First grow by rejmi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
pozdrav,moj ti je savjet da se prvo dobro pripremiš što se tiče tehničkog dijela,tj. dobar setup si napravi.imaš ovdje na forumu različitih varijanti boxeva,vjerujem da ćeš nešto naći što će ti odgovarati. ;)
lako ti je poslije zabit sjeme u zemlju,prvo si box dobro pripremi da se poslije možeš samo biljkama posvetiti.
al u svakom slučaju,sretno i samo guraj dalje,nema odustajanja :icon_smile::icon_smile:
 
29.12.2011
8
0
0
54
nabavi cool-ere od racunara, kada ih postavis kako treba, nece pravit nikakvu buku, moji se ne cuju, a rade posao...
vec su ti rekli da ne drzis 2 biljke u jednu saksiju, bespotrebno ces napravit sebi problem...
:joint: sretno sa grow-om ;)
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Još nam nisi pokazao čitav box, stavi koju sliku da se vidi sve ako ti nije mrsko.
Kad si presđivao komotno si ih mogao zakopati skoro do prvih listova, al nediraj sada :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Zanimljivo ce biti za vidjeti da li ce sta od ovih tvojih cudakinja biti zenske ili ce da lade muda :D...pratim te mislio sam da nece biti nista od ovog dnevnika nakon sto sam vidio slike iz prvog posta ali vidim guras. A kako kaze matia stavi slike boxa nece ti biti na odmet, moze ti samo koristiti koji savjet odavdje :)
 
24.12.2011
35
3
8
Okolo naokolo
Ma box je nigdje veze, sjebo sam skroz kad sam prebacivao na drugo mjesto, morao sam.. tako da je opet ništa specijalno, al evo vidim napreduju. Režim je 18/6 ima sedmica dana ako ne i više :D. Nisam nikako mogao naći vrijeme da zbavim svjetlo, kolega me izradio, evo sutra ću otići provjerit dal ima nešto jače pa ga stavljam odmah. Evo trenutno stanje:




Temperatura je solidna, flaširanom vodom ih zalijevam pa ćemo vidjeti šta će ispast, nadam se boljitku preko vikenda!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pi hps ili puno stednih .... objasni ce ti svako iako ne citas ne moze sa dve stedne jednostavno ne ide tako je ja sam odavno hteo da napisem imas dve strane postova al ako hoces da slusas napis. moze i sa stednima ja nikada nisam imo hps, ili stedne ili hps :) biraj imas dve opcije nema tu neke nauke das biljki to sto joj treba i idemo...
kolok das tolko imas.. jos nesto nemozes ti da sakrijes box to ti isto ko da drzava hoce da sakrije nuklernu radionicu, razmisljaj glavom, mozda sam malo grub aal ako hoces da gajis radi kako treba jednostavno i uspesno a ako nesto ismislis da moze drigacije jevi :) pozdrav i samo treaj :)

brate ja cu ti nacrtati ako treba ja imam box sa jednim ventilatorom koji izbacuje vazduh i to je to , i cetiri stedne al moras da se drkas dok ne dobijes hed svaki dan to su mogucnosti kako imas tako radis...
 

naturalmystic

Aktivan Član
30.10.2011
57
24
18
31
zelim ti sve najbolje...puno masnih hedova.....vidim da se trudiš....svaki trud se isplati tako da moralo bi biti nesto od toga...:)))
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
I nije lose s obzirom na 4 dana razmaka...samo fali ti informacija...da li sta mjenjao? sta planiras sada? sta ako ti obje u toj tegli u kojoj su skupa budu djevojcice? :banana:
 
24.12.2011
35
3
8
Okolo naokolo
Ništa posebno nisam mijenjao, pojačao sam refleksiju svjetlosti, ubacio novu sijalicu CFL. Jednu biljku sam bacio, iznervirala me do kraja, ne znam što, tačno me u snovima proganja, nikad odrasti a najbliža svjetlu bila.. Nisam imao živaca za nju nikako.
Interesuje me samo kod ovih malih listova, je li uobičajena pojava da požute(osuše se) ovi pri dnu okrugli, ili je do mene?
I kad bih je trebao gnojit s obzirom da im je danas 16 dan od klijanja tako nešto? Kužio sam početi tek od mjesec dana nakon klijanja.

Hvala ekipa na podršci ;)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nemoj ju gnojiti jos minimalno tjedan dana, mozda cak i dva...Pravilo od mjesec dana moze drzati vodu kad imas zemlju koja u sebi ima dovoljno minerala da ju hrani takav period. Probaj izdrzati jos tjedan dana da ju ne gnojis pa joj onda daj 1/3 doze nekog gnojiva za vege kojeg tu mozes nabaviti...
 
24.12.2011
35
3
8
Okolo naokolo
Evo ima problem jedan, sad ne znam jel sprženo ovo, ili je do nekih drugih segmenata growa, tipa vlaga, ph vode i tako dalje? U pitanju je treći list s lijeve strane kod prsta, te ovaj najveći sa desne, ima par narandžastih flekica.



Ova nenormalno raste, nekad je najmanja bila, sad najveća i najnaprednija:


 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Moze biti PH vode, moze biti zemlja, temperatura,...
Sve to ide lijepo do jedne mere, ali onda biljka pocinje da pokazuje sta joj sve fali, ali mine vidimo.
Ako nemas PH merac, probaj googlati da li je neko merio PH vode u tvom mjestu, pa mozes skidati sa limuntusom ili limunom, ja recimo sa 8 skidam na 6,5 na balon od 5 lit sa 7 pstohvata limuntusa, oduvek odokativno i uvek tacno, cak i kada proveravam.
Takodje moze biti, ako nema dovod svijezeg zraka.
No prelistaj ovde, mozda i nadjes odogovor.
Sretno
 
24.12.2011
35
3
8
Okolo naokolo
Evo uradio sam to sa limunskom kiselinom tj. limunovim sokom. Inače mjesto odakle dolazim je izrazito poznato po najkvalitetnijoj vodi, te najkvalitetnija pitka voda u državi, tako da sumnjam da bi bio problem neki :D pokušat ću nabaviti pH metar, pa ćemo vidjeti.

Hvala na savjetu Bobe :)