First grow - HPS 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.01.2009
25
1
0
34
budući da sam nedavno imao koju kunu viska, a otkad duvam imam zelju uzgojiti nesto svoje, kupio sam hps lampu i pripadajuću opremu, te polako skupljam ostatak potrepština. zapravo jedino bitno sto mi jos fali su reflektor i hp meter. nedavno sam dobio sjemenke "neke dobre..." i odlučio ih rasklijati, proklijalo 14/15 što me u biti ugodno iznenadilo i odlučim ih sve staviti pod svjetlo, danas je 7. dan vegetacije...
ovako to otprilike izgleda:



e sad... mozete primjetiti kako listovi izgledaju nekako... smezurano, i jos su dvije od njih pocele pokazivati jako male zuckaste tockice po listovima. netko ima pojma zasto se to dogadja? temperatura je konstantno 28C, zalijevam prokuhanom vodom nakon sto je ostavim par sati unutar growa da se izjednace temperature... svijetlo je sylvania grolux 400w i trenutno je od biljki udaljena 55cm i radi 24/0... jedino je zajeb sto nemam reflektor jos, al to planiram rijesiti sto prije, kroz koji dan, taman dok presadim u 5l. taj problem se pojavio danas, a do sad je sve bilo u redu, izgleda mi kao da napreduju jako dobro. savjeti?

posto frend ima jako dobar digitalni, malo smo se igrali pa je ispao jedan eyecandy :)

 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
Vidim da se ne štedi na biljkama,znaci prostora ima....Jesi stavio ventove da cirkuliraju zrak biljkama?mozda ti se zato javljaju tockice...
 
20.01.2009
25
1
0
34
jesam da, u prostoriji je ogroman vent tako da sam dosao do zakljucka da bi cak mogao biti manjak vlage pa sam stavio par posudica s vodom unutra... te tockice me ne brinu toliko koliko listovi izgledaju suho... kao da im fali vode, a toga im stvarno fali, mozda jedino ima viska.

a ne stedim na biljkama zato sto planiram zadrzati samo zenske a sad njih koliko bude... otom potom :)

otici cu danas ubost i tecno gnojivo za vegetaciju pa cemo vidjeti, mozda im je i prehrana u banani...

inace, koliko preporucujete drzati biljku u vegetaciji na 24/0? cak sam razmisljao da bi im moglo to biti ipak previse jer su jos male pa da smanjim na npr. 20/4 ili 18/6...
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
NEMOJ ih jos gnojiti, pa tek su 7 dana stare i imaju u zemlji sve sto im je potrebno...tek tamo za negdje oko 3 tjedna pocni gnojiti, i sumnjam da im je do rezima svjetla jer ja svoje drzim na 24/0 pa su mi sasvim solidne.
 
20.01.2009
25
1
0
34
ufff :(

mozda je do vode? vodu prokuham svakako, al zagreb je to... mozda da probam par dana zalijevat sa janom ili mineralnom (vidio sam tu na forumu nekog pacijenta, zanimljivo :))
 

Gilgamesh

Aktivan Član
11.03.2009
61
0
0
44
Meni po slikama izgledaju normalno, ti prvi mladi listovi znaju
izgledat čudno, nekad se tako čudno izvijaju dok rastu.

Pod hitno nabaci reflektor jer su ti se izdužile, a još
ih držih 24/0 -bacaš novac, a još račun dok ti dođe za struju!!
Preporučam 18/6.
Eventualno ako živiš tamo gdje je struja za đabe, tada može.

Reflektor ti napravi bilo koji limar ili gdje rade sa metalom
do nekih 100kn. recimo da je za 400W hps dobar 500mm x 500mm
s tim da ti sa strane izvine pod nekih 15 stupnjeva.

Što se tiće ovog žutila što spominješ, ja baš nevidim, možda
ti vidiš zbog toga jer je hps žuto svijetlo, pa ti dlačice tako
izgledaju. Ako će se pojačavati i rasti dalje, ako je nešto
tada ćemo vidjet.

Samo bez panike, rast će bebe.

:sun2:
da i zaboravio sam. prvo i najveće pravilo "nikome ni riječi"
a već ti frend zna, to bi bilo 98% sigurno jedino da frend zivi u
staklenom zvonu na marsu.
 
20.01.2009
25
1
0
34
Gilgamesh je napisao(la):
Meni po slikama izgledaju normalno, ti prvi mladi listovi znaju
izgledat čudno, nekad se tako čudno izvijaju dok rastu.

hm.... nemam pojma, mozda sam zabrijao jer sam ful nabrijan da ispadne kako spada... mozda se previse brinem :)
Pod hitno nabaci reflektor jer su ti se izdužile, a još
ih držih 24/0 -bacaš novac, a još račun dok ti dođe za struju!!
Preporučam 18/6.
Eventualno ako živiš tamo gdje je struja za đabe, tada može.

mos mislit kako je djaba :) ima nekih koje su malcice izduzene, i 3-4 koje su ispod 5cm a jednako su razvijene, sa jacom stabljikom... te su mi najdraze :) a jel im previse stresa ako odjednom samo promjenim na 18/6? mozda kroz par dana da im to lagano uvodim... prvo 22/2, pa 20/4... ?
Reflektor ti napravi bilo koji limar ili gdje rade sa metalom
do nekih 100kn. recimo da je za 400W hps dobar 500mm x 500mm
s tim da ti sa strane izvine pod nekih 15 stupnjeva.

budem se raspitao jel ima gdje kakva limarska radnja...

da i zaboravio sam. prvo i najveće pravilo "nikome ni riječi"
a već ti frend zna, to bi bilo 98% sigurno jedino da frend zivi u
staklenom zvonu na marsu.

frend zivi samnom, we're in this together ;)
 
20.01.2009
25
1
0
34
iskreno nazalost nemam pojma, jer sam kupio jednu vrecu od 5l za ove male u ducanu za vrt i ostalo... mislim da nije nista xtra, stovise mislim da je sranje :) , ali ako je to problem uskoro ce nestati jer u ponedjeljak kupujem novu zemlju buduci da sve presadjujem u vece pitare (promjer grla 20cm... mislim da su 5+ litara) jer su im casice vec pretijesne. vidim da svi hvalite terra magmu i mislio sam potraziti to pa ako netko zna gdje tocno ima ta zemlja za kupiti u zagrebu i koliko kosta bio bih zahvalan :)

od danas (8. dan) pocinjem polako prelaziti na rezim 18/6 i svaki dan cu im skidati 2 sata svijetla a dodavati 2 sata tame dok ne dodjem do 18/6... mislim da ce im tako stres biti manji.

isto tako nikako doci na cisto za zalijevanjem... do sada sam zalijevao svaki dan jedan put po pola litre na 14 biljki sto je cca. 35ml svakoj dnevno... malo/puno?

slobodno kritizirajte, savjetujte... bilo sta, svaka informacija ce mi sigurno dobro doci :)
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
terru magmu imas u baumaxu samo neznam koliko kosta

po pitanju vode im je dosta tolikoa, iako bi ja radije zaljevao svaki drugi dan
 
20.01.2009
25
1
0
34
ok, znam di je baumax... malo ce biti to tesko prenijeti al zakamuflirat cu vec nekako :D

kupio sam danas tecno mineralno gnojivo, al ga necu jos koristiti... nek se nadje :)

godammit nadam se da je do pH zemlje, jer mi ponestaje rijesenja za to susenje...
 
25.03.2008
19
0
0
34
Uzmi on substrala terru magmu, najbolja zemlja tu kod nas na trzistu..

A sta se tice gnojiva, nemoj nego bezvezno stavljati mozes samo spaliti biljku.. Koji je N-P-K tog gnojiva?


Ja tokom uzgoja nisam nikakvo gnojivo koristio, ali nazalost nisam ni terru magmu, a rezultat je bio sta je bio, indica vrhunska, sativa solidna, a ruderalisi ocaj. sjeme je bilo iz blitve sa ulice koju sam dimio..

Prosle sezone sam bio vani stavio biljku, ali nazalost u saksiju, sa malo stiropora, biljka je bila mala znaci tek je pocela rasti druga internoda.. nakon par dana dodem zaliti ju onda vec ima dobrih 20 centimetara, i onda opet nakon par dana, skuzio sam da je indica, onda sam je posjecivao cesto i vec je bila oko 50 cm u 3-4 tjedna, razgranata kvalitetno i zdrava sta je najbitnije.. i jebiga nisam uspio otici do nje 6 dana a tih sest dana je sunce peklo u nedogled, bilo je oko 35 stupnjeva, dodem navecer i sta vidim, sunce ju je spalilo posto je bila u saksiji, a korijen je bio razvijen taman svuda uz rub saksije.. Izgorio sam, htio sam rezat vene, ali sta je tu je, ja sam kriv =P.. i tu sam sezonu odustao od grow-a ... Nadam se da ce ova sezona biti bolja.. Samo da mi suđenje prođe i na konju sam..
 
20.01.2009
25
1
0
34
evo ono o cemu sam pricao se nastavilo dogadjati, listovi se uvijaju (prema dole) i sve nekako izgleda suho i smezurano, a na jednoj se danas pojavilo nesto fkt cudno, take a look



sta bi to moglo biti? dal da je micem od ostalih? nemam pojma sta da radim sa njom...