First GrooV BoX

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.02.2009
16
0
1
39
eto ovako da poćnem , prvo sam se upeglao dok sam namjestio video pa mi sad neda o detaljima , to ćemo za drugi put
na prvi pogled , što mislite dragi vutroljubci , jel valja išta i dajte malo savjeta da bude najbolje što može - na kraju
[video=youtube;VX16hga9Qm8]http://www.youtube.com/watch?v=VX16hga9Qm8[/video]
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Pvo lst-iraj tu najvecu biljku ili ti ode ona...i onako je visoka. Ove male pod hitno odvajaj ako im se vec nije isprepletalo korenje. I ovako ti ne deluje kao neko osvetljenje jer su ti malo poduze biljke,a za cvetanje ce ti trebati jos jace. Za tacnije savete moras detalje navesti,tip sijalica tj neonki,zemlja,rezimi i tako to...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
tako ko sto ti kazea al male ce ti biti taman za napolje ako nemas sulova za unutra...

malo jos prolistaj po foruumu .. kupi jos bar 5 stednih pa guraj unutra kupi stedne za cvetanje crvenog spektra i min jednu plavog spektra ...
 

optimus_crime

Aktivan Član
08.02.2010
63
2
0
73
Dali ti je ta velika odpočetka na tom mjestu ili je rastle negdje kraj prozora? Stavi ovu srednju sijalicu (sa dugim držačem) u kut gdje će se svjetlo reflektirati prema biljkama jer ovako ti pola svjetlosti odlazi prema prostoru gdje nije potrebno. Sretno sa grow-om!
 
26.02.2009
16
0
1
39
pa ovako da poćnemo od zemlje , neznam sada napamet ime i cijeli toćan sastav ali sam je odabrao radi prikupljenih informacija sa foruma
umješao sam još u zemlju krupnijeg pijeska a kod presađivanja još i stiropora

režim svijetla je 24/0 , u poćetku je to bila samo jedna štedna warm white pa sam nadodavao naknadno onako kako sam imao
warm white 18 w
warm white i cool daylight 11 w
cijev philips tld 18 w cool daylight
sve ukupno cca 4500 lumena

zaljevam kad površina osuši , koristim složeno mineralno gnojivo sa mikrohranjivimelementima
7/3/5

co2 iz šećera , kvasa i vode (trenutno mijenjam - izlapilo)

box je otvoren pa nemam ventove ali će mi uskoro trebati radi cvijetanja
imam jedan koji povremeno upalim radi emitacije vjetra

danas sam nabavio h2o2 (hidrogen)medicinski 3%

nemam ph metar , hidrometar i termo , i timer a nije mi ni trebao ali će trebati uskoro

velika je stara 45 dana a male 20-ak dana više manje

da se zahvalim na podršci i savjetima od ćlanova foruma i vutroljubcima
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Tajmer te resava muke oko rezima paljenja i gasenja...ovako se moras truditi sam paliti u odredjeno vreme sto je videces i sam tesko...zatim nista ti od navedenih stvari nije bas neophodno,osim termometra. Ipak moras znati temp. Sto se generatora co2 tice,nemas efekta ako ti nije u box-u...
 
26.02.2009
16
0
1
39
pa eto da nastavimo sa dnevnikom , nadam sa da je dnevnik uredu da ga dobro vodim

u među vremenu se desilo sljedeće , puno sam istraživao forum i imao sam par nedoumica i pitanja , uz vašu pomoć sam napravio LST i jedan (slućajni) cropping
eto stalno odgađam prebaciti na cvijetanje a trebao bi što prije , situacija je takva
sada imam novih problema , listovi , neki su obješeni skroz ispod a ima ih i po 3 jedan na drugom , znaći ne dobivaju svijetlosti dovoljno a izvlaće puno energije koja se može bolje upotrijebiti
e sad ja bi ih odrezao , kako da odrežem , gdije i koliko da ih odrežem , što poslje sa ranom i druge informacije vezane za problem
i dali je možda pametno napraviti nešto drugo što ja nisam vidio
vutroljubci ovo je vaš groow ja samo radim na održavanju
ništa ne radim bez vas
http://www.youtube.com/watch?v=0wwOs-wNmBI


 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ma nemoj ništa rezat,lijepo sad izgleda.
Ako ti stabljika nije pukla,a čini se da nije,stavi ti nju na 12/12
Ja sam svoju prije 8 dana presadio,isti dan LST napravio i odmah na 12/12 i danas sam več punoooo dlačica primjetio :watchplant: