First Grow - Mother medicine

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.09.2016
21
23
3
Pozdrav ljubitelji alternativne i prirodne medicine, te svi ostali clanovi ovog odlicnog site-a,

Eto nakon sto mi je majka oboljela od karcinoma gusterace odlucio sam se na svoj prvi grow koji ce iskljucivo biti namjenjen za pripravku ulja od kanabisa. Sa svrhom da bih sto bolje i kvalitetnije odradio svoj grow odabrao sam mentora (Mr.Cill),te posto nemam apsolutno nikakvog iskustva otvaram ovaj dnevnik za pracenje.

Podaci o sjemenkama:

CBD Critical Cure (THC: 5,5%, CBD: 8%, Indica, F.T. 60-65 dana) - 2kom
CBD O.G Kush (THC: 19+% , CBD: %,, Sativa, F.T. 56-60 dana) - 2kom
C´99 Fem. (THC: 21%, CBD:%, Sativa, F.T. 56-61 dana) - 1kom


Podaci o opremi:

BOX: Secret Jardin Hydro Shoot , 1200 x 1200 x 2000mm
USIS: Vent cijevni VK125R1, Ø 125mm, 355m3/h
ISPUH: PRIMA KLIMA ECO-Line AKF, 360m3/h FlanschØ 125mm
REFLEKTOR: PuGrow flowerPOWER NDL, 600W 90.000 Lumen
PRIGUSNICA: ETI za HPS & MH 600W


OSTALA OPREMA:

Legrand Omnirex, - mehanicki timer
Legrand, - digitalni timer
PuGrow digitalni Min/Max in/out Hygro-/Thermometer
Clipfan, Ventilator za mjesanje zraka, Ø 15cm 15W
PH mjerni instrument

upload_2016-10-2_13-56-40.png upload_2016-10-2_13-57-11.png upload_2016-10-2_13-57-23.png
 
16.09.2016
21
23
3
Datum: 01.10.2016
Vrijeme: 19:30h
Tema: Proklijavanje
Temperatura: 24°C -26,7°C
Vlaznost: 43%
Rezim svijetla: 24/0

Sjemenke sam stavio u posudice s vodom (tzv. Kupka).

upload_2016-10-2_14-2-34.png
upload_2016-10-2_14-3-4.png
 

Prilozi

  • upload_2016-10-2_14-0-59.png
    upload_2016-10-2_14-0-59.png
    223,7 KB · Pregleda: 6
  • upload_2016-10-2_14-1-0.png
    upload_2016-10-2_14-1-0.png
    223,7 KB · Pregleda: 6
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Sretan grow!:thumb:

Kod proklijavanja ne trebas imati upaljeno svjetlo (cak je i bolje da je mracnije). 27 stupjeva je previsoka temperatura za proklijavanje, a vlaznost 40-50 je premala. Mozes slobodno proklijavanje odraditi van boxa gdje je niza temperatura i veca vlaznost u bilo kojoj prostoriji u stanu.

Stavi jos koju sjemenku na proklijavanje da imas u rezervi ako zatreba.

P.S.
Imas dvije CBD sorte sto je po meni potpuno krivo. Plus ova treca ti je sativa, sto je opet krivo jer ce ti mama od nje biti sve samo ne smirena. Trebas jake THC indice i eventualno jedan CBD. Znaci 4 THC, 1 CBD.

Rak gusterace je jedan od najzajebanijih rakova koji postoje - THC lijeci rak, ne CBD.
 
Poslednja izmena:

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Stavi neki tanjur ili tacnu preko sjemenki dok su u papiru jer nije bas pozeljno da su na tolko jakom svjetlu u toj fazi ( Evo Sensi me preduhitrio :D )..ja bi ti savjetovao da inace radis bez tih kravrljanja..Stavi sjemenku na 12-24 sata u vodu i odmah stavi u zemlju ili jednostavno odmah u zemlju..Ako sjemenka valja izaci ce! I sretan grow ;):puuuh::
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Sretan prvi medikal grov :) i da bude dosta ulja!
Ako vec nisi, predlazem ti da nadjes sebi Mentora, dobro ce ti doci u prvom growu, posebno sto se ne radi za tvoje potrebe pusenje i to, nego za lijek. Evo ti kutak pa ugovori sa jednim od njih mentorstvo. https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/

Usput, podigni vlagu, bar na 60% za pocetak. U vege je dobro da je malo visocija vlaga, dok u cvjetanju ces lagano spustati. Samo polako i opusteno. Bice ovo dobar dnevnik, imam takav filing :)

Zelim sve najbolje u oporavku tvojoj majci, i siguran sam da ce joj ulje ozbiljno pomoci!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Vidim vec da si diobio savjete, makar cu ponovot da bude sto bolje.
Sjeme se klija u mraku. Lampe palis tek kad klice prebacis u zemlju. Osim ako je pre hladno, pa lampu koristis kao grijanje, onda menke stavis u nesto sto ne propusta svjetlo.
Sa vlagom se nemoj previse zamarat. Sa takvom ventilacijom je tesko na to utjecat bez nekih ozbiljnijih ovlazivaca.
Taj clip fan koji imas je igracka, i savjetovato bih ti da nabavis jos 1-2 komada. Trebat ce ti u cvjetanju kad ce u boxu biti djlungla :)

Sretan grow ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Cill

Malo mi je nejasno vezano za ovaj CBD OG Kush - na netu nalazim da ima podjednaki omjer THC-a i CBD-a, odnosno oko 8 posto THC-a (sto je premalo za bilo kakvo izljecenje za rak) i jednako toliko CBD-a.
Po meni nema smisla da trpa toliko CBD strainova. Trebalo bi obratno, sa vise THC-a.

Ovaj C 99 je "sativa dominant", mama ce mu dobit krila kad ju to spuca. "Krila" u negativnom smislu. :whato::

Inace prvi puta cujem da ima CBD OG Kush.
 
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Onaj tko nije nikad naletio na "sativa dominant" ili "full sativa" u ulju taj nema pojma sta ga ceka. Ne moze biti na 0.33 grama sative dominant jer nece to moci izdrzati.

Ne postoji ulje za po danu i za po noci. Rick Simpson kaze "high potent indica", nikad sativu nije spomenuo. Moze biti strain sa 10 - 15 posto sative, ali ne vise od toga.

Sa indicom ce spavati i biti high prvih 20 do 30 dana dok ne stekne toleranciju, a nakon toga je nece osjetiti ili ce je osjetiti vrlo malo.

Ako se ne daj boze predozira sa sativom, usrat ce se od straha totalno (povracanje po nekoliko sati uzastopno, nemogucnost spavanja i sl.) i moze se dovesti u pitanje daljnje lijecenje.

Znam nekoliko ljudi koji su zabunom (uvaljali im) krenuli sa sativom. Kad su dosli do pola doze ili neki blizu 1 grama dnevno, ljudi jednostavno nisu funkcionirali, nisu spavali po 48 sati i vise...popizdili totalno. Nakon toga kad im kazes da su na krivom ulju, da trebaju indicu uzimati, ne zele vise ni cuti za ulje.

Jedno je pusiti sativu, a drugo je uzimati sativu u ulju.
 
Poslednja izmena:

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Bas lep dnevnik,odavno nisam video kako neko vodi toliko racuna o svakom detalju kad puca update... zbog kvaliteta pisanja,odmah ide i brzo korigiranje :) srecno da bude u growu i lecenju... :thumb:
@Sensi Star frend jesi ti uzimao ulje od sative,kako navodis? I nije lepo da se diskutuje u necijem dnevniku,sta koje ulje radi i gde kako i sa kim... autor ovog dnevnika je naveo da mu je mentor Cili... tako da bahato pisanje smiri malo... Ako stojis iza onog sto si napisao,jel imas iskustvo sa tim... ili rekla kazala? Lol frend,ovde se radi o zivotu necijem... preispitaj se malo pre nego sto krenes dalje pisat(ako i nastavis odaberi relaventnu temu)... i podseti se malo pravilnika...
Peace
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Sretno ivanhoo, sa srecom da bude lecenje :respect:
Ne znam kakvi su ti uslovi van boxa, ali taj usisni vent neka ti bude u rezervi za izduv u cvetanju. Glasno razmisljam, napravi pasivni usis, mislim da je nepotreban :thumb:
Posto koristis filter, probaj da ih dupliras, ne znam kako ali vec ce ti neko objasniti
Moj predlog;)
Samo strpljenje i ne pravi nagle zakljucke;)
Ziv bio:popcorn:::clap:::thumb:
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@L0oD

Nisam zelio zvucati bahato. Ako je tako zvucalo ispricavam se.

Upravo zbog toga sto se radi o necijem zivotu zelim pomoci covjeku da se ne zezne jer ovo sto sam napisao govorim iz vlastitog iskustva.

Ja sam frendovima koji imaju bolesnog clana obitelji ili rodbinu isprobavao ulje u 2-3 navrata i naletio na ulje od sative, a gore opisano se njima dogodilo.
Moja zena (koja se lijeci uljem, rak) imala je takodjer "epizodu" sa uljem od sative. Kad si na gramu indice dnevno i onda uzmes dozu (misleci da je indica) od sative.....to sto je njoj napravilo to ulje nikome ne zelim da dozivi.

Da bi neke stvari bile jasnije morao bi pisati detaljnije, a to ovdje nije tema.

Zato sam se i odlucio na vlastiti grow da znam sta mi zena uzima (pisao sam detaljnije vec o tome na forumu).

Isprike na offtopicu @Ivanhoo84.
 
Poslednja izmena: