first grow! - utisci

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
ovaj... tako se ne pravi avion... :D

well ko radi taj i greshi, danas sam kupio mikroskop i skapirao da sam debelo omanuo zhetvu prve biljke.

trihromi su jedva malo milky i to vratovi trihroma su takvi, hedovi trihroma chisti kao suza... svaki 100i je milky, amber nema mozhda 2-3 ako sam video. na josh uvek zhivoj biljci shto sam dublje u hedove samplovao to sam dobijao vishe milky trihroma shto znachi da tek od 8. nedelje ovu sortu vredi sechi za "head high"... verovatno 9 nedelja ili vishe za couchlock...

generalno sam ischupao mali listich sa heda i stavio ga pod mikroskop na belom papiru jer je drugachije katastrofa uhvatiti focus ali kad ga namestite ovako jako prijatno sam iznenadjen kako radi mikroskop od 1000 din.


26062009095.jpg


ispiranje sam nekako pocheo po defaultu u 6. nedelji, jednu biljku koknuo na kraju 7., sad che kraj 8. nedelje i ova biljchica koja je ostala je vech zhuta N deficijentna i po mom predvidjanju sad je trebao biti kraj ali ochigledno nije...

shta raditi? da je vratim na diskretnu ishranu bar jednom pa da je pustim da iskulira ili jednostavno da zalivam chistom vodom i chekam da trihrome odu na amber?



* koristan info: mikroskop kupljen u radnji Mikroprinc www.mikroprinc.com
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
josh 2 dana i navrshava se 9. nedelja cvetanja a na biljci koja je ostala se ne deshavaju bitne promene sem shto prirodno zhuti i odbacuje lische, hedovi ostaju uglavnom isti. pistile bele, trihrome prozirne/milky. ne razlikuju se bitno od biljke koja je posechena nakon 7. nedelje. biljka do danas izgleda sasvim zdravo, bez anomalija.

kada sam harvestovao prvu biljku i shvatio shta sam uradio drugu sam tada nahranio (aprox. pre 10 dana) i ponovo pocheo tretman chistom vodom do danas.

da li je losh timing ispiranja mogao da odlozhi sazrevanje biljci? ili mozhda toplota kao jedini vechi nedostatak trenutno u boxu?

shta se zapravo desilo, totalno sam u mraku. ne znam da li da pushtam ovu biljku dok ne sazri (hoche li se to uopshte desiti ili samo gubim vreme) ili da pochnem novi grow sa proverenim semenom (i proper grow logom ;)...

sve same pohvale za grow su padale u pochetku, ajde pomozite sad kad se izjalovilo... :(
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa pohvale onda i ostaju,pa vidi se da je dano truda u biljke i da su napredovale!
Možda se samo previše brineš,prošlo je previše vremena i sigurno ne želiš da na kraju nešto pokvariš.
Neznam jesi li prova malo tog svog remek djela,ali provaj pa češ znati puno bolje kako stoje stvari:icon_lol::sun2:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ma dobro je to covjece, mislim da brines bez razloga biljka ti je zmaj
i mozemo mi tu pricat bezze
al najbolje ti je sto ti je greenpower reko

uberi hedic
posushi ga malo na brzinu kroz 2-3 dana
uvali u pljugu
i reci hop :D
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
Greenpower1 je napisao(la):
Pa pohvale onda i ostaju,pa vidi se da je dano truda u biljke i da su napredovale!
Možda se samo previše brineš,prošlo je previše vremena i sigurno ne želiš da na kraju nešto pokvariš.
Neznam jesi li prova malo tog svog remek djela,ali provaj pa češ znati puno bolje kako stoje stvari:icon_lol::sun2:

jeste u panici sam, that obvious is it? :D

mesta panici ipak ima, prva biljka je jako slabo ispala druga posle 2. nedelje ne izgleda nishta drukchije i odatle panika.

gajenje trave je kao sex, ako nema finisha sve ostalo je zaista nebitno. :D

uberi hedic
posushi ga malo na brzinu kroz 2-3 dana
uvali u pljugu
i reci hop :D

nema druge. sve je to lepo mikroskopi i boja pistila, rizla je ultimativni test.
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
E ovo je jako lijepo,svaka čast ovakove biljke volim vidjet,svaka čast i sretno,nemoj brinut kad da ubereš nije to tolika stvar,to je jako sitna promjena u dozrijevanju!
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
drugarice i drugovi,

prvi grow je ispao totalno loshe, ispod svih ochekivanja u pogledu potentnosti. biljke su super izgledale sve vreme i dale su solidan prinos kolichinski (~150g dry).

zahvaljujem se svima na savetima i sugestijama. sutra planiram da pochnem novi grow sa detaljnijim reportom, mnogo boljom genetikom, unapredjenom grow tehnikom, boljim djubrivima... te vas pozivam da i tu kvalitetno uchestvujete u raspravi. stay tuned! :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Žao mi je jedino šta se potentnosti tiče,ali mi je drago da si ipak položio ispit za growera :)
Kako god,sad postupak znaš,samo ti savjetujem obavezno kupi/nabavi provjerenu sortu i tvom veselju na koncu neče biti kraja.
Sretno!
 
11.07.2009
1
0
0
35
ma čovječe ovo što i kako si ti to napravio je mega uspjeh...rspct

više sreće u sljedećem pokušaju i samo tako nastavi...još jednom veliki rspct...