First grow - HPS 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Pa temperatura je odlicna .. . mislim, meni je 30 i rastu oke, samo ih malo cesce zaljevam tako da nije bed

najvjerojatnije je zemlja, sutra kupi terra magmu i obavezno presadi ih, nemoj slucajno gnojiti, samo ih lagano zalij . . vrijeme ce onda pokazati sta je . . ;)
 
20.01.2009
25
1
0
34
hmmm.... visina lampe je 55cm od biljki... mozda da dignem na 65?
ako je uopce do temperature...:sun2:

sutra zemlja, puuuuuno veci pitari i budem im kupio janu da ih probam malo potkupit :bis:

inace kupio sam tecno gnojivo za listanje tj. vegetaciju - NPK 6-3-6... to je ok? svakako je tek za poslije ali da ga imam...
 

Gilgamesh

Aktivan Član
11.03.2009
61
0
0
44
Elephant0r - nisam bas razumio što si napisao,
jesi li možda mislio da su one fleke na listovima
nastale od lampe??

zgub_i_dan
Dal se problem dalje povećava?
Jesi li možda presadio biljke?

:sun2:
 
20.01.2009
25
1
0
34
presadio sam biljke naravno, jucer u ponedjeljak 27.04. to im je bio 10. dan... pH zemlje je sad 6,5 i ako je to bio problem sad ga vise nece biti...ista stvar je sa bromom, zeljezom i magnezijem kojih sad ima dovoljno u zemlji. umjesto stiropora sam na dno i vrh stavio kuglice za drenazu, i dodao malo sitnog finog pijeska (mozda 10%)... to bi trebalo zadovoljiti sve njihove potrebe. takodjer sam im uvalio i obecanu bocu jane :)

problem postoji samo na toj jednoj biljci... sve ostale izgledaju malo suho i smezurano (iako nisu suhe, niti na opip, niti im fali vode ni vlage) ali se normalno razvijaju, imaju prirodnu boju i ciste listove.

mislim, ako je to slucaju samo sa jednom biljkom onda mi nije logicno da je do uvjeta u kojima se nalazi, nego nesto nije u redu s njom samom...

mislim da je u biti problem u broju 13 :D

ustvari zanimljiva prica, stavio sam sjemenke na klijanje, njim mozda 20-ak... i proklija njih 14. tih 14 posadim u casice jel... i nikne ih 13 :) s ovom 14. je bio problem da sam je izgleda gurnuo preduboko i jadna se zbunila, pocela se vrtiti oko sebe i na kraju nije izbila na povrsinu nego se zapetljala dole.
ok, vadim tu jadnicu, stavljam drugu koja je proklijala, i ona sad raste normalno, ALI sad je problem s ovom bolesnom :)

mislim da je sudjeno da ih bude 13 :D
 
20.01.2009
25
1
0
34
e da, to me zanima a nisam nigdje pokupio ovdje na forumu.

je li biljka raste samo u periodu vegetacije, a onda u cvjetanju samo cvjeta... ili se i tada razvija?

jer neki su tu govorili da drze biljke u vegetaciji samo po 10-ak dana, 2-3 tjedna... i onda odma na 12/12... sto mi nije nikako logicno ako tu prestaje razvoj biljke i ona samo cvjeta. sto mislite koliko bi trebao svoje drzati u vegetaciji (tjedan dana na 24/0, pa sam ih kroz 4 dana postupno spustio na 18/6) ako uzmemo u obzir da je tu hps400 (nemoze covjek a da joj se ne divi, svaki put me osamuti na 2 minute to njeno svjetlo) ?
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Gilgamesh je napisao(la):
Elephant0r - nisam bas razumio što si napisao,
jesi li možda mislio da su one fleke na listovima
nastale od lampe??


:sun2:

400w je pre jaka lampa za onako male saksije.. doduse mislim da je problem ovih biljaka bila kombinacija preniskog stupnja vlage, visoke temperature, mozda cak poremecenog PH (lakse ga je poremetit u maloj nego u velikoj saksiji) i nemogucnosti biljke da za sve to kompenzira tjerajuci korjenje dublje pod zemlju..

no sve su to maleni pocetnicki lako otklonivi problemi.. lets face it.. vecina nas je nekad spalila poneku biljcicu necime.. (najcesce plamenom) :icon_lol: al bude dobra lekcija za kasnije.. pogotovo ako si dobar u ucenju na tudjim greskama.. ustedis dosta svega.. od vremena do para..
:pat:
 

Gilgamesh

Aktivan Član
11.03.2009
61
0
0
44
Elephant0r -jako mi se sviđa tvoj odgovor i logičan mi je.
lampa 55 cm od biljki, vlaga može dosta pasti.

Zgub_i_dan -vidio sam jednu Blueberry sativa pheno. Ne
samo da je rasla u cvjetanju, nego se utrostručila.
nisam mogao vjerovati koja razlika u 30 dana. sa 30cm
do 1m. ispod hps.

:sun2:
 
20.01.2009
25
1
0
34
decki, zalosno javljam da je od svih mogucih biljki koje sam posadio, ispala samo jedna cura. i krdo mudonja :(
za jednu jos nisam siguran, jer joj oblik ne podsjeca na male biljku, ful je gusta s velikim listovima, ali svejedno izbacuje jaja...

ugl. jako zalosno :( :( :(
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma boli te odradi tu jednu imaces bar bebele vrhove veruj.. ja uvek preferiram uzgoj iz hobija ...
znam da ti je sad zao al brate sad upri snagu u ovu jednu i nek bude debela i masna samo steta sto nisi duze u vege ostavio mozda i jesi neznam kolko si je ostavio u vegetativnoj fazi?
a sa hps od 400w mozes cuda napraviti jednoj biljki nemoj da te to obeshrabruje nego przi i mene bas zanima kakv ce to monstrum biti od biljke ako sama bude kulirala pod 400w pozdrav i budi uporan

jos bi dao savet da je presadis u nejvecu posudu sto imas da das korenu puno prostora
eto moze bar 10l al i vecu ako imas... bce to ok :)
 
20.01.2009
25
1
0
34
ma joj najradije bi sad i tu pustio da krepa.

cijelo vrijeme sam imao probleme te s ovim te s onim, cuda izvodio sa ventilacijom, vodom, zemljom i sl. da bi na kraju njih 10 ponosno pokazalo *****.

drzao sam ih u vegetaciji tocno 28 dana, tj. 4 tjedna... prvi tjedan 24/0 svjetlo, ostala 3 tj. 18/6 i onda nakon toga 12/12 ... nisam uopce gnojio u vegetaciji do zadnjeg tjedna, a i onda sam ih samo 2 puta u razmacima od 4-5 dana, i izgledale su kao da ce bit od njih nesto... kad ono :(


ma kao sto si i rekao, nema smisla sad tu nesto posebno zaliti, em je sjeme bilo od frenda koje nisam znao sta je (na kraju sam saznao da je durban poison u igri) em mi je ovo prvi grow cannabisa i bilo koje biljke uopce i ful sam zadovoljan kako sam sve to organizirao, naucio sam stvarno dosta - sto ovdje na forumu, sto u prakticnoj upotrebi i na tome moram biti zahvalan. da ne govorim da sam kroz ovih 2 mjeseca nakupio fkt brdo opreme... sto rasvjete (na kraju sam dodao dvije cfl medju pitare da osvjetljavaju donje listove i radi plavog spektra) a sto ostale opreme tipa hidrometar, ventovi, pitari, gnojivo itd itd...

a nista, posvetit cu se ovoj jednoj, pa vidjet sta se tu da napravit... updateat cu ovaj topic svakako.