First Grow - Indoor; Pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.04.2011
5
0
0
34
Hteo bih da probam da gajim indoor, da vidim kako bi islo... Nasao sam prodavnicu u kojoj prakticno ima svih stvari koje mi trebaju i hteo bih da vas pitam da li je to sto sam ja zamislio ok. Moja ideja je da napravim box (0.5m x 0.5m x 1m) od PVC-a (i nekog metala, drveta, bilo cega malo tvrdjeg) i iznutra oblozim reflektivnom folijom sa svih strana. Ubacim ***********, dva venta (ubacivanje, izbacivanje), cooltube (i vent isti ko za ubacivanje vazduha), i uzmem jos prigusnicu za HPS i MH i po jednu sijalicu od 600W (HPS, MH). I jos da stavim negde na sredini resetku neku da bi mogla biljka po njoj da raste, a ne bas tolko u visinu... a vent-ovi bi bili isto tu negde, da bi oko biljke najvise svezeg vazduha bilo... Zanima me da li bi ova moja ideja uopste funkcionisala, da li je ovo previse za prvi grow, koliko bi biljaka moglo da stane u takav box, i koliko bi u proseku dobijao od njih (najverovatnije bi sadio pola skank, pola brid)... Svaka ideja je dobrodosla... :)
edit: svi linkovi su hidro-ponika-.com, bez '-' :p
 

SlowRider

Banned
Banovan
27.04.2011
21
4
0
47
za takav box ti je i 400w dosta.za 600w a možda čak i za 400w češ trebat cool tube da ti hladi lampu u tako malom prostoru.ovisi koju sortu uzimaš.nisu sve iste veličine.da uzmeš npr automatic mix.znači biljke koje su autoflover,tegla od 5 litara ti je cca promjer 15cm.pa sad računaj kolko ti stane u ormar.automatic ti po biljci da ok 10-35 grama indor.ili nadeš neku drugu biljku malo veču i staviš samo jednu unutra.ventilatore isto nemožeš uzet bilo kakve.moraš izračunat kubikažu prostorije 0,5x0,5x1 i dobiš kubikažu prostora.ventilator ti mora bit jak da u roku od 3 minute izmjeni zrak u prostoriji.ali tu još dodaješ lampu koja grije itd.ja da sam na tvom mjestu uzeo bi one ventilatore šta u wc stavljaju cca 200m kubnih na sat im je protok.takva dva i miran si.konstrukcije ako možeš rađe radi od drveta.što manje metala to bolje.unutra ne obična kuhinjska folija nego ona bjela kupovna ili još bolje ono srebrno naborano sjenilo za auto stakla.
 
29.04.2011
5
0
0
34
Placebo je napisao(la):
Ubacim ***********, dva venta (ubacivanje, izbacivanje), cooltube (i vent isti ko za ubacivanje vazduha)
Sto se broja biljaka tice, stavicu tri za pocetak (u one blokove kamene vune), pa ako bude mnogo izbacicu jednu... :) A ovaj vent sto sam ja naso ima protok 160m3 na sat, tj. 8m3 na 3min, sto bi trebalo da bude dovoljno (s tim da je zapremina box-a 0.25m3). Foliju sam mislio onu crno-belu, sto s jedne strane maksimalno reflektuje a s druge ne propusta... Da li je dovoljno da samo vent koji izbacuje vazduh ima carbon filter, tj. da l ce nekako na ovaj vent sto ubacuje vazduh moci da izadje miris, mislio sam da stavim box u podrum, tako da bi verovatno cesto neko prolazio tuda... A sto se 'prinosa' tice, to znaci da bi ja verovatno na svaka tri meseca dobijao negde oko 40-60g od te moje dve-tri biljke... Nisam siguran da mi se isplati da gajim onda, s tim da za pare koje bi puko na jedan box mogu da kupim jako puno trave... :)
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
a zašto ne napraviš veći box? sa 400w možeš napravit box 75x75 npr,gdje ti može stat više biljaka i možeš dobit puno više,box koji je 0.5x0.5,ti je praktički microgrow,i možeš growat sa 150w unutra,a uz malo truda možeš sigurno izvući nekih 80-100gr a možda čak i više sa tom lampom.
 
29.04.2011
5
0
0
34
hardbluesman je napisao(la):
a zašto ne napraviš veći box? sa 400w možeš napravit box 75x75 npr,gdje ti može stat više biljaka i možeš dobit puno više,box koji je 0.5x0.5,ti je praktički microgrow,i možeš growat sa 150w unutra,a uz malo truda možeš sigurno izvući nekih 80-100gr a možda čak i više sa tom lampom.
Hmm, ok, onda cu 75x75x100, ali da li da uzmem sijalice od 400W ili 600W? I onda cu da probam sa 4 mozda 5 biljaka, nije nikakav problem da neke izbacim ako kasnije budu zauzimale previse mesta, ili da napravim jos jedan, manji box za njih... 80-100g se odnosi na ceo box je l da?
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
ja sam mislio 80-100gr za 150w lampu i box 0.5x0.5,gledaj,računa se neki prosjek o.5gr po wattu,e sad,to može varirat,ako radiš box 75x75,napravi ga malo višeg,recimo 130cm , a broj biljaka zavisi kojom metodom ćeš uzgajat,može bit 1 biljka i li 15. za taj prostor ti je 400w dosta,a naravno ako si u prilici stavi 600w,što više watta to više hedovlja. a i sad ti je taman zadnji čas za outdoor,pa ako stigneš probaj piknut šta u zemlju!
 
29.04.2011
5
0
0
34
Ok, sad mislim da znam sta treba da radim.. :) Jedino nisam siguran kolko biljaka da stavim.. Uzecu verovatno ovu ***********, i cini mi se da max moze 4 bloka vune da stane, evo slika:
us6eh

Outdoor bi tesko mogao, tu valjda treba puno da se zajeb.. oko ph zemlje, ovog onog... je l da?
Hvala puno na pomoci! :)
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
ma hebeš *********** ako si početnik,to ti je jako zajebano,zemlja ruuulz,a outdoor ti je jedno 12 puta jednostavniji od indoora jer ti priroda odrađuje 97% posla,samo pripremiš dobru zemlju posadiš sjemenke i zalijevaš,Ph moraš kontrolirati i u indooru,u indooru je još važnije. gledaj,keep it simple,iskopaj rupu u nekoj šikari natrpaj humusa,stavi sadnice i obiđi to jedanput dvaput tjedno i to ti je to!! indoor je zanimljiviji sigurno,ali ako ideš sadit da bi imao za pušit onda napravi sad outdoor tako da si na jesen miran,a onda se možeš zezat sa indoorom,tako ja radim ove godine,imam skoro sve za growbox,ali ništa ne sadim zasada,vani je 18 sadnica i čekam jesen,a onda ćemo vidjet!
 

SlowRider

Banned
Banovan
27.04.2011
21
4
0
47
imaš jednu stranicu o biljkama neznam jel je tu mogu stavit.tamo ti za svaku biljku piše kakva je kolko naraste kolko dobiš suhog šta valja nevalja.stranica je brutala.reci koju sortu točno misliš sadit.kroz in line vent ti neče smrdit eventualno ako se ugasi.al opet previše watta(lumena)nije dobro zar ne.evo ti moja računica.imaš box 75x75.tegla ti je promjer 15cm od cca 5 litara šta je dovoljno za automatice.oni ti stalno imaju isti režim svjetla.u box bi ti stalo cirka 20 tegli.pošto im je isti režim svjetla možeš 10 posadit pa nakon 1,5 mjesec još deset tako da bi svaki mjesec i pol imao urod.da po biljci dobiš evo 20 grama šta je ispod prosjeka to ti je 200grama na deset tegli odnosno 200g svakih 1,5 mjesec.a 200g skunka bar tu kod mene je oko 1500eura.pa sad reci jel se isplati kupovat ili sadit.s tim da kad znaš da pušiš svoju proizvodnju a ne ono smeče s ceste je još veči gušt.
 
29.04.2011
5
0
0
34
Aj onda cu da kupim humus, natrpam rupu, zasadim to, vidim kako ide, pa onda indoor, kad stignem... :) Ako outdoor bude radio, do jaja, ako ne, ko ga jebe... grow-ovace se indoor...
Hvala jos jednom na pomoci! ;) I SlowRider, aj baci i meni na pm tu stranicu ako moz.. :p