First DP - HID 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Ime vašeg dnevnika: First DP

Datum nicanja sjemenke: 07.11.2018

Početak vegetacije: 09.11.2018

Breeder: Dutch Passion

Strain: Durban Poison

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Topping

Rasvjeta u vegetaciji: HID (ili hps/mh)

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 400

Rasvjeta u cvjetanju: HID (ili hps/mh)

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 400

Nutrijenti: Plagron 100%Natural

Ostala oprema: Cool tube, ventilacija cca 300m3/h

Dodatne informacije: Box DIY od drvenih letvi i stiropora, 70x100x160 cm
Substrat: Substral Terra Magma
Pot: 19l

Slike boxa: dp.jpeg

Moj prvi grow, uz pomoć prijatelja koji je izgurao 2 jako dobra growa, i naravno ovaj forum.

Sjemenka je proklijala u 24h, stavljena u zemlju, fino se probila, prva dva lista i onda je zastekala na drugom paru listova, ova fotka iznad je slikana danas ujutro, (14.11.2018. 07:40) ali zadnja 2,5 dana se u pravilu raste toliko sporo da ovim tempom grow ce trajat min godinu dana.

Trenutno je na 18/6 rezimu, u boxu je oko 31C, vlaga 30-40%, HPS je cca 50cm od biljke, zaliveno prema uputama Plagrona, mjeren i podesvan ph prije zaljevanja, ali eto, iz nekog razloga cura stoji.
Na slici su listovi lagano zute boje, ali to je samo na slici zbog hps-a, inače su normalne zelene boje i biljka izgleda generalno ok, ali iz nekog razloga ne raste.

Sve konstruktivne ideje su naravno dobrodosle.

Vise fotki uskoro

Hvala unaprijed i LP
 
Poslednja izmena:

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.638
258
Sretno ,debelo,masno ti zelim.::listomahanje::Nemoj zaljevat, špricaj površinu zemlje jer je mala, da ju ne potopiš-mozda je to problem.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Hvala Vladomar :)

Zemlja je bila zalivena sa litrom vode za prvu sjemenku, koja je propala, poslije nje je dosla druga i radio sam bas to sto si napisao, lagano ju spriaco odozgo. Krenula je normalno i kad je stala, onda sam se sjetio da nisam nista zalijevao, vec samo to spricanje koje u pravili ispari jer HPS grije kao IR grijalica :)

U međurvemenu doslo gnojivo, sve to napravio, provjerio ph i jucer zalio, danas ujutro ista priča, pomak je doslovno max 2%.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
Pozdrav drug....koja zemlja je u pitanju kod tebe?Cisto pitam da to eleminises kao moguci problem....
Inace puno srece u nastavku...neka bude bogato....

Izvinjavam se, nasao sam podatak....Tera magma, odlicna zemlja....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
Ja ne znam cime bi joj mogao zaustaviti rast osim sa puno vode....
Da nisi mozda jako nabio zemlju pa da koren ne moze da se probija normalno?
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Sve je rađeno pod budnim okom kolege koji je izgurao 2 vrlo uspješna growa, tako da mi je nekako tesko povjerovat da smo napravili neku tako početničku gresku.

Mozda ju samo treba pricekat dan-dva
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar and Zodra
15.04.2017
364
1.060
143
Da, shvatam... prvi grow, mnogo pitanja, mnogo sumnji.. Samo lagano...
Sve sto te zanima pitaj pomoci cemo ti. Pito si zasto je stala a ja ti kazem da nije stala, nego je normalno za 5 dana zivota da bude tolka.
Valjda ti je sad lakše :) Ili ces i dalje misliti da je stala :p


Zemlja je bila zalivena sa litrom vode za prvu sjemenku, koja je propala
Mozda je i zato propala jer litar vode je baš previše. Znaci, pomalo sa vodom, špricaj zemlju nekolko puta dnevno oko nje dok malo ne ojaca. I navece kad ugasiš svjetlo pospricaj nju po vrhu listova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Da, shvatam... prvi grow, mnogo pitanja, mnogo sumnji.. Samo lagano...
Sve sto te zanima pitaj pomoci cemo ti. Pito si zasto je stala a ja ti kazem da nije stala, nego je normalno za 5 dana zivota da bude tolka.
Valjda ti je sad lakše :) Ili ces i dalje misliti da je stala :p

Eto sve ti je jasno ali da, čekamo ju da poludi.


Mozda je i zato propala jer litar vode je baš previše. Znaci, pomalo sa vodom, špricaj zemlju nekolko puta dnevno oko nje dok malo ne ojaca. I navece kad ugasiš svjetlo pospricaj nju po vrhu listova.

Propala je jos u fazi klijanja, odnosno počela se cudno ponasat, ali sam joj dao sansu i stavio ju u zemlju na 3 dana, ali pokazalo se kao uzalud :)
 

hazerica

Banned
Banovan
12.02.2017
172
2.332
143

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Super ti je box,koja ti je temp.dok ti je noc u boxu.Ona ce ti ici sad malo sporije iz pocetka jel je u velikom potu,nemoj da te to buni.Samo se potrudi da joj das osnovne uvjete i zazivece ona,postaraj se malo iz pocetka da dignes vlagu ako mozes,ne pravi veliku razliku izmedju dana i noci u temp.:thumb:
E da,cim se malo jos izduzi biozica dopuni pot sa zemljom.;)
 
Poslednja izmena:

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Svjetlo je slozeno tako da radi od ponoći do 18h, a mrak joj je 18-24h, i tada sam doma i grijem taj balkon. Tako da je je "noćna temperatura" oko 22-24.

Vlaga je 30-40%, i u pravilu par puta dnevno je lagano naspricam po povrsini uz rubove pota, tako da to lagano isparava, na tom balkonu susim ves, tako da dajem sve od sebe da se vlaga digne.
Danas ujutro se vidi da je lagano krenula, tako da panike vise nema :)


Nego, zasto ne mogu slat i odgovarat na privatne poruke?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Pročitao jedini pravilnik koji sam nasao: Pravila i uslovi korišćenja ali tu nista ne pise na temu privatnih poruka. Ovo mi je valjda 50. forum na kojem sam registriran i moram priznati da ovakav tip ograničenja u vidu nemogućnosti slanja privatnih poruka prvi put vidim. Ali vjerujem da postoji neko racionalno objasnjenje tog ogranicenja :)

Javio mi se kolega sa par korisnih savjeta a ne mogu mu čak ni zahvalit na javljanju :)