po zagrebu i etiketiral te po svojoj školici od profesora pa an dalje al ono.. kak oćeš.. ja bi ti isto na neki način pomogao.. mislim bilo bi konačno vrijeme da se neki NORMALNI smart shop u zagrbu otvori a ne kdo onog debosa..
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ja misim da je svaki pokusaj bavljenja biljkom na ovim prostorima osudjen na propast (bar kako sada stvari stoje)
Ako nas 7 i po hiljada nije uspijelo nesto ucinit, pa cak ni marijuana march organizirat (e napushena banda, ne da nam se nist radit :) kako ce se onda jedna osoba nositi sa svim sranjima koja stoje na putu
plus sto ti za taj biznis treba sila novaca i sila papirologije, dozvola (citaj: jos vise novaca za davanje mita)

je je, 99% nas je dram job radit nesto s kanabisom, al jbg.. to je samo dream :(

a sto se tice straha od ulazenja u biznis, jbg opasnost da biznis ne ide uvijek postoji
zato samo hrabro, postavi si cilj i peglaj po njemu... ak i propadne bar znas da si probala ;)

neam vise sta pametno reci (a ni ovo dosad nije bilo xtra mudro hehe), al snaci ces se ti vec

gl
 
23.08.2007
30
12
8
33
znam da u vinkovcima postoji firma koja se zove kanabis i da proizvode užad od konoplje, jel. probo sam malo guglat al ne ide baš, uglavnom, ne znam kako oni funkcioniraju, ali očito da je moguće. probaj se malo raspitat o tome, možda uspiješ kontaktirat nekog normalnog.. ne znam koliko su ovi web shopovi isplativi, ali evo ti i jedan link http://www.cannabis-natur.com/ , možda imaš volje za time.. super je što ljudi prepoznaju isplativost ove biljke, puno sreće :pat: