First grow by rejmi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.12.2011
35
3
8
Okolo naokolo
Dobar dan. Želio bih da pozdravim svu ekipicu ovdje, pojma nemate kako ste mi prirasli srcu zadnjih par mjeseci, otkad pratim ovaj forum, zrači definitivno prijateljska atmosfera. Odlučio se registrovati prije nekoliko, pa svoj prvi preamaterski grow. Imam previše obiteljskih problema, razvod, selidba, i ostala govna, ali šta ću život ide dalje, pa sam odlučio odbaciti prljave misli, i započeti neku afericu sa ovom biljkom. Prije 5 dana, napravio sam mini boksić, sa dvije štedne lampice, u 3 čašice sa po dva sjemena. Jučer sam zavirio u box i vidio da je billjka već krenula, ali zbog jebavanja obitelji po kući, sve nešto nervozno, bio sam prisiljen da premjestim iz tog "boxa" pa u svoju sobu u ormar nekako. Skroz neprimjetno izgleda, ali vidjećemo kako će se dalje situacija odvijati. U zadnje vrijeme isto sam pretanak sa kešom, te u gradu kojem živim nema baš opreme da improvizujem sebi jaki box, čak ne znam ni kako ventilaciju da improvizujem. Taj bivši box se sastojao eto od dvije lampice, i obljepljen ALU folijom radi reflektiranja svjetlosti, te sa malim otvorom na vrhu, to bi eto bila "ventilacija". Jako sam zadovoljan sa ovim trenutno, evo slika, na prozor sam ih stavio, zbog uređivanja kuće, da "ne padnem", ali okej je sad sve. Što se sorte tiče, ovo je domaćica neka. :D



Kritike su skroz dobre došle, jer znam da ovdje mnogo toga fali.. I svjestan sam toga da grow može vrlo brzo propasti, al idemo na sreću. U pitanju je kupovni humus što se zemlje tiče, još malo bih ih trebao presaditi.
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
Pozdrav, dobrodošao!
Ovako, za početak čaše moraš obIjepiti nečim, korjen biIjke se ne smije osvjetIiti, i nadam se da si svjestan da u tome nikako nećeš do kraja odraditi grow, znači potrebno ti je presadjivanje. To što si stavIjao dvije biIjčice u jednu posudu će ti znatno otežati taj posao jer će im se korjeni upetIjati. Zatim, izmjeri dimenzije boxa, u skIadu s njima vidi koIiko ti je Iumena potrebno za taj prostor, sa dvije obične štedne žaruIje nećeš moći odraditi grow, Ioše si počeo, aIi svaka greška se može ispraviti, sretno, ako se uozbiIjiš, napraviš promjene možda ćeš i osjetiti užitak pušenja vIastitog dima. Pozdrav.
Edit. Nadam se da na čašama imaš rupe da voda od zaIjevanja može negdje isticati.
 
24.12.2011
35
3
8
Okolo naokolo
E bro hvala na savjetima. Dašta sam, čašice odmah na početku izbušio rupice. Opremit ću ja to još bolje. Samo možete li mi pomoći u vezi ventilacije, tj da li bi moglo ikako bez nje da grow završi do kraja, ili koji je najjednostavniji način da je improviziram? Jer stvarno ne mislim da mi buka zaudara, da padnem, ili slično :D
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Nije nemoguce da rijesis box bez ventilacije ali sam si odlistaj tijek growa ako si citao a kazes da jesi pa si zamisli koliko problema temperatura recimo donosi. U svakom slucaju citaj dalje mozda ti nesto sine, ovako na suvo ti ne mogu nista savjetovati...
 
24.12.2011
35
3
8
Okolo naokolo
Danas im je oko 8 dana. Malo su uznapredovale sa bočnim, šiljastim listićima. Interesuje me kad bih otprilike trebao prebacivati režim, trenutno su 24/7, presadio sam ih u bolju zemlju, i veće vazne, pa ćemo vidjeti od spolova šta će biti pa da mogu u veliku saksiju presaditi. Slika će biti sutra il preko vikenda, sve zavisi od obaveza :D
Pozdrav braćo Vutrasi!
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Dobro nam dostao ,

slazem se sa svima koji su vec napisali da trebas neprozirne case radi korijena, nadalje moras kupiti neke ventilatore, koje su dimenzije boxa te koliko jos lampi mislis staviti pa ti mozemo reci otprilike koliko ce ti ventilatora trebati,

da trebat ces ih uskoro presadjivati , preporucujem composan-u ili teramagmu (kao i svi) malo je skuplja ali se isplati 50 kn 20 l (ja mislim)

bilo bi super ako bis mogao izmjeriti ph vode iz slavine koje tocis tako bis mogao znati dali dizat ili spustat ( vecina slucajeva) ph

eto moji savjeti, nis uzivaj sretno!
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Pozdrav reymee.

Sad ti dolazi toplo vrijeme i nema šanse da odradiš to u malom boksu bez ventilacije, daj dimenzije boxa pa da nađemo neko riješenje :)
 
24.12.2011
35
3
8
Okolo naokolo
Evo da se i ja javim. 11. dan od klijanja. Vjerovatno najgori i najsmješniji box u historiji ovog foruma, ali šta ću, da mogu bolje napravio bih. Ograničen sam vremenom i džepom. Čitav grad sam pretražio za komposanu i terra magmu, ljudi ne znaju ni šta je to :S vidjeću sad u trgovačkom centru jednom. Za par dana ću presaditi u veću saksiju, ako pronađem magmu, stavljam odmah, također prenosim ih u veći dom, te dodajem 2 sijalice CFL. Temperatura je skromna, ne znam tačno koliko, ali skroz je toplo u boxu, pogotovo evo sunčani dani krenuli, + nabavio sam ventilator pa ćemo vidjeti.

Evo slike:




Kritike, pohvale, savjeti dobro došle :D
Jebe me samo što mi admin mora prihvatati postove, neki dan sam stavio post, a admin nije prihvatio al nvm, evo sad refresh.
peace&love
 
24.12.2011
35
3
8
Okolo naokolo
Evo da se i ja javim nakon nekog perioda. Javio sam se u više navrata, ali nisu prihvaćeni postovi :D
Presadio sam biljčice u saksije, vidi se ovdje skromni box, stavio sam ih u malo mjesto radi širenja toplote. Nabavio sam ventilator, te improvizovao širenje toplote. Za par dana ću obići ostatak cvjećara i poljoprivrednih apoteka, ne mogu da vjerujem da ljudi ne znaju šta je TERRA MAGMA.. Definitivno najjadniji, najsmješniji i najgori grow i box u historiji vutra.org, ali šta ću, ograničen sam prostorom, vremenom, džepom, baš sa svim ali vidjećemo.. Ovo im je 12. dan, sutra/prekosutra uleću još dvije štedne lampe, te ih selim u drugi boxić. Evo slike:




 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
pozdrav raymee.ja bi ti kao početnik početniku mogao preporučiti: obavezno presadi. Ako želiš naučiti iz ovog growa, vidjeti muške i ženske biljke, i onda ostaviti bar jednu žensku, te dobiti bar 1 hed vlastitog moraŠ presaditi svaku biljku u svoju teglu. Bolje da svaka ima manje, pa kasnije kad ostane 1 lako presadiš, nego da ti se korijenje zapetlja, kako ćeš onda izvaditi muške?
Neznam gdje si stavio ventilator, stavi ga pokraj ili iznad lampi da ti vuče topli zrak van, biljke do lampi maximalno kolko im ne šteti, a dalje ćeš vidjet. Samo naprid.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
raymee je napisao(la):
Temperatura je skromna, ne znam tačno koliko, ali skroz je toplo u boxu, pogotovo evo sunčani dani krenuli,
stavio sam ih u malo mjesto radi širenja toplote. Nabavio sam ventilator, te improvizovao širenje toplote
raymee trebaš se riješiti topline a ne je širiti po boksu
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
malo si ga pozurio ....sad kako je da je probaj ih izgurati do toplijeg vremena pa van s njima ......a onda polako razmisli sto zelis i koliko ih zelis pa po tome napravi box ako zelis da budu sretne a ti zadovoljan ..... slazem se sa bladeom ...ovo ti je skola ....
 
24.12.2011
35
3
8
Okolo naokolo
Evo slike novog "boxa" ako se može tako nazvati.. Kako sam presađivao ova najveća mi se oštetila nekako :(((((((((((((((( sad ne znam jer joj je malo korjena otišlo, ne malo, malo više, da li će utjecati na njen rast :((((((( sjebo sam se skroz al jebiga.. i još plus kad sam stavljao to sve u box zakačio malo od vrh boxa i oštetio je.. al ajde vidjećemo, sutra napokon uzimam sijalice, potražiću hps po gradu pa ću stavljat odma!