First DP - HID 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.10.2018
139
88
28
Samo slusaj druge, koji su tu duze :) Nemoj na svoju ruku, jer ce ti se proces oduziti nekoliko puta :)

Mislim da ti ta casa ne valja, odnosno trebao bi oblijepiti novinama, kako bi korjen bio konstantno u mraku.
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
On, nisam imao nesto bolje pri ruci, korijen je jos uvijek mali i u zemlji, tj nije izlozen svjetlu, ali budem omotao to dno od flase da bude u mraku.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Super napreduju,koren ima brzo da ti napreduje u te male potove,tako da planiraj uskoro da ih presadis.Samo dobro isusi zemlju pre zalivanja lakse ces presadjivati.;)
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Mnogo je bezbolnije uciti na tudjuim greskama,ali na svojim se bolje pamti. Ja sam npr,iako sam znao,presadjivao dok je zemlja bila mokra,jednoj sam pokidao vise od pola korena,a drugoj malo manje... Srecom pa su nase biljoze jake i izdrzljive,cak sam uspeo i da zaboravim da ih zalijem,mislim da su mi oprostile,videcu u 19:00 ,kad im svane.
Srecno sa njima....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Joe1234

Evgenije

Aktivan Član
08.11.2017
206
1.158
143
Sretno kolega! isti sranje sam napravio sa flasama bas je zajebano presaditi. gledaj da to ne radis sam. meni je neko pomogao jer mi se sva zemlja rasula ostao skoro go koren. pa neko mora da drzi biljku dok ti polako punis saksiju zemljom. pazljivo smo to sredili i sve proslo ok.
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Evo malo detaljnijeg izvjestaja sa pitanjam za daljnje korake.

First:
Prema "papirima" ona je stara 21. dan, ali imali smo zastoj prvih 9 dana, zamjenili zemlju, sva se osusila, ali na kraju se dobila i izgleda odlično. Znači bas je gusta, pupoljci samo izbijaju, čak i unutrasnjosti biljke.
2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg index.jpg


Second:

Druga je stara14 dana, ona je naravno odmah isla u pravu zemlju i s njom nije bilo nikakvih problema. Isto izgleda odlično, gusto, iako nije kao prva, fizički volumen im je tu negdje.

1.jpg 2.jpg 3.jpg index.jpg

Trenutno su na nekih 60 cm od HPS 400w lampe, vlaga, temperatura i ventilacija idealni.


E sad pitanja, kada bi i kojim redosljedom trebalo odradit toping/fiming a kada ju počet natezat odnosno LST?

Nakon sto prva napuni 4 tjedna bi trebale ici na 12/12, s tim da ce tom trenutku prva biti na 35 danu, a druga na 28, znači bit ce nekih tjedan dana vise u vege fazi.

Svi komentari i prijedlozi su naravno dobrodosli :D
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
OK, sto se tiče topiranja, gdje ga je najbolje napravit, iznad zadnjeg noda ili predzadnjeg?

First:
2.jpg
Zeleno je iznad zadnjeg noda, crveno iznad predzadnjeg

Second:
3.jpg

Tu je ista stvar, zeleno je iznad zadnjeg noda, crveno iznad predzadnjeg

I jos jedno pitanja:

Biljke su sad u potovima od 4 l, kad bi ih trebalo prebacit u final potove od 20 l?

Prvotna ideja je bila drugu staviti u veliki pot od 20l i da ona bude main bijka, a prvu stavit u manji tipa 12l i s njom se malo poigrat u vidu jačeg treninga i tako skupiti iskustvo. Ali kako su one sad podjednako dobro napreduju sve sam blizi idjei da ima pruzim jednako velike potove (20l) i da obje dobiju isti tretman. Box je 100x70x160 tako da mislim da ce biti mjesta za njih obje da razviju sav svoj potencijal.


Svi komentari i prijedlozi su naravno dobrodosli, tj nemojte da vam bude neugodno, ipak mi je ovo prvi grow :D
 

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Topiraj tocno na tu crvenu crtu. A presađivanje sam vidi koliki ti je odnos krošnje na posudu, i nemoj istovremeno topiranje i presadivanje, da je ne šokiraš jako. Presadi pa nek 7 dana odmori i krene pa topiraj. Taman kad jos jedan kat dobije.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Ja bih jednu na zelenu,a jednu na crvenu,cisto zbog iskustva,tako sad imam 3 umesto 2 vrha i jedno iskustvo vise. Presadjivanje,ne mora jos,ali napravi poveci rzmak izmedju ,jer u oba slucaja se biljke oporavlju po nekoliko dana.... Srecno
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
U subotu 15.12. napravljen toping na obje biljke, prva je odmah potjerala dva growt nodesa, druga također zapravno nisam na njima primjetio da su u bilo kakvom vidljivom stresu. Ovaj tjedan idu u velike potove i krece posteni LST
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče and jopezg

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Sacekaj da se skroz oporave,pa ih presadi,jos uvek im nije mali pot,a nisu ni u cvetanju,pa mozes jos malo da sacekas. Mozda iskusniji imaju drugacije misljenje...