First DP - HID 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Bro sretno s uzgojem. Evo i par saveta... Dok je tako malecka dajes joj samo cistu vodu, tipa naspricas 2 dc ujutru i 2 dc uvece, nikakva litra vode na tako malu biljku, samo ces da ubudjas zemlju. I naravno samo cista voda, nedajes joj nikakvu klopu sem ako imas nesto za razvijanje korenog sistema. Sretno, pratim :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tryproton and .i.

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Samo rokaj. Kako sam skontao,kad koren udari u dno,boljoza krece u vis,brzo ce to. ::listomahanje::
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Hvala svima ;)

dobio sam savjet da biljka u ovoj fazi treba dobiti svjetlost u rasponu 15-22k luxa, a kod meneje je situacija da biljka trenutno dobio oko 27k luxa, jel to moze biti problem (nekom mojom logikom bolje vise nego manje, uz dobru ventilaciju boxa), ali ako moze, morat cu spustit teglu za nekih 15 cm i onda ce biti oko 22k lux-a?

Inace cura polagano raste, bit ce da cekamo da korijen udari u dno i onda džungla :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and Igorče

Zakonbudova

Aktivan Član
14.01.2018
287
1.738
143
manije do luxa prijatelju...ja bi na tvom mjestu se probao potrudit spustit temperaturu preko dana, kazes da je 30 stupnjeva, probaj ju spustit na 23-25, to je ideala, ajde bar sada to mozes, otvori malo prozor i neka hladi prostor, bar 2-3 puta dnevno da spusti temperaturu u prostoru, box ce se ohladit zbog ispusnih ventilatora, kupi si neko gnojivo za korjenje, tipa microryza, rootbastic itd... i pazi da nije biljka preblizu lampi jer evo sad tek vidim da si na hps-ici...po meni, jedino ti temperatura radi problem, a i kasnije ce radit darmar ako je ne sredis ubrzo...trebao si staviti 2 ispusna ventilatora i samo jedan upuhni, brze bi se zrak u boxu mjenjo a i brze bi hladio box, ako imas jos koji ventilator probusi rupu i dodaj na ispuh, neces fulat vjeruj mi, ja koristim ledicu koja mi dize temperaturu za 1 stupanj, a na ispuhu imam oscilirajuci ventilator koji tolko srce zzrak van da mi se box skupio sa svih strana, ali zato kad gurnem ruku unutra dode mi da se i ja preselim ispod lampe...bum ti poslo fotku u inbox kad dode vrijeme za probudit ljepoticu... sretno dalje :)
 
Poslednja izmena:

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Sutra mi dolazi novi vet za HPS, tj cool tube, ovaj trenutni od 180 m3/h je mozda malo slab ali je zato poprilično glasan, pa idem u smjeru povecanja protoka (bolje hlađenje zarulje=manja temp u boxu) i smanjenja buke.

Posto je box skoro pa hermetički zatvoren, svejedno je gdje je ventilator smjesten, treba samo postovat smjestaj i orjentaciju (usis dolje, ispuh gore).

Gotova ventilacija bi trebala na kraju izgledati ovako:

dobava:

dno boxa
3x120mm @2000 okr=cca 330 m3/h

Ispuh
Cool tube [email protected] okr=170-220-260 m3/h
(ovaj ventilator ima regulaciju u 3 koraka, pa cu vidjet koja postavka daje najbolji omje protoka/buke, a sve u zavisnosti od temperature u boxu)

Vrh boxa
2x120mm@1400 okr=cca 180 m3/h

Iako sad ide hladnije vrijeme, box se nalazi na balkonu koji je zatvoren, ali sjeverna strana zgrade, tako da ce biti dovoljno da 1-2cm otvorim klizni prozor kraj straznje strane boxa i unutra ce biti debelo ispod 30°C
 

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Ume da bude zeznuto sa boxevima na terasi, al ako mu ufatis zlatnu sredinu na konju si... nemora da te brine to za luxe, tu nastake problem uglavnom ako ide preko 30-40.000
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zakonbudova

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Druže učini sebi uslugu i kupi pravu turbinu za HPS ohladiti, kod tih pc ventića m3/h ti ne znači apsolutno ništa (oni su predviđeni za prostore od 10-20 litara zapremnine (0,01 - 0,02 m3), nedostajem im fizička snaga guraju masu zraka u velikim boxovima. Za led su ok, za cfl može proći, za HPS neznam, ako i ima koji dnevnik ja ga nisam našao.

Opcija br2. Kupaonski vent fi 12 spojiti da izvlači toplinu kroz cooltube i van iz boxa, onda ti ovi na ulazima moždane bi trebali, pa ih možeš i vrh boxa premjestiti da ostatak topline guraju vani.

hladnije vrijeme, box se nalazi na balkonu koji je zatvoren
ovo mi se druže ne sviđa ni malo, moglo bi tu biti problema....

box je odličan, sretno masno i debelo ti želim

edit u svrhi što manje spama

@Ceracki Mustang previdio očito, eto dobro je i to saznati.
 
Poslednja izmena:

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Druže učini sebi uslugu i kupi pravu turbinu za HPS ohladiti, kod tih pc ventića m3/h ti ne znači apsolutno ništa (oni su predviđeni za prostore od 10-20 litara zapremnine (0,01 - 0,02 m3), nedostajem im fizička snaga guraju masu zraka u velikim boxovima. Za led su ok, za cfl može proći, za HPS neznam, ako i ima koji dnevnik ja ga nisam našao.

Opcija br2. Kupaonski vent fi 12 spojiti da izvlači toplinu kroz cooltube i van iz boxa, onda ti ovi na ulazima moždane bi trebali, pa ih možeš i vrh boxa premjestiti da ostatak topline guraju vani.


ovo mi se druže ne sviđa ni malo, moglo bi tu biti problema....

box je odličan, sretno masno i debelo ti želim

Ispuh hps-a je izveden na način da jedan kupaonski od 125mm i 180m3/h izvlači zrak iz boxa i sa njim hladi hps te ga izbacuje van. Bolja opcija bi bila da ulaz na cool tube ide iz vana (to se lako rijesi) ali razmisljao sam unaprijed tj da cu pod kraj na ispuh morat stavit karbonski filter jer je box na balkonu stana u kojem zivim (stambena zgrada)

Ovaj novi sto mi sutra dolazi bi trebao biti prava stvar, prva zelja mi je smanjenje buke jer ovaj kupaonski ne jebe 2%, ima 60 db, ap cu kroz vikend vidjet.

Kao sto sam vec napisao box je na 6m2 balkonu kojeg sam zatvorio al- kliznim stjenama, i povukao 1000w radijator sa centralnog, te plafon izolirao sa 5 cm stiropora. Znači na balkomu vrlo lako mogu napravit da bude 30°C (sve zatvorim i ukljucim centralno, radijator od 1kw jako brzo i dobro ugrije tih 6m2) ili 20°C (otvorim jednu od dvije velike stjene) tako da problema nema ( i ne smije da ih bude) :D
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Lako je lampu upaliti i srediti visinu... prvo sredi tu zemlju brate, pa ja kada bi preminuo ne bi dao da me sahrane u takvoj zemlji.. kamol da sadim biljke u njoj.. Sve imas, sve si sredio osim substrata.. I pronadji sebi mentora i slusaj mentora, sve ostalo batali, tako isto i eksperimentisanje batali jer ti je prvi put.. Kada savladas osnovno kroz nekoliko grow seshna poslije onda mozes raditi sta te mila volja..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Netkotamo and .i.

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
9. dan

Temp cca 31°C
Vlaga cca 35-40%

1.jpg 2.jpg


Sto se tiče izbora substrata, nisam bas najvise paznje obratio na sam izbor, nego sam odabrao tu, jer je kolega s njom napravio svoj prvi grow (WW)+Hesi gnojiva i ispalo je super, pa smo vođeni tim spontano uzeli tu zemlju za ovaj grow.

Ostavio bi ju jos para dana, pa ako ni onda ne krene kako treba, onda cemo nesto mjenjat.

LP
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Kupljena druga zemlja, Guanokalong Complete mix, biljka izvađena, korijen naravno koma, malo, tanko, nikakvo. Dobila je neke pjege po listovima, uglavnom ne izgleda dobro. Dao sam joj sansu sa novom zemljom u caši od jogurta, iako ne polazem velike nade da ce od nje biti nesto. Sad opet ispočetka, sinoc nova sjemenka stavljena na klijanje i ide veceras u zemlju.

Ajmo Jovo nanovo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zakonbudova